HD w UPC

Kamil_89

Member
Bardzo dobra oferta, ja też ostatnio zmieniałem tylko trochę na innych warunkach. 30Mbit/s + Select + Canal+ za 78,99. Bez dekodera, umowa na 24 mies, na Canal 12 mies.
 

logimen

New member
Jakie teraz UPC daje dekodery i jaki warto wybrać ? Rozumiem, że można zażyczyć sobie inny z oferty niż ten, który proponują ?

Zamierzam na dniach przygarnąć pakiet za 99 pln po promocji. Pierwsze 3 miechy za chyba 60 pln jeśli dobrze pamiętam.

EDIT:
Widzę, że już nie ma promocji. Jest 99 pln przez cały okres :|
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A dobre to to ? Czy na śmietnik się nadaje ?

Prawdę powiedzieć czy posłodzić ?
Moj dekoder od 2 mcy stoi wyłączony bo buczy w nocy jak skurczybyk, a wyświetlacz po oczach daje że aż miło.
Fakt, że jest w sypialni, ale zamknąłem gnoja do szafki i odciąłem zasilanie żeby mnie nie budził.
Będę walczył z upc o wymianę na moduł CAM.
Jeśli ma być w pokoju gdzie się nie śpi to może być.
Nie od dziś wiadomo, że upc ze sprzętem to za murzynami jest, a klient to tylko źródło kasy.
 

babus

Member
Witam.
To ja Kolegom podpowiem, że mediabox może być bezgłośny w czasie standby. Mam dwa, starego phila i w multiromie cisco. Na obu działa to identycznie. Wchodzimy w menu mediaboxa, następnie ustawienia -> zarządzanie poborem mocy -> automatyczne przejście w stan czuwania i tu ustawiamy na włączone. Możemy ustawić jeszcze w nocy lub standard. Następnie w zakładce - pobór mocy w stanie czuwania /standby/ - ustawiamy niski. Efekt jest taki, że kilka minut po wyłączeniu mediaboxa, staje się bezgłośny tzn. wyłączają się twarde dyski i i wentylatory. W cisco dodatkowo gaśnie wyświetlacz i pali się tylko czerwona dioda. Minus jest taki, że dłużej trwa uruchomienie z tego stanu, ale to nie problem. Reasumując, zamiast narzekać warto najpierw poznać możliwości urządzenia. Ja tam z obydwu - philipsa i cisco jestem zadowolony.;)
 

logimen

New member
Eeee. Dobra czyli ten mediabox to również wspominany cisco ?

Generalnie jak teraz wygląda połączenie UPC ? Dają dekoder z którego leci sygnał do TV i oddzielnie jakis router/modem do netu ?
 

Kamil_89

Member
Miałem wspomniany tutaj Mediabox, niestety co chwilę się wieszał i bardzo grzał, zgłosiłem, wymienili na nowy, trochę inny ale też Mediabox, było trochę lepiej ale daleko do niezawodnej pracy, w końcu zapłaciłem 50zl i wymieniłem na moduł CI, zdecydowanie lepiej wszystko działa, mniej o jedno urządzenie, mniej o jednego pilota, mniej prądu, lampek i nerwów. Ok z modułem nie mamy vod oraz pvr, natomiast możemy usunąć nie potrzebne kanały, poukładać i przede wszystkim lepiej działa. Rozwiażałem przy ostatnim aneksie zmianę na Horizon ale opinie ma słabe. Niestety UPC jak i reszta operatorów bardzo kuleje ze sprzętem.
 

logimen

New member
Super. Dzieki za informacje. W tej chwili zbaraniałem chyba jeszcze bardziej. Też myślałem o module CI+, nagrywanie od biedy mogę ustawić na USB w TV. W VOD mają coś ciekawego ? To jest płatne jak w NC+ czy za free się ogląda ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Super. Dzieki za informacje. W tej chwili zbaraniałem chyba jeszcze bardziej. Też myślałem o module CI+, nagrywanie od biedy mogę ustawić na USB w TV. W VOD mają coś ciekawego ? To jest płatne jak w NC+ czy za free się ogląda ?

W większości płatne. To co bezpłatne to szkoda czasu i oczu.
Nagrywanie też mam po usb. Powtórki lecą na okrągło więc zawsze da się ustawić nagrywanie na czas gdy się nie ogląda tv. Bo z modułem cam jest taki myk, że albo nagrywasz albo oglądasz.
 

logimen

New member
W większości płatne. To co bezpłatne to szkoda czasu i oczu.
Nagrywanie też mam po usb. Powtórki lecą na okrągło więc zawsze da się ustawić nagrywanie na czas gdy się nie ogląda tv. Bo z modułem cam jest taki myk, że albo nagrywasz albo oglądasz.

Ale jeśli oglądam to samo co nagrywam jednocześnie to nie ma problemu ? :)
 

logimen

New member
Nie ma, o ile jest to kanał niekodowany. Jeśli jest kodowany to obejżysz tylko kanały niekodowane. Kodowane są w tym czasie zablokowane. Taka to sytuacja .... :D

Nie kumam teraz. Moge nagrywać i oglądać jednocześnie tylko niekodowane, a zakodowane tylko nagrywać lub oglądać ? Nie opcji nagrywania i oglądania jednocześnie kanałów zakodowanych.
Dobrze rozumiem ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie kumam teraz. Moge nagrywać i oglądać jednocześnie tylko niekodowane, a zakodowane tylko nagrywać lub oglądać ? Nie opcji nagrywania i oglądania jednocześnie kanałów zakodowanych.
Dobrze rozumiem ?

Temat był już wałkowany, ale jeszcze raz .....
Nagrywać możesz wszystko. Różnica jest taka, że nagrywając kanał kodowany już go nie obejżysz, ani innego kodowanego, bo są one zablokowane. Taki moduł.
Obejżysz jedynie niekodowane.
Jeśli nagrywasz niekodowany to możesz go oglądać tak wszystkie pozostałe kodowane czy nie.

Czy teraz jasne ?
 
Do góry