HD w UPC

Tsubasa

New member
Bez reklam
Moze zapytaj fachowcow na Niebezpieczniku.
Nie muszę.

Zakladam, ze znasz odpowiedz na swoje pytanie i tak naprawde mialo ono charakter retoryczny. {ciach} Musze przyznac jednak, ze nie wiem, po co pytasz mnie o mozliwosc zasotosowania hasla o dlugosci powyzej 12 znakow, skoro (o czym z pewnoscia wiesz) wiekszosc uzytkownikow nie zadaje sobie trudu, aby zmienic domyslne haslo AP, ktore jest 8 literowe. ( ani tez aby zmienic SSID). BTW Wspomniany w kontekscie logowania do Wi-Free PESEL, tez nie jest ciagiem dowolnych 11 cyfer, bo jesli ograniczyc sie do rocznikow urodzonych pomiedzy 1950 a 1999 , majac w pamieci tez to , ze na pozycji miesiaca i dnia, w dacie urodzenia, wystepuje spore ograniczenie wyboru potencjalnych cyfr, to po dodaniu pozostalej czesci numeru i uwzglednieniu algorytmu sprawdzajacego prawidlowosc numeru PESEL, liczba mozliwych kombinacji nie jest tak zatrwazajaca, jakby sie to wydawac moglo. Warto pamietac, ze atakow silowych stosowac nie trzeba tam, gdzie mozna zastosowac exploity i metody socjotechniczne
Napisałeś ze WPA2-PSK jest hackowalne, a ja ci napisałem czy wiesz jakich trzeba zasobów użyć żeby je złamać - odpowiem ci dużych. Zabezpieczenia sieci WiFi w routerach SOHO i Enterprise różnią się. Mechanizmy zawarte w WPA-EAP bez problemu powinny wychwycić brutal force na hasło. Tylko jeszcze "włamywacz" musiał by użyć prawidłowego nr. identyfikacyjnego na login. Najczęściej najsłabszym ogniwem jest człowiek i jak poda dane do logowania czy złapie exploita, to trudno po ISP wymagać żeby wychwycił czy w tym momencie nie loguje się osoba niepowołana, zwłaszcza ze na jeden login mogą być w tym samym czasie zalogowane 3 urządzenia do Wi-Free.

obrazek przedstawia sytuacje, ktora opisalem wczesniej -prosze zwrocic uwage na dwie ostatnie pozycje.
Mogą to być sieci udostępnione nieświadomie, albo wręcz przeciwnie mogą to być honeypoty otwarte lub zabezpieczone WEP.

Jezeli odlozymy nasz obawy o bezpieczenstwo na bok, pozostaje sprawa techniczna, o ktorej Koledzy z Niezbednika nie napomkneli (edit: czy raczej nie wyczerpali). Nie chodzi tutaj o kwestie dodatkowego zuzycia pradu, czy zwiekszonego ruchu na laczu WAN. ale o wplyw na wydajnosc Wi-Fi. Ta, przy zwiekszonej liczbie uzytkownikow, zwlaszcza w pasmie 2,4GHz( jakim dziala Wi-Free), bedzie wystepowac zawsze. Ale uwaga! Nie kazdy router/AP od UPC , ktory, jak zapowiedziano, ma obslugiwac te usluge, ma dwa odzielne radia, czy w zwiazku z tym usluga bedzie realizowana przez virtualne AP? Jesli tak, to wplyw na "domowe" WI-FI bedzie kolosalny. Ale o tym dowiesz sie zapewne juz niebawem.
Zużycie prądu będzie minimalnie większe.
WAN jest odseparowany z oddzielnym IP, przydziałem ~3Mb/s niemające wpływu na główne łącze.
Jeśli sieć gościnna jest na tym samym radiu co sieć główna, to zapewne będą występować spadki zasięgu jak i przepustowości głównego SSID, zwłaszcza jeśli podłączy się kilku klientów na skraju zasięgu i załączą coś co będzie generowało dużą ilość połączeń w krótkim czasie.

Czy jestes pewien, ze w Polsce uzywanie VPN do stremowania audycji TV, zwlaszcza poza granice kraju, nie rodzi problemu natury prawnej? Co na to regulamin UPC?
http://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_swiadczenia_uslugi_horizon_tv_wazny_od_5_maja_2014.pdf

Jesli jestes powiazany z UPC i czujesz sie upowazniony do odpowiedzi na pytania techniczne, zwiazane z usluga Horizon, to powiedz. Pytania sie znajda.
Nie jestem. Dałem namiary gdzie można szukać odpowiedzi na pytania związane z usługą Wi-Free.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Uwaga byli abonenci Aster!!!
Jeżeli w dniu 5.09.2011 byliście Asterowcami i zostaliście przejęci przez UPC do dziś w nim pozostając to macie aż pół roku na decyzję czy przejść do Netii, która uruchomiła właśnie najnowocześniejsze usługi kablowe w kraju. Początkowo testy odbywają się wśród wąskiej grupy mieszkańców Natolina (i pewnie gdzieś w Krakowie) ale w ciągu kilku tygodni już stała oferta zawita wszędzie. Dla zainteresowanych założę oddzielny wątek.
 

