HD w UPC

eLBeG

Member
Bez reklam
Nie można, listę kanałów w kolejności na Horizon box znajdziesz na stronie UPC w zakładce dokumenty. Lista różni się od list z mediaboxów, w niedługim czasie listy będą ujednolicone, takie jak na Horizon.
P.S.
W niedługim czasie oznacza w UPC tydzień lub parę lat. :niewiem: :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

chix

New member
Niestety nie - nie można zmieniać numeracji i ułożenia kanałów.

Chodziło mi po prostu o ułożenie kanałów na liście, które jest lepsze w stosunku do poprzednich dekoderów. Nie mamy też dubli czyli np. TVP 1 w HD i SD, a tylko TVP 1 HD.
 

gothblack

New member
Brodacz: niestety tylko twierdzą... jak ustawiam 3 program do nagrywania za każdym razem mam konflikt i z czegoś muszę zrezygnować.

Poczytałem i w instrukcji piszą ,że trzeba dodatkowo potwierdzić jak chcesz nagrywac 3 i 4 program..a i jesli chcesz nagrywać 4 to musisz wyłączyć dekoder lub oglądać jeden z nagrywanych nie mam możliwości nagrywania 4 i oglądania 5 ...sprawdź to dokładnie i daj znać...właśnie dzisiaj mila Pani chciała mi go wcisnąć za 30 zeta więcej niz teraz płacę ,a to jest jedyna rzecz czyli nagrywanie 4 programów która mogła by mnie skusić
 

chix

New member
No wiec... Działa :) próbując nagrać wczesniej nie potwierdzilem nagrania do końca. Chyba czas zacząć czytać instrukcje przy każdej nowej zabawce... Chyba sie tez cos zaktualizowalo, bo menu ekranowe działa szybciej.
 

p0is0n

New member
Panowie, mam pytanie o dekoder Horizon -
1. stabilnosc
2. czy sa jakies fuckupy?
3. czy przełączanie między kanałami i generalnie chodzenie po PG, VOD itd jest szybsze niz w starutkim Philipsie? Podobno dekoder konkurencji jest pod wzgl. predkosci wzorcem, ale nie mialem okazji sprawdzic, bo nikt z moich znajomych nie posiada :(
4. Jakie sa mozliwosci konfiguracji obrazu w Horizonie - rozdzielczosci itd, w szczegolnosci chodzi mi o mozliwosc wypuszczenia obrazu w natywnej rozdzielczosci, zwł SD bez skalowania (tzn source direct)?
5. Czy instalacja dekodera Horizon oznacza z automatu mozliwosc streamowania sobie obrazu np na tablet, czy do tego musze wykupic jakas dodatkowa usluge?


Z góry dzięki.
 

wysio

Member
Bez reklam
UPC rozsyła maile o treści "dla twojej wygody wprowadziliśmy nowy dekoder Horizon....". Ktoś z Was może wymienił swój dekoder z nagrywarką na ten Horizon? Pewnie od razu chcą większą opłatę za ten dekoder....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest faktycznie sens wymiany na tego Horizona?
Nie specjalnie mi zależy na nagrywaniu kilku programów na raz, ale na możliwości zmiany kolejności programów już tak.
Telefon też mnie nie interesuje.
Dużym minusem jest też wygląd, do niczego to nie pasuje.
Patrzyłem też na ceny i nie ciekawego, chcąc mieć net min.60mb/s i full opcje HD (bez HBO/C+ itp.) z nagrywarką trzeba zapłacić jakieś 150zł.
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja obecnie za net 120 Mb, telefon 240 min, oraz pakiet full hd bez HBO i C+ z nagrywarką płacę 115 zł. Na Horizonie zależało by mi tylko, gdyby dawał lepszą jakość obrazu. Ktoś chyba tu pisał wcześniej, że ten dekoder lepiej skaluje... Na nagrywaniu kilku programów na raz również mi nie zależy, chociaż parę razy do roku taka funkcja by mi się przydała. Wygląd zewnętrzny faktycznie na minus, ale już wygląd menu i szybkość chyba na plus. Ciekawe, ile by chcieli dopłaty za ten dekoder....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dopłata do Horizona to zazwyczaj 35 zł przy 2 i 30 zł przy 3-ch usługach. Np max PVR i NET 250 oraz tel bez limitu 160 zł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijając oferty za pośrednictwem DUK'a, klient z ulicy może negocjować oficjalne stawki? Te na stronie, jak wspomniałem są wyższe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, pełen pakiet HD + 60mb/s + nagrywarka = 99zł, w tym 1msc. gratis, co daje 96zł msc.
Dla mnie ok. Dopłata do Horizona jakieś 30-40zł, dla mnie za dużo i odpuśiłem, chciałem jeszcze net 120mb/s, ale nie łapał się na "promocje". Myślę, że cena sensowna.
 

