H/K AVR 255, problem z ustwieniem głośności

mirasor

New member
Witam na początku Życzę Wszystkim Zdrowych i Pogodnych Świąt.
Bawiłem się moim AVR255 . Z DVD39 podpiąłem bezpośrednio kabel HDMI do amplika ( uprzednio video z 39 bezpośrednio do LCD hdmi , audio optykiem do avr) kabelek cyfrowy audio odpiąłem , w dvd i avr poustawiałem i obraz jak i dżwięk są ok . Czytałem o opużnionym dzwięku po przełączeniu zródeł na avr ,umnie jedynie DVD mam podłączone kabelkiem hdmi i opużnienie występuje ale również jak załącze LCD lub wyłącze telewizor dzwięk na moment znika poczym się pojawia . Dzwięk puszczany po hdmi bezpośrednio do telewizora jest wyłączony . Może ktoś ma rade na to , czy ten typ już tak ma . A i jeszcze nie robiłem aktualizacji opragmowania bo niewidziałem potrzeby a i różne opinie o sofcie piszą , jednym pomaga innym przeciwnie. Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie ten typ tak ma, tylko hdmi tak ma, jak wyłączysz tv to urywa się komunikacja między końcowymi urządzeniami i zaczyna się sprawdzanie co jest podłączone, jaka ma rozdzielczość, jakie formaty obsługuje itd. Podziękowanie dla panów z Ti.
 

awatar2000

New member
No więc byłem z moim avr255 z wizytą w serwisie Katowickim we czwartek.
Cała operacja instalowania softu oraz jakieś przeróbki techniczno fizyczne trwały 2,5 godz. W tym czasie odwiedziłem sobie Ikea (dzięki jednemu z forumowiczów za namiary :))
Dzisiaj jest niedziela więc mogę się podzielić wrażeniami co i jak działa.
Jeśli chodzi o "pykanie" totalna cisza nie ma znaczenia ile ampli chodzi (u mnie średnio 7 do 10 godz w dni wolne). Aż dziwnie się robi jak przełączam kanał albo zmieniam format dźwięku a tu nic nie słychać :) wręcz człowiek domaga się tego pykania a tu nic ech ;)
Stereo działa o wiele lepiej niż przed serwisem aha muszę dodać że ampli miał soft fabryczny z marca 2008 roku i do tej pory nie zmieniany. Dalej do stereo zmieniłem sobie kabelki na analogowe MRS więc może również dzięki nim dźwięk jest lepszy.
Logic 7 nie pływa bez kontroli po głośnikach no i nie słychać w satelitach tego czego nie powinno być słychać w satelitach.
Jeszcze nie sprawdziłem wyważenia basu między dolby pro logic a Logic 7 więc w tej sprawie się na razie nie wypowiem.
Ostatnia sprawa bardzo fajna moim zdaniem a wcześniej tego nie było tzn. było ale rozwiązane w inny sposób.
Nie wiem jak przy innych tv ale przy moim tj. Pioneer lx5090 jest teraz tak:
przed wizytą w serwisie jak ustawiłem sobie dot by dot a nie leciał sygnał hd miałem taki pionowy pasek w lewej części ekranu biegnący od góry do dołu albo przerywaną poziomą linię w lewym górnym rogu.
Dlatego musiałem ustawiać opcję auto ewentualnie pełny a funkcję punkt po punkcie ustawiałem tylko w przypadku wyświetlania obrazu w formacie hd.
Po ostatniej zmianie ustawiam sobie punkt po punkcie i nie pokazują mi się wyżej opisywane zdarzenia tylko robi mi się delikatny czarny pas po lewej i prawej stronie ekranu ale to naprawdę delikatny może na pół centymetra a obraz jest wyświetlany bez overscanu (oczywiście to wszystko tylko w przypadku formatu sd) wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem bo raz, że mogę zawsze wyświetlić pełny obraz punkt po punkcie niezależnie od formatu sd czy hd dwa że nie muszę już używać pilota do przełączania formatów ;)
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty w serisie Katowickim.
 

Domenicus

New member
darkmajin napisał:
tego w zadnym sprzecie nie uraczysz bo nieda sie jednoczesnie odciac frontow na 40 hz i chciez zeby było L/R+LFE bo to wlasnie 20hz - 200hz (około)

wiec albo ustawisz fronty na 40 hz i do suba puscisz LFE
albo chcesz zeby fronty grały całym pasmem i ustawiasz Large i L/R + LFE :)

do punktu pierwszego powiem tyle ze ja takich rzeczy nie uzywam wiec tito mi to :)

nadal niewiem co ma odciecie suba do centralnych i jakis dziur :)

fronty : 40hz - 20.000khz lub całe pasmo 20-20000
sub: 60hz .... no koment ;)
central : 80-20.000

gdzie te dziury ?

