HD w UPC

yacek _b

New member
Mam juz dekoder HD z UPC ( Philips ) , szybko na gorąco kilka uwag .
Sporo wolniej przełączają się kanały w stosuku do podstawowego dekodera ( thomson ), w moim przypadku coś szwankuje pilot , czasem trzeba kilka razy nacisnąć by przerzuciło kanał czasem jest dobrze ( jutro ma przyjśc technik , sprawdzić i ewentualnie wymienić ) , powiem że przy istalacji nie działały przyciski " menu " i " guide " , całe szczęście że miał inny dekoder w samochodzie , ale i tak coś szwankuje .
Teraz najważniejsze i prosze się nie śmiać ;) - podłaczyłem dekoder przez HDMI i przez Euro -RGB , moim skromnym zdaniem kanały " zwykłe " są ostrzejsze przez kabel euro , bardzo byłem zdziwiony jak na TVN 24 widziałem troche miękki obraz ( widac to bardzo było na napisach ) , kabel HDMI jest firmy Bandridge za 60 zł ( więc najgorszy nie jest ) , kabel Euro to Tech+Link seria CR .
No niestety żeby być zadowolony będę musiał przełączać pilotem źródła . By było jasne porównywałem jakość sygnału z obu gniazd Euro i jest taka sama .
Tyle na razie , jutro czekam na technika i zobaczę co wymysli , musze przyznać że działanie pilota jest bardzo wkurzające ( mój egzemplarz ).
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
yacek _b napisał:
Teraz najważniejsze i prosze się nie śmiać ;) - podłaczyłem dekoder przez HDMI i przez Euro -RGB , moim skromnym zdaniem kanały " zwykłe " są ostrzejsze przez kabel euro , bardzo byłem zdziwiony jak na TVN 24 widziałem troche miękki obraz ( widac to bardzo było na napisach ).
Niestety ale trzeba się do tego przyzwyczaić. Też wkurzało mnie to trochę na początku. Teraz po roku nie widzę już tej różnicy;)
 

Ken

New member
A ja uważam, że pilot do Philipsa z HD jest jednym z lepszych, jakich używałem (a sporo ich było). Tylko nie zawsze po ciemku łatwo wyczuć, czy nie trzymamy go odwrotnie.
Chyba Twoje problemy, wynikają z wadliwego egzemplarza, albo jakichś zakłóceń (np. panele plazmowe same generują widmo pasma podczerwieni i mogą przeszkadzać, jeśli jakoś "oświetlają" odbiornik IR). Jak wymiana pilota i wymiana baterii nie pomogą, to odsuń na próbę dekoder od innych urządzeń i odwróć go tyłem do nich.

Co do połaczenia Euro/HDMI, to kilka dni temu w innym wątku też była taka "plotka". Niektórzy potwierdzają, że sygnał SD wygląda dla nich "lepiej" przez Euro, niż przez HDMI.
Technicznie, złącze Euro jest bardzo kiepskie, ale może w tym jego siła przy sygnale SD? Chyba sam dokładnie to sobie sprawdzę.
 

sthomas

New member
Ja praktycznie ciagle oglądam przez euro i tylko gdy chce na cos popatrzec w HD to przelaczam na hdmi
A tak poza tym to czy ktos ma juz wlaczony pakiet extra?? ja zamowilem w srode wieczorem, wczoraj wyslalem do nich priorytetem konieczne oswiadczenie i czekam az wlacza
 

yacek _b

New member
koledzy , jaka macie ustawioną rozdzielczość przy ogladaniu przez kabel HDMI 720i czy 1080i , bo wydaje mi sie że przy 1080i troche poprawia sie ostrośc " zwykłych " kanałów ( albo juz niedowidze , bo dzisiaj cały czas " testuję " :roll: )
 

mp_lasso

New member
To zależy od kanału, ja mam cały czas na 1080i, ale optymalnie jest mieć auto (tylko wtedy można liczyć się z dłuższym przełączaniem kanałów).
 

balpio123

New member
ale zenada z HD w UPC, od roku niejest rozwijana oferta HD,dziwne ze tak dluga nieprowadzaja EUROSPORT HD CZY DISCOVERY HD,przeciesz w wersji sd sa te kanaly od samego poczatku nieprzerwanie dostepne w tej sieci.
 

