HD w UPC

wysio

Member
Bez reklam
To nie ma nic wspólnego z UPC. To jest tylko i wyłącznie soft TV. Smart TV ma swój ekosystem, który działa przy połączeniu z internetem.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To nie ma nic wspólnego z UPC. To jest tylko i wyłącznie soft TV. Smart TV ma swój ekosystem, który działa przy połączeniu z internetem.

Też tak mi się wydaje, ale aż dziwne, że oba tv nie łączą z YT niezależnie w jakiej sieci się znajdują. Czy to UPC po wifi czy LAN czy też hotspot ze smartfona. I oba w tym samym mniej więcej czasie.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Witam czy w UPC dziala dalej dzial utrzymania klijenta .Zlozylem rezygnacje i nikt laskawie nie dzwoni maja klijentow gdzies .Ktos teraz to przerabial.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam czy w UPC dziala dalej dzial utrzymania klijenta .Zlozylem rezygnacje i nikt laskawie nie dzwoni maja klijentow gdzies .Ktos teraz to przerabial.

SKŁADASZ REZYGNACJĘ Z USŁUG DANEJ FIRMY I WRĘCZ JESTEŚ PRZERAŻONY, ŻE NIKT DO "WIELMOŻNEGO PANA" NIE DZWONI, NIE PROPONUJE OBNIŻENIA OPŁAT, I NIE PROSI O POZOSTANIE JEGO KLIENTEM.
DOŚĆ CWANIACZKÓW - PROPONUJĘ ABYŚ TY DO NICH PRZEDZWONIŁ, POPROSIŁ O ANULOWANIE REZYGNACJI - PRZEPROSIŁ ZA POPEŁNIONY BŁĄD - I ZŁOŻYŁ SAMO KRYTYKĘ.:smile::smile::smile:;-);-);-):lol::lol::lol:
 

Nurnik

New member
Ja przerabiałem dwa tygodnie temu. Po złożeniu przeze mnie rezygnacji, zadzwonili po kilku dniach.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

wysio

Member
Bez reklam
Też jestem ciekaw opinii - przede wszystkim dotyczącej szybkości działania i jakości obrazu. O minusach związanych z nagrywaniem - a raczej mocno okrojonej tejże funkcji dobrze wiem. Podobno nie można nagrywać z każdego kanału i są dość mocne ograniczenia czasowe. Dla mnie to taki pół środek dla normalnego dekodera 4k.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Korzysta ktoś z karty CI+ od UPC?
Warto w ogóle wymieniać dekoder Horizona na kartę?

Skończyła mi się umowa, więc dobry moment na zmiane abo i przy okazji pozbycie się dekoderów. Tego UPC 4K Box się obawiam, tutaj zapewne, jak padnie net, to przy okazji również kablówka? Obecnie, jak nie ma internetu (co się zdarza), kablówka niezależnie zawsze działa.

Tak, czy inaczej, jak ktoś korzysta z modułów na karte, niech da znać.
 

DrWredman

Active member
Ja korzystam od kilku lat z karty CI+. Dekoderów nie cierpię.
Z kartą CI+ nagrasz chyba tylko na pendrive to co aktualnie leci, ale może się mylę. Nic nie nagrywam bo nie mam takiej potrzeby. Jedyny minus to taki, że przy połączeniu z amplitunerem Onkyo zwiększanie i zmniejszanie głośności działa tylko przez kilkukrotne przyciskanie klawisza na pilocie od TV. Chodzi o to, że jeśli chcesz szybko przyciszyć to nie możesz przytrzymać klawisza na pilocie, bo nie reaguje płynnie. Może to tylko przypadłość mojego TV i Onkyo.
Głośność sterowana pilotem od Onkyo działa bezbłędnie. Włączanie i wyłączanie tv i ampli pilotem telewizyjnym działa bez problemu.
Jakość obrazu - nie mam zastrzeżeń.
Rzadko się zdarza, że moduł się przywiesi. Reset tv albo ponowne włożenie modułu i wraca wszystko do normy.
Kilka lat temu na początku użytkowania karty zdarzały się artefakty, albo zwiechy, ale ostatnio nawet nie pamietam kiedy się zawiesiła. Czasem wyświetli brak dekodowania, ale po kilku sekundach program sam wskakuje.
No i nie ma kanałów 4K.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Martwi mnie to wieszanie, tv u mnie wisi na ścianie (wnęce) i nie wyobrażam sobie zdejmowanie go aby dostać się do karty. Resetowanie tv, to znowu ponowna, żmudna konfiguracja. Do tv w drugim pomieszczeniu na pewno wezmę kartę, ale myślałem o tv w salonie, irytuje mnie ten dekoder.

Generalnie i tak praktycznie nie oglądam kablówki, ale raz, że o jedno urządzenie mniej, dwa - najważniejsze chyba, możliwość sterowania pilotem od tv i jak się domyślam, możliwość ustawienia dowolnej kolejności kanałów?

Nagrywanie mnie nie interesuje, chociaż zdarza mi się cofnąć lub wrzucić pauzę.
Mam też obawy co do audio, obecnie leci wszystko przez ampli i jako tako to wszystko działa (Samsung tutaj odstawia cyrki) i nie chciałbym, żeby znowu wszystko się posypało.
Czyli raz załączy ampli, innym razem trzeba wyciągnąć z gniazdka tv.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Może zbyt pesymistycznie opisałem. Generalnie jest na 95% bez zarzutu. Z dekoderem jest dużo więcej problemów. Weź kartę i sam się przekonasz, zawsze możesz zamienić na dekoder.
U mnie ampli chodzi non stop razem z tv. Tylko ta głośność jest upierdliwa ale da się z tym żyć.
Własna kolejność kanałów nie działa. Ale mam 3 grupy kanałów ulubionych, choć tak na prawdę znam na pamięć numery kilku kanałów które oglądam.

I jeszcze jedno. Nie ma jak puścić sygnału TV na projektor, a to czasami by się przydało. Jednak wolę tego nie mieć niż użerać się z dekoderem.
 

wysio

Member
Bez reklam
Na karcie nie można ustawić własnej kolejności? Pierwsze słyszę. Przecież to główna zaleta karty. Też się nad nią zastanawiałem i czytałem opinię ludzi na jej temat. Jednak całkowity brak możliwości nagrywania mnie odstraszył, a i nie wiem, czy tam działa replay Tv z którego dość często korzystam. Miałem wziąć ten nowy dekoder 4k, jak dodali możliwość nagrywania wszystkich kanałów, ale przewijanie nie działa, więc też mało mnie satysfakcjonujące wyjście, gdyż zdarza mi się coś nagrać tylko dlatego, żeby obejrzeć to później przewijając na blokach reklamowych. Ogólnie też mało oglądam tv i na razie zostałem bez umowy na Horizon i oddzielnym routerze do netu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam co prawda innego dostawcę TV Multimedia (teraz Vectra), ale od lat korzystam z karty.
Dużo tutaj zależy od menu telewizora. Przerabiałem to przy zmianach. Jednak zawsze mam ułożoną listę swoich kanałów. W poprzednim TV panasonic lepiej to bylo rozwiązane. Obecnie w LG jest inaczej, ale też jest oczywiście taka opcja. Tutaj skorzystałem z komputera i tam ułożyłem listę i skopiowałem na pendrive.
Nagrywanie działa, nagrywać można to co się aktualnie ogląda. Timeshift też. Zawieszanie, tutaj przez kilka ładnych lat w panasoniciu może raz wyjąłem kartę. w LG ani razu. W drugim pokoju w TV Samsung przez cztery lata ze dwa razy wyjmowałem kartę.
Sterowanie jednym pilotem jak najbardziej działa tutaj mam Logitech. Amplituner Onkyo współpracuje dobrze.

Ja generalnie jestem zadowolonym użytkownikiem kart i nie wyobrażam sobie powrotu do dekoderów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli nie ma swobodnej (czyt. bez zbędnych zabiegów) możliwości sortowania kanałów, to nie wiem, czy ta podmiana ma w ogóle sens.
Wielokrotnie czytałem, że taka możliwość jest. Widocznie, nie zawsze i nie u każdego dostawcy. Pytanie, jak to wygląda u Samsunga, bo ponoć soft w tv ma tu znaczenia.

Doczytałem też, że poszczególne marki tv mają już w sofcie dostawców i podczas instalacji programów, trzeba ominąć dostawcę (tutaj UPC - która z góry narzuca kolejność) i wybrać własną, wówczas jest możliwość sortowania. Czy tak jest, to trzeba sprawdzić.

Muszę to przemyśleć, nie chce zamienić siekierki na kijek.
Jeszcze jak ma się zawiesić, to dziękuje. Horizon potrafi raz na jakiś czas zupełnie zaliczyć zwiechę i bez fizycznego restartu ani rusz.

Edit: Dochodzi jeszcze jedna kluczowa kwestia, obecnie wybierając dostawce UPC z poziomu TV (Samsung) przy konfiguracji nowych urządzeń, pilot od tv, zamienia się w pilota od kablówki, czyli pod przyciskami mamy przydatne funkcje.
Czy po zmianie na kartę, też będzie taka możliwość, szczególnie, jak będziemy chcieli ominąć wybór dostawcy?

Czy biorąc jedną kartę do drugiego tv, można ją swobodnie przenieść do drugiego tv?
Czy jest przypisana raz i koniec manewrów?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jest tak jak napisałeś. Znaczenie ma soft w TV.

W Panasonicu było to fajnie rozwiązane i nie było żadnego problemu. Do edycji kanałów w LG (dzięki info od jednego z forumowiczów) użyłem programu ChanSort. Ułożyłem swoją listę kanałów w komputerze i skopiowałem do TV. Nie wiem w Twoim TV jest taka możliwość.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja przerabiałem zarówno starego mediaboxa z nagrywarką, horizona, CI+ jak i nowy dekoder 4k.
Do dzisiaj mam 3 karty CI+ i dZiała to raz lepiej raz gorzej (zależy od tv). Horizon-wiadomo, muli strasznie więc zmieniłem go na dekoder 4k i w moim subtelnym odczuciu to właśnie dekoder 4k jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Działa perfekcyjnie, nie wiesza się, jest szybki i ma super intuicyjny i ergonomiczny pilot. Mam go od premiery czyli chyba z 4 miesiące i jestem bardzo zadowolony, docelowo zmienię karty CI+ na te dekodery bo dekoder działa zdecydowanie lepiej. Myślę zże z czasem dorzucą na nim Netflixa (YT już jest) i będzie to zarazem TV box jak i dekoder.
 

DrWredman

Active member
Zochu, a jak z podłączeniem dekodera 4K i amplitunera? Czy działa kanał zwrotny ARC? Czy możesz oglądać YT i netflixa i dźwięk puścić przez ampli?
 

wysio

Member
Bez reklam
Jeśli komuś nie zależy na nagraniach na dłuższy okres, jak trzy miesiące i nie irytuje go masa reklam, których nie można pominąć przy odtwarzaniu nagrań, to oczywiście dekoder 4k będzie bardzo dobrym wyborem.
 
Do góry