HD player WIWA HD-5

maderos

Member
Bez reklam
Hehe...po 1. trzeba lubić taka muzykę, po 2. jak dla mnie, ta płyta wymiata...efekty surround jako testówka dla systemów 5.1 :)
 

Domell1

New member
witam
dołoże swoje 3 grosze do tematu gdyż posiadam odtwarzacz wiwa hd-5
po 1 faktycznie nie zapamiętuje ustawień w napisach i na 100% jest to wina softu (byćmoźe producenci o tym nie pomysleli) gdyż np zauważcie że zatrzymacie film w jakimś miejscu właczycie potem inny film i wrócicie do tego 1-go to się pyta czy z poprzedniego miejsca (zatrzymanego) odtworzyć
po 2 faktycznie wystepuję zanik w plikach mkv kodowanych w mkvmerge powyże 5.x. wszystko co jest kodowane ponizej (np 3.4 albo 4.1 jest ok )
po 3 nieznalazłem rzeczy której by nieprzeczytał (nawet bd zgrany na dysk testowałem kilka i łyka bez zająknięcia) 1080p z 5 reframes też idzie bez zacięcia nawet z 2 dts-am zwykłymi 1510Kbps także sprzęt daje rade
po 4 zauważyłem błąd w obsłudze "pełnego dvd" mianowicie iż nie da się nawigować w dvd menu na boki (lewo prawo) a jedynie góra dół (pytanie po co jest lewo prawo aka przyciszanie pogłaszanie jak na pilocie na dole też mamy przycisz pogłoś) jest to uciążliwe a w niektórych dvd wręcz uniemożliwia obejrzenia dodatków które się znajdują na dvd

niestety kontakt z wiwą ograniczony w zeszłym tygodniu wysłałem zapytanie z ich stronki (nawet potwierdzenie mi na maila przyszło że zapytanie wysłałem) czy wydadzą aktualizacje do hd-5 i cisza

ogólnie jako odtwarzacz za poniżej 200 zł jestem bardzo zadowolony dekoduje wszelkie maści dts, dtsma, dtshr, truehd itd co jest przydante podczas oglądania np kopii iso lub 1080p
codo jakości obrazu to mam porównanie z odtwarzaczem wd tv gen1 i bluray-em philips bdp3000 i musze przyznać iż pod wzlęgedem jakości (bd) niewidzę żadnych różnic pomiędzy naszym playerkiem a bluraykiem philipsa co prawda niemam sie czym pochwalić bo mam 26 cali sumsanga ale na wdtv gen1 różnica jest kolosalna (brakuje detali obraz jakby wygładzony)

plusy
- odtwarza wszelkie maści ripów bez zająknięcia nawet 1080p 5 reframes + wysoki bitrate (największy przezmnie testowany rip to 1080p 5 reframes i bitrate 15854Kbps+2xDTS 1510Kbps i chodzi bez zająknięcia)
- bezproblemowe odtwarzanie kopi bd
- bez problemu dekoduje dts, dtsma, dtshr, truehd po hdmi
- pełna regulacja napisów (wielkość, kolor, położenie, synchronizacja)
- ekspresowa indeksacja plików (750gb indeksował mi 15sek na co wdtv potrzebował dobrą minute)
- ekspresowe uruchamianie ( w 5 sek gotowy do pracy)
- czyta flac, ape , dts z wav itd

minusy
- zwieszający się dźwiek zapisany w mkvmerge powyżej 5.x
- niedopracowana "pełna nawigacja po menu dvd" - brak obsługi lewo-prawo co w nowych wydaniach filmów dvd jest wręcz nieodzowne
- nie zapamiętuje ustawień napisów
- kiepskiej jakości font czcionki (poszarpany)
- brak aktualizacji firmware


pozdrawiam
 

Grendel

New member
I jak z jakością ? Idzie ucho nacieszyć :) ?

Bez jaj. Tego rodzaju sprzęt nie nadaje się do odtwarzania muzyki. Obojętne czy będzie to wave, FLAC czy inny DTS. Jakość muzyki jest co najwyżej przeciętna.
Odtwarzacze tego rodzaju przeznaczone są li tylko do odtwarzania różnych plików wideo, nic więcej. Tylko tyle i aż tyle.
 

maderos

Member
Bez reklam
O popatrz. A ja slucham, sluch mam dobry i jakos zyje. No wiadomo, ze jak wydam na sprzet audio gruba kase to mi zagra lepiej. Ale my tu o plejerku za jakies 160 zeta piszemy i ze nie jest tak zle. Wg Twojego rozumowania to taki dts hd tez słabo zabrzmi...

Wysłane z mojego LT15i
 

muzyk219

New member
witam
minusy
- niedopracowana "pełna nawigacja po menu dvd" - brak obsługi lewo-prawo co w nowych wydaniach filmów dvd jest wręcz nieodzowne
- kiepskiej jakości font czcionki (poszarpany)

Nie do końca masz rację . I ja dołożę swoje trzy grosze na temat w/w playera. Dzisiaj go otrzymałem i przystąpiłem do solidnego testowania. A więc:
Nawigacja menu dvd jest pełna , faktycznie działają kursory tylko góra dół lecz! lecz można nimi objechać wszystkie ikony w menu płyty. Przetestowałęm to na różnych płytach , tzn, obrazach ISO z menu płyty i działą mimo iż odnośniki były porozrzucane na lewo i prawo. Zwyczajnie trzeba jechać w dół lub górę kursorem i najedzie sie tam gdzie sie chce.
Po drugie:
fonty czcionki zależą od samego filmu. Dla przykładu: obraz ISO dvd z filmem "Mamma Mia!" ma zupełnie inną czcionkę niż w Star Wars gdzie czcionka jest poszarpana. Podobnie z plikami mkv, zauważyłem trzy rodzaje czcionki w różnych plikach w mkv. Nie były to duże różnica lecz jednak jest ale to już można powiedzieć że to jest czepianie sie na siłe... O plikach DivX nie wspomnę bo tu dopatrzyłem sie podobnego zachowania z czcionkami. Jak dla meni czcionka jest wyraźna i nie trzeba w zasadzie nic zmieniać w ustawieniach. Obecnie mam odtwarzacz Blu-Ray LG BD560 i śmiem twierdzić ze np zdjęcia są wyświetlane o wiele lepiej , bardziej widać głębię kolorów a o tym ze ilość pikseli w matrycy aparatu nie robi różnicy to tylko na plus dla Wiwy bo mój Blu Ray od LG nie umiał wyświetlić czegoś co miało ok 4000 na ileś tam a i to nie zawsze. Podkład muzyczny do pokazu slajdów, wybór możliwości wyświetlania zdjęć to poezja. Nie mogłem uwierzyć że Blu LG nawet do pięt nie dorasta z możliwościami Wiwy. Naprawdę szczęka mi opadła jak zobaczyłem jakie są możliwości konfiguracji.
Potwierdzam, Wiwa odtwarza pliki z dźwiękiem Dolby Thru HD 7.1 ; Dolby Digital + ; DTS HD MA ; DTS HD HR oraz starsze jak np. DTS 96/24 ;Dolby Digital EX i DTS-ES . Mam pliki w każdym rozszerzeniu dźwiękowym i wszystko gra jak należy i to naprawdę słychać! Jakość obrazu bez zarzutu. nie napotkałem żadnego pliku video którego nie odtworzył. Jedyne z czym miał problem to dźwięk AMR , nagrałem kilkunasto sekundowy film telefonem Samsung Weve 533 w formacie AVI. Video odtworzył,dźwięku o rozszerzeniu AMR już nie ale ten przypadek można darować sobie bo w takim formacie już mało kto cokolwiek ma...
 

muzyk219

New member
O popatrz. A ja slucham, sluch mam dobry i jakos zyje. No wiadomo, ze jak wydam na sprzet audio gruba kase to mi zagra lepiej. Ale my tu o plejerku za jakies 160 zeta piszemy i ze nie jest tak zle. Wg Twojego rozumowania to taki dts hd tez słabo zabrzmi...

Wysłane z mojego LT15i
Potwierdzam post w 100%
Po HDMI nie za bardzo można coś skonocić o ile sam plik wcześniej został należycie stworzony. Owszem, to jest odtwarzacz w głównej mierze do odtwarzania "wszystkiego" a nie do rozkoszowania się jakością Hi-End.
Jeśli mam obraz ISO płyty BD i mam tam DTS-HD MA to znaczy ze wiwa to zepsuje? radze umyć uszy a nie narzekać...
 

