HD player WIWA HD-5

lamparcikiel

New member
Witam,
Proszę o odpowiedź czy nie lepiej kupić tańszy tuner Wiwa HD-80 (chodzi w okolicy 100zł), który posiada też opcję odtwarzania filmów (chyba nawet porównywalną ilość formatów z Wiwa-5)? Czym w takim razie oba urządzenia różnią się od siebie (na korzyść Wiwa-5), pomijając fakt, że pierwszy jest tunerem? Zależy mi na oglądaniu filmów, ale jeśli ten sam efekt jest do osiągnięcia tańszym kosztem...?

pozdrawiam.
 

mirek71

New member
też jestem ciekawy jak ma się wiwa hd 5 do tunerów wiwy hd 80 i 90 w kwesti odtwarzania filmów z usb ? ja miałem do niedawna wiwę hd 90 którą wraz ze starym tv oddałem rodzicom, obecnie myślę nad zakupem hd 5 do mojego nowego panasa 50g30
przyznam że hd 90 super radziła sobie z filmami z USB i to zarówno w obrazie jak i napisach (tj. miałem do niej stary 29 calowy telewizor CRT więc nie wiem jak obraz w wyższych rozdzielczościach - oglądałem głównie divixy
... ciekawy jestem czym jeszcze może zaskoczyć hd 5 - jest tam inny procesor więc może tu jest różnica i chyba dodatkowo ma obsługę rmvb - pytanie czy faktycznie odtwarza ten format ???
napewno wiwa hd 80 lub 90 jest idealnym rozwiązanie dla starych tv bez mpg 4 takie dwa w jednym :) - tuner i player za 140 zł
 
Ostatnia edycja:
Największa różnica to chyba wygląd, hd5 mieści się w kieszeni na komórkę;). Jeżeli chodzi o środek to Hd 5 obsługuje dodatkowo TrueHD, Flv, AC3 6CH, jest bardzo szybki dysk 500gb sortuje w ok. 30sek., ma bardziej rozbudowane opcje odtwarzania.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam,
Proszę o odpowiedź czy nie lepiej kupić tańszy tuner Wiwa HD-80 (chodzi w okolicy 100zł), który posiada też opcję odtwarzania filmów (chyba nawet porównywalną ilość formatów z Wiwa-5)? Czym w takim razie oba urządzenia różnią się od siebie (na korzyść Wiwa-5), pomijając fakt, że pierwszy jest tunerem? Zależy mi na oglądaniu filmów, ale jeśli ten sam efekt jest do osiągnięcia tańszym kosztem...?

pozdrawiam.

WIWA HD-5 lepiej sobie radzi z plikami formacie MKV.
Filmy w formacie MKV maja dźwięk w formacie AC3 lub DTS
Wiwa HD-80 tylko potrafi zdekodować AC3, wiec filmy z dźwiękiem
DTS trzeba będzie przerabiać o ile się nie posiada amplitunera.
Kup WIWA HD-5, która ma wszystkie dekodery audio i video jakie
dziś są potrzebne do bezproblemowego oglądania.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Potwierdzam zdanie przedmówców. Zdecydowanie wiwa HD-5 będzie lepszym odtwarzaczem multimedialnym od tych z wbudowanym tunerem dvb-t.
Sam posiadałem wcześniej Wiwę HD-100 i wogóle nie ma co porównywać. Już sam wygląd menu i opcje pokazują, że jest to bardziej zaawansowany player. Poza tym obsługuje więcej formatów i video i dźwięku. HD-5 jest o wiele szybszy, super wczytuje mkv i nie ma problemów z przewijaniem itd a w HD-100 miałem z tym problemy. Mam w mkv koncert Shakiry zajmujący 16GB i czyta bez problemu i przewija płynnie. Pilot działa o wiele sprawniej.
Dla mnie dużym plusem okazał się fakt, że mój dysk (2,5' z laptopa w kieszeni) chodzi bez problemu. W HD-100 musiałem drugi wtyk USB wpinać do amplitunera żeby zaskoczył.
Jeśli lubisz słuchać muzyki w dobrej jakości to HD-5 obsługuje pliki flac i ape, a te 80,90 i 100 nie.
Wcześniej kilka filmów odtwarzał mi bez dźwięku. Teraz jeszcze przy żadnym nie miałem tego problemu a tamte co nie działały na HD-100 na HD-5 chodzą.
Tą małą wiwkę możesz mieć za 169zł z wysyłka i odbiorem w sklepie ME. Jeśli nie potrzebujesz tunera to warto dołożyć i kupić HD-5.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Teraz ja mam pytanie :p

Co oznacza, że HD-5 odczytuje BD-ISO (Light)?
To znaczy że nie masz pełnego menu w BD jak przy odtwarzaniu w klasycznym playerze BD.
Nawigujesz za pomocą klawiszy z pilota. Tak jak inne ustawienia filmu. To tak w skrócie.
Dla porównania DVD-ISO zachowuje się identycznie jak w odtwarzaczu DVD.
 
Ostatnia edycja:

Gawronnek

New member
zachęcony wypowiedziami z tego wątku także kupiłem Wiwe HD-5, to tej pory filmy oglądałem na LG-BD560, dlatego odniosę się do tego sprzętu
jednak brakowało mi jakiegoś maleństwa do sypialni i wybór padł na Wiwe

Plusy
- odtwarza wszystko, co do tej pory odtworzyłem na LG, plus *.flv i iso, pewnie jeszcze się coś znajdzie ale dysponuje tylko materiałem który ewentualnie był przerabiany pod LG
- dosyć rozbudowana konfiguracja napisów, regulacja koloru, wielkości i położenia czcionki, czego mi bardzo brakowało w TV czy LG, aczkolwiek nadal mam pewien niedosyt bo brak mi opcji wyświetlania napisów na czarnym tle, są filmy gdzie nie da się tak dopasować koloru napisów aby były bardzo czytelne
- bardziej rozbudowane menu dysku, np. zawsze mi w LG brakowało opcji kasowania pliku, po obejrzeniu filmu, a tutaj jest

Wady
- brak czarnego tła w napisach, o czym już wspomniałem
- trochę za bardzo się grzeje

generalnie jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i ponieważ praktycznie nie oglądam płyt, rozważam zakup drugiej Wiwy i sprzedaż LG
 

echo123

New member
mam taki problem:
- w jaki sposob wypiac bezpiecznie zewnetrzny dysk twardy (nie ma zadnej opcji bezpiecznego usuwania sprzetu)
- chodzi o to, ze wypinajac dysk istnieje teoretyczna szansa jego uszkodzenia
- czy nikt nie mial problemow z dyskami 1TB i wiecej?
*) w serwisie wiwy sugeruja wypinanie "na chama" i mowia, ze nie stwierdzili dotad zadnych uszkodzen dyskow twardych (jednakze nie testowali dyskow 1TB i wiecej)
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja wypinam "na chama" jak to ujął serwis Wiwy a nawet zdarzyło mi się podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki kilka razy i nic się nie stało. Dysk 1TB chodził bez problemu (ale to był z własnym zasilaniem) a większych nie miałem okazji podpinać.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
mam taki problem:
- w jaki sposob wypiac bezpiecznie zewnetrzny dysk twardy (nie ma zadnej opcji bezpiecznego usuwania sprzetu)
- chodzi o to, ze wypinajac dysk istnieje teoretyczna szansa jego uszkodzenia
- czy nikt nie mial problemow z dyskami 1TB i wiecej?
*) w serwisie wiwy sugeruja wypinanie "na chama" i mowia, ze nie stwierdzili dotad zadnych uszkodzen dyskow twardych (jednakze nie testowali dyskow 1TB i wiecej)

Ja mam co prawda Asus O!Play Mini ale te playery mają ten sam procek i podobne oprogramowanie wiec może zadziała.
Jak przytrzyma na pilocie przycisk STOP to pojawia się opcja do bezpiecznego wypiąć dysku.

Player powinien radzić sobie z dyskami do pojemności 2TB.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Sprawdziłem właśnie z tym przytrzymaniem klawisza STOP i nic się nie dzieje więc w HD-5 zapewne nie ma takiej funkcji.
 

echo123

New member
No wlasnie - przytrzymany STOP nie dziala!

Napiszcie jak wypinacie swoje dyski:
- ja wypinam po ustaniu pracy dysku (gasna LED-u na dysku) - ale czy to wystarczy?

I jeszcze jedno - czy zdazylo wam sie, ze pendrive albo dysk twardy zawisl?
- mi sie zdaza w sytuacji gdy wylaczam wiwe hd-5 z podpietym dyskiem (penem) a potem uruchamiam ponownie (rowniez z podpieta pamiecia masowa), w tym przypadku urzadzenie moze nie widziec dysku (rzadziej pena)

Rodzi sie pytanie czy mozna hd-5 wogole nie wylaczac .....jak sadzicie?
 
Do góry