HD w UPC

de.camillo

New member
witam
Ja niestety zrezygnowałem z części usług UPC, więc po rozmowie z nimi mogę powiedzieć, że kobietka, z którą rozmawiałem nic nie wiedziała czy będą rozwijać ofertę HD. Przez 1,5 roku oczekiwania, nie dodali nic ciekawego w HD. Kiedy powiedziałem, że właśnie z tego powodu rezygnuję i że mają najgorszą ofertę w tym zakresie na rynku, nawet nie dyskutowała. Zaproponowała mi 20% zniżki za TV i internet (neta zostawiam), jednak z TV chyba będzie N'ka.
Pod koniec miesiąca (tak ok.25 października) jeszcze raz mają dzwonić i mnie przekonywać do pozostania u nich, ma też się dowiedzieć o ewentualnym wprowadzaniu kanałów HD, więc jak się czegoś dowiem, to również się podzielę informacją.

pozdro
 

biopal123

New member
Alan83 napisał:
Chwile temu zoabczylem ze na kanale gdzie wczesniej bylo emitowane TVP Info UPC wrzucil TVP SPORT (wlasnie leci mecz Portugalia-Wegry, jakos bardzo slaba). Ciekawe czy to chwilowa emisja testowa czy juz na stale?
Jako ciekawostke podam fakt ze teraz nie moge juz znalezc TVP Info :)
he he,co tydzien tvp info w niedziele od 18.00 do 20.00 puszcza tvp sport :)
 

AnTurek

New member
Alan83 napisał:
Chwile temu zoabczylem ze na kanale gdzie wczesniej bylo emitowane TVP Info UPC wrzucil TVP SPORT (wlasnie leci mecz Portugalia-Wegry, jakos bardzo slaba). Ciekawe czy to chwilowa emisja testowa czy juz na stale?
Jako ciekawostke podam fakt ze teraz nie moge juz znalezc TVP Info :)

Czyżby na 100% tak było?
 

chato.pl

New member
burkow napisał:
Mam to samo z TV Sharp, czasem nawet przy podgłaśnianiu TV wszystko mi się wiesza. Pilot tego dekodera "kłóci się" z innymi. Najbardziej z tym od Sharpa. Ale też ostatnio zauważyłem przy korzystaniu z pilota Denona (ampli), że przy jego używaniu dekoder się włącza. Do pasji mnie to doprowadza, ale nie widzę rozwiązania.

Też mam Sharpa, a do sterowania (wszystkim) używam pilota Logitech Harmony 525. I też mam podobne szopki - podkręcam głośność, a tu mi się kanały przestawiają. Myślałem, że to wina Logitech'a, ale czytając wasze posty widzę, że problem leży gdzie indziej ...

.
 

biopal123

New member
chato.pl napisał:
Też mam Sharpa, a do sterowania (wszystkim) używam pilota Logitech Harmony 525. I też mam podobne szopki - podkręcam głośność, a tu mi się kanały przestawiają. Myślałem, że to wina Logitech'a, ale czytając wasze posty widzę, że problem leży gdzie indziej ...

.
a ja mam taki sam tv a dekoder mam thopmsona ,noi musze dwoch pilotow ale takich szopek niemam
 

none

New member
Dla zainteresowanych.

Plusy zamiany Philipsa na Cisco:
1.Po hdmi wreszcie idzie sygnał 5.1 do amplitunera.
2.Pilot z amplitunera Denon wreszcie nie przełącza mi kanałów w dekoderze. ( to było wkurzające).
3.Wreszcie dodana obsługa DVR i Radia z pilota.
4.Cichy (już go nie muszę wyłączać na noc).
5.320Gb na programy
6.Wielkość pasuje do zestawów audio.

Minusy jak narazie:

1.Za bardzo świeci w nocy.
2.Nie nagrywa dwóch kanałów jednocześnie.
 

none

New member
Świeci jak latarka i już zaczyna mnie "wkurzać". Niestety nie ma rzeczy idealnych ;););).
Niestabilnych rzeczy na razie nie stwierdzono. Wydaje mi się że szybciej pracuje i wreszcie nie kłóci mi się z pilotem z DENONA, chociaż i Philips i Cisco mają te same piloty. Tego nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

Szekspir

New member
none napisał:
Dla zainteresowanych.

