Hbo Digital

Pizzojad

New member
Fajnie że wam działa, ale faktycznie na jednym z for pojawiły się głosy o problemach z boxem po załadowaniu najnowszego softu nr 79 (nie podaję nazwy tamtego forum bo nie jestem pewien czy nie naruszyłbym jakichś zasad panujących tutaj).
Druga sprawa to ładowanie oferty, jak na razie to wygląda na mocno testowe odpalenie i chyba cyfra ma jeszcze dłuuuuugą drogę do przejścia zanim VOD w ich wydaniu można będzie uznać za dojrzałą usługę od strony technicznej:
Z tego co napisał julo23 wynika że po tygodniu od startu usługi brakuje mu "już tylko" 2 pozycji do pełnej oferty, z czystym sumieniem można więc założyć że pełna oferta ładuje się przynajmniej 8 dni. Z ciekawości zajrzałem na stronę cyfry żeby sprawdzić jak ta oferta wygląda i zobaczyłem -> 6 filmów fabularnych + 10 odcinków kompanii braci. Zadałem sobie trud i sprawdziłem ile to wszystko trwa i wyszło mi ~28h, czyli ok 3,5 h na dobę. Trzeba przy tym pamiętać że zawsze może się zdążyć że jakaś pozycja się nie nagra przy pierwszej emisji - wystarczy że w tym samym czasie będziemy mieli ustawione nagrywanie a dekoder będzie włączony na odbiór jakiegoś kanału i już musimy czekać kolejne 8 dni na następną szansę.
W powyżej opisanych warunkach ani szybka rotacja oferty ani jakieś znaczące jej poszerzenie nie wydaje się możliwe.


Dla porównania jak to wygląda w N:
W tej chwili na VOD n jest dostępnych: 30 filmów w kolekcji premiery + 16 filmów w picturebox + 8 odcinków seriali w nscreen. Przy czym mamy w tym 2 filmy i jeden odcinek serialu w HD. Każdą pozycję HD można "objętościowo" liczyć jako 4-5 SD tak więc należało by przyjąć że oferta zajmuje tyle co 52 filmy + 11 odcinków seriali w SD. Zakładając że średnio film trwa 1h 45min a odcinek serialu 45 min mamy łącznie ok 100h materiału filmowego. Według deklaracji N cała oferta ładuje się do 48h! a wcale bym się nie zdziwił gdyby był w tym założony margines na "powtórki" w sytuacji kiedy z wyżej opisanych powodów nie było by możliwe nagranie materiału przy pierwszym podejściu.

Oczywiście jak na razie HBO Digital jest za darmo ale z drugiej z tego co napisałem wyżej wynika jasno że tej oferty nie można traktować inaczej niż jako fazy testów oraz że w chwili obecnej VOD w cyfrze dzieli technologiczna przepaść od tego co jest dostęnew N.
 

julo23

New member
Masz troche racji ale nie do konca.

Moze to i testy ale póki co są za darmo. N-ka ma już chyba rok VOD, a na początku mieli tez problemy.

Dodam jeszcze to że dziś juz mam wszystko. Wszystkie 21 pozycji.
Brakowało mi wczoraj OSzukać przeznaczenie 3, który wysyłali bodajże 2 lub 3 dni temu i ściągłemo mi sie to od razu, ale na końcu. Nie nagrało mi sie to z mojej winy, bo nagrywalem inny horror w nocy.

Ja jestem jak narazie super zadowolony, ale nie wiem do konca jak to działa z tym wysyłaniem, z tym powtarzaniem, ale miałem jeden brak i od razu mi go zassało z ostatnią pozycją brakującą.

Trzeba tez dodać ze najlepiej wgrać najnowszy soft 79, nalezy go uaktualnić przez satelite, wnosi jakies poprawki własnie do tej usługi.
Tylko ze nie jest dostepny codziennie, bo nadają na przemian z innymi softami. Trzeba próbować, najlepiej codziennie.

Na tej stronie pojawiły sie jeszcze inne pozycje, ciekawe kiedy będzie wymiana filmów, tj. kasowanie i wysyłanie innych.
http://www.hbo.pl/digital/
 
Ostatnia edycja:

szania

New member
Witam wszystkich Właśnie zamówiłam (3 dni temu ) tą usługę na platformie Cyfra +. Owszem filmy ściągają się (powoli ale jednak), ale mój problem tkwi w czym innym - otóż te niby dostępne tak właściwie dostępne nie są. Po wybraniu opcji odtwórz dekoder skacze do minuty 4 i coś tam i to by było na tyle. Żadnego obrazu - plansza z napisem HBO digital i tyle!!.
Nie wiecie co to może być?
Pozdrawiam:confused: :???:
 

szania

New member
Czy przy dostępnych audycjach HBO DIGITAL macie podgląd audycji w postaci kadru z filmu (jak przy nagranych pozycjach) czy tylko czas audycji. Nie mam pojęcia jak to powinno prawidłowo wyglądać a w Salonie Cyfry + w Zielonej Górze mają podłączony stary dekoder i też nie wiedzą:roll:
Pozdrawiam :)
 

siwy25

New member
Witam szania!
Tak! jest podgląd jak przy audycjach nagrywanych! musisz mieć oprogramowanie 79! u mnie podgląd na HB D miałem już na opr.76
Pozdr.
 

szania

New member
Dzięki za szybkie odpowiedzi - oprogramowanie mam nowe 79 , ale skoro nie ma obrazków jak przy normalnie nagranych audycjach to może te z HBO nie są "do końca" ściągnięte.
Mam w domu 2 dekodery i często na noc przekładam kartę do dekodera z sypialni ( ten jest jeszcze po wizji ) więc być może stąd problemy. Z tego co zdążyłam doczytać latając po różnych forach ściąganie filmów odbywa się w nocy i karta prawdopodobnie musi być w dekoderze, więc może to jest powodem. Odczekam jeszcze kilka dni i zobaczę czy są jakieś postępy.:hmm:
pozdrawiam szania
 

julo23

New member





Nie przekładaj karty.

Zauważyłem ze jak włoże inną karte to nie widac filmów które sie sciągneły.
Więc lepiej nie przekładaj karty.
 

szania

New member
Hbo Digital :):)

Dzięki Julo23 :krol:
Wreszcie wiem jak to ma wyglądać.Czyli muszę zostawić dekoder na noc z kartą i być może wszystko będzie ok.
Swoją drogą mogliby udzielać instrukcji. Myślę o cyfrze . Skąd ludzie mają wiedzieć niektóre rzeczy. A już nieporozumieniem jest brak informacji w salonach firmowych.

Uzbrajam się w cierpliwość i spokojnie czekam:D
pozdrawiam
szania
 

Kubak

New member
szania napisał:
Dzięki Julo23 :krol:
Wreszcie wiem jak to ma wyglądać.Czyli muszę zostawić dekoder na noc z kartą i być może wszystko będzie ok.
Swoją drogą mogliby udzielać instrukcji. Myślę o cyfrze . Skąd ludzie mają wiedzieć niektóre rzeczy. A już nieporozumieniem jest brak informacji w salonach firmowych.

Uzbrajam się w cierpliwość i spokojnie czekam:D
pozdrawiam
szania
Jeśli masz twina, to nie musisz się ograniczać - możesz oglądać całą noc. Przy tej instalacji tuner nr 1 jest wykorzystywany wyłącznie do nagrywania (twoich nagrań lub S-VOD, przy czym twoje mają wyższy priorytet, co oznacza, że jeśli zaprogramujesz nagranie na noc, to twoje się nagra, a S-VOD nie), a drugi tylko do wyświetlania na ekranie telewizyjnym.

Co więcej, jeśli masz instalację z pojedynczym konwerterem, to też możesz oglądać TV i nie przerwiesz nagrywania filmów S-VOD, ale musisz się ograniczyć do kanałów z tej samej ćwiartki satelitarnej co transponder 119 (low/horizontal). Obecnie filmy HBO DIGITAL lecą z tego właśnie transpondera.
 

szania

New member
HBO Digital

Nie mam twina ale od wczoraj nic się nie zmieniło choć nie tykałam karty ani niczego nie nagrywałam. Jakiś gość z Cyfry radził mi wymianę dekodera bo podobno mogły się rozjechać partycje dysku. To chyba raczej bzdura bo jeśli poszłaby partycja dotyczącacyfry a nie moich nagrań to nie powinno być widać nic, a tam widwć tytuły iczas audycji ale zero obrazu podglądu też - poczekam do końca tygodnia i wymienię dekoder co mi tamm niech oni się martwią. Ja mam prawo wymagać.
Dzięki Julo za informacje posprawdzam jeszcze to i owo.:???:
 

Kubak

New member
szania napisał:
Witam wszystkich Właśnie zamówiłam (3 dni temu ) tą usługę na platformie Cyfra +. Owszem filmy ściągają się (powoli ale jednak), ale mój problem tkwi w czym innym - otóż te niby dostępne tak właściwie dostępne nie są. Po wybraniu opcji odtwórz dekoder skacze do minuty 4 i coś tam i to by było na tyle. Żadnego obrazu - plansza z napisem HBO digital i tyle!!.
Nie wiecie co to może być?
Pozdrawiam:confused: :???:
Nie doczytałem, że filmy ci się nagrały, tylko masz problem z odtworzeniem. Prawidłowe zachowanie jest takie, że po wybraniu opcji ODTWÓRZ film zaczyna się od ok.4 minuty planszą z ostrzeżeniem o prawach autorskich. Po kilkunastu sekundach film rusza.

