HD w UPC

ROMI64

New member
tomek_fcb napisał:
zgadza się, tym bardziej, że zapowiedzi mówią o nowościach po 15 września, co jest znaczącą różnicą ;)

Po 15 września... ale na miłość boską - którego roku?
Może kolego uchylisz nam wszystkim rąbka tajemnicy, bo tracimy już nadzieję.:(
 

gryzio

New member
ROMI64 napisał:
Po 15 września... ale na miłość boską - którego roku?
Może kolego uchylisz nam wszystkim rąbka tajemnicy, bo tracimy już nadzieję.:(

No ba.... rok temu z górką zwracałem uwagę iż pani rzecznik mówiąc iż Eurosport HD i TVP Sport etc będzie na pewno na igrzyska aczkolwiek mogą nie zdążyć na początek zapomniała wspomnieć czy aby na pewno chodzi jej o igrzyska w Pekinie. Ciekawe czy zdążą na początek Vancouver :mrgreen:
 

biopal123

New member
Matheus00292929 napisał:
Witam.
Co do nowości dekoderów Cisco (z dyskiem 320GB) fakt faktem nie posiada on wiatraczka ale za to i tak słychać dysk twardy, bowiem obudowa jest wentylowana przez dodatkowe otwory - dysk jest słyszalny bardziej niż wiatraczek z dyskiem razem wzięte w Philipsie. Brak jest także tzw. przelotki RF, co powoduje brak możliwości podłączenia telewizji analogowej do odbiornika lub kolejnego odbiornika. Coś za coś.

Co do nowości w oprogramowaniu to już wkrótce zostanie usprawnione oprogramowanie w niektórych dekoderach. I tak na przykład przy sluchaniu stacji radia cyfrowego pojawi się opcja wyświetlająca na panelu przednim dekodera nazwę kanału radiowego co usprawni przełączanie stacji bez konieczności włączania telewizora. Ponadto uaktywnione zostaną bezpośrednie ścieżki dostępu do opcji DVR, RADIO na pilocie dekodera (obecnie opcje te są jeszcze nieaktywne).

Co do nowości programowych:
nowe kanały w HD już na przełomie września i października, ale nie tylko te w HD.
Otóż najprawdopodobniej kanały hobbystyczne obok dotychczasowych: Poker Channel oraz Yacht & Sail zaisili The Fishing & Hunting Channel, który przez Polskie UPC był niedawno testowany. Najprawdopodobniej w przewodniku zajmie on wolną pozycję o numerze 522 i dołączony zostanie do pakietu eXtra Sport. Co do pozostałych nowości to nieco później (ale jesienią) pojawi się POLSAT HD. Oferta wzbogaci się także o inne nowości min. o wprowadzenie usługi VOD oferującej m.in. pozycje filmowe w HD.
Spośród nowości programowych długo wyczekiwany DISCOVERY HD, MTVNHD. Jak wiadomo UPC prowadzi cały czas negocjacje z dystrybutorami kanałów telewizyjnych grupy Discovery oraz National Geographic Channel, co być może wkrótce pozowoli na dołączenie do oferty kanałów, które całkiem niedawno pojawiły się w "n" a mianowicie: ANIMAL PLANET HD oraz NAT GEO WILD HD.
Ostatnio prowadzone testy techniczne są obiecujące bowiem sugerują także włączenie kanałów EUROSPORT HD i EUROSPORT 2 HD.
noi gdzie te rewelalcje kanalowe??? nadal dretwo.
 

joshua

New member
gryzio napisał:
No ba.... rok temu z górką zwracałem uwagę iż pani rzecznik mówiąc iż Eurosport HD i TVP Sport etc będzie na pewno na igrzyska aczkolwiek mogą nie zdążyć na początek zapomniała wspomnieć czy aby na pewno chodzi jej o igrzyska w Pekinie. Ciekawe czy zdążą na początek Vancouver :mrgreen:

Dokładnie - jak ostatnio akurat trafiłem na ten wątek i nieźle się uśmiałem czytając o tym jak to UPC zapowiadało że zdąży przed Pekinem :)
Swoją drogą zastanawiam się czemu nie ma TVP HD - jest to już we wszystkich platformach cyfrowych, lada moment będzie w FTA z satelity a mistrze z UPC od roku nie potrafią wynegocjować włączenia programu do swojej oferty...
 

gryzio

New member
joshua napisał:
Swoją drogą zastanawiam się czemu nie ma TVP HD - jest to już we wszystkich platformach cyfrowych, lada moment będzie w FTA z satelity a mistrze z UPC od roku nie potrafią wynegocjować włączenia programu do swojej oferty...

