HD w UPC

otan

New member
Bez reklam
UPC - brak info na niektórych kanałach.

Witam,

W dniu dzisiejszym pojawiło się po raz pierwszy od 4 tygodni info na TVP2. Po około 3 minutach info znikło. Brak info pojawiło się dodatkowo na kanałach TVN, TVN4,TVN7,BBC ENTERTAIMENT Polsat2 itd. Ciekawe że w przewodniku guide pokazuje wszystkie te programy których na pasku info nie ma. W sobotę zgłaszałem tę usterkę i do dzisiaj nikt się nie kontaktował ze mną z działu serwisu. Widać że coś tam robią w tej sprawie ale nie do końca wiedzą chyba co to za przyczyna. Raczej nie wyglada to na awarię dekodera a raczej niedociągnięć w sofcie. Wczoraj siostrzeniec bawił się gierkami i muszę powiedzieć że bardzo wolno to działa. Grał w kierki i chodziło to strasznie wolno. liczenie pkt trwa ponad 1min. Na kolejne rozdanie też długo się czeka. Może ktoś przetestuje ten problem i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam
 

NiEb0

New member
Problem z brakiem info na niektórych kanałach miałem od początku jak zainstalowali mi cyfrę czyli od 3-4 miesięcy. Występuje on codziennie z mniejszym lub większym nasileniem. Nie pamiętam sytuacji żeby informacje na wszystkich kanałąch w miniprzewodniku byly wyswietlane prawidlowo - zawsze cos jest nie tak. Jeśli od początku nie są w stanie tego naprawić to wątpie żeby teraz nagle problem poprawiono...
 

otan

New member
Bez reklam
Problem z brakiem info na kanale TVP2 został już rozwiazany. Od paru godzin info działa prawidłowo. Usterkę usunięto zdalnie bez osobistej wizyty serwisanta. Im więcej zgłoszeń usterek zauważonych podczas eksploatacji dekodera tym szybciej zrobią lepszy soft.
 

upctechnical

New member
Nowy soft pojawi się w połowie września, aktualnie jest testowany,
jak bedzie wiadomo coś siecej dam znać

dodatkowo do STB zostanie wprowadzona możliwość nagrania DWÓCH POZYCJI W TYM SAMYM CZASIE Z RÓŻNYCH KANAŁÓW, myśle że to wielu ucieszy, i niebawem TVP HD
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ja niestety od wczoraj obserwuje znikanie info na wiekszoci kanalow (podobne o czym pisze NIEbO) - raz jest/raz nie ma. z reguly pomaga wylaczenie i wlaczenie dekodera. przez 1.5 tygodnia nie mialem z tych problemow - teraz mam. kraków.

i czasami jest tak, za jek np na progamie nie ma info, np. TVP1, TVP2, Polsat, inne (chociaz w Guide jest) to pojawi sie dopiero wtedy jak wskoczy kolejny program z listy

prosze o info w tej sprawie,
 
Ostatnia edycja:

msz1959

New member
format obrazu - 4:3 vs. 16:9

upctechnical napisał:
=====================================================
to niestety cecha twojego TV
zmiana formatu obrazu 16/9 i 4/3 z poziomu STB
służy do wyboru formatu z aktualnie nadawanej pozycji jeśli nadawca nadaje program z dwoma ramkami formatu obrazu ( czyli nadawca definiuje ile wyciąć obrazu z przekazu 16/9 aby go dopasować do 4/3
Chciałbym wrócić do tematu. Zmieniłem Aster (pakiet cyfrowy ale bez HD i z analogowym dekoderem) na UPC HD z mediaboxem. W poprzedniej konfiguracji mialem połączenie dekoder-TV (Sony Bravia LCD 16:9 KDL-32D3000) przez Scart i programy nadawane 4:3 oglądałem jako 4:3. Teraz mam (oczywiście) łącze HDMI i wszystkie programy 4:3 są na TV rozciągnięte, co jest nie do zniesienia. Rzeczywiście, opcje formatu w TV przy połączeniu HDMI nie zawierają 4:3 (podstawowy jest Wide) ale ... jeśli puszczę sygnał przez nagrywarkę HDD/DVD (też Sony, HX950) (z dekodera Scartem, dalej HDMI) to chociaż w TV w dalszym ciągu jest ustawiony format Wide, obraz jest 4:3 (z czarnymi paskami po bokach). Więc już nie bardzo rozumiem, w którym urządzeniu obraz 4:3 jest rozciągany.

