HD player WIWA HD-5

muzyk219

New member
A odnośnie napisów... Jak wygląda czcionka? chodzi mi o styl wizualny a nie możliwości edycji, przesuwania jej itp. Czy ktoś byłby skłonny zrobić kilka fotek z ekranu? Bardzo bym prosił kogoś kto ma ten odtwarzacz. Z góry dziękuję.
 
Zdjęć nie chce mi się robić, ale odpowiem tak: wygląda jak czcionka na seansie w kinie. Możliwość edycji jest prawie nie ograniczona.
Na jednej z aukcji allegro facet ma wrzutki screnów z Wiwy.
 

zoltaren

New member
Czy może ktoś odtwarzał pliki audio WAV i FLAC za pośrednictwem wyjścia AUDIO na wzmacniaczu stereo i dobrych kolumnach. Jak to brzmi w porównaniu z oryginalnymi płytami CD ?
 
FLAC, ale po HDMI podpięte do Denona 1909, kolumny Jamo-więc średniaki. Dźwięk taki sam jak z CD, ale nie jestem audiofilem i nie wyczuwam różnicy między "drgającą finezyjnie średnicą", a "fajnie grającą średnicą";-)
 

zoltaren

New member
Dzięki za informację. Tez nie jestem audio.... !
Chciałem się tylko dowiedzieć czy nie ma przypadkiem znaczącego pogorszenia jakości brzmienia. Szkoda że po HDMI a nie po analogu , mam jedynie wzmacniacz stereo i chciałbym użyć WIWY także jako wygodnego odtwarzacza plików FLAC i WAV
 
Ostatnia edycja:

Gawronnek

New member
zbieram informację na temat tego playera, jednak nie mogę nigdzie znaleźć aktualizacji firmware? a np. Asus Mini ma aktualizacje z listoada, fakt że Wiwa jest tańsza ale wolałbym dopłacić te 60 zł i mieć sprzęt, który ma wsparcie producenta
 
Ostatnia edycja:

mabucz

New member
Techniczne w playerze jest możliwość aktualizacji po USB (odpowiednia opcja). A że nie ma aktualizacji? Cóż, może nie było jeszcze takiej potrzeby;)
 

kaag

New member
Obawiam się że nie będą aktualizować. Jak do tej pory natrafiłem tylko na problem z dźwiękiem w specyficznej sytuacji.

Wysłałem zapytanie czy przewidują aktualizację i napisałem o problemie z dźwiękiem
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Ja używam w tym momencie jako playera Wiwę HD-100, czyli tuner z opcją odtwarzacza. Dobrze zrobię jak zmienię go na HD-5?
Jak do tej pory to jedynie miałem problem z 3 filmami.

"Blitz 2011 1080p DTS Bluray X264 -DMT NAPISY PL" - pokazywało mi napisy holenderskie mimo, że na kompie było po polsku
"The***m.Diary.2011.1080p.BluRay.x264-SPARKS" - brak dźwięku
"The.Devils.Double.2011.PL.720p.BRRip.XviD.AC3-inTGrity" - jw.
 
Po co aktualizacje, jak wszystko fajnie śmiga. Problemów z dźwiękiem nie miałem. Wiwę można mieć za 169zł. To naprawdę baardzo uczciwa cena.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Kupiłem, jako 3 już odtwarzacz od Wiwy. Niestety pierwszy egzemplarz był wadliwy, uszkodzone wyjście HDMI, drugi który mi dali działa od 2 dni normalnie. Póki co jeszcze dobrze nie przetestowałem.

Też miałem pecha!! Sprzedałem HD-100. Dzisiaj mi przyszedł HD-5 i...........nie działa! Podpiąłem go do amplitunera w miejsce poprzedniego, potem zmiana kabli hdmi, potem podpiąłem bezpośrednio pod tv, potem do innego telewizora przez hdmi a następnie przez analog i nic!! Nie ma obrazu. Odniosłem do sklepu i zamówiłem nowy, mam nadzieję że będzie przed weekendem.:banned:
 

morphine

New member
Witam
Czy miał ktoś problem z zapamiętywaniem przez to urządzenie (WIWA HD-5 oczywiście) wielkości czcionki i położenia napisów? Pisałem do producenta i póki co cisza (dopiero 4 dni czekam więc może jeszcze odpiszą). Pozdrawiam
 

janek=

New member
Witam kolegów,jestem posiadaczem wiwy od 2 miesięcy i jest ok. Działa zewnętrzny napęd dvd, taki na usb, w moim przypadku wykorzystałem napęd do x360,działa aż miło. Jeśli chodzi o odtwarzanie audio,też jest ok. Cóż osobiście życzył bym sobie odtwarzania filmów z napisami xsub,mam troche seriali robionych po PS3. Tak czy owak za te pieniążki jest ok.:smile:
 

krazy777

Member
Bez reklam
Posiadacze Wiwy HD-5 pomoglibyście z ustawieniem sprzętu i wyjaśnieniem niektórych funkcji?

