HD w UPC

lepp

New member
Bez reklam
Mnie trochę zdziwiłeś z napisami, na jakich kanałach udało Ci się je włączyć? U mnie nigdzie nie działają
 

klodek

New member
lepp napisał:
Mnie trochę zdziwiłeś z napisami, na jakich kanałach udało Ci się je włączyć? U mnie nigdzie nie działają



Po wciśnięciu na pilocie przycisku "i" pojawia się info o dźwięku i napisach. Strzałkami w bok można je włączyć ( oczywiście, jeśli akurat są).
 

squad05

New member
bulek napisał:
... Dodam jeszcze dla przypomnienia, gdyby ktoś chciał uzyć HDMI do połączenia z ampli, że przez to gniazdo leci niezmiennie zwykłe stereo niezależnie od wybranej ściezki dźwiękowej.

Posiadam ten dekoder podłączony po HDMI do Yamahy rx-v663 i właśnie tak mi się wydawało. Choć przy oglądaniu National Geographic HD dzwięk wydaje się lepszy niż na innych kanałach to niestety nie jest to 5.1.
Wcześniej niestety nie doczytałem że nie da się puścić dzwięku 5.1 po HDMI.
Teraz pojawia się pytanie.
Jak najlepiej połączyc TV, DVD, Amplituner i dekoder(czarny HD) aby uzyskać dzwiek 5.1 z kanałów telewizyjnych, które to oferują?

Obecnie mam połącznone w taki sposób:
DVD -> HDMI -> AMPLI
AMPLI -> HDMI -> TV
Dekoder -> HDMI -> AMPLI
co przy każdym innym dekoderze dałoby dzwiek 5.1 zarówno z DVD jak i dekodera, ale przy dekoderze z UPC nie daje :(


Rozmumiem wiec, że aby uzyskać 5.1 z kanałow, które oferują taką opcję powinniśmy podłączyc jak poniżej:

DVD -> HDMI -> AMPLI
AMPLI -> HDMI -> TV
Tak załatwiamy dzwięk 5.1 z filmów DVD

dekoder -> kabel optyczny -> Amplituner
dekoder -> HDMI -> TV
i tak załatwimy dzięk 5.1 z kanałów HD.

Niby wszystko ok ale w porównaniu do innych dekoderów potrzebujemy 1 kabla wiecej (optyk lub coaxial) i dodatkowo bedzie się trzeba bawić w zmiane zródła sygnału na TV (Ampli w celu oglądania DVD lub UPC w celu oglądania kablówki) oraz to samo na Amplitunerze (DVD lub UPC)

Wydaje mi się, że dobrze rozumuję. Czy może mnie ktos utwierdzić w moim przekonaniu lub zna inny sposób??
 

lepp

New member
Bez reklam
Po jaką cholerę mieszasz tu i piszesz o DVD, przecież to nie ma związku. Wracając do twojego podłączenia, to bez sensu podpinać dekoder bezpośrednio z TV, zostaw tak jak miałeś i po prostu dodaj do tego kabel optyczny lub coax i będzie grało jak należy.
 

splawikk

New member
Witam
Panowie mam do was małe dwa pytania dotyczącze mediabox hd
1.Czy u was tez wiatrak chodzi cały czas nawet na standbay ??
2.Czy mozecie włączyc go przyciskiem dotykowym na nediaboxie (wyłączyc moge ale juz włączyc nie)

Pozdrawiam Wojtek
 

squad05

New member
lepp napisał:
Po jaką cholerę mieszasz tu i piszesz o DVD, przecież to nie ma związku. Wracając do twojego podłączenia, to bez sensu podpinać dekoder bezpośrednio z TV, zostaw tak jak miałeś i po prostu dodaj do tego kabel optyczny lub coax i będzie grało jak należy.

Dzięki, też się nad takim rozwiązaniem myślałem, ale zastanawiałem się czy jak ampli dostanie po HDMI obraz i dzwięk oraz dodatkowo dzwięk po optyku to wybierze ten po optyku. Potestuje i zdam relacje.
 

pithorr

New member
klodek napisał:
Po wciśnięciu na pilocie przycisku "i" pojawia się info o dźwięku i napisach. Strzałkami w bok można je włączyć ( oczywiście, jeśli akurat są).

Tiaaa... U mnie na ogół jedyna opcja napisów to "rumuński", a jak już nawet jest "polski" to nic się nie pojawia na ekranie :(

A szkoda, bo szczerze, najszczerzej z samego serca nienawidze lektora i obiecuje ufundować kaplicę w Licheniu kiedy ta plaga zniknie z naszych telewizorów :rolleyes:
 

pithorr

New member
splawikk napisał:
Witam
Panowie mam do was małe dwa pytania dotyczącze mediabox hd
1.Czy u was tez wiatrak chodzi cały czas nawet na standbay ??
2.Czy mozecie włączyc go przyciskiem dotykowym na nediaboxie (wyłączyc moge ale juz włączyc nie)

Pozdrawiam Wojtek

Ad 1) No chodzi - przeciez np. programy się nagrywaja podczas stan-by.
Ad 2) Możemy :)
 
W sprawie napisów.

U mnie polskie napisy pojawiają się na kanałach HBO i HBO HD. Nie dotyczy to wszystkich filmów. Napisy można włączyć/wyłączyć korzystając z menu ekranowego pojawiającego się po naciśnięciu przycisku "i" na pilocie. Ciekawostką jest to, ze napisy "wskakują" same o ile dany film je oferuje. Dyskomfortem jest to że po wskoczeniu napisów trzeba wyłączyć polskiego lektora lub napisy, zgodnie z potrzebami i/lub upodobaniami.
 

splawikk

New member
pithorr dzieki za odpowiedz Co do nagrywania to sie zgodze a co jesli nie nagrywam i go wyłącze to wiatrak powinien sie tez wyłączyc (moj wiatraczek zresztą do cichych nie nalezy :) ) .A ja nie moge go włączyc przyciskiem :( dzis spróbuje aktualizacje przeprowadzic i zobacze czy pomoze jak nie to serwis :( i to juz po 3 dniach
 

pithorr

New member
splawikk napisał:
pithorr dzieki za odpowiedz Co do nagrywania to sie zgodze a co jesli nie nagrywam i go wyłącze to wiatrak powinien sie tez wyłączyc (moj wiatraczek zresztą do cichych nie nalezy :) ) .A ja nie moge go włączyc przyciskiem :( dzis spróbuje aktualizacje przeprowadzic i zobacze czy pomoze jak nie to serwis :( i to juz po 3 dniach

Mój wiatraczek jak na razie pracuje właściwie bezszelestnie :)
 

bulek

New member
squad05 napisał:
Dzięki, też się nad takim rozwiązaniem myślałem, ale zastanawiałem się czy jak ampli dostanie po HDMI obraz i dzwięk oraz dodatkowo dzwięk po optyku to wybierze ten po optyku. Potestuje i zdam relacje.
Może się nie dać... ja mam Onkyo i nie można w nim tak ustawić. Ampli to mimo wszystko "przetwarzacz" dźwięku, a obraz to tak przy okazji przerzuca. U mnie jeśli ustawię optyka jako źródło dźwięku, to we/wy HDMI po prostu są nieaktywne. Jeśli wybiorę HDMI jako źródło dźwięku, to oczywiście z optyka nie czyta. Dlatego też mam dokładnie taką konfigurację jaką opisałeś, czyli dekoder przez HDMI do TV (dla obrazu) i dekoder przez optyka do ampli (dla dźwięku).
 

