HD player WIWA HD-5

kaag

New member
Jest tylko jeden port USB (taka w sumie norma przy playerach na 1055)......

Egreat R6B ma 2 porty USB. Phillips HMP 3000 i Mede8er 200X tez (wg iboum.com).
Aktualizaje jakies sa faktycznie w dziale serwis ale tylko ostatnia wersja bez zadnego changelog'a.

A manuala czytałem i oby sprzet nie był zrobiony na odwal sie jak ten manual bo nawet nazwa jest pomylona (str.10 fragment o HDMI) czy błędna numeracja opisu gniazd przy pierwszym zdjeciu.

Premiere miały juz tez niektóre playery na RTD1xx6, a inne będą na dniach, ciekawe kiedy mozna bedzie je u nas nabyc.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Philipsa miałem w ręku i ma 1 port USB choć ma zdecydowanie więcej miejsca niż HD-5. Oczywiście z jednym portem USB to czasami konieczność ale głownie chodzi o cięcie kosztów.
 

kaag

New member
W specyfikacji HD-5 jest info: 128MB DDR2 16 MB Flash. Czyli jak w Realtek 1055 (Asus O!Play Mini, Philips HMP3000)

Fatycznie. Sprawdzalem w manualu a tam nie bylo o ilosci ramu.

Ciekawe jak sprawuje sie Egreat R6B. W sumie mógłby byc ale pilot jest do bani i czytałem na jakims forum malezyjskim chyba o problemie nazwanym "hangs of loading" polegajacym na tym ze nie da sie nic odtworzyc i tylko mozna sobie po menu pobiegac, niby jest to czesty problem nowych egreatow
Zauważylem tez ze slabo z aktualizowaniem firmware do realtekow 1055. Do R6B w tym roku nic, mede8er 200x ostatni ze stycznia tego roku, asus mini z maja ale nic specjalnego nie dodali, czyżby nie bylo co poprawiac :)

A do wiekowego A110 ostatni wyszedł w maju, zaczynam żałować ze go sprzedałem :(
 

serav

New member
Mógłbys wrzucić fotki z menu, bo skoro to 1055 to powinno być ładne. Pilot niezły, cena tez, tylko dlaczego w specyfikacji podają tylko ze chip z rodziny 1xx5 a nie kokretnie 1055.
Ciekawe czy USB ma dość napięcia zeby uciągnąc dysk 1TB 2.5 5400RPM bez wlasnego zasilania i ile ma portów USB. I cos czuje ze nie ma co się spodziewać aktualizacji firmware bo nawet nie maja działu wsparcie na swoich stronach.




 

kaag

New member
Dzięki Serav za foty, coraz bardziej mi pasuje. Jakbyś mógł sprawdzić jak napisy czy pamięta ustawienia dla nowych filmów czy jak w o!play mini trzeba ciągle ustawiać. Jak długi jest przewód prądowy? Podpinałeś jakiś HDD? Używasz ampi do dzwięku czy prosto na TV bo mi zależy na downmixie czego tylko się da i niby 1055 wsio ma tylko ciekawe co na to soft.

Ostatnio przeczytałem ze Realteki (przynajmniej seria 1xx3) maja problem z trybem 24p mam rozumieć ze chodzi o każdy film z fps 23.97 divx, xvid, mkv itd?
 

noee

New member
To jest defaultowe menu od realteka dla imagów opartych na sdk4 i chyba 3, takie samo jest między innymi w zinwelach, acryanie wydaje mi się też że w fergusonie 310. W tych modelach można je podejrzeć grzebiąc w środku image bo producenci często dodają swoją nakładkę.
 

kaag

New member
Odebralem dzis z mixelectronics, 175PLN. Po szybkim tescie stwierdzam ze warto bylo. Jak bedzie wiecej czasu na testy napisze cos wiecej.
Co ciekawe poszedl plynnie mkv z HP@L5.1 przynajmniej pierwsze 5min.
 
Ostatnia edycja:

kaag

New member
Obejrzałem cały i bez problemów. Ponoć odtwarzacze maja problem z H@L5.1 chyba ze tu bitrate "pomógł" ?

Dane z media info:
5562 Kbps 1280*544 (2.35:1), at 23,976fps, AVC (Header stripping) (High@L5.1) (Cabac /5 Ref Frames)
 

kaag

New member

Może dziś wieczorem po robocie albo jutro dopoludnia.

A jaka temperatura obudowy po seansie całego filmu?

Kurcze nie sprawdziłem, ale chodził non stop prawie 4h i żadnych artefakow nie było na ekranie.
Sprawdzę po powyższych testach.


Ruszyły nawet .mov'y zapisywane przez mojego OLYMPUSA w MJPG 640*480, tylko lipa bo bitrate maja ponad 13Mbps a jakość średnia za to rozmiar sporawy. Znacie jakiś dobry program żeby to szybko przerobić np. do H264 bez zabawy z ustawieniami?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Obejrzałem cały i bez problemów. Ponoć odtwarzacze maja problem z H@L5.1 chyba ze tu bitrate "pomógł" ? Dane z media info:
5562 Kbps 1280*544 (2.35:1), at 23,976fps, AVC (Header stripping) (High@L5.1) (Cabac /5 Ref Frames)

Po pierwsze to tylko rozdzielność 1280, po drugie tylko 5 referencyjnych ramek - to bez problemu odtworzą starsze Realteki i Sigmy. W miarę płynnie i bez artefaktów H@L5.1 z rozdzielczością 1920 i do 16 referencyjnych ramek odtwarzają nowe Realteki 1185 i 1186, nie mam nic na nowych Sigmach, więc nie testowałem.
 
Ostatnia edycja:

kaag

New member
Po pierwsze tylko to rozdzielność tylko 1280, po drugie tylko 5 referencyjnych ramek - to bez problemu odtworzą starsze Realteki i Sigmy. W miarę płynnie i bez artefaktów H@L5.1 z rozdzielczością 1920 i do 16 referencyjnych ramek odtwarzają nowe Realteki 1185 i 1186, nie mam nic na nowych Sigmach, więc nie testowałem.

Dzieki za konkretne info.
Tu jest 1055 czyli 1185 bez sieci i ramu dla niej. Interesuje mnie glównie 720p, moge przyjac ze kazdy H@L5.1 mi pojdzie?
 
Do góry