Gran Turismo 5

Hajcior_PL

New member
:) Mam pytanie jak ktoś kupować formułe gt w "Używanych samochodach" to jak długo czekał?
Ja już czekam bardzo długo i ona się nie pojawia.
Ps. Pamiętam że jak na nią zbierałem to była całkiem często.
 

lisek00

New member
gt5 i 3d

Bawiłem się w gt53D w saturnie jakieś 10 minut ,czyli bardzo mało. Koleś od sony włączył mi trasę w deszczu i ....niedługo wytrzymałem - po jakiś 5 minutach rozbolała mnie głowa i oczy ,
średnio to widzę , ale może ja tak reaguje , proponuje podjedź do MM czy Saturna i sam sprawdź, bo chyba jednak trzeba samemu się przekonać jak organizm to przyjmie :)

pozdr

Wczoraj przyszedł 50vt20 więc po ustawieniu na szybko tv sprawdziłem jak działa gt5 w 3d. Po pierwsze w 3d gra jest w 720p co raczej nie zmienia wiele - przynajmniej ja nie zauważyłem różnicy siedząc od tv 2-3m. W ustawieniach można ustawiać intensywmość 3d i jeszcze jeden parametr który określa odległość od tv (chyba:)). Na początek włączyłem sobie zapisaną powtórkę wyścigu i... spadłem z kanapy prawie. Nie spodziewałem się że aż tak to będzie wyglądało. Widok z maski jest taki jakbyśmy na niej siedzieli. Widok z kabiny (Camaro z-28) miażdży klejnoty :) Mi osobiście z widokiem wewnątrz (2d) nie jeździło się najlepiej - nie mogłem dobrze ocenić odległości. W trybie 3d mam taką głębię że ocenianie odległości przychodzi mi o wiele łatwiej. Nie jeździłem w deszczu ale akurat deszcz w 3d chyba bardziej przeszkadza niż pomaga. Jeździłem jakieś pół godziny i nie miałem jakiś problemów z bolącymi oczami czy głową. Ciekawe jak będzie na dłuższą metę.
Reasumując po podłączeniu 3d osobiście poczułem się jakbym zagrał w nową grę. Wrażenia są nieporównywalnie inne niż 2d. Nie miałem odczucia że 3d w tej grze jest wsadzone na siłę a tego najbardziej się obawiałem. To tyle tak na szybko:) Oczywiście są to moje jak najbardziej subiektywne odczucia z 3d w gt5. Gdybyście mieli jakieś pytania - nie krępujcie się :)
 

lisek00

New member
Na początku też byłem w szoku,trwało to jednak niecałą godzinkę,potem mi przeszło.Na dzień dzisiejszy, nie ma dla mnie gry,w której efekt 3D urwał by mi jaja,filmy owszem ale i tak nie wszystkie:-D
Całkiem możliwe że u mnie tak też będzie, film to jednak co innego niż gra. Wszystko jest specjalnie pod 3d robione. A w grze nie da się (chyba) tak dokładnie zaprojektować czy też zgrać 2d z 3d. W weekend podłącze kierownicę i sprawdzę dokładniej :)
 

todei

New member
Sprawdzaj kolego,sprawdzaj bo ja się już na tego vt20 bardzo napaliłem i czekałem na kogoś takiego jak Ty,co się tak hojnie wrażeniami podzieli:)hahaha
Właśnie też gram w GT 5 i na samą myśl o 3D przechodzą mi ciarki...
Jeśli możesz,to sprawdź Killzona3(jest demo)bo to podobno najlepiej zrobiona gra w 3D...A nie orientujesz się może czy po podłączeniu ps3 kablem hdmi do ampka(denon1910),który nie obsługuje 3D,obraz 3D będzie przesłany z tego ampka do tv,bo zależy mi żeby mieć dzwięk HD i 7.1 ale nie wiem czy 3D przejdzie przez niego...?Trochę trudno zrozumieć o co mi chodzi ale może załapiesz ;)
 

dredsons

New member
Bez reklam
Sprawdzaj kolego,sprawdzaj bo ja się już na tego vt20 bardzo napaliłem i czekałem na kogoś takiego jak Ty,co się tak hojnie wrażeniami podzieli:)hahaha
Właśnie też gram w GT 5 i na samą myśl o 3D przechodzą mi ciarki...
Jeśli możesz,to sprawdź Killzona3(jest demo)bo to podobno najlepiej zrobiona gra w 3D...A nie orientujesz się może czy po podłączeniu ps3 kablem hdmi do ampka(denon1910),który nie obsługuje 3D,obraz 3D będzie przesłany z tego ampka do tv,bo zależy mi żeby mieć dzwięk HD i 7.1 ale nie wiem czy 3D przejdzie przez niego...?Trochę trudno zrozumieć o co mi chodzi ale może załapiesz ;)

Nie zastanawiaj się ani chwili,nie tylko 3D w nim rządzi,dla mnie najlepsza plazma.
 

lisek00

New member
Sprawdzaj kolego,sprawdzaj bo ja się już na tego vt20 bardzo napaliłem i czekałem na kogoś takiego jak Ty,co się tak hojnie wrażeniami podzieli:)hahaha
Właśnie też gram w GT 5 i na samą myśl o 3D przechodzą mi ciarki...
Jeśli możesz,to sprawdź Killzona3(jest demo)bo to podobno najlepiej zrobiona gra w 3D...A nie orientujesz się może czy po podłączeniu ps3 kablem hdmi do ampka(denon1910),który nie obsługuje 3D,obraz 3D będzie przesłany z tego ampka do tv,bo zależy mi żeby mieć dzwięk HD i 7.1 ale nie wiem czy 3D przejdzie przez niego...?Trochę trudno zrozumieć o co mi chodzi ale może załapiesz ;)

Spokojnie, niezdrowo się tak podniecać jak mawiają najstarsi górale :)
Teraz mnie zestresowałeś i nie wiem co z tego wyjdzie:roll:
Tak czy siak kilka słów skrobnę może nawet w niedzielę wieczorkiem.
Sam mam podpiętą konsolę bezpośrednio pod tv ale nie wydaje mi się żeby podpięcie przez ampli coś zmieniało w końcu on tylko przesyła sygnał dalej (chyba). Mam onkyo 505 i przez niego puszczony na tv obraz z xtreamera. Filmy 3d (a właściwie reklamówki:)) bez problemu działają.
Nie wiem tylko czy będziesz miał dźwięk hd, coś mi się wydaje że przy 3d masz tylko 720p i dts ale głowy czy innych członków nie dam sobie uciąć :-D
 

Hajcior_PL

New member
Hmm panowie zmienię temat na chwilę bo jak zawsze mam problemy.
Generalnie chodzi mi o to jakim samochodem przejechaliście American Championship (tor owalny).
Próbowałem fordem gt 05 po ostrym tuningu i nic. Na zakrętach wypada. ( Oczywiście opony wyścigowe miękkie).

Ps. Tej formuły GT nigdy się nie doczekam w tym salonie używanych samochodów.

Pozdrawiam
 

dredsons

New member
Bez reklam
Hmm panowie zmienię temat na chwilę bo jak zawsze mam problemy.
Generalnie chodzi mi o to jakim samochodem przejechaliście American Championship (tor owalny).
Próbowałem fordem gt 05 po ostrym tuningu i nic. Na zakrętach wypada. ( Oczywiście opony wyścigowe miękkie).

Ps. Tej formuły GT nigdy się nie doczekam w tym salonie używanych samochodów.

Pozdrawiam

Na temat formuły GT to @debeef napisał parę postów wcześniej ,jest dostępna cały czas.
 
Do góry