HD player WIWA HD-5

muzyk219

New member
Jest jakiś nowy soft do Wiwy? Dlaczego na stronie producenta nie ma żadnych informacji o produkcie oraz softów?
Chyba raczej nie ma a nasz producent nie chce mieć z nią nic wspólnego... na marginesie, ja byłbym szczęśliwy gdybym mógł gdzieś znaleźć choćby ten oryginalny soft który jest w Wiwach
 

Gawronnek

New member
Padła mi moja WIWA nie widzi dysku ani pendriwów, nie wiem czy wysyłać do naprawy czy reklamować w sklepie? Może ktoś doradzi jak się za to zabrać.

pozdrawiam Piotr
 

Domell1

New member
Wiwa hd-5

Domell1 przetestowałem te firmware i powiem ze moim zdaniem więcej psuje niż poprawiło. Co prawda u mnie nie występowały żadne problemy z Wiwą , interesowało mnie tylko sterowanie kursorami w lewo/prawo. Natomiast pozamieniały sie funkcjami przyciski:
1. Back z Setup.
2.INFO z Options
Jedyne co na plus zauważyłem o ile to w ogóle coś poprawia to doszła w opcjach w ustawieniu video możliwość sterowania nasyceniem,kontrastem,jasnością,ostrością. Tego wcześniej nie było .

Poprzednio wciśnięcie w opcjach podczas odtwarzania pliku pozycji ustawienia video wracaliśmy do głównego menu odtwarzacza do zakładki VIDEO, teraz pojawia się ekran z suwakami w/w.

Mi to osobiście zupełnie nie potrzebne bo obraz mam ustawiony dobrze więc żadnych korekt nie musiałem wprowadzać.

Niestety jak dla mnie pozamieniane funkcje przycisków są nie do przyjęcia więc wolę starsze firmware i tu mam pytanie do wszystkich czytających: czy ktoś zna link by gdzieś to ściągnąć(oryginalne firmware) ??

oryginalne oprogramowanie jak widać zresztą jest nie dostępne i go nie udostępnią (wywnioskowałem że nie mają licencji na niektóre kodeki i zapewne dlatego też nie ma go już nawet w sprzedaży)
co do pozamienianych przycisków (na firmware fantec-a) to pisałem w postach niżej że pozamieniane są więc pretensje nie do mnie
jak narazie to siedzę cały czas na fantecu firmware i muszę powiedzieć że jest git jedyne minusy to pilot oraz to iż napisy org z bd (PGS-y) w mkv-ach nie czyta (w strukturze bd czyta dziwne troche ale ok)


PS1 szukaj klonów wiwy znajdziesz klony to i znajdzie oprogramowanie które wygląda idento i przyciski też idento jak na wiwie
PS2 spróbujcie na harmony programować pilota na fantec hd media player ver1 lub na egreat i powinien pilot działać

pozdroo
 

muzyk219

New member
co do pozamienianych przycisków (na firmware fantec-a) to pisałem w postach niżej że pozamieniane są więc pretensje nie do mnie

pozdroo

Sorry Domell, ja na prawdę nie mam do Ciebie pretenjsi, oczywiście zmiana firmware była tylko i wyłącznie na moją odpowiedzialność. Wtedy trochę mnie to wkurzało bo wiesz... człowiek sie przyzwyczaił i na coś nowego marudzi, jak to z nami Polakami bywa...:)
W chwili obecnej już się do tego przyzwyczaiłem a z drugiej strony, przejrzałem wszystko co mam a mam ego sporooo, i właściwie to i tak mi ta możliwość nawigowania po menu jest chyba nie potrzebna aż tak bo mało w których obrazach ISO mam zawarte menu.Najczęściej - w 90% przypadkach zgrywam do ISO tylko sam film główny a jeśli już jakieś dodatki chcę mieć koniecznie to dogrywam do ISO osobną część więc i tak można...
Chyba poszperam trochę na te stare firmaware ale może niebawem sprzedam tą Wiwę bo mam chęć na Egreata RS6. Pozdrawiam.
 

Gawronnek

New member
Mam informacje, że w serwisie nie naprawili mi mojej Vivy :(, mam dostać zwrot kasy, co byście doradzili w cenie około 200 zł o podobnych parametrach?
 

maderos

Member
Bez reklam
Odkopie stary temat. Moze ma ktos jakis custom firmware do naszej wiwy? Wgralem tego fanteca, ale cos nie teges z napisami.

EDIT. Co do napisow, musza byc w formacie microdvd. Subrip powodowal mi restart plejerka. Aha txt a nie sub.
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanko. Moja Wiwa nie trzyma ustawień. Po wyłączeniu traci kolory, które trzeba ponownie ustawiać, język wskakuje angielski, a poziom dźwięku można zwiększyć tylko do jednej kreski. Zmieniłem firmware na ten z fantec, ale nic to nie dało. Wie ktoś jak temu zaradzić?
 
Do góry