Ken

New member
Gdzieś w UPC czytałem, że lepiej na stałe ustawić (np. 1080i), bo wtedy nie będzie skakała rozdzielczość przy włączeniu MiniPrzewodnika (czy jak to tam nazywają).
Ale właśnie sprawdziłem, że u mnie jak ustawię AUTO, to cały czas podawany jest sygnał 1080i i nic nie skacze w TV ustawionym też na AUTO przy zabawach z wyświetlaniem opcji, mini, itd.

Można więc chyba zostawić AUTO, a jak twój TV da radę to wyświetlić, to zawsze dostanie 1080i.

Pomyliłem się - na AUTO nie jest podawany sygnał dostosowany do możliwości TV, tylko zgodny z sygnałem źródłowym. Czyli dla kanałów SD idzie wtedy 576p, a dla HD - 1080i.
 
Ostatnia edycja:

Ken

New member
HBO - fatalny dźwięk ścieżki z lektorem

Strasznie mnie irytuje marna ścieżka dźwiękowa HBO i HBO2 z lektorem.
Same przesterowania, świszczy, brzęczy i tak na wszystkich filmach. Chyba nie ma gorszego dźwięku na żadnym kanale w cyfrówce UPC, a przecież za to HBO płącimy sporą kasę.

Pewnie na wszystkich platformach jest tak samo, bo to musiła się zepsuć w HBO jakis mikser. Pewnie im się zepsuł kilka lat temu i nie zauważyli. A że może mają tylko 1 taki, to wszystkie filmy spieprzą.

Zostaje czytanie napisów, jak są, ale to dobre do uważnego oglądania filmu w dużym skupieniu, a nie do zerkania, jak to przecież każdemu często się zdarza.

Czy ktoś z Was zgłaszał to komuś?
 

bulek

New member
@yacek _b, różnica w wyglądzie kanałów przez HDMI i Euro jest u ciebie najprawdopodobniej spowodowana "ulepszaczami" sygnałów SD w twoim telewizorze. Producenci często nie włączają (i nie dają włączyć) ich jeśłi źródłem sygnału jest HDMI, bo zakładają, że tam już idzie sygnał dobrej jakości. Spróbuj powyłaczać wszystkie 100Hz, redukcję zakłóceń obrazu ruchomego i inne tego typu rzeczy. Potem porównaj jakość.

Co do rozdzielczości, to 1080i (mimo, że ci się podoba) według mnie u ciebie mija się z celem. Masz TV z matrycą 1024x720, więc właczając 1080i powodujesz podwójną konwersję - najpierw dekoder z sygnału SD robi 1080i, a potem twój TV z 1080i robi 720.
 

yacek _b

New member
bulek może masz rację , jednak mnie jako zwykłego użytkownika najbardziej interesuje " produkt finalny " czyli jak najlepszy obraz , nie wnikam czy coś tam w tv obrabia obraz czy nie fakt jest taki że wiele programów i filmów lepiej wyglada przez euro i całe szczeście że dekoder HD UPC daje możliwośc podłaczenia przez EURO I HDMI , np . poranny program " kawa czy herbata " wyglada lepiej przez HDMI , filmy np. "Gdzie jest Nemo "( leciał w niedzielę ) lepiej wyglądał przez EURO .

Co do tej rozdzielczośc 1080i czy 720i to jeszcze zobaczę , niby w rogu ekranu wyswietla mi się komunikat jakie gniazdo podaje sygnał i rozdzielczość 1080i , ale zobaczę jeszczę .

ps. ale kurcze na stronie panasonica w danych technicznych niby podają w dostepnych formatach 1080 ...
 
Ostatnia edycja:

qrak01

New member
jak ze z oferty wylecial TVE (jest France24) istnieje mozliwosc rozwiazania umowy i pozegniania sie z UPC 8)
postanowilem policzyc czy jest sens sie w to bawic...

posiadam pakiet max z HD (+net 10MB) - za telewizje place 90PLN juz po rabacie 10%.
Czy za cos w okolicach 100 PLN dostane cos ciekawszego na rynku ?
Z sensownych platform gdzie da sie cos poogladac to jedynie chyba cyfra brana jest pod uwage...(NG,NG HD, sport)
Umowa : rok czasu...w dluzsze zobowiazania nie chce sie bawic.

I tak przy umowie na 13 mies w cyfra+ dostane 20% znizki czyli:
- pakiet komfortowy: 48PLN
- canal+ : 23,20 PLN
- canal+ HD: 4,80PLN
- 3xHD (NG HD, MTV HD, EUROSP HD) : 9.60PLN
- dekoder Philips HD PVR : 16 PLN

razem cyfra wychodzi miesiecznie : 101,60 PLN

Cena porownywalna do UPC Max...
Plusy Cyfra: jest juz canal+ w tej cenie i z HD to MTV i EUROSP ktorych nie ma w UPC.
Plusy UPC: doplacam 23 PLN (suma: 113) i mam caly pakiet CANAL+...a zamiast MTV i EUROSP mam History, History HD,TVN HD ,wszystkie polsaty i dla dzieci wiekszy wybor bajek ....

poki co chyba jednak sprzet UPC polezy spokojnie na polce.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
qrak01 napisał:
Plusy UPC: doplacam 23 PLN (suma: 113) i mam caly pakiet CANAL+...a zamiast MTV i EUROSP mam History, History HD,TVN HD ,wszystkie polsaty i dla dzieci wiekszy wybor bajek ....

poki co chyba jednak sprzet UPC polezy spokojnie na polce.
W upc dodatkowo sygnał analogowy dla innych telewizorów i możliwośc nagrywania czegos innego niz sie ogląda (2 kanalow) poza tym stracisz 10 % upustu na net a jak mieszkasz w W-wie to na www.upc.waw.pl od całosci dostaniesz 20 % procent zniżki i net 15 Mb i jeszcze w cenie telefon a cena na zawsze.
 

plesniak

New member
Czyli wybór jest taki, że nie ma wyboru :) i dlatego nie mając wyjścia zostaje w UPC :) za 220 zł mam telefon na świat za darmo, internet 15 Mb, Nagrywarkę HD, a od sierpnia w promocji HBO i C+ (zrezygnowałem na 3 miesiące żeby móc znowu w promocji wziąć :) ).

Mała zmiana. Zerknąłem w regulamin promocji HBO i C+ i nie ma tam już żadnej karencji :) także własnie stałem się posiadaczem C+ i HBO za 45 zł. :) a po 6 miesiącach 55 zł a nie jak wcześniej 70 zł
http://www.upc.pl/pdf/upc_dtv_premium_30dni_gratis_12mcy_2009-4.pdf
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
yacek _b napisał:
[...]ps. ale kurcze na stronie panasonica w danych technicznych niby podają w dostepnych formatach 1080 ...
Twój TV może przyjąć taki format, dltego oznaczony jest logo HD Ready. Wyświetla go jednak w 720 liniach, czyli dokonuje konwersji.
 

dagie

New member
Napisy Canal+

Jak wygląda u Was sprawa napisów w paczce Canal+? U mnie na C+ napisy działają, na C+film też działają ale już na C+filmHD przestały ostatnio się pojawiać. Czy macie tak samo?
 

arekm

New member
ziggy23 napisał:
To resetowanie to raczej nie jest update. Ja od pewnego czasu mam to samo. Jest to na bank awaria sprzętu...

To nie awaria sprzętu - ten sprzęt (soft?) jest po prostu tak tandetny, że się lubi wieszać i restartować dekoder.
 
Do góry