HD w UPC

Alan83

New member
Wczoraj zgralem pilot od dekodera z telewizorem Sony 40w4500 przy uzyciu pierwszego kodu z ksiazeczki od UPC.
Niestety spodziewalem sie czegos wiecej niz tylko mozliwosci wlaczenia i wylaczenia telewizora i to jeszcze po przelaczeniu klawiszami TV/UPC. Brakuje mi ujednoliconej regulacji glosnosci oraz wyboru zrodla wejsciowego.
O ile dla mnie nie jest to wielki problem to juz starszym domownikom moze sprawic trudnosci wpierw wlaczenie tv a nastepnie wybudzenia z czuwania dekodera. Gdy nie zwroci sie uwagi a to czy dekoder zostal juz wybudzony latwo przez uzycia klawisza zmiany kanlu przejsc do telewizji analogowej z ktorej wyjsc juz da sie tylko przy uzyciu pilota od Sony.
Liczylem poczatkowo ze telewizor i dekoder wlaczy sie razem za pomoca jednego klawisza a czesc opcji sie ujednolici ale mylilem sie.
 

Alan83

New member
Dzwonilem do UPC i poinformowali mnie ze trwaja prace zeby zintegrowac lepiej pilota dekodera z opcjami telewizora jak glosnosc czy innymi podstawowowymi. Poki co mozna tylko wlaczyc i wylaczyc odbiornik i to po malej kombinacji na pilocie o ktorej pisalem powyzej.

Co do tych kanalow premium to juz od dluzszego czasu obserwuje zeUPC zaczyna stosowac praktyki takie jak znienawidzona TPSA. Tak samo niekorzystnie dla klienta ksztaltuje umowy, cenniki i rownie powolnie wprowadza nowe technologie.

Na infolini powiedzieli mi ze jak sa jakies sugetie czy problemy z oprogramowaniem dekodera to pisac na info.upc@upc.com.pl
Dlatego piszmy jak najwiecej bo moze wspolnie uda nam sie cos zdzialac :)

 

Anglik

New member
Dekodery z nagrywarką - SD vs HD?

Witajcie, mam kilka pytań. Myślę nad przejściem z analogowej UPC na cyfrową UPC, właściwie już zamówiłem instalację na wtorek wieczór, ale po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się, czy się nie rozmyślić i nie odwołać instalacji, bo:
- napisy z Canal+ podobno nie działają (dotychczas oprócz analogowej UPC mam CYFRĘ+ przez satelitę i napisy działają tam OK)
- zbliża się Boże Narodzenie i chyba lepiej poczekać na jakąś promocję gwiazdkową, która będzie ciekawsza niż aktualna (-10% od ceny abonamentu)
- w grudniu oferta filmowo-programowa może być ciekawsza niż w listopadzie.
Zastanawiam się też nad różnicą między dekoderem z nagrywarką SD i dekoderem z nagrywarką HD. Szukam różnic między nimi (poza oczywistą - związaną z rozdzielczością HD). Podobno ten pierwszy dekoder to Thomson, a ten drugi to Philips; ten pierwszy ma dysk 180 GB, a ten drugi - 250 GB. Nie mam (jeszcze) telewizora HD, ale dotychczas nie przeszkadzało mi to korzystać z Cyfry+ z opcją HD, w której moim zdaniem jakość transmisji jest widocznie lepsza nawet na standardowym telewizorze CRT z proporcjami ekranu 4:3 - np. mogę dzięki temu oglądać na tradycyjnym ekranie filmy w pełnej szerokości (widescreen) na Canal+ Film HD, zamiast w przykrojonym formacie panned-and-scanned na Canal+ Film czy Canal+. Chciałbym więc zapytać Was (zwłaszcza tych z Was, którzy mieli okazję korzystać z obu dekoderów z nagrywarką: ze srebrnego Thomsona SD i z czarnego Philipsa HD) o Wasze opinie, odczucia i wrażenia: który dekoder jest bardziej komfortowy w obsłudze?
- Może jednak na jednym z nich słynna problematyczna opcja "napisy zamiast lektora" (np. na Canal+, Ale Kino itd.) działa, a na tym drugim nie?
- Który z nich ma wygodniejszego i bardziej intuicyjnego w obsłudze pilota? Zauważyłem, że różnią się kolorem, kształtem, wielkością, rozmieszczeniem klawiszy itp. Może np. w jednym z tych dekoderów pilot pozwala łatwiej przełączać się do kanałów ulubionych (dla mnie byłby to dość istotny czynnik)? (Nie używam telegazety, więc przyciski dla niej uznaję za zbędne).
- Czy któryś z dekoderów oferuje funkcję PiP (obraz w obrazie)?
- Czy któryś z nich daje możliwość zgrania materiału - nagranego wcześniej na twardy dysk - przez EUROzłącze (SCART) podczas odtwarzania?
- Czy może któryś z nich działa wyraźnie szybciej/ciszej/bardziej niezawodnie niż ten drugi?

Będę wdzięczny za wszelkie porady i komentarze...
 

qrak01

New member
Alan83 napisał:
Wczoraj zgralem pilot od dekodera z telewizorem Sony 40w4500 przy uzyciu pierwszego kodu z ksiazeczki od UPC.....

ja tez zgrałem z Sony..model 32D3000 i po przełączeniu na "TV" moge sterowac wiekszoscia funcji TV, nie tylko power on/off :)
Zrób test..po przełączeniu na TV regulacja głośnosci na pilocie steruje głośnościa TV (a nie dekodera)...
Co prawda przyciski na pilocie UPC ciezko wtedy rozszyfrowac... - w koncu z zamyslu to nie pilot uniwersalny a od dekodera - ale można dojść którym np. zmienić źródło sygnału itd...:eek:k:
 

Alan83

New member
TV pozniej TV+OK pare sekund i nastepnie wpisalem kod - dla Sony pierwszy z bodaj 5 wymienionych.
Glosnosc - owszem dziala ale na trybie telewizji analogowej albo gdy nie ma sygnalu z dekodera na HDMI (po wcisnieciu przycisku "TV". Chyba ze masz na mysli ten niebieskawy pasek glosnosci od oprogramowania dekodera , ale zauwaz ze nie jest on podpiety pod ten z odbiornika tv wiec w rezultacie mamy dwa niezalezne paski regulacji glosnosci.
Innych opcji nie znalazlem.

Tak mnie teraz naszlo ze moze powininem wybrac inny kod tylko pytanie czy to wplywa na cokolwiek jesli pilot i telewizor sie komunikuja przez podczerwien?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nowy Kanał Hd !

Już pojutrze dojdą kanały TV Silesia (351) i TVS HD (352) w pozostałych miastach. Lepsze to niż nic...
 

pawel-krk

New member
@Alan83

Zanim cokolwiek napiszesz... to upewnij sie czy na pewno masz racje. Pilotem od dekodera steruje prawie wszystkimi funkcjami telewizora (nie tylko glosnoscia) Wystarczy troche sie "pobawic" i zobaczysz, ze nagle niemozliwe staje sie realne. Do przelaczenia tv w tryb av/hdmi pilot od dekodera moze byc wykorzystany!! Jak sie dokladnie przyjrzysz opsom przyciskow to znajdziesz rozwiazanie. Poza tyn... to nie jest pilot uniwersalny, tylko pilot od dekodera z możliwoscia obsługi telewizora, wiec nie przeceniaj mozliwosci. Sam osobiscie pilota od tv schowalem juz dawno w szafie ;)
 

Alan83

New member
Pawle - zwracam honor :) bo dzis znalazlem na pilocie obok "page down" przelacznik AV i faktycznie dziala. Mimo to przydala by sie zintegrowana glosnosc telewizora z dekoderem.


Co do gwarancji 5 letniej to jestem ostro wkurzony. Kupilem telewizor 17 a promocja obowiazuje od 27 pazdziernika. Nie wiem dlaczego akurat ta date wybrali skoro informuja o tym 3 listopada ale bynajmniej jest to bolesne gdyz koszt wykupienia wynosi 369,-
Polityka SONY jest obledna.
 
Ostatnia edycja:

NiEb0

New member
Tak pisaliście o tych funkcjach pilota mediaboxa i zaczęłem się zastanawiać czy możliwe jest sterowanie "głośnością" dekodera tymi samymi przyciskami co głośnością telewizora? Już tłumaczę o co mi chodzi. Gdy pilot jest w trybie TV steruje on funkcjami telewizora w tym m.in. głośnością - przyciskami vol+ i vol-. Gdy przestawić pilota w tryb UPC czyli sterowania mediaboxem przyciski vol+ i vol- nadal sterują głośnością telewizora, a głośność mediaboxa można regulować jedynie poprzez wejście głęboko do ustawień mediaboxa. Też tak macie? Ja wolałbym w trybie UPC pilota sterować głośnością mediaboxa a nie TV... Jest na to jakaś rada?
 

barti60

New member
Co wy mówicie... Widze ze musze wytłumaczyc..

Pilot ma funkcje normalnego pilota uniwersalnego czyli po zaprogramowaniu go odpowiedznim kodem mozna używać wiekoszci funkji telewizora-tylko trzeba zaznaczyć ze mogą one być pod różnymi przyciskami np u mnie: drzemke mam pod guzikiem czerwonym, a np wybór żródła np av1 czy hdmi1 pod pgdwn jak przełaczysz na pilota na UPC wszystko wraca do normy i glosnosc działa jako głośność MEDIABOXA i nie trzeba nic kombinowac. Myśle ze macie cos pokopane w ustawieniach tego pilota...
 

NiEb0

New member
@barti60: U mnie od samego początku przyciski vol +/- regulowały tylko i wyłącznie głośność telewizora. Dodam, że posiadam mediaboxa Thomsona - tego srebrnego. Może w tych HD jest innaczej, ale w przypadku srebrnego mediaboxa nie znam sposobu aby zmusić go do zmiany przyciskami vol +/- wewnętrznego poziomu głośności. Ktoś może potwierdzić że jest to w ogóle możliwe na mediaboxach bez HD? Jeśli tak to będe kombinował z innymi kodami sterującymi.
 

happyface

New member
logar4 napisał:
mi wymieniali dekoder 3 razy, dzis poprostu nie wyłaczam dekodera bo mam juz dość serwisu i nieustannych resetów.

pro

no tak, ale jak nie wylaczam, to i tak potrafi zwieche zlapac...
przy normalnym ogladaniu idzie przebolec, ale jak jest zaprogramowane nagrywanie i wtedy sie spieprzy, to juz lipa, bo nie po to dekoder z nagrywarka mam, zeby mi nie nagrywal tego co chce... czekam na tych trepow...
 
Do góry