HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
pawel-krk napisał:
Aha... jest promocja na HBO i C+. Mozna wlaczyc pakiety premium na miesiac za darmo bez zadnych zobowiazan. Po miesiacu mozna bez przeszkod wylaczyc. Oczywiscie nigdzie o tym nie pisza, ale promocja jest!

To nie tak.
Ta promocja jest od dawna i wygląda inaczej...

Owszem dają Ci HBO i C+ niby za darmoszkę. Ale nie mówią otym, że promocja jest tylko jedna i wygląda inaczej. W przypadku HBO i C+ jest promocja - umowa na rok, w tym 1 miesiąc "na próbę" za darmo. W ciągu tego miesiąca z promocji możesz zrezygnować. W przeciwnym przypadku zostajesz z HBO i C+ na rok ;).

Inaczej jest w telewizji "n". Tam faktycznie dają Ci HBO w prezencie na trzy miesiąca. Ale jeśli przed ich upływem zapomnisz zrezygnować - możesz to zrobić w każdej chwili, z tym, że za okres niepromocyjny zapłacisz. W UPC "złapią" Cię na 11 miesięcy ;)))). Dlatego łądnie brzmi gadka "miesiąc gratis" ;).
 

Scorsese

New member
Witam
Mam takie pytanie: czy Wasz dekoder (mam dekoder z nagrywarką i HD) też ciągle szumi nawet w standby? Czy to jakiś wentylatorek, bo chyba nie HDD? Ale dlaczego w standby?!?
 

qrak01

New member
Scorsese napisał:
czy Wasz dekoder (mam dekoder z nagrywarką i HD) też ciągle szumi nawet w standby?

specjalnie sprawdzilem..i faktycznie slychac cos tam..ale ucho musialem przylozyc do samego dekodera i nawet wtedy dzwiek jest ledwie slyszalny...
 

Alan83

New member
Ojcu babka mowila ze najlepiej przed koncem miesiaca tylko zeby najlepiej nie ostatniego dnia.
Mysle ze jak przyjdzie instalator to da jakas umowe i regulamin to napisze jak to konkretnie jest.
 

lepp

New member
Bez reklam
Musi to być przed upływem miesiąca. W zeszłym tygodniu rezygnowałem i wszystko przebiegło ok. Faktycznie może lepiej do ostatniego dnia nie czekać, bo wyłączają dopiero w następnym po zgłoszeniu.
 

NiEb0

New member
Ogólnie to trzeba po prostu dokładnie przeczytać umowę na te kanały premium. Ja rezygnowałem z tej promocji już koło 5 miesięcy temu i w mojej umowie było jak byk napisane, że można ją bez żadnych konsekwencji rozwiązać nie później niż na 2 tygodnie przed końcem okresu próbnego. Ogólnie rozwiązanie tej umowy nie skutkuje od razu wyłączeniem kanałów premium. Można zrezygnować od razu po podpisaniu a darmowy miesiąc i tak się dostanie, więc ja tak profilaktycznie nie zwlekałbym do ostatniej chwili bo zysk z tego żaden a można przypadkiem załapać się na niechciane dodatkowe opłaty...
 

pawel-krk

New member
NiEb0 napisał:
Ogólnie to trzeba po prostu dokładnie przeczytać umowę na te kanały premium. Ja rezygnowałem z tej promocji już koło 5 miesięcy temu i w mojej umowie było jak byk napisane, że można ją bez żadnych konsekwencji rozwiązać nie później niż na 2 tygodnie przed końcem okresu próbnego. Ogólnie rozwiązanie tej umowy nie skutkuje od razu wyłączeniem kanałów premium. Można zrezygnować od razu po podpisaniu a darmowy miesiąc i tak się dostanie, więc ja tak profilaktycznie nie zwlekałbym do ostatniej chwili bo zysk z tego żaden a można przypadkiem załapać się na niechciane dodatkowe opłaty...

Tylko zacznijmy od tego, ze ja nic nie podpisywalem. Wszystko przebieglo telefonicznie. Wlaczono kanaly premium 24 pazdiernika i konsultantka 3 razy przypominala, zeby najpozniej 23 lisopada zadzwonic i zrezygnowac.
 

NiEb0

New member
pawel-krk napisał:
Tylko zacznijmy od tego, ze ja nic nie podpisywalem. Wszystko przebieglo telefonicznie. Wlaczono kanaly premium 24 pazdiernika i konsultantka 3 razy przypominala, zeby najpozniej 23 lisopada zadzwonic i zrezygnowac.
Z tego co pamiętam to konsultant mówił mi dokładnie to samo gdy zamawiałem pakiety premium - żeby zrezygnować w trakcie tego miesiąca. Ja jednak podpisywałem normalną papierkową umowę i w umowie było jasno napisane że musi się to odbyć na 2 tyg przed końcem tego miesiąca. Dla mnie wyglądało to conajmniej dziwnie - tak jakby celowo konsultanci wprowadzali w błąd żeby złapać na promocje klientów którzy nie doczytają dokładnie umowy.

