HD player WIWA HD-5

kuku83

Member
Wiwa HD5- Do czego służą wymienione opcje???

Witam Serdecznie
Od niedawna jestem użytkownikiem Wiwy hd 5 i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć co oznaczają podane przeze mnie niektóre funkcję odtwarzacza, pytam ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu, a na stronie Wiwy nie dostałem odpowiedzi (może sami nie wiedzą).
W ustawieniach Audio: Nie wiem za co odpowiada i co powoduje Tryb Nocny jeśli jest w trybie Włączonym i Komfort.
Wyjście HDMI LPCM i RAW - nie wiem za co odpowiedzialne są te opcję i co powodują
Nie wiem również co to za forma dźwięku True HD i kiedy należy ją włączyć???
W ustawieniach Video: Opcja 1080P 24FPS-też nie wiem co zmienia jeśli jest włączona i wyłączona???
Chciałbym się również dowiedzieć co to za format ISO BR???
Z góry dziękuję za wyczerpującą i zrozumiałą odpowiedź ponieważ w tym temacie jestem niestety zielony.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Nie wiem za co odpowiada i co powoduje Tryb Nocny jeśli jest w trybie Włączonym i Komfort.
Wyjście HDMI LPCM i RAW - nie wiem za co odpowiedzialne są te opcję i co powodują
Nie wiem również co to za forma dźwięku True HD i kiedy należy ją włączyć???
W ustawieniach Video: Opcja 1080P 24FPS-też nie wiem co zmienia jeśli jest włączona i wyłączona???
Chciałbym się również dowiedzieć co to za format ISO BR???

Dzień dobroci dla "ułomnych"
Ad.1. Cimno będzie, abo cicho.
Ad.2. W jednym trybie jest Dolby Digital, a w drugim go nima.
Ad.3. A jakiś lepszy dźwięk będzie... i tak 80% forumowiczów będzie słyszało różnicę, a prawda jest taka, że 99% nie usłyszy żadnej różnicy.
Ad4. Tryb kinowofilmowy... czyli obraz drży jak cholera bo klatek jest mało na sekundę - normalny człek potrzebuje 50, a oni 24 wciskają, ale mimo wszystko oni wmawiają że lepiej widzisz... finał jest taki, że zużywają połowę mniej taśmy filmowej i nie potrzebują najnowszych kompów aby film zmontować. Epilog - wydają 100 mln.$ na film, a zarabiają 1 mld.$, a tak to by biedaki musieli 130 ln.$ wydać.
Ad.5 A siakieś zgranie płyty z blureya.
 

kuku83

Member
Witam
Zacznę od tego, że napisałem tu na forum z myślą o tym iż osoby które mają pojęcie w tym temacie udzielą mi pomocy, za co z resztą z góry podziękowałem i sam przyznałem że po prostu się na tym nie znam, a jakiś "inteligent" piszę o przeczytaniu instrukcji obsł. Co do tego, to przeczytałem i niestety nie ma opisanych tych opcji, szukałem również w google lecz też nie znalazłem.
piotr'ek- to forum jest od tego aby zadawać pytania i sobie pomagać, jeśli uważasz że każdy jest taki obeznany w temacie ja Ty to się mylisz, czasem błache dla kogoś pytanie może przysporzyć komuś trudu i na tym forum ma prawo szukać pomocy, lecz to nie powód do tego żeby nazywać kogoś "ułomnym" takie teksty zostaw stary dla siebie, to że Ty obchodzisz ten dzień nie znaczy że wszyscy go muszą obchodzić, jedynie na forum możesz sobie pożartować z innych, z miłą chęcią spotkałbym bym się z Tobą, i po tym spotkaniu ty wyglądałbyś jak ułomny.
Tyle w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

kuku83

Member
Kupiłem odtwarzacz WIWA HD-5 i mam problem. Podłączyłem za pomocą jakieś starego kabla HDMI na którym bez problemu chodziło dvd z telewizorem LCD Samsung i niestety nie ma ani obrazu ani dźwięku. Na przewodzie analogowym chodzi bez problemu natomiast nie ma sygnału przez HDMI. Czy ktoś miał podobny problem ???

Witam Serdecznie
Miałem podobny problem co serav.
Odtwarzacz po prostu przestał reagować na kabel hdmi (obraz raz śnieżył raz robił się czarny) na kablu analogowym wszystko chodziło, problem naprawiłem przywracając ustawienia fabryczne i przeczyściłem wejście hdmi w odtwarzaczu, nie wiem co pomogło ale odtwarzacz znów zaczął działać.
Czy ktoś się orientuję, gdzie może leżeć przyczyna tego problemu???
 

