HD w UPC

joshua

New member
biopal123 napisał:
to ale na jak dlugo opaci im sie taka stagnacja?,jak bedzie tak dalej to wkoncu obudza sie w reka w nocniku.zreszta w bok tak zawsze gadaja.

Stagnacja jak stagnacja... Klientów im przybywa, bo i tak mają lepszą ofertę od konkurencji - mam na myśli całość oferty, nie tylko telewizję... Co w zamian? Platforma cyfrowa i konieczność montowania talerza oraz rezygnacja z sygnału analogowego (w domu jest często kilka telewizorów, w sypialni można sobie oglądać "za darmo" słabszy sygnał - ale zawsze sygnał :)?

Nawet jak ktoś ma alternatywę w postaci Astera... to Aster jest dużo słabszy i droższy od UPC :) A UPC w dodatku ostatnią promocję ma na bardzo uczciwych warunkach - czyli jeśli kupujesz 3 usługi to jedną masz za darmo i taki stan pozostaje również gdy zakończy się umowa na czas określony!

Ja wziąłem pełną opcję na tv cyfrową i jestem zadowolony - a od nowych kanałów HD dużo bardziej mnie interesuje VOD, które sprawi że nie będę musiał polować na filmy :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
gryzio napisał:
dopóki przyrost liczby abonentów będzie w miarę stały

Po tym co wyprawia UPC juz od jakiego czasu dbam o to, by moi sasiedzi oraz znajomi w obrebie sieci UPC nie dawali sie nabierac na ich zenujace praktyki. Z czystym sumieniem.
 

mtbiker

New member
Potrzebuję sobie założyć w mieszkaniu wreszcie neta, więc nowa oferta UPC bardzo mnie ucieszyła (celuję w 8mb/s). Natomiast chciałbym mieć również TV, a w mojej lokalizacji jestem totalnie skazany również na UPC. I teraz powstaje pytanie... brać w pakiecie, czy na razie tylko internet i czekać na dalsze posunięcia UPC na polu telewizyjnym? Kto wie, może jak zmienią w końcu ofertę - co podobno stanie się do końca roku - dadzą też jakiś nowy dekoder, który będzie złotym środkiem pomiędzy Philem i Cisco?
Poza tym pozostaje jeszcze kwestia płacenia za aktywację... pewnie gdybym wziął dwie usługi naraz, byłoby taniej.
Panowie, doradźcie coś...
 

joshua

New member
zsoi3 napisał:
Po tym co wyprawia UPC ja juz od jakiego czasu dbam o to, by moi sasiedzi oraz znajomi w obrebie sieci UPC nie dawali sie nabierac na ich zenujace praktyki. Z czystym sumieniem.

A cóż takiego strasznego wyprawia? Opisz może :) Ja tam jestem zadowolony i jak najbardziej ich polecam znajomym... Od kiedy dzięki nim mogłem pożegnać nerwostradę z jej marnym transferem, cyfrowy polsat z ich beznadziejnym tunerem i TPSA z jej chorymi cenami to nie mam żadnych powodów do narzekania :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
joshua napisał:
A cóż takiego strasznego wyprawia? Opisz może :) Ja tam jestem zadowolony

Polecam uwazna i obiektywna lekture watkow na tym i innych forach. Oraz oficjalne zapowiedzi UPC, informacje na ich stronach i uwazna weryfikacje ze stanem faktycznym.

A z tym czy jestes zadowolony czy nie - nie polemizuje :) To dwie rozne sprawy.

Ty polecaj UPC swoicm znajomym - ja zostane przy odradzaniu swoim.
 

joshua

New member
mtbiker napisał:
brać w pakiecie, czy na razie tylko internet i czekać na dalsze posunięcia UPC na polu telewizyjnym? Kto wie, może jak zmienią w końcu ofertę - co podobno stanie się do końca roku - dadzą też jakiś nowy dekoder, który będzie złotym środkiem pomiędzy Philem i Cisco?

A co jest nie tak z Cisco? Mam i działa bez zarzutu... Owszem, dysk słychać - ale w porównaniu do wielu nagrywarek z dyskiem które widziałem i SŁYSZAŁEM to jest cichutko. Wyjść ma tyle co trzeba, a najważniejsze że nie ma wiatraczka :)
 

mtbiker

New member
joshua napisał:
A co jest nie tak z Cisco? Mam i działa bez zarzutu... Owszem, dysk słychać - ale w porównaniu do wielu nagrywarek z dyskiem które widziałem i SŁYSZAŁEM to jest cichutko. Wyjść ma tyle co trzeba, a najważniejsze że nie ma wiatraczka :)

A czy to jest tak, że słychać go nawet jak oglądasz po prostu TV, czy tylko wtedy, jak coś nagrywasz bądź oglądasz z dysku?
Nie wiem, jakoś dotychczas przeczytałem praktycznie same negatywne opinie o Cisco... że niby nowy, a gorszy od Phila, bo mniej wejść, bo i tak głośny itp.
 

joshua

New member
mtbiker napisał:
A czy to jest tak, że słychać go nawet jak oglądasz po prostu TV, czy tylko wtedy, jak coś nagrywasz bądź oglądasz z dysku?
Nie wiem, jakoś dotychczas przeczytałem praktycznie same negatywne opinie o Cisco... że niby nowy, a gorszy od Phila, bo mniej wejść, bo i tak głośny itp.

