HD w UPC

Backuz napisał:
(...) Dzisiaj przyłapałem Canal+Sport na nadawniu NBA w formacie 4:3, ale już gdzieś indziej czytałem wyjaśnienie tej sprawy.

Z Canal+ nie chodzi wyłącznie o emisję sygnału z meczy NBA. Przykład kolejny. Wczorajszy mecz ligi Hiszpańskiej Mallorca-Real nadawany na kanale Canal+SportHD też był w 4:3. Użytkownicy Canal+ powinni wiedzieć o co chodzi. A ci którzy nie wiedzą ... Google ...
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Tu jest program na dzisiaj CANAL+ FILM.
ico_16-9.gif
oznacza 16:9, chyba nie jest źle, ikony
ico_hd.gif
nie muszę tłumaczyć.
ico_lektor.gif
- oznacza występowanie wersji oryginalnej z napisami, a
ico_dolby.gif
dolby surround (takie kulawe),
ico_dolby5-1.gif
dźwięk Dolby Digital 5.1. Kanał CANAL+ wygląda procentowo podobnie. Tak więc mamy zdecydowanie większość filmów w 16:9. Niektóre produkcje nie były realizowane w tym formacie.


CANAL+ FILM
13 stycznia, wtorek​
08:30ABSOLUTNIE FANTASTYCZNE - komedia
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif

10:05Deser - A ZATEM KIEDY? - film krótkometrażowy
ico_dolby.gif
ico_16-9.gif
ico_dla_12.gif

10:20KOMEDIANTY - film obyczajowy
ico_dla_12.gif

12:10SIMPSONOWIE XVIII - serial animowany odc. 1
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif

14:25PIERWSZY ŚNIEG - thriller
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif

16:05Deser - POT - film krótkometrażowy
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif

16:20OSTATNI BASTION - film sensacyjny
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif
1
8:30CZAS KOMANCZÓW CZ. 2 - western
ico_hd.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif

20:00EUREKA III - serial SF odc. 1
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_12.gif

20:45PRZEZ 24 GODZINY VI - serial sensacyjny odc. 11/24
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_16.gif

21:30MINORRRRRR! - komedia fantasy
ico_hd.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_16.gif

23:15REZERWAT - komedia obyczajowa
ico_hd.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_16.gif

01:00TAJFUN - film sensacyjny
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_16.gif

03:05KLĄTWA 2 - horror
ico_16-9.gif
ico_lektor.gif
ico_dla_16.gif

04:45PAMIĘTASZ MNIE? - dramat obyczajowy
ico_dolby.gif
ico_16-9.gif
ico_dla_16.gif
 
Ostatnia edycja:

Robkas

New member
Był dziś u mnie monter postawił mediaboxa z nagrywarką hd na stoliku i po krótkiej chwli stwierdził ze złapała zawieszke.Musze czekać do piątku.hm....zaczeło sie ciekawie
 

joker

New member
Witam

Ja tylko wspomnę że dziś (środa) w Szczecinie, Bydgoszczy oraz Gdańsku awaria cyfrówki, działa tylko niekodowana TVP2, choć wydaje mi się że net coś ostatnio mi szwankuje.

Jeszcze wspomnę o taki drobiazgu jak faktury, patrząc na pozycję za co mam zapłacić to mi się nóż w kieszeni otwiera, w listopadzie przenosiłem tv cyfrową i o dziwo w grudniu policzono mi tv dwa razy, teraz w styczniu dostałem korektę (pocztą) w której skorygowano wartość tv, a przez fakturę elektroniczną skorygowano opłatę za internet.
 

pinja

New member
od wczoraj??

