H/K AVR 255, problem z ustwieniem głośności

robstach

New member
A ja napisze tak: Miałem H/K AVR340, od tygodnia mam AVR255 i różnicy w dźwięku nie ma. Nie jestem jakimś specem od odsłuchu ale naprawdę teraz widzę że wymiana na nowszy model był błędem. Nowy Harman jest z pażdziernika 2008, wgrałem nowy soft (przy zmianie programów w tunerze kablówki słychać "pyknięcia" w głośnikach, jest cichy) Moje głosniki JBL E80, EC35, E10, sub,B&WASW608, pomieszczenie ma 20 m.

Pozdrawiam Wszystkich.
 

emde666

New member
Witam, ja jakis tydzien temu zdecydowalem sie na H/K AVR 255. Przed kupnem sprawdzilem czy cos pyka itp. Model z grudnia 2008, nic w nim nie pyka, nie cyka, wg. mnie jest wszystko ok. Soft to 0.93.1.1. Narazie nie zmieniam bo nie widze takiej potrzeby. pzdr
 

robstach

New member
Widocznie Trafiłeś na "lepszy model", ja miałem pecha. :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

carther22

New member
HK 255 i PS3

Witajcie,
Zakup HK AVR255 skłonił mnie do odwiedzenia tego forum. Na wstępie piszę, że mam PS3.
Rozwiązując poszczególne opisywane tu problemy dotarłem do takiego, który objawił się dopiero po aktualizacji. Mianowicie w momencie włączenia dowolnego BD zmienia się rozdzielczość do 720. Ustawiona jest oczywiście 1080 jednak włączenie nawet płyty nagranej w 1080 i tak powoduje zmianę na plazmie na 720. Co więcej nie można tego zmienić. W opcjach źródła harmana inne rozdzielczości są szare i nie można ich wybrać. Przed aktualizacją było wszystko OK. Sprawdzałem kable, przełączałem bezpośrednio na plazmę i wszystko było jak należy. Inne źródła chodzą bezproblemowo, można zmieniać rozdzielczość do woli.
W trakcie ładowania dysku wyraźnie trwa to dłużej i w końcu dysk startuje ale dopiero po zmianie na 720.
Nic w PS3 nie mieszałem po aktualizacji. Czy to problem PS3 czy jakieś kolejne ustawienia harmana?
Będę wdzięczny za pomoc.
 

carther22

New member
Plazma Philips 5332. Jak pisałem wcześniej, przed updatem wszystko było ok i bezpośrednie podłączenie PS3 do plazmy też bezproblemowe
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wyświetlacz plazmowy WXGA o rozdzielczości 1024x768 pikseli

najlepszy dla niego sygnał to 720p i tak robią urządzenia. Posprawdzaj może któreś samo dopasowuje rodziałkę do tv.
 

carther22

New member
Dzięki wielkie za to info :)
Prawdę mówiąc nie wiedziałem, że taka rozdzielczość będzie najlepsza, chociaż już podobne opinie czytałem po necie. W takim razie poustawiam inne źródła na 720.
Ale i tak ciekawe, że nawet na siłę nie mogę tego zmienić przy sygnale z PS3, bo z Cyfrowego Polsatu HD mogę robić co chcę.
Sprawdzałem wszystkie mi znane opcje w PS3 po kolei i zmieniałem co się da i ciągle to 720. Fakt, że obraz jest OK, tylko wiesz, wkurza ten brak możliwości zmiany.
według mnie to Harman dopasowuje na siłę, tylko ciekawe, że nie robi tego z innymi źródłami. No cóż, może pozostanie to tajemnicą...
 
Do góry