Gta Iv

sin111

New member
Czy gra obsluguje rozdzialke 1080p czy tak jak wiekszosc gier( o ile nei wszystkei) 720p? Ja dzis biegne do sklepu po pracy - powiedzieli ze wystawia do sprzedazy egzemplarze ktory byly w pre orderze ale nie zostaly odebrane do 17 :)
 

-AS-

New member
Sin111 - na pudełku jest napisane 720p, 1080i oraz 1080p, ale gra po uruchomieniu odpala się w 720p. Można ustawić 1080p odznaczając 720p i 1080i w opcjach PS3, ale wtedy konsola skaluje grę do 1080p.

Po paru ładnych godzinach grania mogę powiedzieć, że gra jest super. Scenariusz rewelacja, miasto ogromne, multiplayer (w którego jeszcze nie grałem dużo) też super. Moim zdaniem, gra warta kupna :eek:k:

Pozdrawiam
 

neospiderman

New member
sin111 napisał:
Czy gra obsluguje rozdzialke 1080p czy tak jak wiekszosc gier( o ile nei wszystkei) 720p? Ja dzis biegne do sklepu po pracy - powiedzieli ze wystawia do sprzedazy egzemplarze ktory byly w pre orderze ale nie zostaly odebrane do 17 :)

W sumie to zapomnij nawet o prawdziwym 720p, ostatnio sie okazało że wersja na ps3 jest renderowana w 640p i upskalowana przez konsole do 720p.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jeśli to prawda,to kolejna fajna gra spartolona wizualnie przez ps3.Wygladajaca lepiej na xbox :hmm: Kiedy to sie skonczy????
 

sin111

New member
Dzis w Dublinie poszedlem po gre do game.co.uk i na polkach bylo sporo egzemplarzy gry wiec powiedzialem ze chce kopie jedna. koles zaczal krecic nosem i mowil ze jak nei mialem zamowionej to nei moze sprzedac... na to ja ze dzwonilem dzis do nich i ponoc egzemplarze ktore zostaly nieodebrane w preorderze beda wystawione na sprzedaz od 17 - a bylo godz cos po 18... Wiec kolesia wcielo i powiedzial ze mi gre sprzeda.... ale jak kupie PAD albo poradnik gta4 za 20 euro. O malo co mnie ze sklepu nie wynosili tak sie wqr{:&%#* ! Jutro pisze list ze skarga do firmy...
I chociaz gra JEST dostepna w innych sklepach to jej NIE CHCA SPRZEDAC bo mowia ze to wsyzstko bylo zamowione przed premiera i dopiero kolejna partia( polowa przyszlego tyg) bedzie dostepna "dla ludu"....
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
GTAIV - problemy na PS3 ???

...a co wy na to? ->

GTA IV zepsute?

Nabywcy "Grand Theft Auto IV" w wersji na PS3 zgłaszają problemy z zawieszaniem się gry.
Największa premiera tego roku, może okazać się dla Rockstara wielką klapą. Na oficjalnym forum PlayStation, pojawiły się bowiem wpisy ludzi, którym GTA IV zawiesza się. Problem dotyczy wersji na PS3.

gta4460d.jpg


Niektórym gra zawiesza się co kilka minut i najwyraźniej nie ma żadnego związku z modelem systemu, ponieważ zdarza się to na różnych wersjach PS3, aczkolwiek najczęściej na wersji 60GB. Najwyraźniej Rockstar czegoś nie dopatrzył i teraz będzie zmuszony łatać grę.

Fidel

źródło: http://gry.onet.pl/1740494,,GTA_IV_zepsute,wiadomosc.html
 

WoJoW

New member
Według mnie sprawa zawieszania się gry spowodowana jest dużym (względem innym gier) nagrzewaniem się konsoli (sam to zauważyłem). Spotkałem się z wieloma opiniami, że gdy ps3 stoi w odpowiednio przewiewnym miejscu to nikomu się nie zawiesza. Niektórzy grają nawet z 15h naraz i nic się im nie dzieje - dotyczy to zarówno 40gb i 60gb wersji.
 

Carty

New member
Ja mam PS3 w wersji 60GB i GTA kilka razy mi się już zawiesiło.
Ale wątpię, by miało to cokolwiek wspólnego z przegrzewaniem konsoli - dwa razy zaliczyłem zwiechy po raptem kilku minutach grania na świeżo uruchomionej konsoli, innym razem gram po kilka godzin non-stop i nic się nie wiesza. Więc to chyba raczej jakiś bug a nie wina chłodzenia.

Sama gra cholernie mi się podoba i nie żałuję wydanej kasy, ale nie czuję też jakiegoś powalającego skoku jakościowego po poprzedniej części. A nawet moim zdaniem zrobili w jednym krok w tył w stosunku do GTA:SA - pływające po drodze i bujające się na wszystkie strony auta z ręcznym gwarantującym bączka :(

Rockstar ma jednak u mnie ogromnego minusa za ocenzurowanie panienek w grze w końcu jakby niebyło dla dorosłych - klub ze striptizem będący w rzeczywistości klubem bikini i laski z pozaklejanymi sutkami to już przesada.
Zresztą "bawi" mnie taka hipokryzja, nie wiem tylko czy cenzorów czy autorów - mogą pokazać egzekucję ze strzałem prosto w pysk i rozbryzgami krwi, ale kawałka cycka się boją :hmm:
 

forzainter1g

New member
????