Mam coraz większe wątpliwości czy to o umiejętności negocjacji chodzi... Może wręcz przeciwnie - biznesowo prawie nic nie przemawia dla UPC za agresywnym negocjowaniem nowych kanałów. Pomyśl sam - mamy niby KRYZYS, w tymże kryzysie UPC ma w miarę stały 20-30 tys przyrost abonentów usługi cyfrowej - w dobie ogólnego KRYZYSU rewelacyjny wynik. Jakby przyrost był większy może byłyby problemy z wyrabianiem się monterów, z jakością sieci etc. Do tego, skoro mamy KRYZYS to może kanały same przyjdą do UPC z lepszymi/tańszymi ofertami...
Coraz bardziej mi to wygląda na 'poczekamy, zobaczymy'.

No ale ja to maruda jestem... Poza tym zgodnie z filozofią 'spodziewaj się najgorszego a wtedy w życiu spotykają cię same miłe niespodzianki ;)'
 

joshua

New member
misiaczekmarek napisał:
@joshua

tvp hd już jest fta z astry :)

A może być sobie nawet w naziemnej w MPEG4 - nie po to płacę za kablówkę żeby bawic się w montowanie talerza czy choćby siatki i przełączać na inny dekoder żeby obejrzeć TVP HD :)
 

gryzio

New member
No to wrześniową rewolucję w UPC mamy już chyba za sobą, trzeba będzie zmienić sobie umowę na net'a w końcu...:D

Oczywiście jeśli chodzi o nowe kanały (HD) to tak, zgadliście, po raz kolejny ani widu ani słychu...:rolleyes:
 

chato.pl

New member
actchris napisał:
Na razie jest nowy net w tym 120Mb/s
Niestety nie wszędzie.
g36wcordr4bdnpuf.gif

Mieszkając w centrum Wrocławia, jak tylko przeczytałem info o nowej ofercie, od razu zadzwoniłem do BOK'u zamówić upgrade mojego dotychczasowe łącza (30Mbit) do 50Mbit. Poszło gładko - nawet wyszło, że za wszystko (sieć+tv+telefon) będę płacił o 7 zł mniej.
Słowem cud, miód, malina.
Rozmawiając na ten temat z kumplem wyszło, że aby móc korzystać z power fiber trzeba mieć jakiś nowszy modem (Motorola SURFboard SBV6120E). Jako, że pani w BOK'u nic o tym nie wspomniała zadzwoniłem do ich pomocy technicznej żeby to zweryfikować.
A tam okazało się, że faktycznie - modem powinien zostać wymieniony, ale ... niestety ale w mojej lokalizacji sieć UPC nie jest obecnie do takich transferów przystosowana ... i nie wiadomo kiedy będą mieli możliwości techniczne zaoferować mi wyższe prędkości.
No więc
rhrg23lcg17ncj1e.gif
blada

A jak jest u was :?:

.
 

Armitage

New member
chato.pl napisał:
Niestety nie wszędzie.
g36wcordr4bdnpuf.gif

Mieszkając w centrum Wrocławia, jak tylko przeczytałem info o nowej ofercie, od razu zadzwoniłem do BOK'u zamówić upgrade mojego dotychczasowe łącza (30Mbit) do 50Mbit. Poszło gładko - nawet wyszło, że za wszystko (sieć+tv+telefon) będę płacił o 7 zł mniej.
Słowem cud, miód, malina.
Rozmawiając na ten temat z kumplem wyszło, że aby móc korzystać z power fiber trzeba mieć jakiś nowszy modem (Motorola SURFboard SBV6120E). Jako, że pani w BOK'u nic o tym nie wspomniała zadzwoniłem do ich pomocy technicznej żeby to zweryfikować.
A tam okazało się, że faktycznie - modem powinien zostać wymieniony, ale ... niestety ale w mojej lokalizacji sieć UPC nie jest obecnie do takich transferów przystosowana ... i nie wiadomo kiedy będą mieli możliwości techniczne zaoferować mi wyższe prędkości.
No więc
rhrg23lcg17ncj1e.gif
blada