Czy da się to jakoś tak ustawić, żeby ludzie na ekranie byli "szczuplejsi"? :)
 

KF2008

New member
msz1959 napisał:
...opcje formatu w TV przy połączeniu HDMI nie zawierają 4:3 (podstawowy jest Wide) ... Czy da się to jakoś tak ustawić, żeby ludzie na ekranie byli "szczuplejsi"? :)
Mój Ojciec też miał taki problem na swoim Sony. Rozwiązanie jest proste (przynajmniej u niego zadziałało) - trzeba w ustawieniach dekodera zmienić 1080i na Auto (nie pamiętam dokładnie które to ustawienie i czy odpowiednia pozycja nazywa się dokładnie 'Auto' a Ojciec mieszka w innym mieście). Po zmianie niestety przełączanie kanałów jest ZNACZNIE wolniejsze ale za to pojawiają się w opcjach formatu w TV wszystkie pozycje ZOOM'ów w tym tryb 4:3.
 

otan

New member
Bez reklam
Swieże informacje z działu technicznego UPC !

Witam,


Tak jak pisałem wcześniej zgłoszoną usterkę do działu wsparcia technicznego TV cyfrowej UPC usunięto zdalnie. Info którego nie miałem na kanale TVP2 od początku zainstalowania MediaBoxu (około miesiąc temu) naprawili. Dzisiaj zadzwonił serwisant z informacja czy problem został rozwiazany. Zauważyłem po naprawie że dekoder wiecej się teraz grzeje w stanie spoczynku. Zaraz po właczeniu mam temperaturę 42C Podczas normalnego użytkowania temp. 42 utrzymuje się. Podsumowując : temperatura pracy dekodera jest taka sama podczas włączenia jak i wyłączenia ! Przedtem miałem temp. po właczeniu 36-37C. Podczas rozmowy z serwisantem dowiedziałem się że w dniu 29.09 bedzie wprowadzone nowe oprogramowanie i temat grzania sie dekodera w stanie spoczynku powinien być również rozwiązany. Nowe oprogramowanie uwzględnia ten temat który jest im dobrze znany.
Mam nadzieję że nowy soft uwzgledni jeszcze parę innych niedoróbek.
Poczekamy i zobaczymy co tam jeszcze zmienią.

Pozdrawiam
 

zsoi3

New member
Bez reklam
upctechnikal - wyjasniej nam prosze jakiej natury sa te problemy ze znikaniem info; zwlaszcza te ze znikaniem calych mas (na wielu programach) info. to co pisze NIebO jak i ja. pomaga wylaczenie i wlaczenie dekodera - ale problem powraca co jakis czas. W Guide wszystko jest OK

jak temu zaradzic?
 

msz1959

New member
KF2008 napisał:
Mój Ojciec też miał taki problem na swoim Sony. Rozwiązanie jest proste (przynajmniej u niego zadziałało) - trzeba w ustawieniach dekodera zmienić 1080i na Auto (nie pamiętam dokładnie które to ustawienie i czy odpowiednia pozycja nazywa się dokładnie 'Auto' a Ojciec mieszka w innym mieście). Po zmianie niestety przełączanie kanałów jest ZNACZNIE wolniejsze ale za to pojawiają się w opcjach formatu w TV wszystkie pozycje ZOOM'ów w tym tryb 4:3.
Albo to jakiś inny telewizor albo jakieś inne jeszcze ustawienia wchodzą w grę, bo u mnie niestety niezależnie od ustawień MediaBox (1080i/720p/Auto) telewizor przewiduje dla sygnału HDMI tylko formaty Wide/Zoom/Smart. A w Wide obraz 4:3 jest rozciągnięty :( A w niektórych programach, zwłaszcza w czasie reklam, pojawiają się nawet pionowe pasy na gorze i na dole
.
Nic, będę szukać dalej, ale te szerokie czoła są denerwujące :)
 
Ostatnia edycja:

kmilewe

New member
następne adresy e-mail do UPC

Patrycja Gołos
Head of Communications & Public Affairs
UPC Polska
T +48 22 7010 936
M +48 600 488 936
E
patrycja.golos@upc.com.pl

