HD w UPC

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wiem że temat to telewizja w UPC jednak zaryzykuję i zapytam o internet. Konkretnie dzisiaj Pani zadzwoniła z pytaniem czy chciałbym przejść do UPC na usługi telewizji i neta a wiązało się to że około 5 m-cy temu wspomniałem o kończeniu umowy z Polsatem . Po mojej odmowie na umowę TV zaproponowała nową umowę na internet 250 Mb/s z wymianą routera na Connect Box teraz mam jakiegoś Thomson 120Mb/s z dopłatą 15 zł. do obecnej 44 zł. którą uiszczam co miesiąc . Wymiana darmowa , żadnych opłat za użyczenie routera i skrócenie obecnej umowy o prawie 7 miesięcy. Warto wchodzić w takie warunki umowy ? dodam że na usługę internet od upc nie narzekam a jestem z nimi od paru lat. Może jeszcze poczekać i ugrać coś taniej , krócej , macie podpowiedzi ?
 

Kamil_89

Member
Wiem że temat to telewizja w UPC jednak zaryzykuję i zapytam o internet. Konkretnie dzisiaj Pani zadzwoniła z pytaniem czy chciałbym przejść do UPC na usługi telewizji i neta a wiązało się to że około 5 m-cy temu wspomniałem o kończeniu umowy z Polsatem . Po mojej odmowie na umowę TV zaproponowała nową umowę na internet 250 Mb/s z wymianą routera na Connect Box teraz mam jakiegoś Thomson 120Mb/s z dopłatą 15 zł. do obecnej 44 zł. którą uiszczam co miesiąc . Wymiana darmowa , żadnych opłat za użyczenie routera i skrócenie obecnej umowy o prawie 7 miesięcy. Warto wchodzić w takie warunki umowy ? dodam że na usługę internet od upc nie narzekam a jestem z nimi od paru lat. Może jeszcze poczekać i ugrać coś taniej , krócej , macie podpowiedzi ?
Skrócenie umowy? No ciekawe, sprawdź to dokładnie. Sam się musisz zastanowić czy warto i czy potrzebujesz takiego neta.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wyrażnie Pani Kolsuntantka powiedziała że zostanie obecna umowa zakończona w momencie mojej zgody , a Technik przyniesie z nowym routerem umowę na 24 m-cy do podpisania . W zasadzie to na obecnym routerze czasem jest mały problem z płynnym działaniem smart tv poza tym działa dobrze i sam już nie wiem czy lepiej się wstrzymać może cos pozytywniejszego będzie w ofercie tv .
 

Kamil_89

Member
Skrócenie umowy? No ciekawe, sprawdź to dokładnie. Sam się musisz zastanowić czy warto i czy potrzebujesz takiego neta.
Wyrażnie Pani Kolsuntantka powiedziała że zostanie obecna umowa zakończona w momencie mojej zgody , a Technik przyniesie z nowym routerem umowę na 24 m-cy do podpisania . W zasadzie to na obecnym routerze czasem jest mały problem z płynnym działaniem smart tv poza tym działa dobrze i sam już nie wiem czy lepiej się wstrzymać może cos pozytywniejszego będzie w ofercie tv .
Czyli nie skrócisz umowę a podpiszesz nową na 24 miesiące :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Obecną umowę mam ważną do 17 maja 2018 r. więc jeżeli teraz podpiszę nową to mam ponad pół roku krótsza . Na ten czas nie mam zamiaru zmieniać operatora więc niezłe warunki umowy mogę mieć już teraz a nie za pół roku . Ostatni aneks też pozwolił mi zakończyć droższą umowę o 3 miesiące tylko wtedy wysłałem wypowiedzenie.
 

