HD player WIWA HD-5

cypisek_xl

Member
Bez reklam
witam
A czy nikt nie miał problemu z napisami???
Dziś odtworzyłem pierwszy film z napisami, i niestety nie wszystkie napisy pojawiają się w filmie, gdzie w pliku z napisami sprawdziłem i wszystkie są, na komputerze też wszystko jest dobrze(napisy mam w formacie txt). Wiecie może w czym tkwi problem???
Zamień TXT na SRT i sprawdź. Osobiście nie wierzę w całkowicie bezproblemowe wsparcie dla napisów TXT.
 

karoo

New member
Czy któryś posiadacz Wiwy mógłby zrecenzować ten odtwarzacz? Interesuje mnie czy filmy x264 DTS i AC3 będą działać bez problemu, jaka jest jakość obrazu(filmów HD i SD), czy działa stabilnie i szybko? Mile widziane rzeczywiste fotki urządzenia.

ps.czy do 200zł Wiwa HD-5 będzie najlepszym wyborem?
 

mk04

New member
Witam wszystkich.
A ja mam pytanie, dlaczego Wiwa obcina mi obraz po bokach na jakies 5 cm?
Na starym dvd bellwooda obraz ladnie sie dopasowywal a tu nie.
 

alekto

New member
Witam!
Też tak macie, że mimo ustawień w TV jak i wiwie obrazu 16:9 obraz nie jest wyświetlany na cały ekran? Dookoła mam jakieś 2-3cm czarny pasek.
 

alekto

New member
Chodzi właśnie oto, że filmy mają rozdzielczość 1920 × 1080, bądź 1280×720. Gdy oglądam je bezpośrednio przez TV obraz jest na cały ekran. Gdy podepnę pod wiwę pojawia się czarna obwódka.
 

alekto

New member
Problem rozwiązany. Odpowiedź w poście #64.
Odpowiedź z serwisu wiwy:
"Witam,
nasi technicy nigdy nie stwierdzili takiego problemu

Proszę sprawdzić poprawność działania urządzenia z innym odbiornikiem
TV"
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
oczywiscie, co do czarnej obwodki to nalezy wylaczyc ZOOM w zakladce Video. Sprawdzalem jeden film z napisami TXT i wszystko ok procz tego ze nierozpoznaje komend nadania pochylenia, koloru itd - wyskakuja te nawiasy klamrowe i w nich kody.

sprawdzilby mi ktos sampla mkv ? u mnie nie zaskoczyl. Na pewno nie jest to wina wysokiego ref frames bo jest 3 (dla 1080P) a juz puszczalem filmy z 4 ref frames.
 

echo123

New member
ten odtwarzacz nie jest zly - czyta prawie wszystko,
a czy komus udalo sie rozszyfrowac co to jest "AUTO ODTW. R/RW"?
bede wdzieczny za podpowiedz, bo istrukcja jest wlasciwie malo uzyteczna
 
Mam pytanko, jak wygląda współpraca tego playerka z dyskami zewnętrznymi po USB bez własnego zasilania? Chodzi mi o wielkość dysku jaką może on uciągnąć, ewentualnie jakieś konkretne propozycje?
 

echo123

New member
tez przylaczam sie do pytania DANIEL26-78,
chodzi mi o konkretne modele dyskow 2,5", 1TB, usb3,0 dobrze wspolpracujacych z tym odtwarzaczem.

i jeszcze jedno:
czy ktos ma podobny problem:
- na pendrive mam zapisane kilka plikow filmowych,
- po odtworzeniu jednego z nich (lub jego czesci) i probie odtwarzania kolejnego pliku filmowego - czesto wystepuje problem z odtwarzaniem dzwieku (tzn nie jest on slyszalny),
- przy resecie player'a (wylacz/wlacz) i probie odtworzenia poprzedniego pliku odtwarzanego bez dzwieku - wszystko wraca do normy i dzwiek jest odtwarzany poprawnie,
- mam wrazenie, ze jest to problem kodowania dzwieku (roznego dla roznych plikow) i podwieszania sie wiwy hd-5 na kodeku poprzednio odtwarzanego materialu,
czy macie podebne spostrzezenia?
jakies sugestie...?
 

muzyk219

New member
Mam pytanie, czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie można kupić najtaniej Wiwę z tematu wątku?
Na Allegro z wysyłką jest najmniej za 190zł. jest inne miejsce w necie gdzie można taniej?
 
Potwierdzam. W Mix-ie też płaciłem 169zł, na sklepie wystawione po 199zł, ale sprzedają po cenie internetowej bez wcześniejszego zamawiania. Ogólnie playerek super, mogę każdemu polecić kto go chce podpiąć pod ampli. Ponawiam pytanie do tych którzy go mają podpięty z jakimś twardym. Jaki 2,5 calowy HD pociągnie ten odtwarzacz tylko po USB?
 

kaag

New member
Mam WD 1TB 5400rpm USB 3.0 bez własnego zasilania - śmiga bez problemu. Z dźwiękiem tez miałem podobny problem ale wystąpił on na razie może ze 3 razy (mam WIWE od 4mies.). Nie zwróciłem uwagi jakie tam było kodowanie ale z AC3 nie ma takiego problemu.
 

muzyk219

New member
kupilem 10 dni temu w mixelectronics za 169 (odbior wlasny w dowolnym sklepie)
no tak tylko że u mnie w Olsztynie nie ma tego sklepu a wysyłka kurierem za 19 zł po przedpłacie to stanowczo za dużo. Zatem w EuroRtvAgd mam za 179 i tu już mogę odebrać osobiście w sklepie. Mimo to dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam z Olsztyna.
 
Do góry