HD w UPC

dagie

New member
upctechnical napisał:
jeszcze zapomniałem dodać

aktualnie kanal 18 nie pokazuje prawdziwych informacji (błąd firmware), lada dzień besdzie to poprawione

jesli w waszych STB w servisowym w pozycji TITS czyli transport stream jakosc sygnały na którymś TITS jest ponizej 60% od razu dzeońcie BOK i umawiajcie wizytę servisanta na regulację sygnału bo wasz instalator spartoił sprawę i możecie mieć problemy z daną paczką kanałów na danym TITS (makrobloki pikseloza lub całowity brak danego kanału)

A czy parametry "Jakość sygnału" 98-100%, "Siła sygnału" 51-59% są OK czy też należy to poprawić?
 

sbrzuc

New member
Jakosc obrazu - SD

Witam
Od ok. 3 tygodni mam mediaboxa SD z nagrywarką. Własnie ogladam sobie mecz Polska - Dania i... oglądam go na analogu... Na cyfrze jest tak straszna pixeloza jak w najgorszych filmach na youtube... Nie wiem czy to wina dekodera, TV (samsung LE4082B) czy styku TVP1/UPC i metody kompresji...

Moze technik upc wypowie się na ten temat?

Pozdrawiam,
Szymon
 

sittek

New member
MrMike napisał:
....mój DVD normalnie podłączony przez HDMI. Niestety obraz z DVD był bez zastrzeżeń. W takim razie skoro nie wina mojego telewizora to może
W TV jest tuner, który nie ma nic wspólnego z odbiorem DVD, więc takiego wniosku nie nalełżałoby wysnuwać, gdyż czasami może byc zepsuty...A czy na poprzednim sygnale telewizor sprawował sie poprawnie?
 

dagie

New member
sbrzuc napisał:
Witam
Od ok. 3 tygodni mam mediaboxa SD z nagrywarką. Własnie ogladam sobie mecz Polska - Dania i... oglądam go na analogu... Na cyfrze jest tak straszna pixeloza jak w najgorszych filmach na youtube... Nie wiem czy to wina dekodera, TV (samsung LE4082B) czy styku TVP1/UPC i metody kompresji...

Moze technik upc wypowie się na ten temat?

Pozdrawiam,
Szymon

Ja miałem to samo. Za to siatkówka po tym meczu wyglądała świetnie!
 

MrMike

New member
sittek napisał:
W TV jest tuner, który nie ma nic wspólnego z odbiorem DVD, więc takiego wniosku nie nalełżałoby wysnuwać, gdyż czasami może byc zepsuty...A czy na poprzednim sygnale telewizor sprawował sie poprawnie?
W ofercie UPS dekoder telewizji cyfrowej jest tunerem, podłączasz go w zależności od wersji dekodera kablem SCART lub HDMI. Tuner kablowej telewizji cyfrowej telewizora nie jest wykorzystywany (tak jakbyś podłączył DVD).


Pozd.
 

michaelius

New member
sbrzuc napisał:
Witam
Od ok. 3 tygodni mam mediaboxa SD z nagrywarką. Własnie ogladam sobie mecz Polska - Dania i... oglądam go na analogu... Na cyfrze jest tak straszna pixeloza jak w najgorszych filmach na youtube... Nie wiem czy to wina dekodera, TV (samsung LE4082B) czy styku TVP1/UPC i metody kompresji...

Moze technik upc wypowie się na ten temat?

Pozdrawiam,
Szymon

Jesli cie to pociesza to ten mecz wygladal zalosnie tez w asterze :)

Wiec obstawialbym na generalnie zenujaca jakosc transmisji sportowych w TVP.
 

k_luke

New member
handlowiecupc napisał:
Handlowiec pisał o merytorycznej wyższości programowo cenowej. Aster miał ruszyć 16.05 i nadal nikt nie ma ich usługi. Poczekamy zobaczymy. Teraz nawet nie ma z czym porównywać kwestii technicznych i obsługi CC. Do pierwszych instalacji...
Proponuję zajrzeć również do tematu o Aster... w mnie dziś założono - przy okazji wymieniając wszystkie rozgałęziacze na nowe i wywalając niektóre tłumiki aby sygnał był wystarczająco mocny - efekt końcowy bardzo dobry. U znajomego załozono UPC i niestety ma podobne problemy jak przytoczone w tym temacie - tną się kanały i robi pixeloza...
 

robiik_pl

New member
Wlasnie dzisiaj przyszedl do mnie monter z UPC, podlaczyl wszystko i okazalo sie, ze nie dziala. Kombinowal chyba z godzine ale sie poddal, powiedzial, ze chyba jest uszkodzony dekoder i ze jutro bedzie dzwonil co dalej z tym zrobic.
Ostrzezenie dla tych ktorzy maja dwa telewizory w analogu. Otoz po podpieciu cyfrowki, kabel analogowy jest ciagniety od dekodera wiec jesli ktos(tak jak ja) ma rozgalezienie w przedpokoju, to niestety ale moze sie z nim pozegnac. Myslalem, ze dziala to na zasadzie podobnej do Neostrady, ze jedno drugiemu nie przeszkadza ale widac, mylilem sie.
 