SEKCJA AUDIO:
1. Tryb Nocny - co to jest? Co robi?
2. Wyj. HDMI (LPCM, LPCM Multi-Ch, RAW) - które najlepiej ustawić do filmów, a które do muzyki? Co dają?
3. Surround Sound (Nieistotny, AC3, TrueHD) - jw.?

SEKCJA WIDEO:
1. Proporcje obrazu - tu jak wiadomo 16:9
2. System TV - ja ustawiłem 1080P 60Hz - zmieniać?
3. Video Zoom - to mam wyłączone
4. 1080P 24FPS - co to daje? Jak to włącze to po wciśnięciu "info" w TV pokazuje mi tak jakbym oglądał BluRaya na PS3, czyli "1080P 24Hz"

Sprzęt jak w podpisie.
 

majkeljot

New member
Dźwięk:
ad1. Zmniejsza dynamikę, więc w nocy pomimo ustawienia mniejszej głośności, usłyszysz także te ciche dźwięki które byłyby juz za słabe przy normalnym ustawieniu.
ad2. LPCM - jak masz podłączone HDMI do TV, LPCM multi - jak masz podłączone do Systemu wielokanałowego a dekodowaniem zajmuje się Twoja Wiwa, RAW - tak jak poprzednio ale dekodowaniem zajmuje się zewnętrzny system wielokanałowy (amplituner itp.)

Video:
ad1. To zależy od podpiętego odbiornika, a czasem również od formatu filmu. Oczywiście dziś najczęściej powinno być 16:9
ad2. jeśli dobrze działa to po kiego?
ad4. Pozostawia kinową wartość odświeżania (tv musi to obsługiwać i oczywiście źródło też)
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Mam innego playera ale też na Realteku 1055

2. Wyj. HDMI (LPCM, LPCM Multi-Ch, RAW) - które najlepiej ustawić do filmów, a które do muzyki? Co dają?
Jak masz podłączonego playera pod amplituner to ustaw HDMI RAW będzie dźwięk 5.1
Jak tylko do telewizora to ustawiasz HDMI LPCM
3. Surround Sound (Nieistotny, AC3, TrueHD) - jw.?
Jak masz playera podłączonego pod amplitunera to ustaw TrueHD.
2. System TV - ja ustawiłem 1080P 60Hz - zmieniać?
Ustaw System TV: 1080P 50Hz
i dodatkowo włącz 1080P 24FPS
Bo na ustawieniach 1080P 60Hz filmy w 25 kl/s są wyświetlane przy 60Hz
co powoduje sztucznie przyspieszenie odtwarzania filmu lub obraz nie jest idealnie płynny.
3. Video Zoom - to mam wyłączone
Prawidłowo
4. 1080P 24FPS - co to daje? Jak to włącze to po wciśnięciu "info" w TV pokazuje mi tak jakbym oglądał BluRaya na PS3, czyli "1080P 24Hz"
Sam sobie odpowiedzialny na to pytanie :)
 

mirek71

New member
witam zamierzam kupić ten player do nowego tv panasonica 50g30 (tv jednak jest ubogi w formaty video) oraz dysk zewnętrzny i proszę o info:
1. czy mogę do wiwy kupić dysk 2,5 cala z usb 3.0 ? tak z 500 GB - pójdzie toto :)
2. czy nie zacina się wam obraz na filmach w ful hd
3. czy ktoś porównywał obraz jaki daje wiwa z obrazem puszczanym z usb w tv???szczególnie na filmach w ful hd ...
4. czy jest różnica w obrazie przy filmach puszczanych przez usb z wiwy hd 5 a wiwy hd 90 (do niedawna miałem ze starym tv wiwę hd 90 - super dopracowany tunerek dvbt i odtwarzacz - teraz służy moim rodzicom :) polecam
pozdrawiam mirek
 
Ostatnia edycja:

kaag

New member
witam zamierzam kupić ten player do nowego tv panasonica 50g30 (tv jednak jest ubogi w formaty video) oraz dysk zewnętrzny i proszę o info:
1. czy mogę do wiwy kupić dysk 2,5 cala z usb 3.0 ? tak z 500 GB - pójdzie toto :)
2. czy nie zacina się wam obraz na filmach w ful hd

1. Tak. Mam WD 1TB USB3.0 5400rpm bez własnego zasilania i śmiga
2. Jak do tej pory wszystkie Ok. Nawet mkv z High@L5.1 8 ramek, przy 16 ramkach już haczyło miejscami ale to i tak aż nadto.
3. Gorzej nie będzie w końcu to nowy układ Realteka, chyba więcej zależy od możliwości TV, na mojej prawie 2 letniej plaźmie SD z obu żródeł wygląda tak samo dobrze (mkv TV mi nie czyta).
 
Ostatnia edycja:
Do góry