Co ty gadasz nie ma powalacjego skoku??
A nowy silnik graficzny - RAGE
Nowa fizyka gry i jazdy-Euphorphia
Nowy system celowania
Multiplayer
System Oslon
Takie wielkie miasto.
Polacy w grze to chyba dla nas plus:grin:.
Nowy system poszukiwan Policji.
Inteligentna Policja i Przechodnie np dzownia na Policje jak nosisz bron
Realistyczny system zgniotow pojazdu.
To tylko kilka rzeczy z nowego GTA.
Juz nie pamietam ile tych tysiecy tych gadek i filmikow.
I jak tu mowic o kroku w tyl!!.
Jezeli chodzi o te laski tak to jest juz Rockstar dostal tyle karf finansowych ze boja sie juz robic takie rzeczy znowu ten koles zaatakuje co zawsze walczy i pozywa GTA.
A o przemoc nie mozna sie przyczepic jest na pudelko +18 jest.
A chyba w stanach jest inne oznaczenie i by te laski kwalifikowaly sie do MATURE
 

ortax360

New member
Witam

Do posiadaczy Sonego x3000/3500 - mozna polepszyc jakosc grafiki W Gta 4-( wyrazistosc . ostrosc i pozbyc sie - prawie rozmycia ) gra wyglada o niebo lepiej - grę odpalamy w 720p właczamy DRC 1 - realizm 90-100 , czystosc 5-10 :D . 100 hz właczone - Standart , tryb filmu na Auto 1 ( lub wyłaczyc ) .

Pozdrawiam
 

Carty

New member
forzainter1q

Może nie do końca jasno się wyjaśniłem - chodziło mi nie o skok technologiczny, bo ten jest ogromny, ale o samą jakość rozgrywki.
RAGE i Euphoria oczywiście że w świecie GTA robią wrażenie, ale poza zmianami technologicznymi to sama rozgrywka wg mnie została rozbudowana względem GTA:SA czyniąc z gry bardzo bardzo dobrej prawie doskonałą. Rozbudowana, bo główny mechanizm gry się nie zmienił od GTA III, każda kolejna część dodawała jakieś nowe smaczki w mniejszej lub większej ilości, a przy GTA IV doszła jeszcze zmiana platformy i technologii. Ale dla mnie to dalej dopakowane GTA:SA w nowej oprawie.
Może ten cały hype w necie mnie nakręcił, że spodziewałem się cudów :hmm:

A co do kroku w tył, to wyraźnie napisałem, że chodzi mi o model jazdy, który w mojej opinii jest skaszaniony. Jako że dalej mam GTA:SA specjalnie sobie włączyłem, by porównać jazdę różnymi autami - różnica jest kolosalna. Auta są zróżnicowane co do rodzaju napędu (przód, tył, 4x4), nie tańczą na drodzę na ręcznym i bezproblemowo daje się szybko jeździć (pościgi lub ucieczki). A co nam przyniosło GTA IV? Jak narazie wszystkie auta jakimi jeździłem zachowują się jak tylnonapędowce (nawet terenówki), ręczny jest koszmarny, no i bez większych problemów można auto przewrócić na ostrym zakręcie. Dla mnie to właśnie jest ten krok w tył.

BTW euphoria nie odpowiada za model jazdy, a za animacje ludzi i ich AI.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dla mnie gra jest super, wciągneła mnie bardzo mocno, żadko bywa że w coś gram 7 godzin:) Jedyne co sprawia niedosyt to grafika, niby wszystko ok ale spodziewałem się wiekszego boom. W każdym razie idę się teraz zagrywac bo gra jest świetna.
 

forzainter1g

New member
Model jazdy

To troche rzecz wzgledna nie ktorzy uwazaja go za bardzo realistyczny i idealny chociaz mi tez sie nie podoba:grin:.Najgorsze sa te przechyly samochodu.
Mowisz ze nic sie nie zmienilo w rozgrywce od GTA 3 i o to chodzi co chcesz zmieniac nie rozumiem troche zmienic GTA to tak jak z FIFY wyrzucic pilke nozna?? To jest GTA i o to chodzi w GTA ale w tej masz mozliwosci zmieniania fabuly i wiele misji pobocznych.
 

sin111

New member
Czy ma ktos podobny problem? Po zainstalowaniu softy 2.30 GTA4 staje w momencie ladowania sie save'u... Przechodzi te pare obrazkow pisze za laduje mape...i tak zostaje- czekalem z 10 min. Zresetowalem konsole, nawet ost save skasowalem ale dlej nic nie dziala...
 

forzainter1g

New member
Masz ten blad

Masz ten blad wystepujacy na Ps3.
Rockstar mowi ze wystarczy zrestartowac konsole a jak nie da rady to przeinstalowac GTA a jak to nie pomoze to moze tylko oznaczac ze masz starsza konsole Ps 3 60gb i czekac az Rockstar to naprawi a jak jej nie masz to naprawde nie mam pojecia.
 

Ru$lan

New member
Zeby było jasne - ŻADEN z podanych przez forzainter1ga sposobów NIE DZIAŁA
JEDYNĄ PEWNĄ metodą na uniknięcie problemów z grą jest WYŁĄCZENIE dostępu do sieci w PS3 (sprawdzone organoleptycznie - wczoraj męczyłem się cały dzień zanim udało mi się do tego dojśc )
 

sin111

New member
Ru$lan masz racje - bo wlasnie kabelek podlaczylem aby pograc w sieci bo ponoc dobra zabawa... no to co teraz...Czekamy na patch? W takim razie jak inni uzytkownicy graja po sieci? Konsole mam z Grudnia 07 40gb
 

Ru$lan

New member
Ja póki co i tak w multi nie gram (mam zamiar dopiero po przejściu singla) - tak więc nie pozostaje nic innego jak czekanie patch który zalatwi ten problem.
 
Do góry