Gran Turismo 5

Peek

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Ja tam wolę cieszyć się bardzo dobrą grą jaką jest forza 3 oraz gt5 jak wyjdzie i grać w nie zamiast oglądać jakieś smutne filmiki dokumentujące glitche. Ten glitch z gt5 academy też mnie mało obchodzi bo z fizyką nie ma on nic wspólnego - ot glitch jak milion innych.

I tym optymistycznym akcentem proponuje zakończmy spory, waśnie itp.

Idą święta, czas zgody i radości, więc wybaczmy Bambo i niech Bambo wybaczy nam (prawdę?).

Życzę Wszystkim Wesołych rodzinnych świąt.
 

kulig75

New member
Peek napisał:
I tym optymistycznym akcentem proponuje zakończmy spory, waśnie itp.

Idą święta, czas zgody i radości, więc wybaczmy Bambo i niech Bambo wybaczy nam (prawdę?).

Życzę Wszystkim Wesołych rodzinnych świąt.

I vice versa nie ma o co się spierać to tylko gry. Bambolo82
normalnie z kanapy spadłem te filmiki to lepsze niż te teksty które tu widziałem.
Nie ma to jak odzew na takich co po nie którzy wyskakują z czymś takim.
Nie ma co popadać w skrajności pewnie gra była w fazie produkcji taki numer by nie przeszedł w pełnej wersji bez jaj hehe.

Ale chociaż humor sobie poprawiłem było śmiesznie.
 

ps_user

New member
Bez reklam
@ SierzantHarris & Szczupaczek:

Nie pisałem że chodzi o "wychodzenie" z zakrętu.
I myślę, że kierowcy rajdowi tak nie robią ale to jest gra i czasem warto przetestować niekonwencjonalną taktykę ;)
SierzantHarris napisał:
skoro wystarczy delikatnie dozować gaz by nie stracić trakcji i nadal przyśpieszać (w wyścigach od prędkości z jaką wchodzimy w zakręt ważniejsza jest prędkość z którą z niego wychodzimy).
Masz całkowitą rację, ale zauważyłem że łatwiej się kontroluje auto przy tej samej prędkości w początkowej fazie zakrętu, na wyższym biegu. Na niższym łatwiej wpada w poślizg.
Specjalistą nie jestem, a na krytykę zawsze otwarty :cool:
 

k0val

New member
kulig75 napisał:
Totalnym nie wypałem to twój tekst i ogarnij się człowieku pisząc o jakimś okrojonym demie które waży 200MB mówisz jakby to była pełnowartościowa wydana gra jak większość tutaj co się rzuca.
Forze3 widziałem i się zastanawiam co to ma być jakieś głupie porównania z demem GT5 dla mnie forza3 niczymdziej ultra realistyczne wyścigi jakiek specjalnym się nie wyróznia co to za kolory jak z bajki o pokemonach o samej fizyce jazdy nie wspominając.
Nie będę się tutaj rozwijał od razu powiem GT5 to najbarolwiek wyszły od czasów PSX-a kiedy wyjdzie pełne GT5 Forza3 pójdzie w nie pamięć.
Forza3 i fani tych wyścigów niech się cieszą że GT5 nie wyszło już teraz bo inaczej było by pozamiatane.

A tak Forza3 może teraz porządzić żeby nie być jakimś fanbojem GT5 i platformy PS3 powiem jedno Forza3 jest dobra ale może tylko zostać konkurentem dla GT5.

Forza3 do GT5 to tak jak X-klocek do PS3 tak to wygląda chyba wiecie o co chodzi bardziej zaawansowana maszynka PS3.Chyba nie muszę wymieniać szczegółów wszyscy wiedzą.

Tyle w temacie teraz możecie mnie linczować bo na pewno posypią komentarze zwolenników X-klocka i Forza3.

Narta.
co ty mi z Forza3 wyskakujesz ,ani ja nic o niej nie pisze ani ona mnie nie obchodzi bo w nią nie grałem i nie zagram bo nie mam xboxa.Nie mieszaj mnie w tą bitwę ja tylko oceniam demko GT5 które ma poniekąd przedstawiać fizykę finalnej gry a samo demko jest opatrzone nazwą tej że gry więc mam prawo mieć wątpliwości i bardziej oceniam tu jako "grę" te całe demo które zupełnie mi nie przypadło do gustu.Mam nadzieje że zmądrzeją i w GRZE GT5 będą zniszczenia bo jak widać na filmikach każda kraksa bez zniszczeń jest bardzooooooo sztuczna.
 