Twój problem (stop klatka na początku filmu) może się rozwiązać po zmianie listy filmów (powinna być 4 lutego). Po załadowaniu nowej listy kasowane są z dysku stare filmy, a w ich miejsce wchodzą tytuły nowych filmów. W ciągu następnych nocy te nowe filmy powinny się nagrać.

Nowa lista jest ładowana podczas bootowaniu dekodera - nie w standby.

Jeśli to nie pomoże, to musisz wymienić dekoder i zapomnieć o swoich nagraniach. Niestety obecnie jeszcze nie ma udostępnionego abonentom (ani dystrybutorom) żadnego narzędzia do "naprawy" dysku.
 

szania

New member
Witaj Kubak
otóż właściwie to sama nie wiem, czy filmy wgrały się czy nie - przy 8 odcinkach serialu jest informacja ile trwają ale nie ma podglądu przy reszcie czyli 13 pozycji jest napis że audecja jeszcze nie jest dostępna, brak jest natomiast kadrów z pozycji na liście . Przy próbie odtworzebnia skacze do 4 minuty i niczego nie widać czas biegnie choć niekoniecznie płynnie. Wygląda jednak że padła część dysku obsługiwana przez cyfrę.:???:
Po włączeniu odtwarzania HBO D najzwyczajniej w świecie nic się nie dzieje ,natomiast moje własne nagrania działają bez zarzutu.
 
Ostatnia edycja:

Kubak

New member
W twojej sytuacji nie mam nowych pomysłów.

Dla zainteresowanych podaję co oznaczają komunikaty, które się pojawiają pod miejscem na podgląd audycji:

USŁUGA NIEAKTYWNA - oznacza, że do karty nie dotarły uprawnienia do odbioru HBO DIGITAL, należy zadzwonić do CYFRY+ i zgłosić chęć skorzystania z usługi
AUDYCJA JESZCZE NIEDOSTĘPNA - uprawnienia w karcie są, ale film się jeszcze nie nagrał
CZAS TRWANIA xxxx - uprawnienia w karcie są i film jest nagrany, ten komunikat się pojawia jak film jest w całości zapisany na dysku
 

siwy25

New member
Witam!
Lista HBO DIGITAL nam się wydłuża tylko to dłuuuuuuuugie sciąganie co niektórych mocno wkurza więc co bardziej niecierpliwi już z cyferką abonencik zawiesili ja też jak się więcej wnerwię to umowę z nimi zerwię, może w końcu cyfra po rozum do głowy się pofatyguje i najpierw zadziała a potem reklamuje!
ale z drugiej strony bądzmy szczerzy i wyrozumiali - każde nowości potrzebują dopracowania i cierpliwości.
Ale z HBO D nie jest tak żle, lepiej pożartować niż lamentować!
Pozdrawiam Wszystkich hbo digitalowców i nie tylko!:eek:k:
 

szania

New member
No więc tak -moja cierpliwość się wyczerpała bo do poniedziałku nic się nie działo i w poniedziałek wymieniłam dekoder. Teraz jest nieźle - ściąga sie powoli ale kompletnie pozycji w całości ze 4 pozostałe mam nadzieję będą się ściągały sukcesywnie. Kolejny raz wychodzi wyższość dzierżawienia dekodera nad posiadaniem go na własność. Padł - trudno - poproszę nowy. Nie ma wybrzydzania wymieniają od ręki :D . Okazuje się że może "paść" część dysku. Pozdrawiam wszystkich szania:eek:k:
 

siwy25

New member
Tak jest! jak tuner ma wszystkie ustawienia w ,,porządku'',połączenia też a dalej niechce poprawnie działać to do wymiany z nim!!! łaski nie robią!
pozdr.
 

tom

New member
Mam pytanie. Czy ściąga się Wam na bieżąco zawartość HBO Digital? Ja mam z tym problemy, np. brakuje mi koncertu - "Christina Aguilera - koncert w Sydney 2007" i innych pozycji...
Pozdrawiam
 
Do góry