Plusy zamiany Philipsa na Cisco:
1.Po hdmi wreszcie idzie sygnał 5.1 do amplitunera.
2.Pilot z amplitunera Denon wreszcie nie przełącza mi kanałów w dekoderze. ( to było wkurzające).
3.Wreszcie dodana obsługa DVR i Radia z pilota.
4.Cichy (już go nie muszę wyłączać na noc).
5.320Gb na programy
6.Wielkość pasuje do zestawów audio.

Minusy jak narazie:

1.Za bardzo świeci w nocy.
2.Nie nagrywa dwóch kanałów jednocześnie.


do minusów dodałbym jeszcze:
Wadliwe złącze optyczne. Miałem 3 dekodery cisco i na każdym był ten sam błąd. przerywał dzwięk co kilkadziesiąt sekund. "Dekoder był podłączony ze wzmacniaczem po optyku. W Philipsie nie ma tego problemu..

A co do intensywności światła wydaje mi się, że podobnie dają po oczach w nocy.. Cisco może nawet troszke mocniej.
 

gryzio

New member
Dowcip roku z rozdania nagród Sat Krak 2009:
cyt:
Interesująco było także w kategorii Lider wśród cyfrowych operatorów kablowych, statuetka Sat Krak 2009 powędrowała do UPC Polska, największego operatora telewizji kablowej w Polsce.
 

actchris

New member
Nagrody odbierają a inni ich uprzedzają :(

http://media2.pl/tag/animal_planet_hd Animal Planet HDod samego początku
swojej działalności w Polsce dostępny był w ofercie telewizji "n" , kilka dni później dołączył do innego satelitarnego operatora Cyfry+ . Teraz kanał atakuje duże telewizje kablowe. 26 października 2009 roku stacja pojawi się w cyfrowej ofercie sieci
Vectra , a w najbliższym czasie wzbogaci także ofertę sieci Multimedia Polska - zostanie włączony do pakietu
Cyfrowy HD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co to jest dekoder cisko

Witam wszystkich proszę mi napisać czy ten nowy dekoder cisko to jest wzamian za dekoder philipsa i rozumiem że jest to dekoder hd z nagrywarką ? Ponadto proszę napisać czy mozna sobie wybrać czy philipsa czy ten cisko się chce i czy na obydwa tyle samo mięsiecznie się płaci? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szekspir napisał:
do minusów dodałbym jeszcze:
Wadliwe złącze optyczne. Miałem 3 dekodery cisco i na każdym był ten sam błąd. przerywał dzwięk co kilkadziesiąt sekund. "Dekoder był podłączony ze wzmacniaczem po optyku. W Philipsie nie ma tego problemu..

A co do intensywności światła wydaje mi się, że podobnie dają po oczach w nocy.. Cisco może nawet troszke mocniej.

Witam a ten dekoder ma wyjście albo wejście A/v to może głos można puścic po inerkonekcie? skoro optyczne jest do kitu .... Pozdrawiam i proszę napisać jeśli ktoś ma taki dekoder czy takie wejście posiada ten dekoder. Pozdrawiam
lolek
 

kloncd

New member
Jestem posiadaczem modelu Sony 40W5500 i telewizje UPC (mediabox CISCO). Obraz na stacjach HD (TVN , History itp) jest rewelacja co do stacji typu TVP1, 2 , Tele5 itd obraz jest hmmm z odległości 3m bez szału (telewizor jest na ustawieniach fabrycznych) w mediaboxie ustawia TV to rozdzielcznosc 1080i oraz tryb RGB (jest możliwość wyboru też standardowego). Czy istnieje jakaś możliwość poprawienia jakości stacji SD (może warto włączyć jakąś opcje w TV) może jakaś funkcja w mediaboxie jest źle usytawiona (a może problem jest z jakością sygnału a nie wiem dokońca jak to sprawdzić). Chce też wymienić kabel HDMI bo ten od UPC to zapewne chińcyzk skręcał :)

Czy możecie coś podpowiedzieć : jak sprawdzić źródło obrzu z UPC (moc sygnału, jego poprawność itd) , ustawienai w mediaboxie (czy dać na auto czy na 720 czy 1080, kolory standard czy rgb itp, może jakieś ustawienia w samym TV - zniekształćenia flowcontrol itp).

A może to normalne że kanały SD są słabej jakości i nie rzucą na kolana ale wolałbym posprawdzać wszystkie inne możliwości
 
Do góry