caporeira

New member
UPC Mediabox HD (Pace – model DCR7111) - brak kanałów na głównym ekranie

Witam,

przed chwilą zainstalowałem dekoder, soft się zaktualizował, znalazł kanały. Mam informację że już się skończyła konfiguracja. Tunera wyświetla obraz z tunera, reaguje na przyciski pilota, ale nie wyświetla obrazu kanałów.
Ale jak wejdę do przewodnika kanałów to w tle wyświetla się kanał i dźwięk, ale tylko wtedy. Co się dzieje ? Wygląda na to że kanały są dekodowane ale tylko jak są wyświetlane w tle
Czemu tak się dzieje i jak to naprawić ?
 

bzyq

Member
Witam wszystkich.

Mam problem z UPC. Rok temu w rozmowie z konsultantem zamówiłem opcję Canal+, który obiecał mi, że po zakończeniu okresu promocyjnego cena dalej pozostanie taka sama tylko umowa będzie już na czas nieokreślony. Na maila dostałem regulamin, z którego jednak wynikało, ze cena będzie inna. Więc zadzwoniłem na partyline i tam znowu jakiś konsultant mnie zapewniał, że to jakaś super oferta dla mnie i rozmowa się nagrywa i że oczywiście warunki będą takie jak się umówiliśmy a nie jak w regulaminie - to się zgodziłem. Teraz w rozmowie z jakąś inna panią z infolinii okazuje się, że mam płacić wg regulaminu. Oczywiście złożyłem reklamację i czekam na ich decyzję ale miła Pani powiedział, że nawet jak z rozmowy wyjdzie, że ja mam rację to oni i tak nie będą mogli mi pozostawić ceny na jaką się umawiałem. Z związku z tym moje pytania:

1. Czy miał już ktoś podobną sytuację z UPC i jak ona się skończyła ??
2. Czy jest możliwość w biurze lokalnym samemu odsłuchać tą nagraną rozmowę z konsultantem.

Z góry dzięki za wszelkie informację i sorki za przydługi post.
 

bzyq

Member
W Katowicach. Jakaś konkurencja jest w moim bloku, tylko w sumie jestem zadowolony z UPC i nie koniecznie chciałbym z nich rezygnować. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 

szewol

New member
Bez reklam
1. Czy miał już ktoś podobną sytuację z UPC i jak ona się skończyła ??

Regulamin jest regulaminem. Jeśli pisze w nim, że po okresie zobowiązania rabat znika to tak będzie. W moim regulaminie jest wyraźnie napisane, że przyznany rabat obowiązuje w czasie zobowiązania i po zobowiązaniu - tak długo, jak klient korzysta z pakietu.

Gdyby coś, obecnie pełny nowy pakiet Canal+ (film + sport) w UPC można ugrać już od 35 zł.
 

bzyq

Member
A masz jakiegoś linka jak nazywa się ta promocja bo jak się odezwą z UPC to chce wiedzieć o czym z nimi gadać, a płacić 35 zł za pełny pakiet Canal mi pasuje, chociaż to i tak więcej niż teraz płacę
 
Ostatnia edycja:

Wacik

New member
REGULAMIN PROMOCJI
„Mistrzowski Pakiet Canal+” (2014-1)
1. Promocja rozpoczyna się 11 kwietnia 2014 roku i trwa do 31 grudnia 2014 roku lub do odwołania.
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Dzięki za informacje. Na razie nikt się nie kontaktował ze mną z UPC no ale mają jeszcze czas do 30 dni. A macie może jakieś przecieki jak ma wyglądać oferta mundialu siatkowego w UPC ??
 

tadekb1

New member
Dekoder do testów

Zadzwonili dziś do mnie z UPC propozycją przetestowania ponoć nowego dekodera przez okres 2 miesięcy.Czy może do kogoś z kolegów zwrócili się z podobną propozycją.
 

tadekb1

New member
Z tego co mi powiedziano to można na nim nagrywać kilka programów równocześnie.Ale jak chciałem się dowiedzieć bardziej szczegółowo to pani nic więcej nie wiedziała.
 

bzyq

Member
Dzięki za wszystkie informacje. Po rozmowie z DUK wziąłem ten mistrzowski pakiet za 35 zł na rok. Później ma być za 39 no ale zawsze po okresie zobowiązania można wypowiedzieć umowę
 

Pshemco

New member
Ostatnio jak rezygnowałem z pakietu Canal plus zapytałem o nowy dekoder Horizon. Odpowiedzieli mi że jeszcze nie jest znana oficjalna data udostępnienia go abonentom ale jeśli jestem nim zainteresowany to mam się dowiadywać pod koniec października :)
 
Do góry