wysio

Member
Bez reklam
Całkiem dobra oferta. Cena za Horizon jest zbyt wysoka. Może w przyszłości trochę spadnie. Nie sądzę, żeby przy takiej dopłacie Horizon cieszył się dużą popularnością....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak też myślę, wolałbym dopłacić do HBO, czy innych płatnych pakietów.
Jedyne co mnie drażni w obecnych dekoderach, to nieco archaiczne menu i brak możliwości sortowania kanałów, szczególnie to drugie by się przydało.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Moze pojda po rozum do glowy zeby mozna bylo sobie kanaly poustawiac pod siebie ale coz UPC ma zajebiste pomysly ale nie realne dla nas .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zamieniłem osobiście kilka zdań z gościem nt. Horizona.
Stwierdził, że porównywał i różnica w jakości jest widoczna i jak najbardziej warto dopłacać.
Ciekawa, żeby nie powiedzieć kluczowa informacja.
 

TOMGDY

New member
Moze pojda po rozum do glowy zeby mozna bylo sobie kanaly poustawiac pod siebie ale coz UPC ma zajebiste pomysly ale nie realne dla nas .

Też nie mogę pojąć dla czego UPC sprzedając nam ~150 kanałów nie potrafi dać nam klientom szansy aby poukładać je we własnej kolejności. Wystarczy tylko napisać soft.

Nawet stare analogowe telewizory z mechanicznym programatorem pozwalały zaprogramować dostępne wówczas dwa kanały w dowolnej kolejności.

Rozmawiałem wczoraj z technikiem i potwierdził, że premiera dekodera HORIZON w Polsce była odkładana kilkukrotnie z powodu problemów z softem.

Czy od razu nie mogli napisać softu z listą ulubionych kanałów wprowadzając do Polski tak wszechstronny dekoder?
Zapewne zyskali by sporo nowych klientów oraz część stałych z niższymi pakietami.

Ja również dopłaciłbym te 25 zł do tego dekodera ale skoro dalej nie ma podstawowej funkcjonalności to ich strata.

Pozdr
 

chix

New member
Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości to niestety nie można układać programów w dowolnej kolejności - pozostały ulubione jak wcześniej.

Aczkolwiek jak pisałem wcześniej lista i tak jest uporządkowana znacznie lepiej - choć pewnie nie każdemu będzie pasować i taka możliwość zmian by się przydała.

Jakość obrazu jak pisałem jest zdecydowanie lepsza w przypadku kanałów SD. W HD to raczej detale, aczkolwiek w starym Philipsie zdarzało mi się widzieć kompresję, a tu nie zauważyłem nic niepokojącego, więc i w tej kwestii jest jakiś plus.

W kwestii nowości na ostatnich kanałach dodano kilka podstawowych stacji radiowych.

Czekam na nowy soft, który ma ponoć poprawić kilka rzeczy - UPC do mnie dzwoniło już 3 razy w kwestii moich uwag co do działania dekodera i informowało, iż lada chwila (ok. 2 tygodni - minął tydzień) będzie upgrade, który ma część z nich wyeliminować. Zobaczymy co im się uda wyczarować ;). Napisze jak już będzie po co dostaliśmy nowego.
 
Do góry