Domell1

New member
Nie do końca masz rację . I ja dołożę swoje trzy grosze na temat w/w playera. Dzisiaj go otrzymałem i przystąpiłem do solidnego testowania. A więc:
Nawigacja menu dvd jest pełna , faktycznie działają kursory tylko góra dół lecz! lecz można nimi objechać wszystkie ikony w menu płyty. Przetestowałęm to na różnych płytach , tzn, obrazach ISO z menu płyty i działą mimo iż odnośniki były porozrzucane na lewo i prawo. Zwyczajnie trzeba jechać w dół lub górę kursorem i najedzie sie tam gdzie sie chce.
Po drugie:
fonty czcionki zależą od samego filmu. Dla przykładu: obraz ISO dvd z filmem "Mamma Mia!" ma zupełnie inną czcionkę niż w Star Wars gdzie czcionka jest poszarpana. Podobnie z plikami mkv, zauważyłem trzy rodzaje czcionki w różnych plikach w mkv. Nie były to duże różnica lecz jednak jest ale to już można powiedzieć że to jest czepianie sie na siłe... O plikach DivX nie wspomnę bo tu dopatrzyłem sie podobnego zachowania z czcionkami. Jak dla meni czcionka jest wyraźna i nie trzeba w zasadzie nic zmieniać w ustawieniach. Obecnie mam odtwarzacz Blu-Ray LG BD560 i śmiem twierdzić ze np zdjęcia są wyświetlane o wiele lepiej , bardziej widać głębię kolorów a o tym ze ilość pikseli w matrycy aparatu nie robi różnicy to tylko na plus dla Wiwy bo mój Blu Ray od LG nie umiał wyświetlić czegoś co miało ok 4000 na ileś tam a i to nie zawsze. Podkład muzyczny do pokazu slajdów, wybór możliwości wyświetlania zdjęć to poezja. Nie mogłem uwierzyć że Blu LG nawet do pięt nie dorasta z możliwościami Wiwy. Naprawdę szczęka mi opadła jak zobaczyłem jakie są możliwości konfiguracji.
Potwierdzam, Wiwa odtwarza pliki z dźwiękiem Dolby Thru HD 7.1 ; Dolby Digital + ; DTS HD MA ; DTS HD HR oraz starsze jak np. DTS 96/24 ;Dolby Digital EX i DTS-ES . Mam pliki w każdym rozszerzeniu dźwiękowym i wszystko gra jak należy i to naprawdę słychać! Jakość obrazu bez zarzutu. nie napotkałem żadnego pliku video którego nie odtworzył. Jedyne z czym miał problem to dźwięk AMR , nagrałem kilkunasto sekundowy film telefonem Samsung Weve 533 w formacie AVI. Video odtworzył,dźwięku o rozszerzeniu AMR już nie ale ten przypadek można darować sobie bo w takim formacie już mało kto cokolwiek ma...

wiadomo ze jakby się chciał doczepić to by się doczepił ale jest to sprzęt do wszystkie i przydałoby się lewo prawo tymbardziej zę takto mamy 2x to samo na pilocie czyli pogłoś przycisz (malutkie niedopracowanie)
ale pełnej nawigacji niema (i prawdopodobnie nie będzie) w dvd na wiwie gdyż niektóre wydania przyciskami góra dół nawigujesz (problem niewystepuje w wydaniach dvd starszych) do góry i na doł i jak masz np dodatki i jest ich tak dużo iż zmieściły się w 2 słupkach aż, to jak masz niezmapowane góra dół do przechodzenia do 2 słupka (a poco wydawca ma to mapować skoro dvd ma lewo prawo góra dół) to lipa nawigujesz tylko po 1 słupku, ostatnio też sie spotkałem że np masz dvd z tzw dostępem do scen i jak masz np po 4 sceny na z dostepem to nawigujesz tylko po 1-szym pionie

także owszem można w niektórych dvd ten problem obejść ale pełnej nawigacji niema
codo napisów to faktycznie nie sprecyzowałem
problem z poszarpanymi napisami występuje u mnie w plikach txt i srt i przyznam się szczerze że ładniejszą czcionke miałem w wd tv gen1
w dvd to różnie jak są napisy z filtrowaniem lepszym niż lanczosz lub mitchel to napisy są ok
co do napisów bd niemogę sie doczepić idento mam jak na swoim bluray
mała UWAGA okazuje się że format PGS napisów który w zasadzie jest standardem bluray ale który od dłuższego czasu jest obsługiwany w mkvmerge coprawda nasza wiwa go "widzi" (obsługuje natywnie) jako język np polski (cały czas mówie o pliku mkv) ale nie wyświetla wogóle znaków
w samym bd niema problemu aczkolwiek dziwne że w m2ts widzi te PGS-y a w mkv widzi ale nie wyświetla
codo zdjęć faktycznie obraz jest dużo lepszy i co ciekawe szybko się zdjęcia wczytują i to te ponad 3000x...px
także reasumując trzeba się cieszyć z tego co jest i za jakie pieniądze (w zasadzie śmieszne pieniądze jak za taki wypasiony sprzęt
 