Lidia Gos
Public Relations Manager
UPC Polska
T +48 22 7010 877
M +48 600 488 877
E
lidia.gos@upc.com.pl
 

lepp

New member
Bez reklam
Wątek zrobił się bardzo duży więc zapytam bo się dokopać nie mogę.
Nigdzie nie znalazłem informacji o obsłudze napisów przez mediaboxa. Jak wygląda ta sytuacja?
Kolejne sprawy to ten fatalnu układ programów, czy opcja ulubione pozwala jakoś to rozwiązać? Ile kanałów może być w ulubionych?
I jeszcze jedno. Czy mediabox obsługuje Dolby Digital?

No i wrażenie subiektywne. Czy warto?
 

Mojjo

New member
otan napisał:
Wczoraj siostrzeniec bawił się gierkami i muszę powiedzieć że bardzo wolno to działa. Grał w kierki i chodziło to strasznie wolno. liczenie pkt trwa ponad 1min. Na kolejne rozdanie też długo się czeka. Może ktoś przetestuje ten problem i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Ja próbowałem pograć w Pokera. W ciągu 10 minut gra 2 razy mi się zawiesiła i musiałem wyjść z opcji z grami. Nic dziwnego, że opłat za to jeszcze nie pobierają.
 

emza4

New member
Nowe promocje

Widze że mamy nowa promocje na TV;) Średnio atrakcyjną-w pakiecie MAX TV przez 3 miesiace po 65 zeta poźniej 100 zł plus instalacja 100 zł. C+ 1st miesiac gratis poźniej 30 zł. Pakiety bez zmian 20% zniżki na 3 usługi oraz 10% na 2 usługi:( (komu potrzebny telefon stacjonarny dzis?).
Ehhh, na cos bardziej atrakcyjnego trzeba bedzie poczekac do swiat jak konkurencja ich przycisnie lepszymi promocjami! No i oczywiscie caly czas oszalamiajaca taka sama ilosc kanalow w HD.:p
 

joker

New member
lepp napisał:
Wątek zrobił się bardzo duży więc zapytam bo się dokopać nie mogę.
Nigdzie nie znalazłem informacji o obsłudze napisów przez mediaboxa. Jak wygląda ta sytuacja?
...
I jeszcze jedno. Czy mediabox obsługuje Dolby Digital?

No i wrażenie subiektywne. Czy warto?

Napisy są (nie mam wykupionych żadnych kanałów premium) np. w History HD
DD - występuje np. tvp1, discovery hd, tvn hd - jedyny minus to że po każdej zmianie kanału trzeba ręcznie przestawiać tuner nie zapamiętuje tego ustawienia.
 

wek

New member
kmilewe napisał:
Patrycja Gołos
Head of Communications & Public Affairs
UPC Polska
T +48 22 7010 936
M +48 600 488 936
E
patrycja.golos@upc.com.pl

Lidia Gos
Public Relations Manager
UPC Polska
T +48 22 7010 877
M +48 600 488 877
E
lidia.gos@upc.com.pl

wow, fajne adresy :) pani Lidia Gos to jak rozumiem ta pani Lidia Gos, ktora mowila o TVP HD i TVP Sport :)
wysylales juz moze na nie?
 

bulek

New member
lepp napisał:
I jeszcze jedno. Czy mediabox obsługuje Dolby Digital?
Jest, ale z niezrozumiałych względów trzeba dodatkowo połączyć kablem optycznym. Jeśli połączysz tylko kablem HDMI (co w teorii zupełnie wystarcza), to leci zwykłe stereo niezależnie od wybranej ściezki dźwiękowej)
 

Misiek99a

New member
czy warto połaczyć kino domowe

mam pytanie, czy podłączenie do mediaboxa kina domowego kablem coaxial przy dekoderze dolby pro logic II w amplitunerze pozwoli uzyskać dźwięk przestrzenny w filmie z lektorem. Pytam o to dlatego, bo jak zauwazyłem dźwięk dd jest puszczany tylko w wersji oryginalnej bez lektora, a przecież w filmach z naszej kablówki nie ma wersji z napisami. Z kolei wersja z lektorem z reguły psuje dźwięk przestrzenny,
 
Do góry