Harman Kardon AVR360 i przycinanie audio

Robal_LC

New member
Witam pierwszym postem na forum ;)
Jestem posiadaczem HK 360 od paru miesięcy. Po podłączeniu do niego odtwarzacza cd, zauważyłem, źe amplituner przycina 2 pierwsze sekundy dźwięku na początku płyty. Zacząłem drążyć temat i bawiąc się różnymi kablami, doszedłem do wniosku, że jakkolwiek bym tego nie podłączył (HDMI, RCA, optyk) problem cały czas istnieje. Kiedy podpinam inne źródło sygnału, jest to samo...
Sprzęt powędrował do naprawy gwarancyjnei i... wrócił do mnie z tą samą przypadłością.
Czy ten ampli tak ma, czy jednak jest to wada, która powinna zostać usunięta w serwisie. Wg zapisku na karcie gwarancyjnej została wykonana regulacja prądu spoczynkowego, wymiana loga, reset oprogramowania. Niewiele mówią mi te 2 pierwsze rzeczy...

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
 

janek_56

New member
W kazdym razie serwis Harmana po raz kolejny przyznal ze tak jest z ich amplitunerami. sprawdz po naalogu. W kazdy mrazie to nie bedzie wyznacznik - tak byc po prostu nie powinnoa serwis powinien rozwiazac problem
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A jakie masz inne źródła i czy po ich podłączeniu również masz problem taki sam i podłączasz to wszystko analogowo? Bo o ile w przypadku CD nie ma problemu (tak, czy inaczej płyty w większości są nagrywane w stereo) to w przypadku Blu Ray-a już ma to ogromne znaczenie, czy urządzenie będzie połączone kablem HDMI, optykiem, coaxialem, czy analogowo.
 

Robal_LC

New member
Mam jeszcze dekoder N-ki model ADB5800 i media playera Asus O!Play R1. Harman po puszczeniu dźwięku po hdmi w obu ucina początek audio. Po połączeniu kablem analogowym problemu nie ma.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No to wysyłaj do nich ten ampli jeszcze raz, bo w przypadku CD-ka spoko, bo i tak nie będziesz korzystał z "dobrodziejstw" dźwięku wielokanałowego (chyba, że masz SACD i odtwarzacz je odtwarza), natomiast ten Asus O!Play z tego co pamiętam dekoduje dts, więc zamiast mieć dźwięk wielokanałowy będziesz miał stereo powielone na pozostałe 3 kolumny, a więc efekt żaden, ponieważ w przypadku "typowego" 5.1 każdy głośnik odtwarza swój osobny tor audio, dlatego możesz słyszeć to, że np. samolot leci dookoła a nie "stoi" w jednym miejscu, że ktoś Ci szepcze do prawego ucha itd, a skoro kupiłeś amplituner kina domowego, to raczej po to, żeby mieć dźwięk przestrzenny a nie stereofoniczny, co daje połączenie 2RCAx2RCA. Podobnie z n-ką. Też czasem są filmy puszczane w wielokanałowych nagraniach.

Co do tych napraw, to druga jest bardzo prostą, bo trzeba odkleić stare logo "Harman Kardon" i nakleić nowe, bo czasem się odklejają :) Co do pierwszej naprawy jest to regulacja prądu, który płynie przez tranzystory mocy i tranzystory sterujące i może powodować ich przegrzewanie. To tak w "telegraficznym skrócie" :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
"Harman Problem/Pomocy Kardon"

Cały amp jest wielką usterką więc trudno ją usunąć, słyszałem od klientów że serwis mówi że te różne stuki puki to nie wady tylko taka jest specyfika tych urządzeń ;> Najważniejsze jest logo po tuningu i kalibracja przegrzewania :>
 

Robal_LC

New member
Jok3r napisał:
natomiast ten Asus O!Play z tego co pamiętam dekoduje dts, więc zamiast mieć dźwięk wielokanałowy będziesz miał stereo powielone na pozostałe 3 kolumny, a więc efekt żaden, ponieważ w przypadku "typowego" 5.1 każdy głośnik odtwarza swój osobny tor audio, dlatego możesz słyszeć to, że np. samolot leci dookoła a nie "stoi" w jednym miejscu, że ktoś Ci szepcze do prawego ucha itd
Jak na moje uszy, a mam w miarę sprawne, :) to on odtwarza 5 kanałów, a nie stereo powielone na 5 kolumn. Problem mam tylko z tym wycinaniem dźwięku i nie wiem czy jest to podstawą do odesłania sprzętu i domagania się naprawy tego, czy raczem mam się pogodzić z tym, że to jest taka konstrukcja i tyle.

Jok3r napisał:
Co do tych napraw, to druga jest bardzo prostą, bo trzeba odkleić stare logo "Harman Kardon" i nakleić nowe, bo czasem się odklejają
A ja myślałem o zupełnie innym logu. W sensie "log" a nie logo. Zboczenie zawodowe...
 

marek14

New member
Witam , wtrącę się w temat gdyż nabyłem H/K 265 niedawno (może nie 360) ale nie mam żadnego się przycinania początku utworu ani w mp3 ani w flac i wszystko idzie z o!pleya air po hdmi a odnośnie dźwięku to jest w porządku w kinie, żadne stereo , może dekoduje asus ale efekty są na miejscu trzeba włączyć tylko multi w hdmi.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jak na moje uszy, a mam w miarę sprawne, :) to on odtwarza 5 kanałów, a nie stereo powielone na 5 kolumn. Problem mam tylko z tym wycinaniem dźwięku i nie wiem czy jest to podstawą do odesłania sprzętu i domagania się naprawy tego, czy raczem mam się pogodzić z tym, że to jest taka konstrukcja i tyle.


Nigdzie nie napisałem, że Asus puszcza tylko stereo powielone na 5 kanałów, tylko: "... ten Asus O!Play z tego co pamiętam dekoduje dts, więc zamiast mieć dźwięk wielokanałowy będziesz miał stereo powielone na pozostałe 3 kolumny, a więc efekt żaden..." ta odpowiedź dotyczyła połączenia 2RCAx2RCA, bo wtedy będziesz miał dokładnie taką sytuację jak napisałem.

Nie jest to normalne działanie, dlatego ja bym wysłał na serwis. Jeżeli taka sytuacja zdarzała by się w momencie kiedy np. z płyty przełączysz źródło od razu na np. TV to bym zrozumiał, bo muszą się przekaźniki załączyć i wtedy jest czasem jakieś opóźnienie, ale jeżeli np. zmieniłeś źródło na CD, wkładasz płytę i przycina pierwsze 2 sekundy to to już nie jest normalne działanie.

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy Ci to przeszkadza i czy wysłać na serwis, czy nie.
 
Ostatnia edycja:

Robal_LC

New member
Jok3r napisał:
Nigdzie nie napisałem, że Asus puszcza tylko stereo powielone na 5 kanałów, tylko: "... ten Asus O!Play z tego co pamiętam dekoduje dts, więc zamiast mieć dźwięk wielokanałowy będziesz miał stereo powielone na pozostałe 3 kolumny, a więc efekt żaden..." ta odpowiedź dotyczyła połączenia 2RCAx2RCA, bo wtedy będziesz miał dokładnie taką sytuację jak napisałem.

Racja, źle zrozumiałem.

Jok3r napisał:
Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy Ci to przeszkadza i czy wysłać na serwis, czy nie.

Przeszkadza. Dzwonię do serwisu i wysyłam sprzęt z powrotem.
Swoją drogą czy ktoś ma jakieś doświadzcenia z serwisem AVS w Katowicach. Bo to oni "naprawiali" sprzęt.
 

sankat

New member
Ale się tu panowie rozpisujecie hehe :), na temat problemu który w większym lub mniejszym stopniu występuje praktycznie we wszystkich sprzętach posiadających jakieś tam dekodery. Przede wszystkim nie są to na pewno 2 sekundy tylko lekkie obcięcie początku utworów zaczynających się jakimś głośniejszym akordem, wtedy jest to zauważalne. Mechanizm powstawania tej "usterki" jest bardzo prosty,najprościej pisząc kiedy pojawia się sygnał cyfrowy na wejściu dekodera musi on najpierw rozpoznać jaki jest to typ sygnału i po rozpoznaniu uruchomić odpowiednie oprogramowanie dekodujące, stąd biorą się te obcięte początki niektórych utworów. Kiedy słuchamy płyty dalej w jednym ciągu problemy nie występują ale po przeskoczeniu np. pilotem na następny kawałek transmisja zostaje na moment utracona więc będzie to samo czyli lekkie urwanie początku utworu. W przypadku sygnału analogowego nie ma żadnego opóźnienia gdyż sygnał jest tylko wzmacniany a nie dekodowany i obrabiany cyfrowo. To tak w lakonicznym skrócie. Nie rozumie poza tym jaki ma sens wypuszczanie dźwięku z przyzwoitego CD posiadającego niejednokrotnie bardzo dobre przetworniki D/A inaczej niż po analogu a muzyka z normalnych płyt CD i wyjście HDMI to już perwersja :)
Mam często do czynienia ze sprzętami wielu znanych marek w których opisywana "usterka" również jest znana od wielu lat, proponuję więc tego typu tematy poruszać i prowadzić dyskusję w jakimś ogólnym wątku związanym z "urokami" technicznymi np. "przycinanie audio z CD przy połączeniu cyfrowym"
 
Do góry