HD w UPC

emza4

New member
TVP HD w UPC

Never ending story, ale może tym razem, info za satkurierem....

"Do końca 2008 roku telewizja kablowa UPC planuje do swojej oferty dołączyć dwa kanały Telewizji Polskiej - TVP HD oraz TVP Sport. Aktualnie prowadzone są rozmowy i trwają nieustające negocjacje. Rzecznicy TVP oraz UPC nie chcą wypowiadać się oficjalnie w tej kwestii."
 

sbrzuc

New member
NiEb0 napisał:
@barti60: U mnie od samego początku przyciski vol +/- regulowały tylko i wyłącznie głośność telewizora. Dodam, że posiadam mediaboxa Thomsona - tego srebrnego. Może w tych HD jest innaczej, ale w przypadku srebrnego mediaboxa nie znam sposobu aby zmusić go do zmiany przyciskami vol +/- wewnętrznego poziomu głośności. Ktoś może potwierdzić że jest to w ogóle możliwe na mediaboxach bez HD? Jeśli tak to będe kombinował z innymi kodami sterującymi.
Trochę z innej beczki, ale ja polecam do tego któregoś z pilotów Logitecha Harmony. Miałem w domu już 4 różne "sterowacze" (tv, kino, dvd i mediabox) i w miarę skutecznie zastępuję je wszystkie jednym.
Można go dowolnie zaprogramować, sterujesz czym chcesz - w każdym z trybów osobno. Tanie toto nie jest (200-300 najtańszy), ale ja jestem zadowolony.
Pozdrawiam,
Szymon
 

ROMI64

New member
emza4 napisał:
Never ending story, ale może tym razem, info za satkurierem....

"Do końca 2008 roku telewizja kablowa UPC planuje do swojej oferty dołączyć dwa kanały Telewizji Polskiej - TVP HD oraz TVP Sport. Aktualnie prowadzone są rozmowy i trwają nieustające negocjacje. Rzecznicy TVP oraz UPC nie chcą wypowiadać się oficjalnie w tej kwestii."
Tylko HD z TVP? ja słyszałem również o EUROSPORCIE...może to plotka:(
 

NiEb0

New member
sbrzuc napisał:
Trochę z innej beczki, ale ja polecam do tego któregoś z pilotów Logitecha Harmony. Miałem w domu już 4 różne "sterowacze" (tv, kino, dvd i mediabox) i w miarę skutecznie zastępuję je wszystkie jednym.
Można go dowolnie zaprogramować, sterujesz czym chcesz - w każdym z trybów osobno. Tanie toto nie jest (200-300 najtańszy), ale ja jestem zadowolony.
Pozdrawiam,
Szymon
Właśnie zastanawiałem się nad LOGITECH HARMONY 555 bo też zaczyna mnie powoli irytować nieustający wzrost liczby pilotów. Nie orientujesz się czy te Logitech'y z serii Harmony będą dobrze współpracowały z tym srebrnym Mediaboxem Thomsona? Można sterować bezproblemowo wszystkimi funkcjami dekodera czy może zauważyłeś już jakieś problemy? Dodatkowo zależy mi na informacji czy to cudo obsłuży dekoderek satelitarny Fergusona FX-7600? Z tego co wiem to te pilociki można programować z komputera i baza danych urządzeń jest dość prężnie aktualizowana. Jest gdzieś może w sieci aktualna lista urządzeń które obsługuje ten pilocik?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
pawel-krk napisał:
Nareszcie cos nowego z kanałów HD..... Na kanale 352 pojawil sie TVS HD i jego brat (sd) na kanale 351. Chcemy wiecej...!!! :)
Pisałem o tym 2 dni temu, na 121 stronie. Ale tego co najważniejsze nie powiedziano mi. Ma coś dojść w grudniu (poza BBC HD)
 

trezorek

Member
NiEb0 napisał:
[...] Jest gdzieś może w sieci aktualna lista urządzeń które obsługuje ten pilocik?
Niestety nie ma dostępnej listy urządzeń. Czy dane urządzenie jest obsługiwane można sprawdzić w programie do konfiguracji pilota. Ale muszę przyznać, że jest tam właściwie "wszystko". Nie znalazłem tylko chińskiego wentylatora obsługiwanego pilotem.;) Ale i tak ostatecznie obsługuję go Logitechem.:cool:
 