JerzyM

New member
HD5 - pierwsze wrażenia.

Kupiłem, testuję i ogólnie jestem zadowolony. Czyta wszystkie pliki jakie miałem włącznie z mkv i m2ts. Co ważne bez problemu ustawiam napisy do divix, DVD (vob), BD (m2ts). Powiększa zdjęcia. Niestety powiększony fragment można przesuwać tylko góra-dół a nie można w bok (może to zmienią). Powiększa także filmy i tu ciekawe np. przy pauzie można swobodnie przesuwać powiększony fragment we wszystkich kierunkach. Pożyteczną funkcją jest możliwość edycji plików: usunięcia, zmiany nazwy, przesunięcia do innego folderu. Czego mi brakuje, to niezależnego, cyfrowego wyjścia audio. Mój amplituner nie ma wejścia HDMI, po którym sygnał AC3 włącznie z wizją jest przesyłany. Oczywiście opisałem tylko część możliwości HD5.
 

JerzyM

New member
Pisałem już o braku oddzielnego wyjścia cyfrowego, oraz że sygnał cyfrowy razem z wizją podawany jest tylko po HDMI. Byłem tym trochę zmartwiony, ponieważ mój amplituner posiada tylko wejścia cyfrowe optyczne oraz 1 koaksialne. Okazuje się jednak, że można problem ten ominąć jeżeli sam TV (u mnie Sony Z5500) posiada cyfrowe wyjście sygnału audio. Takich TV jest obecnie znacznie więcej. Można wtedy to wyjście - u mnie optyczne połączyć z wej. amplitunera i cieszyć się dźwiękiem dolby digital (AC3).
 

MarcinekNu2

New member
Kupiłem, jako 3 już odtwarzacz od Wiwy. Niestety pierwszy egzemplarz był wadliwy, uszkodzone wyjście HDMI, drugi który mi dali działa od 2 dni normalnie. Póki co jeszcze dobrze nie przetestowałem.
 

KUKA1

New member
Mam pytanie do użytkowników odtwarzacza HD-5.
Czy zdarzyło wam się że jakiś film wam się nie chciał odpalić, mimo iż teoretycznie powinien pójść ?
 

kuku83

Member
Mam pytanie do użytkowników odtwarzacza HD-5.
Czy zdarzyło wam się że jakiś film wam się nie chciał odpalić, mimo iż teoretycznie powinien pójść ?
Do tej pory miałem problem z jednym filmem w formacie Xvid, film jednak się odtwarzał, tylko cały był zniekształcony pikselami i przez cały film wyświetlał się komunikat "Nieobsługiwane GMC" dodam że na komputerze film odtwarzał się bez zakłóceń.
Niestety do dziś nie wiem co ten komunikat oznacza, więc jak ktoś byłby chętny wytłumaczyć to z góry dziękuję.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Do tej pory miałem problem z jednym filmem w formacie Xvid, film jednak się odtwarzał, tylko cały był zniekształcony pikselami i przez cały film wyświetlał się komunikat "Nieobsługiwane GMC" dodam że na komputerze film odtwarzał się bez zakłóceń.
Niestety do dziś nie wiem co ten komunikat oznacza, więc jak ktoś byłby chętny wytłumaczyć to z góry dziękuję.

Global Motion Compensation
Mniej więcej jest tak.
DivX i XviD z algorytmami GMC, QPEL często są przez odtwarzacze nie obsługiwane.
Tych algorytmów nikt praktycznie nie stosuje aby właśnie nie było problemów z odtwarzaniem
na różnych uradzeniach.
Ale czasem się zdarzają robione przez amatorów DivX i XviD z tymi algorytmami.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Komunikat "Nieobsługiwane GMC" nawet miałem na Himedia 600B. Taki release to natychmiast wyrzuciłem do kosza. I zapomniałem o problemie.
 

kuku83

Member
witam
A czy nikt nie miał problemu z napisami???
Dziś odtworzyłem pierwszy film z napisami, i niestety nie wszystkie napisy pojawiają się w filmie, gdzie w pliku z napisami sprawdziłem i wszystkie są, na komputerze też wszystko jest dobrze(napisy mam w formacie txt). Wiecie może w czym tkwi problem???
 
Do góry