HD w UPC

sbrzuc

New member
Logitech Harmony

NiEb0 napisał:
Właśnie zastanawiałem się nad LOGITECH HARMONY 555 bo też zaczyna mnie powoli irytować nieustający wzrost liczby pilotów. Nie orientujesz się czy te Logitech'y z serii Harmony będą dobrze współpracowały z tym srebrnym Mediaboxem Thomsona? Można sterować bezproblemowo wszystkimi funkcjami dekodera czy może zauważyłeś już jakieś problemy? Dodatkowo zależy mi na informacji czy to cudo obsłuży dekoderek satelitarny Fergusona FX-7600? Z tego co wiem to te pilociki można programować z komputera i baza danych urządzeń jest dość prężnie aktualizowana. Jest gdzieś może w sieci aktualna lista urządzeń które obsługuje ten pilocik?

Odpowiedzi już kilka na to było, ale mogę większość tylko potwierdzić:
- baza jest OGROMNA, faktycznie są "dublety" i więcej, ale jeśli nie możesz czegoś znaleźć, zawsze możesz pilota nauczyć (u mnie zadziałało to bez zarzutu, w trakcie szukania pilot sam zaczyna "podpowiadać" urządzenia, które mają podobne kody poleceń)
- "komba" są genialne: jednym guzikiem włączasz TV, mediaboxa, kino domowe, ustawiasz wejście na digital, a guziki na pilocie programują się tak jak trzeba - głośność na kino, kanały na dekoder, proporcja ekranu na TV
- do jakości i energiożerności nie mam zastrzeżeń, baterie włożone kilka miesięcy temu, używany codziennie, działa bez zarzutu.
Polecam!

PS. Logitech to jakąś premię za reklamę mi powinien zapłacić ;)

Szymon
 

Alan83

New member
Moze mi ktos powiedziec czy w ustawieniach dekodera lepiej wybrac rozdzielczosc na Auto czy 1080i na stale zamiast 720p? Utawilem 1080i bo wtedy troszke szybciej zminiaja sie kanaly szczegolnie z SD do HD i w druga strone oraz wchdozenie i wychodzenie z menu przewodnika itp.
Posiadam odbiornik lcd FullHD wiec najwyzsza rozdzielczosc jest jak najbardziej wspierana tylko nie wiem czy przypadkiem nie odbije sie to na jakosci kanalow nie nadawanych w HD - tj. czy nie wymuszam w ten posob jakiegos dodakowane scalowania itp.?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Alan83,

ja mam auto i występuje opóźnienie działania, dekoder zastanawia się co ma zrobić, przełącza się na guidzie raz a potem znowu (przewodniku) itp.
chyba ustawię na stałe 1080i, do tej pory preferowałem ustawienie auto bo uważałem, że skaler w tv jest lepszy niż w dekoderze philipsa.
 

Alan83

New member
Czyli powiadasz ze sie nie pomylilem ze te ustawienie wymusza scalowanie obrazu z 720 na 1080 czy jak? Szczerze to nie wiedzialem ze przy opcji Auto telewizor przejmuje to na siebie z dekodera.
 

jedrek_125

New member
Niestety w Twoim rozumopwaniu jest prawda i nieprawda zarazem , jesli ustawisz w dekoderze rozdzielczosc 720p to taka ,,dostarczysz ,, do tv , i nia ma wtedy znaczenia ze tv masz full hd otrzymasz sygnal 720p i tv nic z nim powyżej nie zrobi poza zwyklym skalowaniem do wypelnienia ekranu z wszelkimi konsekwencjami tego procesu a wiec utrata szczegolow oraz pogorszeniem obrazu.
Jesli ustawisz w dekoderze 1080i to taki sygnal otrzymasz na ,,wyjsciu ,, oczywiscie z kanalow ktore taki sygnal podaja i w tej sytuacji skaler tv nie ma nic do roboty , i ogladasz program w oryginale tak jak podaje nadawca , wiec sam sobie odpowiedz jakie ustawienie powinno byc ,,obligatoryjne ,, jesli posiadasz tv full HD :)
Pozdro
 

trezorek

Member
W pozycji Auto, dekoder dostarcza do telewizora obraz w postaci 1080, 720 (HD) lub 576 (SD) linii, w zależności od nadawanego programu. Resztą musi się zająć telewizor i odpowiednio sobie przeskalować obraz. Jeśli skalary w tv są dobre, to takie ustawienie daje najlepszą jakość obrazu, ale niestety przy okazji największe opóźnienia przy przełączaniu programów.
 