Tak czy innaczej tak jak pisałem wcześniej - rezygnacja nie oznacza natychmiastowego odłączenia kanałów, więc nie ma potrzeby czekania z tym do ostatniej chwili.
 

cymess

New member
Witam, juz w czwartek stane sie posiadaczem pakietu max z hd w UPC, czy bede z tego powodu szczesliwy czy nie to sie okaze :) mam tylko nastepujace pytanie, czy ten ich tuner ktory daja w ramach uslugi jest razem z kablem hdmi? czy bede musial sam sie zaopatrzyc w dodatkowy?
 

matuch18

New member
UPC i LCD Sony

Witam ma taki problem i bardzo bylbym wdzieczny za szybka odpowiedz kogos kto sie na tym zna. chodzi o to ,ze mam zamiar kupic telewizor LCD Full HD ( nie jest to moj pierwszy plaski odbiornik, jednak pozostale dwa nie sa w standardzie HD ) poprostu moja znajomosc w tym temacie jest dosyc mala. Dlatego chce zapytac sie, o taka sprawe odnosnie i Telewizora i telewizji cyfrowej w UPC. Jutro mam zamiar jechac i kupic Sony Bravia Full HD dokladny model to KDL-40U4000 tutaj jest opis tego odbiornika : (sorry nie moge podac linka mam za malo postow, ale wystarczy wpisac model w wyszukiwarke) Chodzi o to ,ze ten telewiozor posiada cos co sie nazywa Tuner analogowej telewizji naziemnej, Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2), Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) z tego co wiem i wyczytalem w interenecie, ludzie narzekaja na telewizory, nie mowie tutaj o tym ,bo czytalem opinie do innych posiadajacych wlasnie te opcje, mianowicie narzekaja ,ze przez ta opcje ,nie mozna ogladac telewizji w jakosci HD , do tego telewizor powinien posiadac Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów), na moje proste rozumowanie, UPC ktorej jestem urzytkowniekiem od wielu lat i wlasnie mam zamiar przeniesc sie na ich pakiet telewizji cyfrowej z kanalami HD i dekoderem nagrywarka itp. jest nadal telewizja kablowa dlatego zastanawiam sie, czy cyfrowy sygnal wysylany przez upc bedzie spelnial swoja funkcje w emitowanych kanalach jakosci HD w telewizorze ktory mam zmaiar jutro zakupic. Nie wiem zabardzo o co w tym wszytskim chodzi dlatego chcialbym uzyskac odpowiedz czy zamawiajac telewizje cyfrowa HD w UPC bede mogl sie cieszyc kanalami HD w pelnej jakosci obrazu przy urzyciu odbiornika Sony Bravia LCD KDL-40U4000. Mozliwe ,ze pytanie dla niektorych znawcow tematu moze wydac sie smieszne jednak bardzo prosze o sumienna odpowiedz za co bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
 

bulek

New member
matuch18, będziesz mógł się cieszyć nowym nabytkiem. Te wszystkie tunery, które wymieniłeś nie mają znaczenia jeśli chodzi o odbiór cyfrowych kanałów UPC. UPC "wciska" ci swój własny dekoder (tunner) i nawet jakbyś bardzo chciał, to wbudowane tunery w twój TV do niczego się nie przydadzą. Dekoder UPC przyłaczasz do nowego TV przez załączony kabel HDMI i to tyle.
 

kmilewe

New member
bulek napisał:
matuch18, będziesz mógł się cieszyć nowym nabytkiem. Te wszystkie tunery, które wymieniłeś nie mają znaczenia jeśli chodzi o odbiór cyfrowych kanałów UPC. UPC "wciska" ci swój własny dekoder (tunner) i nawet jakbyś bardzo chciał, to wbudowane tunery w twój TV do niczego się nie przydadzą. Dekoder UPC przyłaczasz do nowego TV przez załączony kabel HDMI i to tyle.
dokładne wyjaśnienie, nic dodać nic ująć ;)
 

matuch18

New member
dziekuje, bardzo za odpowiedz. :) rozumiem ,ze oczywista sprawa jest tak jak i w wypadku Cyfru +, Polsatu czy N ,ze jesli chce ogladac rozne kanaly na roznych telewizorach w calym domu to musze zakupic od UPC odpowiednia ilosc dekoderow ? jesli sie myle to prosze mnie poprawic. Zreszta jutro bede wszystko zalatwial to sie sam przekonam. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz na poprzednie pytanie.
 

