HD w UPC

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, że te parę zł. nie robi różnicy, ale nie chce płacić za to co mam obecnie więcej.
Nie zależy mi na nagrywarce w drugim dekoderze, może tutaj zrobią podmianę, chociaż gość wspominał, że to nie ma znaczenia, multiroom kosztuje 10zł bez znaczenia co jest.

Ja dam te 15zł więcej (z 85zł do 99zł) za 250mb/s, ale się nie da ponoć.
Da się, przy pakiecie z multiroomem (którego już mam przecież) i wyjdzie 109zł. To jaki tu sens.
Z 85zł będę płacił 109zł, czyli 25zł za zwiększenie prędkości z 120mb/s na 250mb/s.
U nich te oferty się gryzą, nie można wziąć jednego.

Co do zmiany, to tak. Pytałem się, nie zmienia się, ale w każdej chwili może i zostane poinformowany.

Słabe jest to, że nie mogę zostać na tych samych warunkach i umowie 2 letniej. Idiotyzm. Gość zasugerował, a raczej jasno stwierdził, żebym się nie wychylał, no i dawno się tak nie uśmiałem. Chociaż taki plus był tej rozmowy ;)

Tak na marginesie, to ja chętnie podmieniłbym ich dekoder na coś konkretnego - swojego, ale tutaj też podobno nie jest to takie hop siup (?)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ciekawostek ciąg dalszy, może komuś się przyda:
Wolą stracić klienta, jak dołożyć szybszy internet za dodatkową opłatą.
Klienta, który jest z nimi od wielu lat.

Rynek się zmienia i zapomnij o tym co było. Masz świetną ofertę i lepsze już nie będą. UPC woli byś zerwał umowę bo te 2 dekodery mogą oddać za 50 zł innym klientom zamiast dokładać do twoich usług.
Zatem ochłoń i nie przeginaj z oczekiwaniami bo znowu będzie " miałeś chamie złoty róg..."
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dodam, że różnicy między 120 a 250 raczej byś nie zauważył. Nawet oglądając 4k. Chyba, że dużo ściągasz z markowych serwerów.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Armanig, tu masz najkorzystniejsze obecnie promo na pakiety ze starymi dekami. WRU już nie ma, policz, co ci odpowiada z tej promocji i taniej obecnie nie będzie.
https://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_rewia_uslug_mix_ix_2016-1_od20161013.pdf

A jakby kogoś interesowało, to na pakiety z dekoderem Horizon jest tu:
https://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_rewia_uslug_mix_x_2016-1_od20161013.pdf


Zresztą dla leniwych tu jest rozpiska, te regi są trochę zagmatwane, ale źle nie ma.
https://docs.google.com/spreadsheet...05ph-qWFyd7MbUOnn8pf4/edit?pref=2&pli=1#gid=0

P.S.
Nie wierzcie konsultantom, oni kłamią, sami sobie liczcie ile możecie zejść.

Ogólnie, to robią wszystko, aby nowe umowy były droższe ze starymi dekami, niż Horizonami, z którymi są non stop problemy, ale je wciskają.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że każdy mówi co innego, a sam tu nie dawno radziłem jak negocjować.
Wierzyć, nie wierzyć. To się zdecydujcie ;)
Płacę 85zł i mogę dołożyć 10-15zł do 100zł z 250mb/s, a takiej oferty nie ma.
Krótka piłka.
Mogę zagrać wypowiedzeniem umowy, ale pewności co się stanie żadnej nie mam, w innych przypadkach było z czego zbijać, tu podobno nie.
Chyba to zostawię jak jest.

Czy 250mb/s odczuje, oczywiście, że tak.
Ja nie potrzebuje do przeglądania stron, YT czy strumienia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy 250mb/s odczuje, oczywiście, że tak.
Ja nie potrzebuje do przeglądania stron, YT czy strumienia.

Skoro nie chcesz powiedzieć do czego ci ta prędkość to naciskać nie będę, ale pamiętaj, że serwera na tym łączu postawić nie wolno.
Ja pomimo, że mam obecnie nawet 500 to przyrostu jakości nie odczuwam nawet w stosunku do 60Mb. 4k śmigało równie dobrze. I gdybym mógł obecnie zejść z prędkością do 120 jednocześnie oszczędzając 10 zł to zrobiłbym to bez wahania. No może jedynie wysyłanie 10 Mb dałoby do myślenia.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
A moze jednak pokombinowac z innym konsultantem z dzialu utrzymania klijenta ja kombinowalem z trzema i zeszli z ceny w koncu ale zrobilem rezygnacje sam konsultant kazal tak zrobic .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kombinowałem z 4 (czterema). Ja w naturze mam sprawdzanie po kilka razy tego samego, ale wszyscy to samo mówią.
Rezygnowałem już kilka razy i wiem, że to dobry sposób. Sam tu namawiałem do tego.
Jeden gość powiedział, że UPC odchodzi od rozdawnictwa, a moja oferta to była okazja i żebym się tego trzymał - bo i tak płacę za mało.
Obawiam się tylko jednego, ja wyślę rezygnację i nie dostanę tego co chce, to zostanę z ręką w nocniku, a nowa umową będzie 2 letnia i wyższa.
Nie wiem też, czy w przypadku wysłania pisma i braku porozumienia, będę mógł zatrzymać to co mam. Czyli rozmyślić się i stwierdzić, ok panowie, jednak zostaje.

Z jednej strony chciałbym umowę terminową, bo straszą, że może być podwyżka i mogę wskoczyć w wyższy abonament z automatu,. Nie teraz, ale w przyszłości, a jak tak kiedyś wskoczyłem z 120 na 180zł.
Przy dobrej umowie miałbym spokój i stały abonament.
Tyle, że to co obecnie oferują na umowę jest droższe od tego co mam teraz.

Podwyżki to dla mnie nowość. Tendencja zawsze była spadkowa. Tak jak jest to przy sieciach komórkowych. Za 25zł na kartę bez łaski mam wszystko do wszystkich i w sumie już uzbierane 40gb transferu.

W UPC widać idą w drugą stronę, zamiast stałemu klientowi dołożyć jeszcze szybszy internet i za to go uwiązać umową i czerpać stałe zyski, to nic nie chcą zrobić i jeszcze podwyższyć abonament.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przestawiłem nowy router (ConnectBox) w inne miejsce (moim zdaniem dużo gorsze) i prędkość po wifi wzrosła momentalnie, można by rzec, że niemal maksymalne prędkości po wifi i to bez znaczenia z którego pomieszczenia:

Screenshot_20170110_104924.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam to, cały czas na zielonym.
Potwierdza się to, że mój poprzedni router to absolutne badziewie i to na każdej płaszczyźnie, od prędkości do zawieszania.
Zresztą to nie nowość.
Obecny świetnie się spisuje, od wymiany zero problemów.
 

ROMI64

New member
Abonament w UPC

Ile mogę zapłacić miesięcznie po zakończeniu umowy: Horizon + C+ + HBO+ Eleven Sports:x + Internet 250Mb +telefon home 250 +2 multi roomy. teraz płacę powyżej 300PLN :(
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja trzy miesiące temu dostałem ofertę (po złożeniu wymówienia) na Horizon z MyPrime, pakiet Eleven, net 250, telefon full także za granicę za 133 zł. Myślę, że za pakiet jaki masz ciężko będzie wyrwać za mniej niż 150 zł . Ale próbować możesz. 300 zł to kosmos. Teraz spokojnie poniżej 200 zł powinieneś płacić
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja trzy miesiące temu dostałem ofertę (po złożelniu wymówienia) na Horizon z MyPrime, pakiet Eleven, net 250, telefon full także za granicę za 133 zł. Myślę, że za pakiet jaki masz ciężko będzie wyrwać za mniej niż 150 zł . Ale próbować możesz. 300 zł to kosmos. Teraz spokojnie poniżej 200 zł powinieneś płacić

Kolego chyba nie doczytałem o C+ i HBO. Tylko te 2 pozycję to 80 zł do tego 11-ki za 14 i multirumy po 10 w opcji bez nagrywarek i już mamy 114 za same ekstrawagancje. Podstawa na dzień dzisiejszy to min 89 zł, więc zejście poniżej 200 jest mało prawdopodobne. Fakt, że 300 to jednak sporo za dużo.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam w Upc wszystkie kanały filmowe (hbo, cinemax, canal+, filmbox), internet 60Mb, tel, multiroom (dekoder z nagrywarką+mod CAM). I to wszystko za 250 zeta.
Zachciało mi się wywalić dekoder i zastąpić go drugim modułem bo dekoder buczy, daje w nocy po oczach (sypialnia), a nagrywam sobie na podpięty dysk.

Po rozmowie z konsultantami (trzema, bo odsyłali mnie jeden do drugiego) i 17 minutach dowiedziałem się, że nie da rady ot tak....
No chyba, że wezmę internet 250 Mb z nowym dwupasmowym routerem i kanałami sportowymi w extra promocji... (potrzebne mi na plaster)
To wszystko w extra cenie dla stałego wieloletniego klienta za.....280 zł.
No rewelka.
Śmiać się czy płakać ? :)
 

Barts506

New member
Pewnie się wygłupię ale co mi tam. Kupiłem sobie Samsunga UE50J6240AW podłączyłem przez kabel antenowy i zong( nie ma HD). Dekoder mam w innym pokoju i tam na spokojnie mam HD bo wychodzi kabel antenowy do dekodera, a od niego HDMI do telewizora. Muszę zakupić dekoder aby wyświetlało mi się HD czy jest na to jakiś myk?
 
Do góry