Gran Turismo 5

Bambolo82

Banned
Mam wrażenie, że w zasadzie wszystkie osoby tutaj się wypowiadające (no moż poza As'em i kikoma innymi) dojezdzają na codzień trojebusami do szkoły podstawowej. I to było na tyle z Waszą wiedzą o prowadzeniu samochodu i jak samochód zachowuje się na zakręcie.

W realu absolutnie nie da rady wjechać w 60-90 stopniowy zakręt na pełnym gazie nawet 60-konnym Clio, a co dopiero 200 konną bryką na oponach rajdowych. Sredni zakręt wymaga conajmniej zdjęcia nogi z gazu przy 70 km/h, a przy większej prędkości już hamowania hamulcem lub silnikiem. Przy autach wyścigowych o bardzo dużej mocy, prowadzenie w zakręt wymaga jeszcze bardziej gwałtownego hamowania. Dociśnięcie gazu do podłogi np. Hondy Civic w zakręcie kończy się wypadnieciem z zakrętu i tragicznym wypadkiem (oczywiście w realu i w Gran Turismo 5, ale nie w Forza).

@Peek: Gran Turismo 5 Prologue i najprawdopodobniej Gran Turismo 5 absolutnie miażdzy Forza 3 pod względem grafiki. Masz na ekranie 16 aut (w Forza 3 tylko 8 ) i dużo wyższą rozdzielczość full hd (w Forza 3 masz tylko 720p). Pojazdy mają widoczne wnętrze, nawet w trakcie wyścigu (w Forza 3 masz przyciemnione szyby). Samochody są dużo ładniej cieniowane w GT. Forza 3 ma nienaturalne, "kreskówkowe" kolory i na pewno takie barwy jakw Forza nie są fotorealistyczne! Trasa w GT Academy (to nie jest engine GT5! to jest engine GT5 Prologue, a tylko fizyka jest zbliżona do finalnego GT; trasa jest skromna i krótka bo demo waży zaledwie 200mb) wygląda ascetycznie, to fakt. Ale nie bój się, bo w GT Prologue są też bardzo ładne trasy "efekciarskie" (np. Londyn) i znacznie dłuższe i bardziej kręte (np. Suzuka). Doskonale widać jak "czarna" i brzydko jest cieniowana bryka Nissana w Forza 3 na tych sreenach ktore zapodałeś. Nie widac żadnych detali! Poprostu czarna plama! Jedno co jest zdecydowanie lepsze w Forza3 to rozdzielczośc tekstur trawy, ale ta w GT Academy jest niższa z uwagi na silną kompresję demka do zaledwie 200 mb. PS3 ma więcej samej pamieci na tektury niż całe to demko z dzwiękiem włącznie.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
A czy jak ruszasz tym BMW, czy tez innym samochodem z duza iloscia koni mechanicznych i napedem na tyl, to naciskasz gaz do dechy? Polecam sprobowac i zobaczyc co sie stanie.

Dlatego wlasnie granie na padzie w tego typu gryu nie ma sensu. Biadoliciem, ze samochod nie skreca, ze wpadacie w poslizgi. Gdy naciskacie przycisk, ktory odpowiada za 'gaz' na padzie, to tak jakbyscie nacisneli gaz do dechy w samochodzie. Nie potrzeba duzej wyobrazni, aby domyslic sie czym by sie to skonczylo w rzeczywistosci. W arcadowych grach gra sie tylko metoda 'gaz do dechy', poniewaz to nie jest gra arcadowa, wiec tak tu sie nie gra.

Dlatego trabie, zeby grac na kierownicy, bo granie na padzie nie ma sensu. Nie ma zadnej kontroli gazu, a skrecanie galka czy strzalkami jest rownie skuteczne co nie skrecanie w ogole.

Dla wszystkich, ktorym demo sie nie podoba pozostaje nic innego, jak w nie po prostu nie grac.

Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Człowieku co z tego że jest 1080p jak tak fatalne są trasy? porównaj sobie teksturę jezdni w F3 i GT5, porównaj sobie ilość objektów pobocznych na trasach. Co mi z tego że na ekranie jest 16 aut skoro jadę po trasie rodem z PS2. Nie wiem jak ty, ale ja podczas grania nie zaglądam we wnętrze samochodu tylko patrzę na drogę... A kreskówkowe kolory? kolory sa ok to w GT5 są jakieś wyblakłe. W każdym razie i na Prologu i na demie srogo się zawiodłem.

Dam ci radę Bambo, nie patrz na cyferki tylko na to co widzisz na ekranie. Jakbys zagrał w inne gry niż GT5 wiedział byś o co chodzi.
 

Peek

New member
Bez reklam
Człowieku co z tego że jest 1080p jak tak fatalne są trasy? porównaj sobie teksturę jezdni w F3 i GT5, porównaj sobie ilość objektów pobocznych na trasach. Co mi z tego że na ekranie jest 16 aut skoro jadę po trasie rodem z PS2. Nie wiem jak ty, ale ja podczas grania nie zaglądam we wnętrze samochodu tylko patrzę na drogę... A kreskówkowe kolory? kolory sa ok to w GT5 są jakieś wyblakłe. W każdym razie i na Prologu i na demie srogo się zawiodłem.

Dam ci radę Bambo, nie patrz na cyferki tylko na to co widzisz na ekranie. Jakbys zagrał w inne gry niż GT5 wiedział byś o co chodzi.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambo, tylko się nie rozpłacz, że ta gra zasysa :rolleyes:

Model jazdy sięga korzeniami ery PSXa - konsoli taktowanej procesorem 33 Mhz. Cell odwala tutaj ciężką pracę ;]
 

Szczupaczek

New member
Bambolo82 napisał:
Mam wrażenie, że w zasadzie wszystkie osoby tutaj się wypowiadające (no moż poza As'em i kikoma innymi) dojezdzają na codzień trojebusami do szkoły podstawowej. I to było na tyle z Waszą wiedzą o prowadzeniu samochodu i jak samochód zachowuje się na zakręcie.

Czuję się obrażony Twoimi tekstami...Nie znasz mnie to nie pisz bzdur...Czy ja Cię kiedyś obraziłem? (wiem że może to nie było skierowane do mnie , ale i tak pisze chyba w imieniu większości tu się wypowiadających). Bambo nie zwróciłem Ci nawet uwagi wtedy kiedy wysłałeś mi na PS3 jakis idiotyczny łąńcuszek na który tylko przedszkolak by się nabrał...(Ty się nabrałeś).

Nie jeżdżę do pracy komunikacją miejską. Mam swój samochód, nie taki sportowy jak bym chciał ale jest to namiastka auta sportowego. Więc daruj sobie na przeszłość takie ogólne teksty.

AS czyli jak będę miał kierownicę to poczuję prędkość w tej grze? :D
 

Bambolo82

Banned
@Szczupaczek: i też dajesz gaz do podłogi na zakręcie? :rolleyes: Tak jest prawda, że cześć krytykujących nie prowadzi samochodu, skoro biadolą na fizykę wymuszjącą puszczanie gazu na zakręcie albo skomlą że bryka przy 120 km/h i wciśnietym gazie 200 konnego silnika wyjechała poza zakręt w Gran Turismo.

Nie podoba się to grajcie w łatwiejsze, więcej wybaczające i kompletnie odrealnione gry wyścigowe arcade - typu Grid lub Forza.

Gran Turismo jest jest próbą symulacji prowadzenia auta. Przykro mi, ale część z Was poprostu powinno sobie odpuścić tą grę skoro brak Wam samozaparcia do nauczenia się jazdy samochodem, choćby na symulatorze.

Nie wiem na co się tutaj obrażać. Moj kierownik zarabia mase kasy, a jezdzi autobusem, bo chyba się boi prowadzić samochód (ma chyba jakieś lęki komunikacyjne).

@Carbon: gratuluje kolejnego bardzo niemerytorycznego posta. Byłes w ogole już na świecie jak ludzie grali na PSX? :rolleyes:
 

Szczupaczek

New member
Skoro to symulator to w miarę powinienem przewidzieć reakcje auta prawda?
Tak się składa że w tej grze nie jestem w stanie przewidzieć jak się zachowa samochód.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Bambo, ale co ma prowadzenie auta z tym wspólnego? Jechałeś kiedyś "bokiem" 100km/h w realu, że tak porównujesz tą grę do prowadzenia prawdziwego auta? 99,9% kierowców nigdy nie jeździła na torze a 99% nigdy nie straciła przyczepności tylnych kół więc jak ktokolwiek może porównywać grę do prawdziwej jazdy samochodem...
 

-AS-

New member
Szczupaczek napisał:
AS czyli jak będę miał kierownicę to poczuję prędkość w tej grze? :D

Pytanie to mialo chyba byc retoryczne, poza tym wyczuwam w nim duza doze sarkazmu, wiec nie bede sie rozpisywal.

'Odczuwanie' predkosci, to rzecz subiektywna. Dla Ciebie 60 km/h moze byc tempem slimaka, dla innego to juz duza predkosc. Jezeli za wyznacznik duzej predkosci i jak to powinno wygladac bierzesz gry typu GRID czy NFSShift, to zle robisz. Moim zdaniem odczuwanie predkosci w grach arcadowych jest przesadzone, a w GT5P i demo GT5 jest odpowiednia. Jak widzisz co czlowiek, to opinia.

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Przeczytam jeszcze jednego posta autorstwa Bambiego vel asfalt aka Beamer a chyba odechce mi się kupna pełnej wersji gt5 i stanę się fanbojem x360. Koleś pieprzy takie bzdury że głowa mała i ciągnie to w nieskończoność aż do znudzenia i uczucia nieubłaganie zbliżających się torsji. Przecież gdyby on był nawet tak głupi jak mój pies a zagrał by choć raz w jakąkolwiek inną grę niz uncharted i gt5p to nie pisałby takich głupot jak np "takie arcade jak forza czy grid...", ręce normalnie opadają, ziemniaki się w piwnicy przewracają a naboje same wskakują do magazynka...koleś nazywa forzę arcade i porównuje ją do grida, no debil normalnie albo zupełnie nieświadomy. No jasne że F3 to nie mega symulator tak jak i gt5 nawet namiastką symulacji nie będzie ale porównywanie tej pierwszej z gridem to dowód na totalny fanboizm sony i nienawiść (zawiść?) do gier na x360. Bambusku - zagraj sobie np w live for speed czy rfactor to dojdzie do
Ciebie że to twoje gt5 to zwykła zabaweczka a nie żaden nawet pseudo symulator. Chłopie - pisz sobie co chcesz o tym swoim wielbionym gt5 ale na miłość boską - przestań tak oczerniać gry w które nigdy nie zagrasz bo jako fanboj sony nigdy nie tkniesz x360. To jak nie grasz w forzę3 i nie masz zielonego pojęcia na jej temat to zamknij gębę i nie pisz o niej. Ok?
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambo, staram się jak mogę pisać na poziomie, który do Ciebie dociera :rolleyes:
Ciśnienie ci skoczyło po tym rozczarowującym "czymś" z PSN, więc zacząłeś obrażać ludzi. Bardzo nieładnie.
Powtórzę raz jeszcze. Model jazdy sięga korzeniami ery PSXa. Owszem, są świetne modele samochodów, ale cała reszta jak na dzisiejsze standardy nie istnieje.
 

asoz

New member
Tyle szumnych zapowiedzi, TYLE CZEKANIA !!!, tyle pięknych obrazków i... 8 na 10 osób jest totalnie niezadowolonych. Oby tak dalej...
 

-AS-

New member
asoz napisał:
Tyle szumnych zapowiedzi, TYLE CZEKANIA !!!, tyle pięknych obrazków i... 8 na 10 osób jest totalnie niezadowolonych. Oby tak dalej...

Co ciekawe ta statystyka sie zgadza... ale wyglada na to, ze w Polsce. Na wiekszosci innych zagranicznych forach, na ktorych rowniez sie udzialam, statystyka ta jest troche bardziej wyrownana, a czesc ludzi jest w stanie nawet docenic fakt, ze od 200mb-owego dema nie nalezy spodziewac sie cudow.

Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
asoz napisał:
Tyle szumnych zapowiedzi, TYLE CZEKANIA !!!, tyle pięknych obrazków i... 8 na 10 osób jest totalnie niezadowolonych. Oby tak dalej...
A w dodatku nie ma się co spodziewać czegoś lepszego niż demo, bo trasa z demka pochodzi z PEŁNEJ WERSJI GRY!!! A bida w niej aż piszczy... Trawa i jezdnia to kpina.

A wracając jeszcze do tematu Bambolo to jego obecność (fanboizm) uniemozliwia prowadzenie jakiejkolwiek dyskusji, ponieważ zawsze obrzuca nas albo informacjami o jakiś sray racingach (których podczas gry w ogóle właściwie nie widać) lub napisach na reflektorach (tym bardziej:) ) albo jeszcze uracza nas jakimiś nieprzetłumaczonymi artykułami z angielskich stron w dodatku pełnymi zaawansowanego słownictwa technicznego.

W dodatku najwięcej do powiedzenia ma o grach, w które nie grał.
 

premek111

Active member
Bez reklam
wiem ze nie ma sensu porównywac pelnej gry z czyms co jest jedynie time trial,ale w GT5 TT jest ponoc nowa fizyka,no coz porownujac do Forza 3 to daleka droga i nie ma sie co obrazac.Jestem fanem serii GT od dawna ale jak na razie jestem rozczarowany
 

mataman

New member
Bez reklam
Panowie powiem wam tak. Jeżeli ktos uważa że w ten sposób będzie wygladać pełna wersja GT5 to nie mam pytań. Polyphony to beton, jest to faktem niezaprzeczalnym ale na miłość boską nie wierze zeby tak spieprzyli TĄ grę. Przeciez grafa wyglada gorzej niż w prologu a dlaczego ?

A może dlatego że to coś ma służyć do wyłonienia zwycięzcy gt academy i miało pokazac fizykę jazdy, która tak apropo jest bdb, jak można pisać że nie da się przewidziec reakcji auta ? Nie jest łatwo i dlatego piszecie że to szajs ? Przecież w forzy 2 przy byle mocniejszym wciśnięciu gazu na zakręcie auto leciało jak po lodzie, w trójce to złagodzili dla casuali.

Ja się pytam jak ma się zachowywać wg co poniektórych samochód z taka mocą na zakręcie i pedał w podłogę ?

Dynamika jest słaba to fakt ale to juz znak rozpoznawczy serii GT. Zeby nie było, sam krytykuję postępy w prodikcji i jestem sceptycznie nastawiony do GT5. Jezeli GT5 okaże sie crapem to napewno go nie kupię i będzie to porazka na skalę globalną. Tyle
 

Bambolo82

Banned
Zgadzam się znowu z As'em, że Polacy uwielbiają biadolić i narzekać. Taka to już nacja..... Na zachodnich forach też są wypowiedzi pro i anty, tyle że 50:50.

Zamiast się chwalić czasami wykręconymi w time trial mamy tony skomlenia i biadolenia, że samochód ma hamulec i co gorsza czasami trzeba go użyć w "Real Driving Simulator". Dodałbym jeszcze MONDRY zarzut, że GT 5 ma "za mało skakania, a za dużo jeżdzenia samochodem", no i "za mało zagadek".

No ale dla takich malkontentów też trzeba robić gry. Od czego mamy konkurencyjną konsolę? W Forza 4 pewnie samochody nie będą miały hamulca (bo po co? przecież to zbędne w symulacji urządzenie popsuje amerykańskiemu nastolatkowi "uczucie prędkości" :lol: ).
 
Do góry