debeef

New member
Bez reklam
debeef - give me a break, wskaż mi tę łacinę a sam się ocenzuruję, przecież wyraznie napisałem że Bambi to albo debil albo nieświadomy, czyżbyś wybrał pierwszą opcję? lol


Nie pisałem o twoim ostatnim poscie tylko o twoim sposobie pisania (10 loli):D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
ps_user napisał:
@ SierzantHarris & Szczupaczek:

Nie pisałem że chodzi o "wychodzenie" z zakrętu.
I myślę, że kierowcy rajdowi tak nie robią ale to jest gra i czasem warto przetestować niekonwencjonalną taktykę ;)

:cool:

Luz, ja wiem że w gt5 academy to może się świetnie sprawdzać ale właśnie dlatego skrytykowałem twój sposób by pokazać że gt5 do "symulatora" jeszcze sporo brakuje co nie znaczy że to zle bo już była taka jedna gra która zachwyciła mnie z początku swą "realnością" żeby po kilku godzinach grania doprowadzić mnie do furii, mowa oczywiście o richard burns rally.

Debeef - a to w takim razie sorry, to był dla mnie komplement;-)

Narzekałem przed wyjściem gt4 bo miało mało zmian w stosunku do trójki i narzekam teraz ale i tak będę grał w to pewnie ze dwieście godzin tak jak w każdą poprzednią część gt. Jeśli polyphony nie chce mnie jednak zawieść to musi zrobić z gt5 trzy rzeczy: dać zniszczenia do każdej fury, niech będą choćby słabe ale w każdym z 1000 samochodów bo nie zniosę już tych kartonów. Druga sprawa to poprawa AI konsolowych szoferów żeby przestali w końcu jezdzić jak po sznurku, jak to zmienią i wprowadzą chociaż jakąkolwiek losowość ich zachowań na torze to gra w singlu będzie 10 razy ciekawsza. Trzecie moje życzenie a chyba raczej marzenie to zmienne warunki atmosferyczne, przecież już w trójce pamiętam że jezdziło się po mokrej nawierzchni to czemu by polyphony miało nie zakasować konkurencji wprowadzając coś bardziej złożonego?
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambo ma zawsze najwięcej do powiedzenia na temat gier, które widział jedynie na Youtube, czyli 99% o których piszemy na forum :rolleyes:

Ciężko mu przeżyć fakt, że Forza Motorsport 3 ma średnią 92.07% po 62 rackach a GT5P po 69 ma jedyne 79.76%, a co normalna osoba ma gdzieś bo albo gra w obie albo ma tylko jedną konsolę i wybiera grę właśnie na nią.

premek111 napisał:
jako ciekawostke zamieszczam link gdzie ten sam kolega wypowiadal sie we wrzesniu (4 i 9 post )
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43632
To jest już standard, dlatego normalna dyskusja z nim nie ma sansu. Podobnie było gdy jeździł po piratach z Xsa jak po łysej kobyle nazywając ich pospolitymi przestępcami póki nie wyszło na jaw że sam jest piratem i ciągnie filmy z netu by odpalać je na swoim projektorze :fool: Widać złości go, że PlayStation3 nie zostało złamane i nie może ściągać gierek z netu jak robi z filmami przez co musi kilka/kilkanaście miesięcy monitorować allegro zanim coś kupi lol.

---------------------------------------------------------------------

Bardzo podoba mi się wykonanie samochodów. Zarówno T10 jak i PD większość modeli outsource'uje (część z tego samego źródła, jest takie studio w Niemczech specjalizujące się w budowaniu modeli aut do gier) a modele w FM3 korzystają z tesselacji. Dlatego modele samochodów w obu tych grach wyglądają podobnie, ale już shadery w produkcie Polyphony wyglądają lepiej i efekt wizualny jest znacznie ciekawszy. Muszą tylko zrobić coś z otoczeniam, bo na razie mamy bitmapy z czasów dooma: http://i272.photobucket.com/albums/jj161/Wulfen1/PC180001.jpg
 

mataman

New member
Bez reklam
Link jaki zamiescilem był w ramach ciekawostki. Oczywiście bambo zareagował jak jakiś dzieciak któremu zabrali ulubiona zabawkę, krzyczac i tupiac nożkami. Bambo głęboki oddech i będzie dobrze.

Oczywistym jest ze wszyscy lub prawie wszyscy wypowiadajacy się s tym wątku kupią GT5, lecz też wymagany aby ta gra w szczególności w obliczu konkurencji ze strony forzy 3 była czymś wyjątkowym. GT5 nie może być tylko bdb grą, musi być zaj..... grą. Inaczej będzie to porażka polyphony i Sony.
 

azet

Member
Bez reklam
a możecie wspomóc mniej doświadczonego ? lubię pojedzić sobie DB9,ale na co zwracac szególną uwagę przy tuningu, są tzry opcje pewne -moc ,ciężar i opony,ale w czym jeszcze mozna pokombinować, by jakoś go jeszcze usprawnic, ? nawet na prostej drodze ma słabsze przyśpieszenie w porównaiu np. z clio,czy może nie da się ? a jakie Wy macie ustawienia ? mozna obnizyć zawieszenie np ? 9pytam siębo niebardzo kumaty jestem po angielsku...
 

asoz

New member
Z tego co wiem w tym Astonie nie ma ustawień aerodynamiki, więc szybciej jeździł już nie będzie.
Oczywiście na prostej.

Co do zakrętów to się nie wypowiadam, gdyż nigdy nie byłem fanem grzebania w ustawieniach.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziś pograłem godzinkę na nowym TVku "42"x10 (wcześniej LCD samsung LE"26"r41b), chyba już rozumiem o co chodzi z tymi drzewami 4d;). Teraz dopiero to zauważyłem, z bliska jeszcze bardzo ładnie ale już z daleka sama bitmapa i na większym tv widać to jak na dłoni. Tak samo tekstura trasy, rozmazana dokładnie jak z czasu ps1, bez trawy. Nie żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało ale marka GT do czegoś zobowiązuje, jako całość grafika jest dobra, modele aut koszące ale liczę na poprawę w finale.
 

-AS-

New member
SierzantHarris napisał:
Luz, ja wiem że w gt5 academy to może się świetnie sprawdzać ale właśnie dlatego skrytykowałem twój sposób by pokazać że gt5 do "symulatora" jeszcze sporo brakuje co nie znaczy że to zle bo już była taka jedna gra która zachwyciła mnie z początku swą "realnością" żeby po kilku godzinach grania doprowadzić mnie do furii, mowa oczywiście o richard burns rally.

To o czym pisal Ps_User nazywa sie short shifting i jest rowniez wykozystywane przez kierowcow wyscigowych.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
azet napisał:
hmmm ,to co powinno sięustawiać i jak ? o ile wogóle można ,ale chyba trzeba skoro clio wyprzedza astona ...

Polecam pobawic sie ustawieniami skrzyni biegow (skrocic lub wydluzycz poszczegolne biegi) oraz ustawieniami zawieszenia (obnizycz i usztywnic).

Znajdziesz w necie mnostwo propozycji tuningow dla poszczegolnych samochodow (m.in. na GTPlanet), wystarczy tylko poszukac.

Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
To o czym pisal Ps_User nazywa sie short shifting i jest rowniez wykozystywane przez kierowcow wyscigowych.

Pozdrawiam
Patrz, nie wiedziałem że taka technika ma swoją specjalistyczną nazwę :) Teraz po "zgoglowaniu" mam kolejne potwierdzenie moich szokujących teorii ;)
Polecam również ściągnąć replay jakiegoś wymiatacza w GT5 TT i zobaczyć że najczęściej jeżdżą w zakręcie powyżej biegu, który proponuje gra, tak aby obroty były nie za wysokie i moc również. Tu trzeba jechać a nie driftować :p Co jest generalnie trudne :evil:

P.S. Mały dodatek: http://www.youtube.com/watch?v=seUxh3EH-mA&feature=related
Zwróćcie uwagę jak kierowca przed skrętem np. w prawo, daje lekko w lewo. Technika przeciwskrętu, żeby auto po "odbiciu" się od zawieszenia lepiej zaczęło się ślizgać. Generalnie, raczej duży atut fizyki gry która w cale nie ma służyć driftowaniu, na którym się w GT5 TT traci cenny czas :idea:
 
Ostatnia edycja:

azet

Member
Bez reklam
dzięki za pomoc (AS)z tymi ustawieniami,ale mam taki dziwny niesmak, potwierdzacie ? po co nam 900 samochodów skoro w wyścigach np. on line, po tuningu można powalczyć tylko jednym samochodem w danym wyścigu, np. reno clio, ford gt- próbowałem róznymi ale jak zasiadłem w clio odrazu mozna było jako tako powalczyć , jeżeli tak będzie w finalnej wersji to nie widzę tego zbyt różowo,- chyba że jestem jeszcze młody w tej grze ...
 
Do góry