Dysk działa jak włączysz dekoder oraz gdy nagrywa - czyli standard. A co do głośności - słyszałem u znajomego philipsa, moim zdaniem jest głośniejszy. Poza tym w Cisco jest tylko dysk - a podklejając filcowe podkładki można zmniejszyć przeniesienie wibracji na mebel.
Co do tego że mniej wyjść - z tego co widzę brakuje mu drugiego SCARTa. Na grzyba drugi scart? Przecież potrzebny jest tylko jeden, do ew. podłączenia nagrywarki - telewizor podpina się przez HDMI... A brak przelotki antenowej też nie jest istotny - po prostu podpina się trójnik i po kłopocie, u mnie monter zapytał czy chcę i od razu założył.
 

dyzio

Member
Skoro jest wreszcie użytkownik cisco to chciałbym uprzejmie zapytać,
jak wygląda sprawa oprogramowania, czy wizualnie i funkcjonalnie jest to samo co w philipsie?
Chodzi o to czy w dalszym ciągu na cisco brak możliwości sortowania kanałów wg własnej kolejności i trzeba tworzyć listę ulubionych?
Czy w przypadku kanałów z możliwością wyboru innej ścieżki językowej niż pl, ścieżka ta pozostaje niezmieniona gdy zmienisz kanał i wrócisz na niego ponownie, czy też wraca do języka pl?
Czy są kłopoty z działaniem pilota?

Pozdrawiam
dyzioo
 

joshua

New member
zsoi3 napisał:
A z tym czy jestes zadowolony czy nie - nie polemizuje :) To dwie rozne sprawy.

Ty polecaj UPC swoicm znajomym - ja zostane przy odradzaniu swoim.

Ale wyjaśnij mi, bo mnie zastanowiło - odradzasz im mówiąc "wiecie, mają fajną ofertę i niskie ceny ale nie warto bo zapowiadają że wprowadzą nowe programy i nic nie robią"? :)
 

Viator

New member
Hej,
Dostałem Cisco parę dni temu, nie za bardzo mam czas się bawić, ale:
- nie można sortować kanałów po swojemu, a przynajmniej ja nie wiem jak. Moja lepsza połówka jest tym zniesmaczona niezmiernie.
- co do interfejsu to nie wiem, nie widziałem philipsa - jak macie jakieś screeny to mogę porównać. Pilot jest chyba ten sam.
- nie sprawdzałem ścieżek, może zobaczę
- pilot działa ok, ale myślałem, że będzie lepiej łapał - mam dekoder pod kątem 90 stopni, i trzeba czasem pocelować, żeby złapał od ściany.
- dekoder jest cichy, dysk leciutko świszczy, terkotanie głowicy jest bardzo ciche, w dzień nie słychać, w nocy zagłusza go moje dvd (z terkoczącym wiatrakiem :) ).

Mam inny problem - za nic nie mogę skonfigurować HDMI na 720p. Zawsze wskakuje mi 576p. Czy dam auto, czy 720p czy 1080i to zawsze tel mi pokazuje 576p. Z dvd normalnie łączy się 720p (po przestawieniu ręcznym, ale w końcu się łączy). Wiedziałem, że HDMI to ZUO (tm), ale to już jakieś przegięcie. Ktoś się z tym spotkał? Czasem w ogóle się nie widzą, muszę wyłączyć/włączyć tel.
 

joshua

New member
dyzio napisał:
Chodzi o to czy w dalszym ciągu na cisco brak możliwości sortowania kanałów wg własnej kolejności i trzeba tworzyć listę ulubionych?
Hmm, nie próbowałem przestawiać kanałów - ale z tego co ktoś tu pisał to się nie da... Jeśli tak to trochę szkoda - może to poprawią. Zobaczę jak będę w domu.
dyzio napisał:
Czy w przypadku kanałów z możliwością wyboru innej ścieżki językowej niż pl, ścieżka ta pozostaje niezmieniona gdy zmienisz kanał i wrócisz na niego ponownie, czy też wraca do języka pl?
Nie wiem - ledwo co się bawiłem :) Też zobaczę po powrocie do domu.
dyzio napisał:
Czy są kłopoty z działaniem pilota?
Nie stwierdziłem żadnych. Ma znacznie gorszy kąt łapania niż TV (panas X10) ale nie jest to koszmarek typu Manta, gdzie do pilota powinien być dołączany celownik laserowy ;)
 

mp_lasso

New member
Jutro też mi mają wymienić modem na Motorola, bo zamówiłem 50mb/s, ale jeszcze niestety mam na swoim webmasterze:
Configuration File
ultra_032009-sip.cfg
 

marco1445

New member
Witam
26 września kończy mi się umowa.Jakieś 2 tygodnie temu zadzwonili do mnie z UPC i zdecydowałem się na przedłużenie umowy.Moje pytanie dotyczy internetu ,który pierwotnie miał być przyspieszony do 15 mb ,ale w związku z przyspieszeniem internetu w UPC teraz moje łącze powinno być przyspieszone do 25 mb.Czy będe miał po 26 września 15 mb czy 25mb?
 

kristoff233

New member
problemy z mediaboxamiHD PHILIPS

Witam

Od pól roku mam w upc cyfrowa TV i już mam trzeci z kolei dekoder :(
pierwszy wieszał się co kilka dni i niesamowicie nagrzewał (a stał na stoliku pod TV jako jedyne urządzenie więc miał zapewnioną wentylację )
drugi wysiadł po pół godzinie a trzeci chodził poprawnie przez ponad miesiąc bez zawieszania ! ale od 2 tygodni znowu się przegrzewa i wiesza się tak że nic nie mogę nagrać :(
Co najgorsze chcąc wymienić na nowe urządzenie tracę wszystkie nagrane audycje :(

Czy znacie jakąś konkurencję dla upc w Katowicach ?
 

actchris

New member
Kanały HD w platformach cyfrowych (wrzesień 2009)

20467841f.jpg



Nie ma to jak nasze kochane UPC ze swoimi 4 kanałami HD :)
 
Do góry