Gry dla dwóch graczy

Carbon_

New member
Bez reklam
Resident Evil 5 - wiem, że gierka z '09, ale jeśli nie próbowałeś, to tryb kanapowy tutaj rządzi.

Granie na split screen przeciwko sobie nie ma zbytniego sensu, bo zawsze wiemy gdzie jest przeciwnik.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
To może ja dodam coś od siebie bo ostatnimi czasy gram w zasadzie tylko w gry z CO-OPem. Polecam szczególnie Trine, obie cześci Army of Two - zdecydowanie najlepsze w swoim gatunku, pierwszą część Kane & Lynch (ze względu na fabułę i bardzo barwne postaci) oraz drugą gdzie znacznie poprawiono sterowanie, które jak dla mnie było całkiem skopane w pierwszej części. Dużo frajdy daje też Resident Evil 5 choć trzeba się przyzwyczaić do systemu rozgrywki - albo strzelamy, albo idziemy :mrgreen:. Jak ktoś bardzo lubi grać na podzielonym ekranie to wbrew pozorom warto zainteresować się Terminatorem. Gra jest wprawdzie bardzo monotonna i przez 90% rozgrywki otoczenie się nie zmienia, a czas rozgrywki jest bardzo krótki, ale mimo wszystko dobrze się bawiliśmy z kolegą. Na koniec warto wspomnieć też o Modern Warfare 2, gdzie można wraz z kompanem przejść misje specjalne, co na wyższym poziomie trudności daje spoooro satysfakcji :)
O LittleBigPlanet nawet nie wspominam bo każdy wie że to gra stworzona do gry w CO-OPa :krol:
 

Krogulec6

New member
Kupiłem COD: BO. Multi player w trybie ZOMBI daje wiele radości. Dzięki za propozycje. Jak znudzi się nam ta gra to wezmę coś innego z proponowanych tytułów.

Pozdrawiam
 

Krogulec6

New member
Polecam do gry z "jednej kanapy" grę Killzone 3, w którym można wspólnie przejść kampanie. Grałem w demo ściągnięte z sieci i jest całkiem fajnie.

KZ3 jest bardziej grywalne od COD:BO (tryb zombi). Tryb zombi nie jest taki łatwy (dotrwaliśmy do 7 rundy). Może to wynika z tego, że jesteśmy początkującymi graczami na PS3 i musimy się przyzwyczaić do pada zamiast klawiatury i myszki.
 

plast

New member
Bardzo polecam Lare Croft, ktora jest obecnie w PSStore w smiesznej cenie - swietna dynamika gry (troche walki, duzo akcji w stylu Indiana Jonesa jak uciekanie przed walacymi sie podlogami itp.) i dajace oddech bardzo dobrze wymyslone zagadki, przy ktorych trzeba wspolpracowac z druga osoba. Jedyna wada to krotkosc gry (okolo 7-10h grania) i marne replayability, no ale za taka cene to i tak rewelacja.

Polecam tez PixelJunk Monsters, taki Tower Defense i mozna grac we dwojke ;).
 

tomiga

New member
Bardzo polecam Lare Croft, ktora jest obecnie w PSStore w smiesznej cenie - swietna dynamika gry (troche walki, duzo akcji w stylu Indiana Jonesa jak uciekanie przed walacymi sie podlogami itp.) i dajace oddech bardzo dobrze wymyslone zagadki, przy ktorych trzeba wspolpracowac z druga osoba. Jedyna wada to krotkosc gry (okolo 7-10h grania) i marne replayability, no ale za taka cene to i tak rewelacja.

Polecam tez PixelJunk Monsters, taki Tower Defense i mozna grac we dwojke ;).

