HD w UPC

Pytanie z innej beczki (mam nadzieję, że już nie padło, ale nie widzi mi się sprawdzanie 870 stron forum wstecz) :)
Zamówiłem sobie multi room, dostanę zamiast modułu CAM drugi dekoder. Chciałbym jednak w jednym z telewizorów zamiast dekodera użyć właśnie modułu CAM. Jaki moduł muszę zakupić, aby wszystko śmigało jak należy?
Wiem że są CI oraz CI+, jednak nie wszyscy producenci precyzują swoje produkty.

Żaden,jesteś skazany na moduł z UPC i nic nie poradzisz. Karta jest sparowana ze sprzętem od nich.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
UPC wprowadza zmianę w ofercie programowej, jest info o możliwości rezygnacji.
Postanowiłem negocjować wymianę dekodera na Horizon, a tu widzę, że ten nie ma wyświetlacza. Chyba coś mnie wcześniej ominęło.
Może były modele z wyświetlaczem?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
UPC wprowadza zmianę w ofercie programowej, jest info o możliwości rezygnacji.
Postanowiłem negocjować wymianę dekodera na Horizon, a tu widzę, że ten nie ma wyświetlacza. Chyba coś mnie wcześniej ominęło.
Może były modele z wyświetlaczem?

Moim zdaniem nie warto iść w Horizona. Znajomy ma w jednym pokoju horizon, w drugim Mediabox PVR i mówi, że chętnie by zamienił Horizona na Mediabox. Horizon ciągle się wiesza, muli i nie jest jakiś super intuicyjny.
 

DrWredman

Active member
Moim zdaniem nie warto iść w Horizona. Znajomy ma w jednym pokoju horizon, w drugim Mediabox PVR i mówi, że chętnie by zamienił Horizona na Mediabox. Horizon ciągle się wiesza, muli i nie jest jakiś super intuicyjny.

Ostatnio rozmawiałem z Panem z serwisu UPC, też nie polecał Horizona bo nic nie wnosi, a trzeba za niego dopłacać chyba ze 40 zł. Chyba, że komuś zależy na mobilnej TV.
Ale polecał karty CI bo wtedy dekoder nie ingeruje w przetwarzanie obrazu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i tak zrobię, odpuszczam.
Wiem, że ten mediabox nie jest idealny, ale już się do niego przyzwyczaiłem.
Co prawda wymieniałem już kilka razy, ale jak się trafi na udany, to działa jak należy i taki mam teraz, inne też muliły i zaliczały zwieche.
Odpuszczam zatem
 

wysio

Member
Bez reklam
A ja będę bronić Horizon przede wszystkim za dużo lepszą jakość obrazu - co jest dla mnie priorytetem. Lepiej według mnie są też posegregowane kanały i nie ma dubli hd/sd. Obsługa też w sumie nie jest zła. U mnie nic się nie wiesza. Brakuje jedynie lepszego kalendarza nagrań, przeglądu programów o więcej niż jeden do przodu i wyeliminowanie czkawki w nagraniach dłuższych niż 2h - chociaż niektórzy tego nie mają. Co do powyższego, będzie niedługo większa aktualizacja, która poprawi kalendarz, przegląd programów, płynność, oraz zmieni menu na dużo bardziej intuicyjne. Generalnie odkąd mam Horizon, dużo przyjemniej mi się ogląda telewizję - szczególnie kanały w HD.
A, i jeszcze muszę pochwalić Horizon za bardzo dyskretne działanie (Mediabox chodził przy nim bardzo głośno), oraz bardzo dobrze przemyślany pilot, gdzie są przyciski do szybkiego wejścia w nagrane programy i VOD z wypożyczalnią darmowych tytułów.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
A ja będę bronić Horizon przede wszystkim za dużo lepszą jakość obrazu - co jest dla mnie priorytetem. Lepiej według mnie są też posegregowane kanały i nie ma dubli hd/sd. Obsługa też w sumie nie jest zła. U mnie nic się nie wiesza. Brakuje jedynie lepszego kalendarza nagrań, przeglądu programów o więcej niż jeden do przodu i wyeliminowanie czkawki w nagraniach dłuższych niż 2h - chociaż niektórzy tego nie mają. Co do powyższego, będzie niedługo większa aktualizacja, która poprawi kalendarz, przegląd programów, płynność, oraz zmieni menu na dużo bardziej intuicyjne. Generalnie odkąd mam Horizon, dużo przyjemniej mi się ogląda telewizję - szczególnie kanały w HD.
A, i jeszcze muszę pochwalić Horizon za bardzo dyskretne działanie (Mediabox chodził przy nim bardzo głośno), oraz bardzo dobrze przemyślany pilot, gdzie są przyciski do szybkiego wejścia w nagrane programy i VOD z wypożyczalnią darmowych tytułów.