japi55

New member
Mediabox-problemy

Witam,
Czy ktoś jeszcze ma problemy z Mediaboxem, tzn.
1. brak dźwięku 5.1 przez wyjście cyfrowe (w przypadku gdy pokazuje się informacja o dźwięku takim na kanałach HBO HD, Canal+HD itp. TVN HD, wyjątek National Geografic tam dźwięk jest 5.1)? Czy to tylko chwyt marketingowy UPC o takowym dźwięku.
2. brak możliwości zmiany formatu obrazu na 16/9, 4/3, leterbox? Jest taka opcja w Mediaboxie , ale martwa-nieaktywna.
3. Chodzący nieustannie wiatraczek chłodzący nawet w stanie stand by?
4. Problemy z pilotem. Posiadam TV LCD Sharpa i często posługując się pilotem od Sharpa włączają mi się funkcje w Mediaboxie (np. przełączanie kanałów, siła głosu, itp).

Proszę o informacje na ten temat, bo z UPC twierdzą np że dźwięk jest im dostarczany przez nadawców (HBO, TVN, Canal+) i jest przesyłany w postaci jakiej otrzymują, a otrzymują najczęściej w DD stereo...
Z góry dziękuję za info zwrotne, co wyjaśni mi czy mój Mediabox jest odosobnionym przypadkiem i ma składać reklamację czy tak wszyscy mają. Bo wiadomo jak można ufać "tym" z infolinii...

Pozdrawiam.
 

trezorek

Member
Ad1. To prawda, że w większości dźwięk, który jest określony jako DD5.1, tak naprawdę to DD2.0.
Ad2. Też kombinowałem już z tymi ustawieniami i nie zauważyłem jakiś zmian.
Ad3. Wiatraczek rzeczywiście chodzi cały czas, niestety to chyba taki urok tego urządzenia.
Ad4. "Niestety" nie używam pilota z mediaboxa. Mam Logitecha Harmony i jestem z niego bardzo zadowolony.
 

bulek

New member
Ad 1 Ja widzę DD 5.1 na wielu kanałach... tak mi się przynajmniej wydaje... sporadycznie leci DD 2.0 (nawet jeśli pisze, że ścieżka dżwiękowa jest 5.1). Ważne, żeby podpiąć kablem optycznym, bo przez HDMI leci na stałe stereo obojętnie jaką ścieżkę wybierzesz.
Ad 2 Ustawiłem na stałe 16/9 i nie wnikam. Taki mam TV i tyle... i ty chyba też.
Ad 3 Wiatrak chodzi, ale jest na tyle cichy, że go nie słyszę podczas oglądania. Jak wyłaczę i idę spać, to owszem... po wsłuchaniu się wiem, że działa.
Ad 4 Również jak kolega wyżej używam Logitech Harmony. Idealnie obsługuje cały sprzęt, który posiadam.
 
Ostatnia edycja:

AnTurek

New member
Opoźnienie dźwięku w stosunku do obrazu

Jeśli nagram jakiś program w HD (w SD inne nie testowałem) na HDD Mediaboxu i gdy później go odtwarzam to występuje przesunięcie dźwięku w stosunku do obrazu.

Problem ten występuje, gdy fonie odtwarzam poprzez podłączony amplituner cyfrowym przewodem optycznym.

Podczas oglądania bieżących programów również wykorzystując amplituner do odtwarzania dźwięku cyfrowego problemu nie ma.

Jakieś sugestie?
 

neron

New member
Ja też mam ten problem z nagranymi programami.
Odtwarzam przez HDMI nagrany program z np. TVP1 i przesunięcie też występuje. Można je niewiele zniwelować ustawieniami w menu.
 

malyr

New member
witam, u mnie dzieją się cuda z mediaboxem hd, żyje swoim własnym życiem.
1 dekoder po wyłączeniu resetował się co jakąś godzinę i straszliwie wył, na zmianę wentylatorem i dyskiem. dysk startował rozpędzał się i tak na zmianę.
po wymianie na inny jest lepiej, już tak nie "wyje"
tyle że nie mam na wielu programach informacji co aktualnie jest wyświetlane. raz jest raz nie ma.
czy to może być wina dekodera czy za słabego sygnału?

pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy UPC
 

NiEb0

New member
W miniprzewodniku czyli tym co pojawia się na dole ekranu przy zmianie kanałów bardzo często nie ma informacji - to całkiem "normalne" - przynajmniej jak na standardy UPC. Jednocześnie wszystkie te informacje dostepne są pod przyciskiem "guide" tyle że po najnowszych zmianach w sofcie ten "guide" działa tak wolno że nie da się z niego korzystać... Ot całe uroki niedopracowanego oprogramowania... :/
 
Do góry