Alan83

New member
n3ur0 napisał:
Wrzucilem na upload wykaz kanałów cyfrowych wraz parametrami :


Kod:
h***://[URL="http://dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=245838"]dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=245838[/URL]

ps.
lista zawiera kanaly TVP Sport i TVP Historia ktorych nie ma oficjalnie w ofercie UPC ale dekoder DVB-C je znajduje


No i jaka z tego ma byc pociecha bo nie rozumie?
TVP Sport jak nie bylo tak nie ma.


Co gorsze miala byc aktualizacja oprogramowania i rozwiazanie podstawowych problemow (audio 5.1 po hdmi, napisy itp.) ale "ani sluchu ani widu :)"
 

lepp

New member
Bez reklam
Bulek albo czegoś nie potrafisz ustawić albo to Onkyo to straszny syf. Nie wyobrażam sobie braku możliwości przesyłania tylko obrazu po HDMI.
 

bulek

New member
"Straszny syf" nie bardzo do niego pasuje... to zwykła 605. Chyba, że brak tej, czy innej funkcji w pudełku w porównaniu z innym pudełkiem wystarcza do takiego określenia według ciebie.

Czy ja czegos nie umiem? Nie wiem... nigdy nie miałem problemów ze zrozumieniem manuala. Nie chodzi o to, że nie mogę wysyłać samego obrazu po HDMI, bo mogę. Po prostu jeśli mam podłączone dwa sygnały cyfrowe: jeden przez HDMI, a drugi przez optyka, to muszę wskazać ampli który z nich mnie interesuje (przypisując go np. do przycisku TV na pilocie od ampli). Jeśli wybiorę, że optyk to będę miał tylko dźwięk z mediaboksa. Jeśli wybiorę HDMI, to będę miał dźwięk stereo z mediaboksa i obraz. Nie mogę natomiast powiedzieć mu, że obraz ma sobie wziąć z HDMI, a dźwięk z wejścia optycznego.
 

pinja

New member
bulek napisał:
"Straszny syf" nie bardzo do niego pasuje... to zwykła 605. Chyba, że brak tej, czy innej funkcji w pudełku w porównaniu z innym pudełkiem wystarcza do takiego określenia według ciebie.

Czy ja czegos nie umiem? Nie wiem... nigdy nie miałem problemów ze zrozumieniem manuala. Nie chodzi o to, że nie mogę wysyłać samego obrazu po HDMI, bo mogę. Po prostu jeśli mam podłączone dwa sygnały cyfrowe: jeden przez HDMI, a drugi przez optyka, to muszę wskazać ampli który z nich mnie interesuje (przypisując go np. do przycisku TV na pilocie od ampli). Jeśli wybiorę, że optyk to będę miał tylko dźwięk z mediaboksa. Jeśli wybiorę HDMI, to będę miał dźwięk stereo z mediaboksa i obraz. Nie mogę natomiast powiedzieć mu, że obraz ma sobie wziąć z HDMI, a dźwięk z wejścia optycznego.

Według mnie brakuje ci jeszcze jednego kroku w konfiguracji amplitunera tzn. przypisania Digital Input.
W Onkyo 674 jest taki przycisk na przednim panelu. Wybiera się wejście Video do którego jest podłączone urządzenie a następnie przypisuje się tym przyciskiem do niego wejście cyfrowe Audio, do wyboru jest HDMI, dwa optyczne i dwa caoxilne. Być może w 605 jest to trochę inaczej zorganizowane, ale nie sądze żeby funkcji przypisania nie było wcale.

Dodatkowa uwaga jest taka, że jeśli chodzi mediaboxa to przypisaniu sygnału Audio na wejscie optyczne z HDMI dzwięk jest wyraźnie cichszy, a przy przełaczeniu na np na Menu słychać jakieś buczenie, więć nie wiem czy jak ci się uda to ustawić będziesz do końca zadawolony.

Prawda jest taka, że DD 5.1 powinno płynąć po HDMI, ale fachowcy z UPC mają z tym najwyraźniej problem. Na mojego e-maila w tej sprawie odpowiadają juz ponad miesiąc.
 
Do góry