HD player WIWA HD-5

Sdolas

New member
W przyszłości pewnie tak jeśli takowe będzie :)
Przyznam że wyjście audio zwróciło moją uwagę
Jeśli się nie mylę to można z HDMI wejść na wzmacniacz i potem z niego na TV
Oczywiście było by miodzio jakby wyjście cyfrowe było :) bo nie byłoby kombiowania
 

tdx

New member
Bez reklam
odtwarzacz w sam w sobie jest najprostszy z możliwych :)
Z odczytem sobie w miarę radzi, jeśli chodzi o jakość obrazu to jak porównywałem modele z mpeg4 (HD80/HD100) to obraz wyglądał gorzej niż bezpośrednio z USB.... Przy większych plikach odtwarza płynnie ale już zaczyna reagować z opóźnieniem... Ogólnie za HD80 kosztuje jakiś 120zł to nie ma za bardzo co wybrzydzać :)

Tylko boli właśnie najbardziej brak optyka....
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
odtwarzacz w sam w sobie jest najprostszy z możliwych :)
Z odczytem sobie w miarę radzi, jeśli chodzi o jakość obrazu to jak porównywałem modele z mpeg4 (HD80/HD100) to obraz wyglądał gorzej niż bezpośrednio z USB.... Przy większych plikach odtwarza płynnie ale już zaczyna reagować z opóźnieniem... Ogólnie za HD80 kosztuje jakiś 120zł to nie ma za bardzo co wybrzydzać :)

Tylko boli właśnie najbardziej brak optyka....

WiWa HD-5 jest na Realtek 1055 500 Mhz. i w jakich okolicznościach jest opóźnienie?
 

tdx

New member
Bez reklam
A orientujesz się co jest wsadzone w HD80/100? na mkv ~25GB po prostu OSD po prostu działa wolniej -> a przynajmniej tak mi się zdawało.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A orientujesz się co jest wsadzone w? na mkv ~25GB po prostu OSD po prostu działa wolniej -> a przynajmniej tak mi się zdawało.

Poprzednie modele WIWA były na MSTAR MSD7828 (HD80/100). Nowe modele są na MSD7818 (HD50/90) Ale to są tunery DVB-T z możliwością media playera.
Wiwa HD-5 jest odtwarzaczem HD już bez tunera ale z zdecydowanie mocniejszym procesorem. Choć ten model procesora jest pozbawiony obsługi LAN, Wifi itp. w celu obniżenia kosztów

Ps. Teoretycznie wydajność powinna być identyczna ja w Philips HMP3000 i Asus Mini. Reszta w zasadzie zależy od oprogramowania. Asus ma cyfrowe wyjście audio. Wiwa HD-5 jest najbardziej mobilna ze względu na minimalne wymiary.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Z odczytem sobie w miarę radzi, jeśli chodzi o jakość obrazu to jak porównywałem modele z mpeg4 (HD80/HD100) to obraz wyglądał gorzej niż bezpośrednio z USB....
sorki ale co masz na myśli pisząc .... obraz wyglądał gorzej niż bezpośrednio z USB ?

Rozwiejcie jeszcze proszę moją wątpliwość, czy HDMI "niesie" w sobie DD 5,1 , idąc dalej czy mogę tym kablem wejść w amplituner ( jeśli ma takie wejście ) i cieszyć się z DD ?
No i po drugie czy to ma sens w ogóle, patrząc na jakość dźwięku i obrazu, czy na tym podłączeniu nie będzie zauważalnych strat ?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
sorki ale co masz na myśli pisząc .... obraz wyglądał gorzej niż bezpośrednio z USB ?

Rozwiejcie jeszcze proszę moją wątpliwość, czy HDMI "niesie" w sobie DD 5,1 , idąc dalej czy mogę tym kablem wejść w amplituner ( jeśli ma takie wejście ) i cieszyć się z DD ?
No i po drugie czy to ma sens w ogóle, patrząc na jakość dźwięku i obrazu, czy na tym podłączeniu nie będzie zauważalnych strat ?
Ja też nie za bardzo wiem co miał na myśli tdx. Może o inną Wiwę chodziło? Na razie nikt z forum chyba nie posiada HD-5? Generalnie obraz i dźwięk powinien być bardzo dobry patrząc na specyfikacje. Jedynie oprogramowanie jest zagadką. Jeśli posiadasz odpowiedni amplituner to będziesz się cieszył dźwiękiem wielokanałowym.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Lepiej dołożyć parę groszy i kupić sprawdzonego Philipsa HMP3000
ewentualnie Asusa O!Play Mini
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Lepiej dołożyć parę groszy i kupić sprawdzonego Philipsa HMP3000
ewentualnie Asusa O!Play Mini

Może i tak ... ale nie do końca, stąd moje pytania :)
Patrząc na tunery DVB-T Wiwy które są moim zdaniem akceptowalne pod względem tego co sobą prezentują, i to że po niedługim czasie od wejścia na rynek ich cena potrafi znacząco spaść może być niezłym prognostykiem dla takiego urządzenia jak właśnie ten player który obecnie i tak już jest tańszy od konkurencji. Jeśli jeszcze przy cenie jaką ma będzie jakościowo dobry no to chyba możemy mieć niezły sukces rynkowy :)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Może i tak ... ale nie do końca, stąd moje pytania :)
Patrząc na tunery DVB-T Wiwy które są moim zdaniem akceptowalne pod względem tego co sobą prezentują, i to że po niedługim czasie od wejścia na rynek ich cena potrafi znacząco spaść może być niezłym prognostykiem dla takiego urządzenia jak właśnie ten player który obecnie i tak już jest tańszy od konkurencji. Jeśli jeszcze przy cenie jaką ma będzie jakościowo dobry no to chyba możemy mieć niezły sukces rynkowy :)

Masz amplituner lub telewizor który potrafi zdekodować dziek w formacie DTS ?
Jak nie to zakup Wiwy z DVB-T (HD80/HD100) do oglądania filmu jest średnio trafionym pomysłem.
Ponieważ filmy w formacie .MKV maja często dźwięk zakodowany w DTS a Wiwy z DVB-T (HD80/HD100) tylko potrafią przekazać tak zakodowany dźwięk dalej.
 

Sdolas

New member
Masz amplituner lub telewizor który potrafi zdekodować dziek w formacie DTS ?
Jak nie to zakup Wiwy z DVB-T (HD80/HD100) do oglądania filmu jest średnio trafionym pomysłem.
Ponieważ filmy w formacie .MKV maja często dźwięk zakodowany w DTS a Wiwy z DVB-T (HD80/HD100) tylko potrafią przekazać tak zakodowany dźwięk dalej.

Nie mam ani tego ani tego :(
TV LCD mam sprzed 3-4 lat czyli tylko z analogowym tunerem dlatego kupiłem Wiwe hd-100 która spisuje się nieźle nawet w przypadku filmów. Temat z dźwiękiem w DTS to prawda, że kiszka w przypadku Wiwy ale i to da się opanować. Wystarczy konwersja tylko samego dźwięku i Wiwa już łyka niemal każdy film :) a sama konwersja dźwięku nawet na moim leciwym kompie to ok 10-15 min plików po kilka GB więc jak dla mnie niemal pełen sukces :). Ale to tak trochę offf bo to nie wątek o tym tunerze.
O playera pytam bo możliwe że go nabędę, możliwe też że z czasem nabędę i jakiś amli, dlatego pytam by przypadkiem nie mieć niespodzianki po zakupie amli :)
 

serav

New member
Kupiłem odtwarzacz WIWA HD-5 i mam problem. Podłączyłem za pomocą jakieś starego kabla HDMI na którym bez problemu chodziło dvd z telewizorem LCD Samsung i niestety nie ma ani obrazu ani dźwięku. Na przewodzie analogowym chodzi bez problemu natomiast nie ma sygnału przez HDMI. Czy ktoś miał podobny problem ???
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kupiłem odtwarzacz WIWA HD-5 i mam problem. Podłączyłem za pomocą jakieś starego kabla HDMI na którym bez problemu chodziło dvd z telewizorem LCD Samsung i niestety nie ma ani obrazu ani dźwięku. Na przewodzie analogowym chodzi bez problemu natomiast nie ma sygnału przez HDMI. Czy ktoś miał podobny problem ???
Zanim się utwierdzisz że może jest uszkodzone wyjście HDMI popróbuj kilka wariantów. Zmień wejście HDMI w TV, pożycz inny kabel HDMI, zresetuj do ustawień fabrycznych odtwarzacz WIWA, pozmieniaj ustawienia Video w Setup'ie WIWA na niższe (bezpieczne)
 

kaag

New member
Kupiłem odtwarzacz WIWA HD-5 ...

Mógłbys wrzucić fotki z menu, bo skoro to 1055 to powinno być ładne. Pilot niezły, cena tez, tylko dlaczego w specyfikacji podają tylko ze chip z rodziny 1xx5 a nie kokretnie 1055.
Ciekawe czy USB ma dość napięcia zeby uciągnąc dysk 1TB 2.5 5400RPM bez wlasnego zasilania i ile ma portów USB. I cos czuje ze nie ma co się spodziewać aktualizacji firmware bo nawet nie maja działu wsparcie na swoich stronach.
 
Ostatnia edycja:

serav

New member
Mógłbys wrzucić fotki z menu, bo skoro to 1055 to powinno być ładne. Pilot niezły, cena tez, tylko dlaczego w specyfikacji podają tylko ze chip z rodziny 1xx5 a nie kokretnie 1055.
Ciekawe czy USB ma dość napięcia zeby uciągnąc dysk 1TB 2.5 5400RPM bez wlasnego zasilania i ile ma portów USB. I cos czuje ze nie ma co się spodziewać aktualizacji firmware bo nawet nie maja działu wsparcie na swoich stronach.
Ja podłączyłem 500GB dysk zewnętrzny który chodzi na własnym zasilaniu. Jutro będę miał drugi przewód HDMI więc mam nadzieję że w pełni wykorzystam możliwości jakie daje te urządzenie, jak nie to trzeba będzie odesłać z przyczyny uszkodzonego wyjścia HDMI.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mógłbys wrzucić fotki z menu, bo skoro to 1055 to powinno być ładne. Pilot niezły, cena tez, tylko dlaczego w specyfikacji podają tylko ze chip z rodziny 1xx5 a nie kokretnie 1055.
Ciekawe czy USB ma dość napięcia zeby uciągnąc dysk 1TB 2.5 5400RPM bez wlasnego zasilania i ile ma portów USB. I cos czuje ze nie ma co się spodziewać aktualizacji firmware bo nawet nie maja działu wsparcie na swoich stronach.

Manual do WIWA HD-5 jest pod linkiem:
http://www.wiwa.info.pl/assets/files/WIWA%20HD5%20mini%20color.pdf

Jest tylko jeden port USB (taka w sumie norma przy playerach na 1055). Na stronie WIWA jest dział wsparcia. Tylko jak urządzenie posiada tylko jedną i aktualną wersję to wtedy nic się nie umieszcza.
Wyglądu Menu raczej należy się spodziewać bardzo prostego niż ładnego. Philips HMP3000 też ma bardzo ascetyczny. Asus O!Play Mini troszkę barwniejszy. Za to ilość ustawień i opcji powinna być podobna.
Czekamy na fotki z Menu WIWA HD-5
 
Do góry