Kamil_89

Member
Normalne przedłużenie umowy dodatkowo z zwiększeniem opłaty. To że dzwonią wcześniej niż koniec umowy to normalna polityka. Skróciłbyś umowę gdybyś miał np do maja 2019 a podpisał nową na 12 miesięcy. Warunki średnie, jak Ci się nie spieszy to poczekaj do końca umowy a ugrasz dużo więcej.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Dobra ostatni post do Ciebie , dla mnie jest to skrócenie obecnej umowy z 24 do 18 miesięcy , a że od razu aneksuję nową na 24 m-ce nie zmienia długości obecnej która będzie trwała 18 a nie 24 miesiące. Zmienią się warunki i jak piszesz opłata byłaby wyższa niż obecna która wynosi 44 zł. za 120Mb/s za nową płaciłbym 59 zł. za 250 Mb/s dostając darmowy montaż i modem . Jak pisałem nie jestem jeszcze zdecydowany więc pytam Osoby posiadające taką ofertę czy dany modem działa bez problemów i czy ugrali lepsze , podobne warunki oferty. Nie do końca jestem przekonany że na koniec umowy dostanę dużo więcej od operatora ponieważ wiem że są pewne ograniczenia których usługodawca nie przekroczy. Dzięki .
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mnie bardziej ciekawi dlaczego bronisz się przed telewizją? Czyżbyś był w tym 1% klientów dla których liczą się programy zagraniczne?
Samego internetu nie zmieniaj, o ile nie zależy ci na szybszym wysyłaniu. Różnica między 120 a 250 jest niemal niezauważalna. Po roczniku urodzenia domyślam się, że strzelanki online cię nie kręcą, więc jakościowo Connect Box byłby realnie lepszy. Ma silniejsze i stabilniejsze wi-fi z pasmem 5GHz.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Masz rację co do strzelanek w 100%, w zasadzie te 120 mi w zupełności wystarczy ale w tej chwili jest jeden słaby punkt czyli modem/router Thomson. Mieszkam w ; betonkach ; i dość słabo sobie on radzi po WiFi a do tego zdarzają się zwiechy , restarty mimo wymiany na dwie nowe ? sztuki i sprawdzeniu instalacji kablowej . Jeżeli dałoby radę wynegocjować wymianę modemu na Connect Box to bym obecne 120 Mb/s zostawił . Telewizja to na razie nie wchodzi w rachubę ponieważ mam jeszcze 9-mcy zobowiązania z Polsatem a dodatkowo kiedy w przeszłości byłem abonentem UPC to jakość odbieranego obrazu mnie nie zadowalała . Może teraz jest lepiej i do tego lepszy telewizorek mógłby sprawić że z obrazu byłbym zadowolony to na dzisiaj taka opcja nie wchodzi w rachubę.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odkąd wprowadzili Horizon to jakość obrazu jest taka jak trzeba. Zatem spokojnie prześpij się z decyzją. Jeśli problemem jest tylko zasięg to zastosuj zewnętrzny router i będzie ok. Poczekaj te 9 m-cy i wtedy zamów tv i lepszy net. Zapewne będzie taniej i może na jeszcze lepszych urządzeniach.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zobaczę co mi we wtorek powie Pani na temat ewentualnej wymiany samego modemu , a telewizja w moich warunkach to obowiązkowo multiroom najlepiej z modułem cam ci . Zastanawiam się tylko czy moduł można używać jako drugi dekoder? Dzięki @brodacz za podpowiedzi.
 

slupek

Member
Mam do Was pytanie związane z przedstawieniem oferty przez konsultanta UPC.
Obecnie mam: Max Pakiet Max Extra HD + Pakiet Multiroom oraz Internet Fiber Power 60 Mb/s - za to wszystko płacę ~75zł/m-c.
Umowa już od dłuższego czasu jest na czas nieokreślony.

Obecnie konsultant zaproponował mi wymianę starego sprzętu (dekoder Mediabox HD i router/modem Thomson TWG 870) na dekoder Horizon.
Przy nowym sprzęcie opłata jednak wzrośnie do 94zł/m-c. Gdybym zdecydował się na internet 120 Mb/s to opłata miesięczna wynosiłaby 104zł.

Z routera Thomson TWG870 nie byłem zadowolony ale podpiąłem do niego Asusa RT-AC56U i zrobiło się o wiele lepiej.

Czy przejście na nowy sprzęt w takiej ofercie jest korzystne?
 

jarecki31

New member
Mam z kablówki UPC pakiet Select HD na karcie CI+, oraz internet 120Mb/s.
Płacę za te usługi 85zł/mies. Umowa bezterminowa.
Podniesienie internetu do 250Mb/s to koszt + 6zł/mies.
Raczej nie poczujesz większej różnicy. Może przy multiroomie, kiedy każdy będzie akurat serial w UHD z Netflixa zasysał .. ale też niekoniecznie. Netflix zaleca łącze 5Mb/s dla HD i 25Mb/s dla sygnału UHD.

Modem/router - można poprosić o wymianę na inny model, w dowolnym momencie trwania umowy, np ze względu na słaby zasięg WIFI.
 

slupek

Member
O podniesieniu netu do 250 Mb/s nie myślę, ale na 120 Mb/s już tak.
Multiroom też mam na karcie Ci+. Pakiet telewizyjny Max Extra HD nam odpowiada i tego akurat nie chcę zmieniać.

Twoje 85zł i moje 75zł to raczej wynika z oferty działu utrzymania klienta, teraz dzwonią już z nową ofertą, którą trzeba wziąć na dwuletnią umowę.

Horizon obsługuje dwa pasam WiFi 2,4 i 5 GHz?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Sprawdź ofertę jaka jest w twoim bloku dla nowego klienta. To co oferuje ci party line to jakiś żart. Masz super warunki. Fakt, że net 60/6 może już doskwierać, ale spokojnie przemyscy czy faktycznie odczujesz różnice podwajając go.
 

slupek

Member
Dla nowego klienta w mojej lokalizacji wykazuje, że są takie propozycje:
- Happy Home Max 500 za 139 zł/mies. (Horizon z nagrywarką)
- Happy Home Select 250 za 49 zł/mies. przez 3 miesiące a potem 109 zł/mies (Horizon)
oraz:
- Happy Home Select 120 za 89 zł/mies. (Horizon)

Faktycznie kusie mnie przede wszystkim zmiana netu na 120 Mb/s. Nagrywarki nie mam i jej nie potrzebuję.
Te oferty dla nowych też nie są jakieś specjalnie atrakcyjne.

Z netu korzystam tylko po WiFi i nie zamierzam inaczej.
Już kiedyś dałem się namówić na zmianę netu na 120 Mb/s, ale okazało się, że modem Thomsona, to straszna porażka i transfery po WiFi były zdecydowanie mniejsze, więc w ciągu 14 dni zrezygnowałem z tej oferty i wróciłem do tego co miałem. To jednak było kilka lat temu i nie było wtedy jeszcze Horizon.
Thomson na tyle mnie wkurzał, że dokupiłem do tego wspominanego wcześniej Asusa RT-AC56U i jest zdecydowanie lepiej.
Jednak teraz działają mi 3 "skrzynki": dekoder + dwa routery.

Mam u siebie też możliwość podłączenia netu i TV od Orange na światłowodzie, ale ich oferta też nie jest szałowa. Na Orange mam też lekkie "uczulenie" - pozostałość po "starych czasach".
 

slupek

Member
Nie wiedziałem o tym. Myślałem, że Horizon łączy w sobie wszystkie urządzenia.
Czyli jednak dodatkowa skrzynka i oni dają ten router razem z Horizonem?

Jeśli Horizon ma LAN, to mogę do niego podpiąć swojego sprawdzonego Asusa, ale i tak mnie tą informacją zaskoczyłeś.

@Edit:
Hmm, z tego info wynika, że można w nim konfigurować WiFi:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006994

Jak to więc z tym jest?
 
Ostatnia edycja:

vanito

New member
Za 3 miesiące kończy mi się umowa na net + tv + tel. Obecnie za MAX Extra HD z nagrywarką, 120Mb/s z Cisco 3212, Minuty do wszystkich 60 i Eleveny płacę 90zł. Chciałbym net 250 do którego musiałbym zmienić router. Nie wiem czy brać Horizon + Compala, czy zostać z tym co mam tylko dokupić router ? Jaki router za 200-300pln żeby bezproblemowo w UPC hulał ? Obecnie mam Linksys WRT54-GL z alternatywnym softem Tomato RAF.

Czy jest różnica w jakości obrazu między Mediaboxem HD a Horizon ? W planach zmiana TV FHD na 4K więc zależy mi, żeby obraz był jak najlepszy.
 
Do góry