Z tym ze gra jest godna polecenia to sie w 100% zgodze co do pozostalych kwestii nie
a) 7-10h grania jak na gre z PSN za 50 pln to jest dobry wspolczynniki ceny do dlugosci (w promocji mozna bylo dostac za 36)
b) replayabity tez jest bardzo duzo poniewaz po przejsciu planszy mozemy ja jeszcze masterowac na kilka sposobow
- zbierac ukryte czaszki
- zbierac wszystkie rodzaje broni
- zbierac wszystkie relikwy
- osiagnac okreslona liczbe punktow (jak najmniej smierci za ktore odejmowane sa punkty)
- dodatkow kazdy level ma jakies swoje specyficzne elementy (ukoncz level w ponizej jakiegos czasu, zabij jakiegos potwora w okreslonym czasie, zabij wszystkich wrogow okreslonego typu, wyszukaj jakies specyficzne dla lokacji)
Wiec jezeli ktos bedzie chcial masterowac gre znajdzie wiele powodow zeby do niej wracac.
 

plast

New member
Tomiga :)

Ad. a) Ja kupowalem kilkanascie dni temu za bodajze 26 zl i to byla super cena, tak do 50 zl mysle, ze jest to swietny deal jesli kupujemy gre pod katem co-opa, bo mamy zapewnione te kilka godzin swietnej zabawy dla 2 osob, ciezko w tej cenie o cos porownywalnego :). Niemniej ja jestem z tych, dla ktorych wspolczesne gry wymagajace 5-10h grania by je skonczyc nie pozwalaja nawet dobrze sie wczuc w rozgrywke, podczas gdy to juz koniec. Ale oczywiscie tutaj cena do dlugosci jest super.

Ad. b) Powody, ktore wymieniles, to moze wystarczajaca pokusa dla fanow trofeow, ale nie dla kogos kto gra w gre dla fabuly, akcji i zagadek :). Generalnie w tego typu grze ciezko o nieliniowa fabule czy mozliwosc rozwiazania danej zagadki na wiecej niz jeden sposob, wiec dobrze, ze autorzy zadbali chociaz o takie wlasnie dodatki jak bonusy za jakies podzadania, ale to nadal troche malo by przecietny gracz usiadl do gry drugi raz. Co nie zmienia faktu, ze warto nawet dla tego jednego razu :).
 

tomiga

New member
Tomiga :)

Ad. a) Ja kupowalem kilkanascie dni temu za bodajze 26 zl i to byla super cena, tak do 50 zl mysle, ze jest to swietny deal jesli kupujemy gre pod katem co-opa, bo mamy zapewnione te kilka godzin swietnej zabawy dla 2 osob, ciezko w tej cenie o cos porownywalnego :). Niemniej ja jestem z tych, dla ktorych wspolczesne gry wymagajace 5-10h grania by je skonczyc nie pozwalaja nawet dobrze sie wczuc w rozgrywke, podczas gdy to juz koniec. Ale oczywiscie tutaj cena do dlugosci jest super.
Patrzylem na oficjalna cene w euro tez wydawalo mi sie ze kupowalem ja znacznie taniej (chyba ok 30 pln)
To jest gra dystrybucji cyfrowej naprawde nie mozna ja porownywac do gier pudelkowych za 200 pln
Jak dla mnie tez deal super :)
Ad. b) Powody, ktore wymieniles, to moze wystarczajaca pokusa dla fanow trofeow, ale nie dla kogos kto gra w gre dla fabuly, akcji i zagadek :). Generalnie w tego typu grze ciezko o nieliniowa fabule czy mozliwosc rozwiazania danej zagadki na wiecej niz jeden sposob, wiec dobrze, ze autorzy zadbali chociaz o takie wlasnie dodatki jak bonusy za jakies podzadania, ale to nadal troche malo by przecietny gracz usiadl do gry drugi raz. Co nie zmienia faktu, ze warto nawet dla tego jednego razu :).
Zagadki roznia sie w przypadku grania single i co-op. Inaczej trzeba je rozwiaza uzywajac wlasciwosci cooperacji.
Co do fabuly wybacz ale wiecej zabawy oferuja dzisiaj jedyni RPGi lub gry pokroju RDR czy GTA.
Gry akcji raczej nie rozpieszczaja pod wzgledem dlugosci rozgrywki (co zreszta sam przyznales :)
Wiec moim zdaniem sie ma sie co zastanawiac, gdyz za ta cene ciezko znalezc cos rownie dlugiego i ciekawego.
W trybie coop jak najbardziej kreci pobijanie rekordow (czy przechodzenie planszy ponizej jakiegos progu czasowego) Dla wielu osob bedzie to spora dodatkowa frajda. (Pytanie oczywiscie co kto lubi)

A fabuly to akurat w tej grze za duzo nie ma (wiec dla niej nie samej to bym jej nie kupowal ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry