HD player WIWA HD-5

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w sumie widzę że można wychaczyć go za 300zł z groszami to nie tak źle, swojego bym opchnął trochę dołożył i już hehe
 

Slawko1

New member
Bez reklam
w sumie widzę że można wychaczyć go za 300zł z groszami to nie tak źle, swojego bym opchnął trochę dołożył i już hehe

W morele.net po 282 zł jest.
Jakość wykonani z tego co widać dobra jest.
Pilot nawet zbyt porządny się wydaje ;)
Są 2 porty USB, też się przydaje.

Dolby Digital Plus 7.1 - passthrough
Dolby TrueHD 7.1 - passthrough oraz downmix do stereo
DTS HD 7.1 - passthrough, downmix do DTS 5.1 lub stereo

Chyba jedynie brakuje obsługi napisów w formacie .TXT

Xtreamer Elvira zapowiada się dobrze tylko szkoda że cena o te 50 zł
nie jest niższa.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale ogólnie daje rade z napisami? chyba pomyśle o tym playerze, zobaczę czy uda mi się pogonić tego mojego i za ile hehe
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak za ta cenę, aż takiego szału nie robi, ni i co mnie drażni to port USB z boku jak by tego jednego nie mogli dać z tyłu, jest to trochę dla mnie irytujące, żeby mój player dekodował dźwięk w HD to bym się nie rozglądał za czymś innym ;/
 

k_mike

New member
Witajcie,

Mam mały problem ze swoją Wiwą. Stara nie jest, bo z pół roku ma, ale zaczyna odstawiać mi mase nieciekawych numerów:
- port USB nie zawsze działa
- ten sam plik wideo, niezależnie od formatu, potrafi być: odtworzony poprawnie, przerwany po losowej ilości minut lub odtworzony bez głosu
- zdarza się, że urządzenie wiesza się na chwile i nie reaguje na polecenia

Miał ktoś takie przygody z tym playerem? Dodam, że dosyć często przywracam urządzenie do ustawień fabrycznych, zmieniam tylko ustawienia obrazu na 1080p, wyłączam zoom i włączam tryb 24fps.

Pozdrawiam ;)
 

kaag

New member
Witajcie,

Mam mały problem ze swoją Wiwą. Stara nie jest, bo z pół roku ma, ale zaczyna odstawiać mi mase nieciekawych numerów:
- port USB nie zawsze działa
- ten sam plik wideo, niezależnie od formatu, potrafi być: odtworzony poprawnie, przerwany po losowej ilości minut lub odtworzony bez głosu
- zdarza się, że urządzenie wiesza się na chwile i nie reaguje na polecenia

Miał ktoś takie przygody z tym playerem? Dodam, że dosyć często przywracam urządzenie do ustawień fabrycznych, zmieniam tylko ustawienia obrazu na 1080p, wyłączam zoom i włączam tryb 24fps.

Pozdrawiam ;)

Moja ma rok i około 500h przebiegu (wiem bo widze po przebiegu lampy projektora) i z powyższych tylko czasem nie ma dzwięku gdy nie mogę się zdecydować co oglądać i włacząm co chwile inny film wtedy musze wyciągnąć z kontaktu i potem smiga.
 

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Mam mały problem.
Sprzedaję mój amplituner i muszę kupić wzmacniacz stereo bez koderów dts itp.
Czy oglądając filmy mkv ze ścieżką w dts i dd w języku pl i ang. z wiwa hd da się puścić dzwięk stereo z tego playera ?
Chce pominąć cyfrową wysyłke dzwięki z wiwy hd i zastąpić ją wyjściem dzwięku stereo z wiwy do wzmaka.

Będę wdzięczny za pomoc.
 

krazy777

Member
Bez reklam
A moja Wiwa się zje**psuła. Najpierw na zdjęciach były jakieś poziome linie widoczne, a potem podczas oglądania filmu obraz całkiem się wyłączył i poszła do serwisu.
 

Domell1

New member
witajcie
jeśli macie problemy jakiekolwiek z playerkiem WIWA HD-5 typu rozłączający się dysk twardy zawieszanie się filmów itd proponuje go zakutualizować do firmware modelu Fantec AluPlay HD Full HD Media Player 1 (klon wiwy na bazie rtd 1055 nie pomylić czasem z Fantec AluPlay HD Version 2)
firware wgrywa się następująco :
ściągamy firmware z http://www.fantec.de/html/en/1/gid/__Downloads_und_Support90Firmware90/content.html (znadjujemy AluPlay HD Full HD Media Player)
pendrive formatujemy na fat32 i wrzucamy plik install.img na pendrive
następnie przy wyłączonej wiwie wrzucamy pena podłączamy do prądu i powinien sie zacząć aktualizować jeśli nie to wchodzi w ustawienia i trzeba poszukać opcji aktualizacja
co do samego firmware w wyglądzie niewiele się zmienia (menu po polsku i wygląda prawie identycznie jak na wiwie) zmiany natomiast są trochę w ustawieniach samego pilota (przycisk lewo prawo nie przycisza i pogłasza)
najważniejsze to to iż problemy z wiwą odeszły w zapomnienie nie wyłaczają się filmy nie znikają ikonki menu itd :)
mam nadzieje że się komuś przyda


