HD w UPC

logimen

New member
Temat był już wałkowany, ale jeszcze raz .....
Nagrywać możesz wszystko. Różnica jest taka, że nagrywając kanał kodowany już go nie obejżysz, ani innego kodowanego, bo są one zablokowane. Taki moduł.
Obejżysz jedynie niekodowane.
Jeśli nagrywasz niekodowany to możesz go oglądać tak wszystkie pozostałe kodowane czy nie.

Czy teraz jasne ?

Nie do końca :) Może to kwestia Twojego tłumaczenia.
Chodzi o to, że po nagraniu nie obejrzę materiału zakodowanego, a tylko ten, który jest nie kodowany ?
To by było normalne chyba, bo po to chyba kodują między innymi, żeby nie "roznosić" materiałów kodowanych gdzie popadnie.

Jeśli tak to teraz jest jasne już :)
 

Kamil_89

Member
Nagrywać i odtwarzać możesz wszystko, kodowane również. Ale jeśli w danej chwili nagrywasz kodowany kanał to możesz oglądać w tym momencie tylko nie kodowany.
 
Nagrywać i odtwarzać możesz wszystko, kodowane również. Ale jeśli w danej chwili nagrywasz kodowany kanał to możesz oglądać w tym momencie tylko nie kodowany.

Chyba jesteś w błędzie,nagrywanie blokuje pozostałe częstotliwości kanałów. Obejrzysz niekodowany dopiero jak będziesz miał drugą głowicę. Tak jest bynajmniej u mnie w dekoderze, przed chwilą włączyłem nagrywanie kodowanego programu i nic więcej nie mogę zobaczyć, dopiero jak odpalę drugą głowicę to jest ok.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Chyba jesteś w błędzie,nagrywanie blokuje pozostałe częstotliwości kanałów. Obejrzysz niekodowany dopiero jak będziesz miał drugą głowicę. Tak jest bynajmniej u mnie w dekoderze, przed chwilą włączyłem nagrywanie kodowanego programu i nic więcej nie mogę zobaczyć, dopiero jak odpalę drugą głowicę to jest ok.

Niestety paul, ale się mylisz. Przynajmniej w kwestii, o której tu mowa czyli o dekoderze wewnętrznym (mod CAM) w szczelinie CI+. Moduł jednostrumieniowy jest w stanie obrobić (zdekodować) jeden strumień i przekierować do np nagrywania. W tym czasie żaden inny strumień nie może być obrobiony dlatego wszystkie kanały kodowane są w tym czasie zablokowane.
Nie wiem jak, bo nie wnikałem w szczegóły, traktowane są kanały niekodowane. Albo są "niewidoczne" dla modułu i nie zajmują mu czasu, albo przechodzą przez tv w sposób tradycyjny. Efekt jest taki, że są dostępne do oglądania w trakcie nagrywania.
Skoro twierdzisz, że jest inaczej tzn, że twój tv tego nie potrafi, albo masz dekoder, o którym tu nie mówimy.
Ja twierdzę, że jest jak mówię bo mam taki moduł od 2 lat.

Pozdr
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie jestem abonentem UPC , ale korzystam z modułu Conax CAM+karta chipowa od operatora kablowego od
4 lat . Od dwóch lat dużo nagrywam programów kodowanych na telewizor firmy Sony W905A , który
niestety ma tuner jedno-głowicowy . Podczas nagrywania w jednym czasie jednego programu kodowanego , mogę również w tym samym czasie oglądać tylko ten sam program kodowany , który nagrywam .
Dotyczy to także sytuacji , gdy nagrywam w jednym czasie program nie kodowany , mogę tylko oglądać w tym samym
czasie ten sam program nie kodowany , który nagrywam . Mogę również zaprogramować jakieś
programy kodowane czy nie kodowane . Telewizor je nagra sam , będąc w stanie "standby" , gdy przyjdzie pora nagrywania .

Natomiast gdybym miał telewizor firmy Sony z TwinTuner , wówczas w jednym czasie mógłbym nagrywać program kodowany i w tym samym czasie mógłbym oglądać dowolny program ale tylko nie kodowany . Gdybym nagrywał w jednym czasie program nie kodowany to w tym samym czasie mógłbym oglądać
dowolny program kodowany , czy nie kodowany .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Nie mam modułu, używam samą karte w tunerze. Możliwe że tv działa inaczej z modułem niż mój dekoder. Tak więc u mnie jest tak jak piszę,nagrywam jeden kanał i nic więcej nie mogę obejrzeć. Dopiero druga głowica powoduje ,że oglądam wszystko.

Mała poprawka, jak nagrywam jeden kanał to mogę oglądać inny ale z tej samej częstotliwości
np. nagrywam Canal+HD Film który ma częstotliwość 774Mhz, mogę oglądać z tej samej częstotliwości TVN24HD, Canal+HD,Canal+1 HD,TVN Fabuła.
Jednym słowem jest taka samo jak w przypadku satelity, tylko w ramach jednego transpondera.

Spróbuj nagrywać Filmbox Action z 558Mhz i włącz TVNHD z 558 Mhz, powinno działać z jednej głowicy.
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Dziś czytałem na jednym z portali że kanały 4fun tv nadają dźwięk w Dolby Digital Plus, niestety u mnie w UPC na module CI nadal zwykle stereo, jak jest u Was?
 

wysio

Member
Bez reklam
Ciekawe, u mnie jest normalnie stereo. W DD są inne kanały, jak np Discovery.

Wysłane poprzez Tapatalk
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Już 2x Horizon zaliczył zwiechę, po której straciłem wszystkie nagrania. Miał może ktoś z was coś podobnego?
 

chix

New member
Już 2x Horizon zaliczył zwiechę, po której straciłem wszystkie nagrania. Miał może ktoś z was coś podobnego?

Nie zdarzyło mi się, ale ja za to mam ostatnio kupę artefaktów na nagraniach :/ nie da się potem tego oglądać, bo co kilka sekund krzaczy się obraz i dźwięk...
 

trezorek

Member
Cześć!
Wykupiłem sobie pakiet na Mistrzostwa Europy i wszystko byłoby fajnie gdyby nie dźwięk.
Liczyłem, że jednak w dzisiejszych czasach Dolby Digital, to już standard przy takich transmisjach. A tu się okazuje, że i na Polsacie, i na kanałach dodatkowych (Polsat Sport 2 i 3) mecze są nadawane w zwykłym stereo. O dziwo na TVP1 mecz Polski był nadawany w DD (nie wiem jak inne bo nie sprawdzałem).
Czy na Cyfrowym Polsacie też jest bez DD, czy może to UPC tak tnie dźwięk?
Ktoś coś wie w tym temacie?
 

Asiads

New member
Czy ktoś z Was ma problem z oglądanie meczy EURO 2016 na Polsat Sport 2 i 3? Kolejny dzień chcę coś obejrzeć i ciągle dźwięk nie nadąża... na IPLI nawet kupiłem pakiet, ale tam jest jeszcze gorzej.
 
Do góry