Dziwne, z tego co pamiętam ta funkcja działa już od około miesiąca. Być może dopiero teraz zaktualizował ci się soft w mediaboxie
 

Robkas

New member
Gdzieś juz o tym było wiem ale prosze mi powiedzcie jaki poziom sygnału powinienem miec jesli chodzi o mediabox z hd??Jutro przychodzi monter i napewno bede chciał przy nim to sprawdzic i nie wiem przy czym mam sie ewentualnie upierać.Czy jest to tak samo jak w przypadku standardowego dekodera??koło 60% ??I tak wogóle na co powienienem zwrócic uwage przy montowaniu??Oczywiscie nie chodzi mi tu o jakieś ryski na obudowie czy pilota bez przycisków:D:D itp.Chodzi o np wiatraczek lub no niewiem cos podobnego??Zapewne poszczególne sprawy mozna stwierdzić po jakimś czasie uzytkowania ale tak na pierwszy kontakt na co radzicie zwrócic uwage?Dziekuje
 

Robkas

New member
Jednak chyba sami technicy z upc są na forum jesli zaden nie chciał podpowiedziec:):) Mam dekoder z nagrywarką i hd juz podłączony i wszystko jak narazie jest w porządku ani sie nie grzeje ani nie słychac wiatraczka,dopiero po zblizeniu ucha do dekodera.Teraz mam pytanie jak lepiej podłączyc go do ampli jesli chodzi o dzwięk??lepszy kabel coaxial czy optyczny?? teraz mam podłączony ten pierwszy i przy zmianie kanału wyraznie słychac przez jakąś sekunde zakłucenie i powiem ze jest to bardzo irytujące a pozatym jest wyraznie ciszej w porównaniu do poprzedniego dekodera UPC standard.Dodam jeszcze zkanały Hd są naprawde ładne no ale człowiek szybko sie przyzwyczaja do dobrego wiec faktycznie mogło by ich być ciut wiecej.Technik powiedział ze w tym roku napewno dodane bedzie eurosport hd ale to zadna rewelacja chyba.
 

bulek

New member
Nie ma znaczenia czy połączysz optykiem, czy coaxem, bo to ten sam standard przesułu tego samego cyfrowego sygnału, tylko, że inne medium. Oczywiście na forach jak zawsze znajdziesz takich, którzy lepiej słyszą po kabelku elektrycznym, a inni po optycznym, ale nie będę w tej sprawie zabierał głosu, bo taka dyskusja jest bezprzedmiotowa (dla mnie). Z praktycznego punktu widzenia też nie ma znaczenia którego połaczenia użyjesz, bo nawet gdyby były jakieś drobne różnice, to mediabox nie jest sprzętem audiofilskim, żeby dawał szansę na ich wyłapanie zwykłym uchem.
 

Robkas

New member
bulek napisał:
Nie ma znaczenia czy połączysz optykiem, czy coaxem, bo to ten sam standard przesułu tego samego cyfrowego sygnału, tylko, że inne medium. Oczywiście na forach jak zawsze znajdziesz takich, którzy lepiej słyszą po kabelku elektrycznym, a inni po optycznym, ale nie będę w tej sprawie zabierał głosu, bo taka dyskusja jest bezprzedmiotowa (dla mnie). Z praktycznego punktu widzenia też nie ma znaczenia którego połaczenia użyjesz, bo nawet gdyby były jakieś drobne różnice, to mediabox nie jest sprzętem audiofilskim, żeby dawał szansę na ich wyłapanie zwykłym uchem.

Moze i zle sprecyzowałem swoje pytanie ale nie zalezy mi na audiofilskim dzwieku tylko na wyeliminowaniu tego dziwnego szelestu podczas przełączania kanału.Co prawda przeglądałem ten temat w pospiechu ale wyłapałem ze pare osób puszcza dzwiek po optyku i odrazu w momencie gdy usłyszałem ten problem z szlestem u mnie pomyslałem ze moze tak jest w wiekszosci mediaboxów i lepiej puszczac ten dzwiek po optuku niz coaxialu.
 

n3ur0

New member
Wrzucilem na upload wykaz kanałów cyfrowych wraz parametrami :


Kod:
h***://dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=245838

ps.
lista zawiera kanaly TVP Sport i TVP Historia ktorych nie ma oficjalnie w ofercie UPC ale dekoder DVB-C je znajduje
 

wek

New member
przy próbie poprania wyskakuje monit o login i hasło - co mamy wpisywać?

czy to znaczy, że w jakiś sposób można odbierać tvp sport na mediaboxie?
 

n3ur0

New member
wek napisał:
przy próbie poprania wyskakuje monit o login i hasło - co mamy wpisywać?

czy to znaczy, że w jakiś sposób można odbierać tvp sport na mediaboxie?

ftp : // dvb-upload.com / 2009-01-19/Upc_cable_digital_pl.zip

Dekoder wyszukuje te programy ale sa one bez parametrów kodowania,
takze pewnie sa one w planach i jest miejsce dla nich zarezerwowane.
 

Vooyeck

New member
od jakiegoś czasu próbuję pobrać z linka powyżej plik ale wyrzuca błąd serwera. Czy można to jakoś naprawić?:confused:
Oczywiście spacje wyrzuciłem z adresu.
 
Ostatnia edycja:
Robkas napisał:
Moze i zle sprecyzowałem swoje pytanie ale nie zalezy mi na audiofilskim dzwieku tylko na wyeliminowaniu tego dziwnego szelestu podczas przełączania kanału.Co prawda przeglądałem ten temat w pospiechu ale wyłapałem ze pare osób puszcza dzwiek po optyku i odrazu w momencie gdy usłyszałem ten problem z szlestem u mnie pomyslałem ze moze tak jest w wiekszosci mediaboxów i lepiej puszczac ten dzwiek po optuku niz coaxialu.

Mam podpiętego mediaboxa kablem optycznym, jak w amplitunerze potencjometr jest ustawiony na sporą głóśność, przy przełączaniu kanalów słychać pogłos w frontowych kolumnach. Szczególnie wyraźnie przy przełączaniu kanału na którym dźwięk jest w DD.
 

Robkas

New member
smok-wawelski napisał:
Mam podpiętego mediaboxa kablem optycznym, jak w amplitunerze potencjometr jest ustawiony na sporą głóśność, przy przełączaniu kanalów słychać pogłos w frontowych kolumnach. Szczególnie wyraźnie przy przełączaniu kanału na którym dźwięk jest w DD.

Dokładnie mam tak samo i z tego co słychac to jest wyraznie ciszej niz w Mediabox standard jaki miałem wczesniej.
 

klodek

New member
HD w UPC. jak to jest?