UWAGA: do wiwy działają inne softy na bazie rtd1055 ale nie wszystkie np kaiboer r1055 firmware się wgrywa ale nie działa pilot
jak sprawdze inne wersje firmware to dam znać

EDIT: przyciski zamienione to zamiast menu na pilocie mamy back i na odwrót
uwaga: w menu dvd (przy firmware od fanteca) jest pełna nawigacja pilotem góra dół lewo prawo :)

pozdrroo
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Fajna wiadomość. Wkurzało mnie już troche brak możliwości sterowania po menu w lewo/prawo i musiałem zrzucać obraz płyty bez menu.Jak wypróbujesz inne firmware koniecznie daj tu znać co i jak.
Fajn ie to opisałeś wraz z linkiem i ważnymi mi sie wydaje uwaga typu zwrócenie uwagi na niepomylenie czegoś z czymś.
To istotne bo czasem nie zawsze się zwraca uwagę na to jakie oprogramowanie sie ściąga i można nie zauważyć jednej cyferki czy literki. W niedziele spróbuję i też dam znać jak to działa.
Dzięki za wiadomość i czekamy na następne wiadomości z prób innych firmware.
 

Domell1

New member
potestowałem troche i tak najświeższe firmware od Mede8er model MED200 (klon niby wiwy na rtd1055) nie da się wgrać zablokowane przez Mede8er
firmware od kaiboer r1055 wgrywa/nie wgrywa się (wgrywało się 2hi ciągle install itd) , sterowanie pilotem nie działa :/
od fanteca AluPlay HD Full HD Media Player wersja 1 działa tak jak powinno menu w dvd z pełną nawigacją problemu z mkvmerge wyższym niż 5.x.x nie ma (chodziło głównie o naglówki) dźwięk nie zanika przy niektorych filmach na których wczesniej potrafił sie zawiesić itd potestuje dłużej to powiem
inne nie sprawdzałem gdyż jest jeszcze pare ale strasznie stare ma firmware to raz a 2 są to firmware z nierozwiązanym problemem z mkvmerge (nagłówki)
jak znajde jeszcze jakieś ciekawe firmware to dam znać swoją droga nie widze do tego modelu już aktualnego firmware :/
 

muzyk219

New member
Domell1 Chciałem ściągnąć te firmvare ale gdy klikam na dany model to wyskakuje okno z dostępną wersja tylko nr 2. Mówiłeś że ta wersja nie działa? Można gdzieś znaleźć wersję nr 1 albo może wrzucisz tu plik? albo na PW?
 

muzyk219

New member
Domell1 przetestowałem te firmware i powiem ze moim zdaniem więcej psuje niż poprawiło. Co prawda u mnie nie występowały żadne problemy z Wiwą , interesowało mnie tylko sterowanie kursorami w lewo/prawo. Natomiast pozamieniały sie funkcjami przyciski:
1. Back z Setup.
2.INFO z Options
Jedyne co na plus zauważyłem o ile to w ogóle coś poprawia to doszła w opcjach w ustawieniu video możliwość sterowania nasyceniem,kontrastem,jasnością,ostrością. Tego wcześniej nie było .

Poprzednio wciśnięcie w opcjach podczas odtwarzania pliku pozycji ustawienia video wracaliśmy do głównego menu odtwarzacza do zakładki VIDEO, teraz pojawia się ekran z suwakami w/w.

Mi to osobiście zupełnie nie potrzebne bo obraz mam ustawiony dobrze więc żadnych korekt nie musiałem wprowadzać.

Niestety jak dla mnie pozamieniane funkcje przycisków są nie do przyjęcia więc wolę starsze firmware i tu mam pytanie do wszystkich czytających: czy ktoś zna link by gdzieś to ściągnąć(oryginalne firmware) ??
 

Slawko1

New member
Bez reklam

rumun1990

New member

Slawko1

New member
Bez reklam
Ok :)
Mam nadzieje że będzie w bazie, bo mój pilot prawie wcale reaguje na polecenia (bateria jest ok:))

Jak pilot nie działa całkowicie to lipnie trochę ;)
Jeśli musiałeś coraz mocniej naciskać przyciski aby reagował pilot
na polecenia to spróbuj rozebrać pilota i przeczyścić styki pod gumkami
jak i same gumki, najlepiej patyczkiem do uszu na sucho.
Taki zabieg pomoże na jakiś czas, no i biedzisz mógł
nauczyć obsługi Logitecha.

Wiwy szukaj w bazie Logitech w Komputer/centrum mediów i wybierz producenta Manta.
 

rumun1990

New member
Zaprogramowałem harmony 300 z oryginalnego pilota, ale nie reaguje. Pojadę jutro do serwisu wiwy żeby sprawdzili czy to pilot czy odtwarzacz nawala.
 
Do góry