mowilem tylko ze masz moze za głośno ustawionego a nie ze pokazujesz znajomym to sie tyczyło "niektorych ludzi :) "


Moze ktos mi pomoze bo sie w tym gubie (rookie)

1. W ustawieniach glosnikow (Speaker setup) mam ustawic ilosc herzow zgodnie z ich gorna granica czy dolna ? Mam Infinity beta HCS

głośniki satelitarne
pasmo przenoszenia 64 Hz - 40 kHz
impedancja nominalna 8 ohm
głośnik średniotonowy 100 mm C.M.M.D.
głośnik wysokotonowy 19 mm C.M.M.D.

głośnik centralny
pasmo przenoszenia 70 Hz - 40 kHz
impedancja nominalna 8 ohm
głośniki średniotonowe 2 x 100 mm C.M.M.D.
głośnik wysokotonowy 19 mm C.M.M.D.

subwoofer
pasmo przenoszenia 35 Hz - 150 Hz
głośnik niskotonowy 200 mm C.M.M.D.

2. Jak sie maja ustawienia (AVR255) - SUB LEVEL w Speaker Setup, do BASS w Tone Control, i do manualnej regulacji LFE level pokretlem na subie.

W sensie gdzie tak naprawde powinienem to regulowac. W manualu zaleca sie LFE na subie ustawic na maks i sterowac przez ampli. Jednak gdy tam dalem BASS (tone control) na minimum to i tak chate chcialo mi rozwalic. Pewnie nic tu nie kumam po prostu wiec jesli ktos chce wytlumaczyc to super
 

Raccoon

New member
Domenicus napisał:
Moze ktos mi pomoze bo sie w tym gubie (rookie)

1. W ustawieniach glosnikow (Speaker setup) mam ustawic ilosc herzow zgodnie z ich gorna granica czy dolna ? Mam Infinity beta HCS

głośniki satelitarne
pasmo przenoszenia 64 Hz - 40 kHz
impedancja nominalna 8 ohm
głośnik średniotonowy 100 mm C.M.M.D.
głośnik wysokotonowy 19 mm C.M.M.D.

głośnik centralny
pasmo przenoszenia 70 Hz - 40 kHz
impedancja nominalna 8 ohm
głośniki średniotonowe 2 x 100 mm C.M.M.D.
głośnik wysokotonowy 19 mm C.M.M.D.

subwoofer
pasmo przenoszenia 35 Hz - 150 Hz
głośnik niskotonowy 200 mm C.M.M.D.

Ustawiasz zgodnie z dolną granicą i zaokrąglasz w górę (czyli jak masz centralny 70Hz to ustaw 80Hz, bo ustawienia są 60 i potem 80, ustawiając 60 na głośnik trafiałyby częstotliwości od 60 do 70 których głośnik nie jest w stanie zagrać). Ja bym ustawił u Ciebie satelitki 80hz (lub 60Hz, grają od 64Hz więc może będzie OK), centralny 80Hz, sub pewnie do 40Hz

Domenicus napisał:
2. Jak sie maja ustawienia (AVR255) - SUB LEVEL w Speaker Setup, do BASS w Tone Control, i do manualnej regulacji LFE level pokretlem na subie.

W sensie gdzie tak naprawde powinienem to regulowac. W manualu zaleca sie LFE na subie ustawic na maks i sterowac przez ampli. Jednak gdy tam dalem BASS (tone control) na minimum to i tak chate chcialo mi rozwalic. Pewnie nic tu nie kumam po prostu wiec jesli ktos chce wytlumaczyc to super
Ustaw na połowę pokrętło na subie, bass w tone control na zero, ewentualnie wyreguluj sub level w speaker setup.
Ale ja na Twoim miejscu zrobiłbym autokalibrację i ewentualnie później poprawił ustawienia jak Ci się nie będzie podobało.
 

Domenicus

New member
Wielkie dzieki za info.

Generalnie to zrobilem autokalibracje. I jest ok. Jednak chcialem powoli zaczac ustawiac pod siebie :)

W sumie to najwiecej gram (X360) i ogladam DVD. Roznica w zapisie dzwieku mnie rozbraja, ogladam starszy film i sie okazuje ze jest dosyc malo niskich tonow, ogladam nowy (np. Iron Man) i jest ich sporo. Tak samo z grami.

Dlatego chcialem ustawic generalnie pod siebie i potem z pilota regulowac.
Teraz juz wiec ze do tego sluzy LFE Trim a nie BASS w Tone control :-D

Wielkie dzieki za pomoc. Bede sie bawil jak wroce z pracy i dam znac jakie efekty

Witam,

1. Mam jeden problem z laptopem.

Podlaczam video D-SUBem bezposrednio do TV a audio zwyklym jackiem (zielony) z wyjscia sluchawkowego do Analog 1 na ampli. Wszystko jest i chodzi bez problemu gdy laptop leci na bateriach. Jednak gdy podlacze zasilacz do lapka to z glosników wydobywa sie buczenie, jakby przeciazenie jakies. Czy moze dlatego ze podlaczony jest ampli, TV, sub, lapek do tej samej listwy sieciowej ?