Domell1

New member
a codo dźwięku to niewiem czemu sie czepiacie że z tego nie można odtwarzać czy tam że jest gorszy dźwięk
to jest sprzęt z przeznaczeniem do oglądania filmów a nie audiofilski sprzęt dla melomana
pozatym jak macie dobre amplitunery to nic nie szkodzi na przeszkodzie ustawić sobie w ustawieniach hdmi do raw i kablem hdmi do amplitunera czy się myle ?? pozatym nasza wiwa ma hdmi 1.3 a jak wiadomo "HDMI 1.3 adds additional support for new lossless compressed digital audio formats Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio™"
niewymagajcie od odtwarzacza czegoś czego nie może wam dać a w zasadzie niepowinien za takie pieniądze
pozdrawiam
 

Grendel

New member
Widzę, że mnie nie zrozumieliście. Kolega biedrek pytał o jakość dźwięku odtwarzanych plików wave, więc mu napisałem czego może się spodziewać a wy tu zaczynacie na siłę wychwalać odtwarzacz. Oczywiście, że do filmów dźwięk jest jak najbardziej dobrej jakości. Ale tylko do filmów. Plików audio radzę słuchać na sprzęcie audio. I tyle.

Maderos, pewnie że możesz sobie słuchać i pewnie słuch masz dobry. Tylko że można też oglądać filmy na telewizorze 50 cali z plików RMVB zamiast mkv 1080p, i też będziesz jakoś żyć. Tylko po co?
Zamiast mądrować odpowiedzcie (razem z użytkownikiem muzyk219) zgodnie z prawdą, że do plików muzycznych ten playerek się nie nadaje.
 

maderos

Member
Bez reklam
Ok. Do plikow muzycznych zaden plejerek się nie nadaje. Zgodnie z tym co napisałeś. Ja nie jestem audiofilem. Dla mnie brzmi to dobrze a niektore, jak Jarre nawet bardzo dobrze. Do muzyki to wzmak stereo plus dobre kolumny i jakiś wypasny napęd. I do tego dobrze nagrane plyty.

Wysłane z mojego LT15i
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Wg. Was warto na tym odtwarzać flac'ki ? zakładając, że ma się dobry ampli i kolumny ?

Jakość dźwięku będzie zależała od sposobu podłączenia playera z sprzętem audio.
Na wyjściu analogowym playera pewno dźwięk jest średnich lotów.
Na wyjściu HDMI zależy od jakości amplitunera i jego przetworników cyfrowo analogowych.
Jesli posiadasz wzmacniacz stereo i chcesz mieć dobry dźwięk stereo to raczej szukaj playera z wyjściem optycznymi, plus do tego jakiś dobry DAC trzeba kupic.
 

Grendel

New member
No właśnie, DAC, ale to już kosztuje tyle co dwa lub trzy odtwarzacze. Poza tym taki DAC lepiej podłączyć do komputera, wtedy jak najbardziej wyciśniemy z np. FLAC ostatnie soki.
 
Widzę, że mnie nie zrozumieliście. Kolega biedrek pytał o jakość dźwięku odtwarzanych plików wave, więc mu napisałem czego może się spodziewać a wy tu zaczynacie na siłę wychwalać odtwarzacz. Oczywiście, że do filmów dźwięk jest jak najbardziej dobrej jakości. Ale tylko do filmów. Plików audio radzę słuchać na sprzęcie audio. I tyle.

Maderos, pewnie że możesz sobie słuchać i pewnie słuch masz dobry. Tylko że można też oglądać filmy na telewizorze 50 cali z plików RMVB zamiast mkv 1080p, i też będziesz jakoś żyć. Tylko po co?
Zamiast mądrować odpowiedzcie (razem z użytkownikiem muzyk219) zgodnie z prawdą, że do plików muzycznych ten playerek się nie nadaje.