Amarok

New member
Sygnał TV przez HDMI vs RGB (Scart)

trezorek napisał:
W pozycji Auto, dekoder dostarcza do telewizora obraz w postaci 1080, 720 (HD) lub 576 (SD) linii, w zależności od nadawanego programu. Resztą musi się zająć telewizor i odpowiednio sobie przeskalować obraz. Jeśli skalary w tv są dobre, to takie ustawienie daje najlepszą jakość obrazu, ale niestety przy okazji największe opóźnienia przy przełączaniu programów.

Używam dekodera HD z telewizorem plazmowym full HD Panasonic 42PY800. Bez względu na ustawienia rozdzielczości w dekoderze zawsze obraz SD wyglada lepiej (ostrość, szczegóły) jeśli to telewizor wykonuje skalowanie sygnału RGB, a nie otrzymuje go w postaci cyfrowej ze złącza HDMI. Wyglada na to, że skaler w telewizorze jest dużo lepszy. Przez chwilę podejrzewałem, że telewizor ma gorzej zaimplementowaną obsługę HDMI, ale sygnały HD (zarówno z dekodera UPC jak i PS3) wyglądają idealnie.
 

pinja

New member
qrak01 napisał:
Mam Harmony 880, oraz UPC mediabox'a HD.
Na liscie dostepnych urządzeń jest co prawda UPC mediabox ale niestety posiada w bazie jedynie małą część przycisków zaprogramowanych.
Brak jest np. sterowania głośnością..
Jedyna wyjście to nauczenie pilota Logitecha tych komend.....mimo,że model 880 posiada możliwość uczenia to niestety nie udało mi się aby cokolwiek rozpoznał przez podczerwień z jakiegokolwiek oryginalnego pilota(TV/mediabox).
Z tego co wyczytałem na forum logitecha nie jest to odosobniony przypadek i Logitech przyznał sie do tego ze odbiornik IR w Harmony jest za bardzo wyczulony-zbiera zakłócenia i próbują znaleźć rozwiązanie...póki co zaleca przełączenie laptopa na baterie, wygasznie świateł w pokoju i manewrowanie harmony<>oryginalny pilot....jak się bedzie mieć szczeście to Logitech się czegoś nauczy w takich warunkach....:???:
Jak dla mnie to totalna porażka za taką kase....najlepsze rozwiązanie to pozbycie sie Logitecha i używanie oryginałow...btw..byłby ktoś chętny na Harmony 880 ?:grin:

Musisz wybrać dekoder cyfrowy - Philips 8111/91 (jeśli masz dekoder HD z nagrywarką), na kartonie urządzenie jest tak opisane.
Mam Harmony 785 i tak zrobiłem i jak dobrze pamiętam 90 proc. funkcji działało od razu, a pozostałe po drobnych ustawieniach
 

BlackC

New member
Decyzja zapadła , jutro przychodzi monter ( pakiet max z nagrywarką hd + internet turbo ) .
Mam nadzieje że dołączę do grona tych zadowolonych ( chyba tacy są ? ) .
Jak mi podłączą to dam znać co i jak .
 

trezorek

Member
Amarok napisał:
[...]Bez względu na ustawienia rozdzielczości w dekoderze zawsze obraz SD wyglada lepiej (ostrość, szczegóły) jeśli to telewizor wykonuje skalowanie sygnału RGB, a nie otrzymuje go w postaci cyfrowej ze złącza HDMI. [...]
Co masz na myśli mówiąc "sygnał RGB"? Podłączone przez EURO-złącze?
 

Alan83

New member
trezorek napisał:
W pozycji Auto, dekoder dostarcza do telewizora obraz w postaci 1080, 720 (HD) lub 576 (SD) linii, w zależności od nadawanego programu. Resztą musi się zająć telewizor i odpowiednio sobie przeskalować obraz. Jeśli skalary w tv są dobre, to takie ustawienie daje najlepszą jakość obrazu, ale niestety przy okazji największe opóźnienia przy przełączaniu programów.

Tak tez myslalem ale dekoder czy telewizor skaluje obraz przy ustawieniu w opcjach rozdzielczosci 1080? I co wtedy sie dzieje z obrazem ktory jest nadawany w nizszych rozdzielczosciach - dodawane co puste linie i wten sposob trace na jakosci?
Wiesz moze czy przy podlaczeniu DVD/DIVX czy PS3 da sie wybrac bez problemu co ma przetwarzac obraz?
 