Wszystko to działa na Karcie CI, a przy tym korzystasz z GUIDE telewizora. Wczoraj szukałem informacji gdzie lecą nowi wikingowie. Przy okazji wprowadziłem słowo "wikingowie" i wynalazł mi wszystkie programy, które miały to słowo w nazwie.

Z karty jestem bardzo zadowolony, ale wiem, że nie ze wszystkimi TV działa poprawnie. No i nie wszystkie mają wejście na kartę.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, a orientujecie się, czy np w przypadku gdy w 2 mieszkaniach mam taki sam pakiet (max hd), w jednym na dekoderze, a w drugim na CI+, to czy po włożeniu karty CI+ do telewizora w drugim mieszkaniu będzie mi działała TV? Mam możliwość wzięcia u rodziców karty zamiast dekodera i chętnie bym oddał im swój dekoder a wziął kartę jesli oczywiście wszystko zadziała :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ok, a orientujecie się, czy np w przypadku gdy w 2 mieszkaniach mam taki sam pakiet (max hd), w jednym na dekoderze, a w drugim na CI+, to czy po włożeniu karty CI+ do telewizora w drugim mieszkaniu będzie mi działała TV? Mam możliwość wzięcia u rodziców karty zamiast dekodera i chętnie bym oddał im swój dekoder a wziął kartę jesli oczywiście wszystko zadziała :)

Jest taka możliwość. Teoretycznie to zabronione, ale jak w tym samym mieście to właściwie nie do wykrycia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kto tam czta regulaminy ? :D
Skoro jest jak mówisz no to faktycznie bredzę :(
Chodziło mi raczej, że powinno działać.

Pozdr

Ok , spoko, czasem człowiek już sam nie wie gdzie się konczy legal a zaczyna piractwo.
Pytanie z innej beczki. Podobno w W-wie wyłączono na początku listopada analog. Czy to prawda?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ok , spoko, czasem człowiek już sam nie wie gdzie się konczy legal a zaczyna piractwo.
Pytanie z innej beczki. Podobno w W-wie wyłączono na początku listopada analog. Czy to prawda?

OK no problem :) .
O analogu nic nie wiem. A konkretnie co mieli wyłączyć ?

A tak wracając do sprawy przenoszenia dekoderów do innych lokalizacji..
Mój przykład.
Mam w UPC dość bogaty pakiet. Córka też ma UPC ale skromniejsze opcje.
Mieszkamy kilkaset metrów od siebie. Jak zamienimy się mieszkaniami i pozabieramy swoje zabawki ze sobą to UPC dowali nam po te 5k kary ? :)
W końcu usługi są imienne, a nie adresowe.
Może i w regulaminie coś jest na ten temat, ale tak jak pisałem...kto to czyta. ;)
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Usługi są imienne i adresowe. Jak się przeprowadzasz to musisz ich o tym poinformować bo muszą przepiąć Twoje usługi na nowy adres.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Usługi są imienne i adresowe. Jak się przeprowadzasz to musisz ich o tym poinformować bo muszą przepiąć Twoje usługi na nowy adres.

Nie no zgadza się. Wiadomo, że umowę podpisuje osoba na usługi w danej lokalizacj.
Pytałem raczej w kwestii ewentualnych kar. Chyba skończyłoby się na małym - nonono abonencie, prosimy o sktualizację danych. Pytanie było czysto teoretyczne.
 
Do góry