A jak jest u was :?:

.
Ja od tej srody, mam nowy modem i 50 Mb/s :)

usluge dzis zamowilem i w konfigoracji juz mam ustawione w modemie fiberpower50-sip.cfg pomimo, ze nie mam odpowiedniego modemu :)
 
Ostatnia edycja:

Armitage

New member
chato.pl napisał:
czyli od pojutrza :?: (skoro dziś mamy poniedziałek) ;-)

tzn. jakiego masz, WebSTAR'a może :?:

.
mam EPC2203

a poniezej zamieszczam to o czym wczesniej pisalem (plik konfiguracyjny):

Cable Modem Status
Operational
IP Address
10.187.85.220
Current Time
Mon Sep 21 21:45:16 2009
Time Since Last Reset
0 days 01h:43m:59s
Configuration File
fiberpower50-sip.cfg
Cable Modem Certificate
Installed
Computers Detected
1
WAN Isolation
OFF
 

arekm

New member
tomek_fcb napisał:
zgadza się, tym bardziej, że zapowiedzi mówią o nowościach po 15 września, co jest znaczącą różnicą ;)

BOK UPC wyraźnie mówi - nowych kanałów nie ma, może kiedyś. Od wprowadzenia cyfrówki niczego [poza nieistotnymi głupotami] nie dodali więc się nie spodziewaj by teraz to uległo zmianie. Abonentów i tak im przybywa, a nie ubywa. Nie opłaca się im dodawać.
 

biopal123

New member
arekm napisał:
BOK UPC wyraźnie mówi - nowych kanałów nie ma, może kiedyś. Od wprowadzenia cyfrówki niczego [poza nieistotnymi głupotami] nie dodali więc się nie spodziewaj by teraz to uległo zmianie. Abonentów i tak im przybywa, a nie ubywa. Nie opłaca się im dodawać.
to ale na jak dlugo opaci im sie taka stagnacja?,jak bedzie tak dalej to wkoncu obudza sie w reka w nocniku.zreszta w bok tak zawsze gadaja.
 
Ostatnia edycja:

gryzio

New member
tomek_fcb napisał:
zgadza się, tym bardziej, że zapowiedzi mówią o nowościach po 15 września, co jest znaczącą różnicą
Gdzie widziałeś tego typu oficjalną zapowiedź? Jedyna oficjalna zapowiedź mówi o zmianach oferty programowej do końca roku. Tekst 'po 15 września' padł w kontekscie p... dziennikarza z cyklu 'z dobrze poinformowanych źródeł wiem że..' a to się do zapowiedzi i faktów b. często ma nijak.

biopal123 napisał:
to ale na jak dlugo opaci im sie taka stagnacja?
dopóki przyrost liczby abonentów będzie w miarę stały
na dzień dzisiejszy powiedziałbym, że wyścig na poważnie zacznie się w momencie kiedy skończy się tv analogowa - wtedy zacznie się parcie na tv cyfrową
a do tego przydałyby się podobne przepisy dotyczące kablówek jakie obowiązują telefony czy internet z ostatnią milą - dopóki w budynku nie będzie możliwości wyboru pomiędzy różnymi kablówkami to z ich punktu widzenia nie mają konkurencji.
zauważ, iż spora część pokrycia jest taka iż dostępna w budynkach jest 'jedynie słuszna' kablówka - alternatywą są platformy satelitarne, co nie każdego interesuje.
jeśli chodzi o internet lub telefon praktycznie z dnia na dzień możesz zmienić operatora, w przypadku kablówki często/gęsto jest dużo gorzej
 
Do góry