Od kilku dni jestem posiadaczem dekodera kablowego TV UPC firmy Philips ( czarny z HD). Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami na ten temat , mając nadzieję, że dostarczę informacji osobom rozważającym tę ofertę.
Urządzenie, które dostałem, sprawia dobre wrażenie, estetycznie niewiele można mu zarzucić. Może jakość wykonania i tani plastik mogłyby być lepsze, jednak póki nie dotkniemy urządzenia, nie wiemy, z czym mamy do czynienia ( i dobrze). Funkcjonalność, to już nieco inna sprawa. Postaram się zacząć od początku, czyli od podłączenia.
Urządzenia ma kilka wyjść, które nie są aktywne ( przypuszczam, że to wejścia serwisowe i bezpośrednie do twardego dysku, więc celem zabezpieczenia przed nielegalnym kopiowaniem, są nieczynne). Wyjście optyczne również nie jest aktywne, a to już pozostaje dla mnie zagadką. Całe szczęście, dla posiadaczy starszych amplitunerów, coaxial pozostał, a dla posiadaczy nowszych amplitunerów jest HDMI. Mamy więc cyfrowe wyjście dźwięku i możemy cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z amplitunera kina domowego ( przynajmniej troszeczkę). Niestety dźwięk, to chyba najsłabszy punkt w ofercie UPC, a może samych nadawców programów HD.
Wracając jeszcze do samego dekodera, ma on jedną denerwującą cechę, a mianowicie lubi się zawieszać i jedynym sposobem ożywienia go jest tzw. „twardy reset”, czyli w tym przypadku odłączenie zasilania. Dużym plusem urządzenia jest możliwość nagrywania programów i łatwość z jaką tę czynność się wykonuje. Zatrzymywanie obrazu, a nawet cofanie oglądanego programu w połączeniu z „przewodnikiem TV” to prawdziwa przyjemność.
Jak już wspomniałem, dźwięk, to pięta achillesowa w ofercie. Dlaczego? O ile obraz HD to ciągle jeszcze „ nowa jakość” w naszych domach, to dźwięk DD 5.1, DTS, zagościł znacznie wcześniej, bo z początkiem ekspansji DVD, czyli w zeszłym stuleciu! I tu jest problem. W dekoderze, w ustawieniach dźwięku znajdują się jedynie ścieżki językowe, tzn. polski, arabski i inne, podczas gdy osobną ścieżką językową jest „polski DD 5.1”, którego wybrać nie można. Tak więc przełączając na jakikolwiek kanał, dopiero w ustawieniach poszczególnych stacji można szukać, czy oferowany jest inny niż „polski” (stereofoniczny) język, a jeśli nawet jest „polski DD 5.1”, to trzeba go zaznaczać przy każdym przełączeniu kanału. Jest to bardzo upierdliwe. Jeśli już znajdziemy obok „polskiej” ścieżki, również „polski DD 5.1” to niestety najczęściej ( nie zawsze) są to tylko ścieżki dźwiękowe DD 2.0, które amplituner może oczywiście zamienić na dźwięk przestrzenny, korzystając z PRO LOGIC I lub II, ale to nie to samo, co prawdziwe DD 5.1. Dodatkowo płatne kanały, takie jak: HBO HD, CANAL + HD również oferują tylko polski DD 2.0, aczkolwiek opisane jako „polski DD 5.1”. Nawet dubbingowany Ratatui był w 2.0. (szkoda). Jedynie oryginalna ścieżka językowa oferowana jest w prawdziwym DD 5.1. Wszystko byłoby ok, gdyby….. polskie napisy (które można włączyć) nie były przesunięte o około 2-3 sekundy do tyłu w stosunku do obrazu, co na dłuższą metę jest bardzo irytujące. Nie ma możliwości przesunięcia ich, tak, by spasować je z obrazem. Pozostaje więc nadal „nieśmiertelny” lektor i stereo, co w epoce HD jest po prostu żenadą. Pozytywnym wyjątkiem jest oferta National Geografic HD – obraz i dźwięk (5.1) rewelacja!
Z pewnością oferta UPC nie jest skierowana do osób wybrednych, tzn. tych, którzy oczekują, że wraz z nową jakością obrazu będzie szedł w parze wielokanałowy, wysokiej jakości dźwięk. Również osoby słabiej orientujące się w temacie, (np. moi rodzice, żona, dzieci… tu wstaw właściwe J ) nie będą potrafiły nawet uruchomić zawieszonego dekodera.
Z oferty skorzystają ci, którzy mają duży, płaski TV, chcą w nim zobaczyć obraz HD, nie korzystają z dobrodziejstw kina domowego, a dźwięk z TV całkowicie im wystarcza, nie lubią czytać napisów na filmach obcojęzycznych, a lektor całkowicie spełnia ich oczekiwania. PCM, DD 2.0, DD 5.1, DTS, PRO LOGIC, itp. to dla nich jakiś techniczny bełkot, a ponadto nie interesuje ich czy obraz w TV jest „gruby”czy „chudy”, byleby nie było zbędnych czarnych pasków, a tymi kilkoma kanałami HD i tak wzbudzą zazdrość znajomych.
Mam nadzieję, że odpowiedziałem na kilka pytań nurtujących osoby przymierzające się do skorzystania z oferty UPC.
 

bulek

New member
klodek napisał:
Mam nadzieję, że odpowiedziałem na kilka pytań nurtujących osoby przymierzające się do skorzystania z oferty UPC.
Z pewnością tak, chociaż zamieszałeś trochę z wejściami i wyjściami. Piszesz o jakichś nieaktywnych wyjściach, a wyjasniając myśl piszesz o wejściach (np. serwisowym). Wspominasz o jakimś magicznym "bezpośrednim wejściu do dysku twardego"... nie wiem co masz na myśli... jakieś external SATA? Takiego wejścia mediabox HD nie posiada. Odnośnie nie działającego optyka, to problem dotyczy po prostu twojego egzemplarza, albo występuje gdzieś dalej w twoim sprzęcie (kabel, ampli). Optyk jak najbardziej jest aktywny i działa.

Reszta spostrzeżeń zgadza się ze smutną rzeczywisością. Dodam jeszcze dla przypomnienia, gdyby ktoś chciał uzyć HDMI do połączenia z ampli, że przez to gniazdo leci niezmiennie zwykłe stereo niezależnie od wybranej ściezki dźwiękowej.
 
Do góry