Mojjo

New member
patryk_waw napisał:
W ustawieniach mediaboxa masz wybór co do rozdzelczości. Możesz ustawić Auto, 720p i 1080i. Jesli ustawisz na Auto to wtedy mediabox kanaly SD wysyła w 576i, TVN HD w 720p, a NG HD i History CH w 1080i, Jesli ustawisz ktorąś z pozostałych opcji mediabox skaluje do ustawionej rozdzielczości

Jak najkorzystniej jest to ustawić? Auto? Czy skalowanie wszystkiego do 720p lub 1080i niesie ze sobą jakieś pogorszenie jakości obrazu kanalów SD? Prawdę mówiąc u siebie specjalnej różnicy nie zauważyłem przy różnych ustawieniach, ale może jakaś prawidłowość powinna istnieć?
 

actchris

New member
Mojjo napisał:
Jak najkorzystniej jest to ustawić? Auto? Czy skalowanie wszystkiego do 720p lub 1080i niesie ze sobą jakieś pogorszenie jakości obrazu kanalów SD? Prawdę mówiąc u siebie specjalnej różnicy nie zauważyłem przy różnych ustawieniach, ale może jakaś prawidłowość powinna istnieć?

Wersja z nagrywarką niestety nie ma opcji zmiany na 720p lub 1080i/p albo ja nie wiem gdzie się to ustawia ?
 
Przegięliście (na kogoś muszę zwalić)

W związku z lawiną zamówień dekoderów HD cena ich instalacji wraca do 200 zł. ALE TYLKO U MNIE MOŻECIE JESZCZE PRZEZ PARĘ DNI ZAMÓWIĆ ZA 100 !!!:D
 

MrMike

New member
actchris napisał:
Mojjo napisał:
Wersja z nagrywarką niestety nie ma opcji zmiany na 720p lub 1080i/p albo ja nie wiem gdzie się to ustawia ?

A czy w wersji z nagrywarką jest w ogóle sens zmieniać to ustawienie?
Wersja ta (bez HD) nie posiada złącza HDMI tylko Scart które to złącze jest złączem analogowym i z natury nie służy do przesyłania obrazu w wyższej rozdzielczości (lepsze byłoby złącze Component – też anolog a obsługuje wyższe rozdzielczości – niestety brak go w wersji MediaBox z nagrywarką).

Pozd.
 

actchris

New member
MrMike napisał:
actchris napisał:

A czy w wersji z nagrywarką jest w ogóle sens zmieniać to ustawienie?
Wersja ta (bez HD) nie posiada złącza HDMI tylko Scart które to złącze jest złączem analogowym i z natury nie służy do przesyłania obrazu w wyższej rozdzielczości (lepsze byłoby złącze Component – też anolog a obsługuje wyższe rozdzielczości – niestety brak go w wersji MediaBox z nagrywarką).

Pozd.

Masz rację, pośpieczyłem sięz tym postem, moja wina. A tak przy okazji to szkoda że nie ma wyjścia HDMI.
 

happyface

New member
w cenniku upc napisane jest, ze pakiety cyfrowe w cenie zawieraja dostep do uslugi analogowej, moze ktos przyblizyc jak to dziala, i czy da sie ten sygnal podzielic na wiecej odbiornikow? tzn. zeby na jednym tv byl dekoder z HD przypuscmy, i na jednym albo 2 dodatkowych normalna analogowka...
 

novaczek

New member
happyface napisał:
w cenniku upc napisane jest, ze pakiety cyfrowe w cenie zawieraja dostep do uslugi analogowej, moze ktos przyblizyc jak to dziala, i czy da sie ten sygnal podzielic na wiecej odbiornikow? tzn. zeby na jednym tv byl dekoder z HD przypuscmy, i na jednym albo 2 dodatkowych normalna analogowka...
Da rade tak zrobic.... u mnie dziala
 

happyface

New member
a moge zapytac jak? po prostu na wejsciu kabla do domu rozdzielam sobie go i jedna czesc idzie do dekodera a reszta na analogi? czy ma to jakis wplyw na jakosc sygnalu cyfrowego?
 
Do góry