2. Scenariusze w pilocie.

Bez problemu moge nagrac Makro i przypisac do przycisku AVR, czyli wciskam AVR ON i wlacza sie TV, DVD, AMPLI na raz. Jednak nie moge tego zrobic z zadnym przyciskiem numerycznym np. 1,2
Czytalem instrukcje z 1000 razy i wszystko robie OK (inaczej nie dzialaloby z AVR ON) Any ideas ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

boncio1

New member
Domenicus napisał:
Witam,

1. Mam jeden problem z laptopem.

Podlaczam video D-SUBem bezposrednio do TV a audio zwyklym jackiem (zielony) z wyjscia sluchawkowego do Analog 1 na ampli. Wszystko jest i chodzi bez problemu gdy laptop leci na bateriach. Jednak gdy podlacze zasilacz do lapka to z glosników wydobywa sie buczenie, jakby przeciazenie jakies. Czy moze dlatego ze podlaczony jest ampli, TV, sub, lapek do tej samej listwy sieciowej ?

2. Scenariusze w pilocie.

Bez problemu moge nagrac Makro i przypisac do przycisku AVR, czyli wciskam AVR ON i wlacza sie TV, DVD, AMPLI na raz. Jednak nie moge tego zrobic z zadnym przyciskiem numerycznym np. 1,2
Czytalem instrukcje z 1000 razy i wszystko robie OK (inaczej nie dzialaloby z AVR ON) Any ideas ?

Ad.1 Też tak mam i nie wiem jak ten problem rozwiazać na analogu. Nie pomaga nawet podpięcie w inny kontakt z inna listwą. Nie sprawdzałem z inną fazą, ale mało kto ma w jednym pokoju kilka faz :)
Pomaga oczywiście kabelek cyfrowy. Chyba każdy laps ma wyjście cyfrowe dzielone z analogiem.

Ad.2 Coś musisz źle robić, albo masz popsutego pilota, bo u mnie działa poprawnie.

p.s. Szkoda, że nie można scenariuszy przypisać do guzików wyboru źródła...
pozdro,
 
Ostatnia edycja:

mystras

New member
witam,
powiedzcie gdzie w menu jest mozliwe nastawienie czestotliwosci odciecia suba?
u mnie tego nie moge znalezc.
czy to, ze mam soft 0.93 moze byc przyczyna?
 

Domenicus

New member
mystras napisał:
witam,
powiedzcie gdzie w menu jest mozliwe nastawienie czestotliwosci odciecia suba?
u mnie tego nie moge znalezc.
czy to, ze mam soft 0.93 moze byc przyczyna?

Hej,

wydaje mi sie ,ze jest to ustawienie wielkosci SUBa. Tam gdzie ustawiasz satelity, mozesz tez ustawic wielkosc w calach. Zalezy tez jak masz polaczonego (jakimi kablami). Ja mam Infinity i pisze jesli podlaczam przez wejscie LFE to odcieciem steruje elektronika (LFE Trim mi sie wydaje), jesli zwyklymi (tymi co reszta glosników) to manualnie pokretlem na subie.

Nie wiem czy to pomaga, ale moze ktos jeszcze sie wypowie.
 

mystras

New member
Domenicus napisał:
Tam gdzie ustawiasz satelity, mozesz tez ustawic wielkosc w calach. Zalezy tez jak masz polaczonego (jakimi kablami). Ja mam Infinity i pisze jesli podlaczam przez wejscie LFE to odcieciem steruje elektronika (LFE Trim mi sie wydaje), jesli zwyklymi (tymi co reszta glosników) to manualnie pokretlem na subie.
Wielkosc w calach mam ustawiona.
ale czest. odciecia nie widze w ogole.
Mam suba JBL 150 podlaczonego przez wejscie LFE (kabel troszke podobny do coaxiala-to chyba LFE?).
LFE Trim mozna zmieniac ale nie w hercach zdaje sie...
 

boncio1

New member
Odcięcia w Hz nie ma w HK. Za to każdy sub ma odcięcie z tyłu, choc pewnie nie będzie skali, tylko zakres.
Moim subiektywnym zdaniem lepsze efekty są jak w subie się odcina częstotliwość, a nie tylko LFE.
 
Ostatnia edycja:

mystras

New member
ja mam w subie w HZ - nastawilem na ok 80 HZ.
fronty mam odciecie (crossover frequency?) na 80Hz, tak samo sorround'y i center.
czy to dobre wartosci? Mam zestaw JBL Northridge E80 (E80, EC25, E20 i sub E150).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry