Harman Kardon AVR 270 vs 171, który wybrać

Którego HK wybrać?


  • Total voters
    0

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Avr171

Witam,

Mam zamiar kupić HK AVR171 + HKTS35BQ.
Czy ten ampli ma głośny zasilacz ?
Mam już wystarczająco szumu od P50VT60E ..

Pozdr.
 

narkoman

New member
Witam,

Mam zamiar kupić HK AVR171 + HKTS35BQ.
Czy ten ampli ma głośny zasilacz ?
Mam już wystarczająco szumu od P50VT60E ..

Pozdr.

Ja słyszę takie tam bzyczenie z 20, no max 30cm. Siedzę kilka metrów dalej więc absolutnie mi to nie robi. Słychać oczywiście jak nic nie gra, bo tak zagłusza od razu.

Aha, mówię o 370. Nie kupiłem 171 - jest biedny :-D
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja słyszę takie tam bzyczenie z 20, no max 30cm. Siedzę kilka metrów dalej więc absolutnie mi to nie robi. Słychać oczywiście jak nic nie gra, bo tak zagłusza od razu.

Aha, mówię o 370. Nie kupiłem 171 - jest biedny :-D

Witam,

Dla mnie 171 wystarczy i muszę mieć slima, a z HKTS35 ponoć jest całkiem nieźle.
Mam nadzieję, że 171 jest w miarę cichy.

Pozdr.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Hehe, tak. Pomijając 8000pln to pewnie zużycie prądu 700W za samo włączenie***;-) Nie, dzięki..
To, że tabliczka mówi o np 600W to nie znaczy że amp tyle pobiera non stop z sieci.
To jest moc maksymalna, zależna od wykorzystania końcówek mocy. Im więcej głośników i im głośniej tym więcej prądu z gniazdka leci.
 

Pr3dator

New member
Posiadałem amplitunery AVR 260, AVR 460, AVR 660 a obecnie AVR 760.
I nie zauważyłem różnicy w rachunkach za prąd.
Pamiętaj w miarę jedzenia apetyt rośnie :)

Rozważałem ten model również ,ale według mnie na obecne czasy brak mu kilku przydatnych "ficzersów". Poza tym nakręcając się na większy budżet ampli trzeba by proporcjonalnie zwiększyć budżet na głośniki żeby to jakoś miało ręce i nogi :D.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Obecne amplitunery posiadają masę zbędnych gadżetów które tak naprawdę po pewnym czasie nam się nudzą i są nie używane ( przykład - 2 lata temu kupiłem telewizor z 3D i przez pierwszy miesiąc była fascynacja i obejrzałem ok.5 filmów 3D i parę godzin grania na ps3. Fascynacja opadła, opcja 3D od dwóch lat nie używana ) Tak więc lepiej postawić na dobry dźwięk, bo o to nam chodzi a nie na zbędne gadżety które są tylko chwytem marketingowym.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
DLNA w AVR171

Witam,

Czy Koledzy mogą podpowiedzieć jakie formaty plików muzycznych odtwarza HK AVR171 przez swoje DLNA bo przez USB chyba tylko MP3 I WMA ?
Noszę się z zamiarem zakupu, a nigdzie nie mogę się doczytać.

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Dzięki. W instrukcji nic nie było o flac na USB, więc była obawa, że DLNA może mieć to samo.

Jeszcze raz dzięki i Pozdro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Avr171

Witam,

Pomału aczkolwiek nieuchronnie zbliża się moment zakupu AVR171 ...
Pytanie do Kolegów ...
Jak jest z niezawodnością/awaryjnością tego modelu bo o ampli HK różnie się mówi ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

To oczywiste .... ale niektóre częściej więc zawsze da się porównać.
Stąd pytanie o HK a szczególnie AVR171.
Zgłoszę się do Kolegi za jakieś 2-3 tygodnie na PRV po zakupy.

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Avr171

Witam,

Mam od dwóch dni AVR171. Staram się zaprogramować pilota do współpracy z Panasem P50VT60E, ale żadnych kodów nie przyjmuje, a raczej wydają się niewłaściwe. Proszę o podpowiedź lub/i pomoc. Problem drugi vTuner wyświetla Server Error mimo, że sieć jest podpięta po LAN i dyski sieciowe są widoczne. Szukam też kodu do dekodera z nagrywarką od UPC firmy Cisco. Czy jest jakaś pomoc on-line do Harmana w Polsce ?

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
AVR171 nowy i problemy

Witam,

Mam HK AVR171 razem z HKTS65BQ od 3 dni ... zestaw gra baaardzo ładnie ...
... i to w zasadzie tyle dobrego co można o tym ampli powiedzieć.

Początek był niezły .. szybka kalibracja, przegląd ustawień i możliwości, podpięcie do sieci i delektowanie się naprawdę ładnym brzmieniem.

Po kilkunastu godzinach pojawiły się problemy. Oto lista ...

Network

1. bardzo często, a w zasadzie częściej nie wyświetla zawartości sieci tj. 2 dyski sieciowe (EMPTY)
2. gdy widzi dyski to widzi czasem również listę kanałów DVB-C z TV
3. po np. słuchaniu 1-2 godzin vTunera, gdy przełączam na TV nie ma dźwięku. W ustawieniach ampli zamiast HDMI(ARC) pojawia się optical.
4. vTuner czasem przycina (czas odtwarzania stoi przez kilka sekund)
5. podczas odtwarzania muzy po DLNA, gdy chcę zmienić dysk źródłowy zawartość sieci znowu jest EMPTY, ale odtwarzana muza leci jak leciała
6. (z ostatniej chwili) vTuner przycina i sam przełączył stację radiową

Pomogło całkowite wyłączenie zasilania na kilka minut.
Niestety problemy 1,2,4 i 5 nadal są. Nie wykluczone, że 3 też się znowu pojawi.

Ustawienia Surr

Samoistnie zmienia ustawienia opcji SURR np. ze STEREO 5CH na 2 CH

Harman Kardon Remote app

Tylko jeden raz na kilkanaście sekund udało mi się uruchomić możliwość pełnego zdalnego sterowania.

Programowania pilota do współpracy z TV

Żaden z podanych kodów nie pasuje do Panasa VT60.

Co jeszcze się pojawi trudno przewidzieć. Tak jak długo wybierałem ampli spośród wielu i cieszyłem kiedy wreszcie dotarł tak teraz jestem więcej niż rozczarowany ... jestem po prostu wk ...ny.
Wczoraj chciałem pochwalić się znajomym nowym nabytkiem i jakością brzmienia oraz możliwościami.
Co z tego wyszło nie trudno zgadnąć.

Black mnie uspokaja żebym nie panikował ... ale czemu mam być spokojny skoro trafił mi się gniot.
Mam trefny egzemplarz czy znowu ktoś stwierdzi, że "ten model tak ma" ?

Proszę Koledzy o komentarze ..

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry