Harman Kardon AVR 161 HKTS 9 albo zestaw do 3k

RavenFHD

New member
Witam, co sądzicie o takim zestawie ? Wiem że ampli jest w miarę dobry, ale nie wiem nic o tych głośniczkach. Ogólnie potrzebuje jakiegoś zestawu do pokoju 20m/kw, w cenie do 3000zł. Zestaw będzie wykorzystywany pół na pół, do filmów i muzyki. Dźwięk będzie szedł raczej z laptopa albo z PS3. Zależy mi na głośności i na basie. Nie słucham muzyki klasycznej :) Krótko mówiąc, mają łupać, grać w miarę czysto i nie charczeć.


PS. Wyżej wymieniony zestaw mogę kupić za 2500
Dla porównania brat ma 2x Magnaty Quantum 605, i grają one dość fajnie
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
HKTS 9 do 20m2 trochę słabo. Zwłaszcza, że chcesz też jak wspomniałeś posłuchać muzyki.
Poza tym ani łupnięcia nie będzie ani zbyt głośno.
Musi być od razu 5.1? Może lepiej kupić na początek ampli i jakieś dobre, większe podstawkowe a z czasem rozbudować?
Ewentualnie zerknij na Audio Pro Avanto lub coś z Jamo np. S608 i do tego jakiś niedrogi ampli nawet używany.
 

RavenFHD

New member
HKTS 9 do 20m2 trochę słabo. Zwłaszcza, że chcesz też jak wspomniałeś posłuchać muzyki.
Poza tym ani łupnięcia nie będzie ani zbyt głośno.
Musi być od razu 5.1? Może lepiej kupić na początek ampli i jakieś dobre, większe podstawkowe a z czasem rozbudować?
Ewentualnie zerknij na Audio Pro Avanto lub coś z Jamo np. S608 i do tego jakiś niedrogi ampli nawet używany.

Dzięki za odpowiedź, a tak jak mówisz które dwa fronty byś polecił ? A może coś z większym basem jak magnat żeby wykluczyć suba ? Czy różnica między Avanto a S608 jest duża ? Miałeś okazje posłuchać tych zestawów ? Audio Pro Avanto z tego co czytałem są lepsze
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ja bym wybrał Avanto. Słuchałem ich chwilę i grały całkiem fajnie. Do tego nieźle wyglądają ;-)
Na pewno lepiej niż małe głośniczki. Jamo słyszałem dawno temu, ale S606. Też nieźle.
To w sumie niedrogie zestawy jako alternatywa dla plastików. Myślę, że warto...
Ewentualnie póki co ampli i para Dali Zensor 3 lub JBL 230 czy Monitor Audio BX2?
Na 20m2 powinno to grać super!
 
Sam się zastanawiam teraz nad takim zakupem i powiem CI,że ciężko na coś się zdecydować.
lobos a taki zestaw JAMO S628 HCS 5.0 z ampli + Onkyo TX-NR636 - koszt 3700. Bez suba tymczasowo zagrałoby to ? lepiej dołożyć 700zł do tych 3 tysięcy bo sam mam dylemat.
Tylko kino, muzyka sporadycznie...
 

RavenFHD

New member
Sam się zastanawiam teraz nad takim zakupem i powiem CI,że ciężko na coś się zdecydować.
lobos a taki zestaw JAMO S628 HCS 5.0 z ampli + Onkyo TX-NR636 - koszt 3700. Bez suba tymczasowo zagrałoby to ? lepiej dołożyć 700zł do tych 3 tysięcy bo sam mam dylemat.
Tylko kino, muzyka sporadycznie...

Ehhh a już myślałem że zdecydowałem się na Avanto, Lobos a jaki ampli uciągnął by ten zestaw Avanto ? Tak żeby nie upalić.
Chyba że kupić coś takiego http://allegro.pl/jamo-s628hcs-mega-bass-system-5-0-jmsystem-olkusz-i5546371545.html i do tego jakiś ampli za tysiąc
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem Audio Pro lepsze, zerknij jeszcze na Indiana Line Nota, bardzo fajne wyrównane kolumny, spytaj też blackninja o nową serię JBL'a Arena
Do tego ampli HK161, Onkyo 636, Pionek 529, Denon X1100 lub X2100 (teraz wchodzą nowe modele, więc te z końcówką 100 w dobrych cenach chodzą).
Tyle, że nie szukaj na ceneo czy allegro, bo w salonie czy u blacka, kupując całość możesz dostać lepszą cenę ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Sam się zastanawiam teraz nad takim zakupem i powiem CI,że ciężko na coś się zdecydować.
lobos a taki zestaw JAMO S628 HCS 5.0 z ampli + Onkyo TX-NR636 - koszt 3700. Bez suba tymczasowo zagrałoby to ? lepiej dołożyć 700zł do tych 3 tysięcy bo sam mam dylemat.
Tylko kino, muzyka sporadycznie...
Myślę, że spokojnie da radę. Zwłaszcza do filmów. Ten Onkyo to fajny amplituner i w sumie niedrogi a jak to Onkyo w kinie dobry.

Ehhh a już myślałem że zdecydowałem się na Avanto, Lobos a jaki ampli uciągnął by ten zestaw Avanto ? Tak żeby nie upalić.
Chyba że kupić coś takiego JAMO S628HCS MEGA BASS System 5.0 JMSYSTEM OLKUSZ (5546371545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i do tego jakiś ampli za tysiąc
Ja bym brał Avanto 5.0 i do tego Harmana AVR 171, albo jakiegoś Onkyo 636 lub jak się nie zmieścisz w budżecie to jest sporo niedrogich używek na aukcjach.
 

RavenFHD

New member
Chyba, że Kupisz amplituner 7.1 do tego na razie HKTS35 i za jakiś czas kupisz konkret fronty - wtedy będzie pełne 7.1.

Dobry pomysł, a jakby zacząć od dwóch frontów to jakie są dobre w tej cenie?


Jeszcze pytanie odnośnie wzmacniaczy

Harmana/Kardon 171 w cenie 1850 ma 100w na kanał
Onkyo 636 w cenie 1900 ma 175w na kanał

po za tym zbytnio się nie różnią, 3D, 4k, bluetooth, internet, system 7.2, który jest lepszy, patrzeć w ogóle na te waty czy to jest pic na wode ? a może w tej cenie jest jeszcze coś lepszego ?

Edit:Jednak pokój ma 16m2, niżej zarys. Właśnie myślę jak ustawić dwa tyle głośniki. Będą musiały stać na narożniku tylko wtedy będą zbyt blisko głowy, chyba że jakoś skoryguje ich głośność.
56192ed9.jpg
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio MR4, JBL Arena 170, JBL Studio 270, ampli nie musi być nie wiadomo jaki i lepiej skupić się na dobrych frontach.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Harmana/Kardon 171 w cenie 1850 ma 100w na kanał
Onkyo 636 w cenie 1900 ma 175w na kanał

[/IMG]

Onkyo moc zależy od pomiaru wg jakiego jest wykonywany :

 Moc wyjściowa: 160W/kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, wysterowany 1 kanał, IEC)
 Moc wyjściowa: 175W/kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, wysterowany 1 kanał, JEITA)

tu masz test 636

http://www.soundandvision.com/content/onkyo-tx-nr636-av-receiver-test-bench#dbx8u6Xgg4MMdpw2.97

wg testów w stereo jest mocniejszy od starszego modeli 609 , w kinie podobnie ( 5x80W dla małych zniekształceń 0,1% i kolumn 8Ohm robi dobrą robotę w kinie domowym )
 

RavenFHD

New member
Jeśli chodzi o ampli zdecyduje się na tego Onkyo, jest on rozwojowy ma 4k itp. A czy te fronty podane przez Blackninja dadzą rade bez suba ? No i znowu dylemat które z frontów wybrać, brat ma Magnat Quantum 605 i powiem że fajnie one grają, a jak się do nich mają fronty wymieniony przez Blackninja? Może ma ktoś porównanie. W ogóle te fronty są w takiej samej cenie co fronty Audio Pro Avanto i Jamo s628
 
Ostatnia edycja:

RavenFHD

New member
A jak to jest kiedy Audio pro Avanto ma 4 omy a ampli jest pod 6 albo 8 omów ? Ktoś doświadczony może się wypowiedzieć ?

Wyczytałem w instrukcji Onkyo 636 że jest możliwość zmiany z 6ohm na 4ohm
 
Ostatnia edycja:

RavenFHD

New member
Całkowita zmiana planów. Zdecydowałem się na dwa fronty Magnat 677 tylko nie wiem jaki do tego amplituner 5.1 wziąć. Cena max 1500zł.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy te Magnaty nie będą za duże do Twojego pokoju. Myślę, że spokojnie wystarczą 675. Przy okazji będą trochę tańsze i będziesz miał więcej kasy na amplituner. np. Denon X2100W, Onkyo 636.
 

RavenFHD

New member
Nie wiem czy te Magnaty nie będą za duże do Twojego pokoju. Myślę, że spokojnie wystarczą 675. Przy okazji będą trochę tańsze i będziesz miał więcej kasy na amplituner. np. Denon X2100W, Onkyo 636.

Chyba masz racje, tylko teraz jeżeli chodzi o ten amplituner, poleciłbyś jakiś 5.1 bez zbędnych fajerwerków typu 7.2 albo dolby Atmos bo nie planuje i nie mam miejsca na większą rozbudowę. Myślałem nad jakimś ampli do 1400zł. Na przykład taki Denon AVR-X520BT
 
Ostatnia edycja:
Do góry