kmilewe

New member
matuch18 napisał:
dziekuje, bardzo za odpowiedz. :) rozumiem ,ze oczywista sprawa jest tak jak i w wypadku Cyfru +, Polsatu czy N ,ze jesli chce ogladac rozne kanaly na roznych telewizorach w calym domu to musze zakupic od UPC odpowiednia ilosc dekoderow ? jesli sie myle to prosze mnie poprawic. Zreszta jutro bede wszystko zalatwial to sie sam przekonam. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz na poprzednie pytanie.
no niestety tak, analog może być w ramach abonamentu na dowolną ilość CRT (nie musi iść przez dekoder)
pozdrawiam i życzę odbioru bez znanych kłopotów
 

Alan83

New member
Przyszedl dzis gosc z UPC i ustwil dekoder. Za duzo pracy nie mial bo mialem pociagniety kabelek do drugiego odbiornika (tuner tv). Niestety mialem pociagniete minimalnie grubszym przewodem niz ten co maja na standardzie w kablowce i nie mogl gosc zamienic recznie zakrecanych koncowek na kompresyjne ktore daja pewnosc ze wszystko jest ladnie odizolowane i nie generuje zaklocen.
Liczylem ze ow przewod antenowy bede mogl jakims cudem :) zakonczyc jednym koncem euro zlaczem a z drugiej wrzucic do komputera ale niestety jest to ponoc awykonalne (tak mi sie wydawalo ze chinch czy euro ma inny przekroj przewodu) wiec bede musail sie zadowolic analogiem a co bardziej boli to ze z mneijsza iloscia stacji. No ale to nie nowosc bo wiedzialem jakie sa zasady i warunki ale licze ze UPC cos zmieni w tym kierunku.

Instalator ogolnie podlaczyl, sprawdzil moc i jakosc sygnalu i w sumie spisal dane dekodera. Wyrzucil jeszcze stary trojniczek zastepujac go jakims wiekszym plastikowym - co ciekawe mam wrazenie ze wczesniej uzywany bo byl niezle przybrudzony ale mniejsza o to.

Mam internet z UPC i nie sprawdzal czy nie nastapily jakies zmiany w parametrach sygnalu. Mam nadzieje ze nie wplynie to negatywnie na internet.

Jakos obrazu generalnie bardzo dobra. HD jakosc powala ale kanalow takichjest zdecydowanie za malo. TU pytanie do tych co znaja oferte konkurencji czy tam moze jest wiecej kanalow w wysokiej rozdzielczosci?
Nie liczac dodatkowo platnych Canal + i HBO (te drugie mam wrazenie ze nadaje gorzej) to mamy
Polsat Sport HD - widze ze same powtorki; liczylem ze moze F1 puszczaja na tym kanale w wyzszej rozdzielczosci ale w programie nic takiego nie znalazlem
TVN HD - wybrane programy leca
National Geographic oraz History Channel- extra ale nie tylko tym czlowiek zyje :)

NASN - bardzo zalezalo mi na tym kanale z uwagi na hokeej na lodzie (NHL), wiedzialem ze nie leci w HD ale jego standardowa jakosc pozostawia troche do zyczenia przynajmniej po tym co zdolalem dzis przez pare minut zaobserowac ogladajac retransmisje baseballu :)

Na N sport to nie licze bo raczej Nka nie sprzeda tego kanalu tanio ale TVP Sport to powinien obowizkowo znalezc sie w ofercie i nie wiem na co UPC czeka.
Reasumujac mam nadzieje ze w tej cenie w najwyzszym pakiecie doczekam sie zmian ze starony UPC na lepsze szczegolnie jesli chodzi o oferte programowa i ze z czasem rozwiaza problem drugiego odbiornika.

Dekoder, pilot i oprogramwanie na pierwszy rzut oka przyzwoicie tylko brakuje mi roku produkcji, gatunku oraz oryginalnego tytulu filmow w przewodniku, bo obsada to jeszcze jako tako jest wymieniona w nawiasach w opisie. Jakies zdjecie czy trailer umiescic tez by dalo pewnie rade ale nikomu sie nie chce :) Mogli by tez dodac wyszukiwanie po nazwie ale to juz wyzsza szkola jazdy.

Generalnie na plus ale nie obylo sie bez przykrej niespodzianki. Gdy gosc sobie poszedl ujzalem na przedniej sciance wyswietlacza dosc gleboka ryse. Nie wiem skad ona sie tam wziela ale dekoder byl zapakowany i monter obchodzil sie z nim ostroznie. Widocznie albo transporcie albo ktos wczesniej sie nim bawil malo ostroznie.


BTW Czy testowal ktos moze transmitery sprzedawane na allegro? Moze w ten sposob bede mogl jakos przerzucic sygnal na tuner tv?
 
Do góry