trezorek

Member
Alan83 napisał:
Tak tez myslalem ale dekoder czy telewizor skaluje obraz przy ustawieniu w opcjach rozdzielczosci 1080? I co wtedy sie dzieje z obrazem ktory jest nadawany w nizszych rozdzielczosciach - dodawane co puste linie i wten sposob trace na jakosci?
No właśnie ustawiając na 1080, dostajesz zawsze obraz w takiej rozdzielczości z dekodera. To dekoder dba o to by wcześniej go przeskalować do 1080, jeśli obraz jest nadawany w mniejszej rozdzielczości. Jak to robi, tego nie wiem, bo właśnie sposób interpolacji brakujących linii, zależy od stosowanych skalarów. Różni producenci stosują różne algorytmy do skalowania obrazu i stąd różna jakość obrazu wynikowego.
Ja mam ustawione na Auto, bo wg mnie lepiej skaluje telewizor niż dekoder.
Alan83 napisał:
Wiesz moze czy przy podlaczeniu DVD/DIVX czy PS3 da sie wybrac bez problemu co ma przetwarzac obraz?
To zależy od DVD/DivX. Jeśli chodzi o PS3, to nie wiem, bo nie mam.
 

Alan83

New member
Dzieki za informacje.
Poczytalem sobie o progresywnych rozdzielczosciach (p) oraz tych z przeplotem (i) i tak sobie juz to jako tako ulozylem w glowie.
Dane o rozdzielczosciach odbiornikow oraz nadawcow sa skomplikowane i dla zwyklego zjadacza chleba to niestrawna papka marketingowa :)
 

matuch18

New member
pytanie

powiedzcie mi moi drodzy,czy jest jakas mozliwosc,zeby rozdzielic sygnal z dekodera upc na drugi telewizor tak aby nie trzeba bylo od upc kupowac kolejnego dekodera, czy nawet kolejnej umowy podpisywac, ale zebym mogl w jednym czasie ogrladac rozne kanaly na dwoch odbiornikach. zapewne musialbym zaopatrzyc sie w jakis dekoder, chodzi o to ,ze nie chce kupowac od nich bo maja drogo i do dupy niestety. wie ktos moze jakie kable i jaki sprzet powinienem kupic i jak to zrobic ?? jesli w ogole da sie tak zrobic. jest jakas metoda na ten problem ??
 

kmilewe

New member
matuch18 napisał:
powiedzcie mi moi drodzy,czy jest jakas mozliwosc,zeby rozdzielic sygnal z dekodera upc na drugi telewizor ??
temat był już parokrotnie poruszany na tym forum (np pytał o to ALAN83 temat "Jak przeslac obraz tv cyfrowej na drugi odbiornik?"), wpisz w opcji "szukaj" u góry na pasku np "rozdzielenie sygnału", albo daj "find more posts by ALAN83").Generalnie jeśli nawet da się podłączyć drugi telewizor to i tak tylko ten sam program będzie można oglądać...
pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

matuch18

New member
wiem, zdaje sobie z tego sprawe i sam o tym napisalem, dlatego zapytalem sie o to jak mozna to obejsc i czy w ogole mozna, bo osobny dekoder wydaje sie niezbedny :)
 

Amarok

New member
matuch18 napisał:
wiem, zdaje sobie z tego sprawe i sam o tym napisalem, dlatego zapytalem sie o to jak mozna to obejsc i czy w ogole mozna, bo osobny dekoder wydaje sie niezbedny :)

Najprościej chyba w innym pokoju ogladać programy w wersji analogowej. Problem w tym, że części kanałów juz nie ma w "analogu".
 

Alan83

New member
Multiroom - 200 za "instalcje" i 25 miesiecznie za najtanszy dekoder - jesli masz kanaly premium na "pierwszym" to bedziesz je mial zawsze na drugim.

Ogladanie przez analog to gorsza jakosc i co najwazniejsze brak kanalow, od nie dawna zdaje sie tez takze wszystkich premium ale mnie to ostatnie akurat najmniej martwi :)

Ja mam akurat tuner tv i ogladam poki co analgowa tv. Kupie transmiter i bede mial przez composite cyfrowke po "analogu" :)

Dzwonilem do UPC do dzialu technicznego i przekazane mi tam ponizsze informacje. Nie wiem na ile jest to pewne. Odnosi sie do dekodera Philips.
UPC niestety robi pod gore (pewnie celowo) bo jesli ma sie podlaczony i wlaczony tv przez HDMI to rownolegle nie ma sygnalu na wyjsciu Euro (nie bedziesz wiec mogl nawet ogladac czy nagrac kanalu ktory ogladasz w tym samym czasie na pierwszym odbiorniku co nie stanowi problemu w innych sieciach cyfrowych). Jesli masz telewizor wylaczony to to bedziesz mial obraz przez Euro ale bez menu, przewodnika gdyz dekoder traktuje wyjscie HDMI jako nadrzedne i okraja przekaz. Pelna funkcjonalnosc zyskasz dopiero zdaje jak odlaczysz HDMI.

Jesli ktos moze to potwierdzic to bede wdzieczny bo w tej chwili nie mam jak tego sprawdzic.
 
Do góry