Mogę się założyć, że gdybym ci puścił muzę z Wiwy, a powiedział, że to jakiś super CD to byś piał z zachwytu. Mam ten playerek podłączony do Denona 1909 przez HDMI, wcześniej miałem do CD tej samej firmy i różnicy NIE SŁYCHAĆ. Więc takie pierdzenie pseudo znawców mnie irytuje. Oceniacie sprzęt na podstawie logo firmy i ceny:-x
 

Grendel

New member
Możesz się zżymać, mnie to nie bierze. Wiwę miałeś podłączoną do CD? W jaki sposób i w jakim celu? Przecież CD to odtwarzacz kompaktowy, wiesz o czym piszesz?
Kolego, pliki FLAC, żeby brzmiały tak jak powinny, należy odtworzyć urządzeniem, którego karta dźwiękowa jest droższa od tego całego plejerka. Poza tym do słuchania muzyki służy sprzęt stereo a nie amplitunery kina domowego.
Ale nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji, bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Poza tym temat traktuje bardziej o odtwarzaniu filmów, bo do tego został stworzony HD-5, i na tym się skupmy.
Bez odbioru.
 

maderos

Member
Bez reklam
I ta wypowiedz powinna zakończyć spory o "muzycznej" stronie wiwy. Mozna słuchać, każdy słyszy w jakiej jakości, jednym to pasuje innym nie. Koniec , kropka.
 

muzyk219

New member
Widzę, że mnie nie zrozumieliście. Kolega biedrek pytał o jakość dźwięku odtwarzanych plików wave, więc mu napisałem czego może się spodziewać a wy tu zaczynacie na siłę wychwalać odtwarzacz. Oczywiście, że do filmów dźwięk jest jak najbardziej dobrej jakości. Ale tylko do filmów. Plików audio radzę słuchać na sprzęcie audio. I tyle.

Maderos, pewnie że możesz sobie słuchać i pewnie słuch masz dobry. Tylko że można też oglądać filmy na telewizorze 50 cali z plików RMVB zamiast mkv 1080p, i też będziesz jakoś żyć. Tylko po co?
Zamiast mądrować odpowiedzcie (razem z użytkownikiem muzyk219) zgodnie z prawdą, że do plików muzycznych ten playerek się nie nadaje.

Mimo wszystko odpowiem na Twoja wypowiedź gdyż mnie ona m.in. dotyczy...
Do odtwarzania plików muzycznych jak najbardziej sie nadaje, inna sprawa co masz na myśli mówiąc "nie nadaje sie"? Przyznaję z ręką na sercu - łatwość obsługi,inaczej mówiąc,szybkość włączenia ulubionego utworu jest trochę utrudniona gdyż trzeba sporo wciśnięć pilota zanim zabrzmi z głośników to co chcemy. To fakt niepodważalny. Ale w sumie mamy do czynienia z odtwarzaczem multimedialnym a nie odtwarzaczem CD.

Kwestia jakości muzyki z Wiwy w dużej mierze jest uwarunkowana przygotowaniem pliku do odtworzenia. Można sie sprzeczać czy jakość dla Ciebie a dla mnie jest inna... To trochę jak rozmowa o gustach itd... Można filozofować i co raz to nowe fakty przedstawiać na korzyść albo przeciw.

Sławko 1 napisał dobre słowa: "Na wyjściu HDMI zależy od jakości amplitunera i jego przetworników cyfrowo analogowych" I tu możesz sie spierać czy ma rację czy nie. Każdy z nas indywidualnie ma swoje odczucia co do jakości sprzętu który przetwarza dalszy sygnał i jak to robi.

Nie chce Cię atakować ale zauważ że to Ty podniosłeś zdanie że na ten player nie daje sie do słuchania muzyki, bez jaj...
Wydając takie stwierdzenie licz sie z tym że ktoś ma inne zdanie i MA PRAWO oddać swoje sugestie skoro sie z Twoja wypowiedzią nie zgadza. Ty powiedziałeś jedno, inni maja prawo powiedzieć drugie,w końcu to forum, tak?


Trochę zmieniliśmy temat ale chyba nikt nie będzie sie za to wkurzał. Myślę że dla potencjalnych nabywców Wiwy nasza dyskusja na pewno trochę pomoże w podjęciu decyzji co do zakupu widząc nasze za i przeciw. Raczej nikomu to nie zaszkodzi. Pozdrawiam Grendel.
 
Ostatnia edycja:
Do góry