Gran Turismo 5

kostek11

New member
Dobra, odszczekuję wszystko co napisałem. Pojeździłem wypaśnym BMW, Hondą Integrą i jest zdecydowanie lepiej :)

P.S. Niektóre eventy są, że tak powiem "mission impossible". Taka daytona na której musimy w pierwszej serii przejechać Hondą (tylko taki możemy wybrać), jedno kółko z 16 miejsca. Nie ma bata żeby dogonić Mini. Przejechałem optymalnie tor jazdy i w najlepszym razie byłem 1,35 s za zwycięzcą. Udało się komuś ?? Wszystkie kontrole trakcji i inny badziew mam wyłączony.

pozdr.
kostek
 

smetan

New member
Dlaczego jak biorę online to wyskakuje mi zeby zrobic jakis update , gdy to biore sciaga sie powoli i gdy sciagnie sie tak z 5-10% to wyskakuje jakis błąd i nie wiem co zrobic ?
Mial ktos tak ? soft mam 2.30
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie ma to nic wspólnego z wersją firmware.

Aby grać on-line potrzebujesz patcha.

Musisz go ściągać do skutku.

Pozdrawiam,
 

bogge

New member
johanek napisał:
Potwierdzam, od dziś w oficjalnej dystrybucji SCE Poland. Na pewno w Centrach Sony.
Cena detaliczna 139 zł brutto

Hmm, no dziś byłem w Centrum Sony przy Piotrkowskiej w Łodzi i niestety nie mają. Zamówione są, ale jeszcze nie dojechały i nie wiadomo kiedy dojadą.

Pozdrawiam
 

jax

New member
bogge napisał:
Hmm, no dziś byłem w Centrum Sony przy Piotrkowskiej w Łodzi i niestety nie mają. Zamówione są, ale jeszcze nie dojechały i nie wiadomo kiedy dojadą.

Pozdrawiam

Wejdz do dowolnego sklepu komputerowego który wspołpracuje z ABC DATA, leży tego u nas po sufit, cena ok.

PS: Honda na Daytonie wykorzystuj tez tzw: tunele powietrzne, będziesz miał złoto.
 

martins

New member
GT5 PROLOGUE lekkie skoki i zaciecia obrazu

Czy ktos zauwarzyl skoki obrazu i lekkie zaciecia w gt5 w momencie szybkiego przemieszcznia sie kamery (ostry zakret) tak jak bym z gory na dol szla taka fala/linia jak by obraz nie nadarzal podobny efekt zauwarzylem w uncharted drake's fortune i jeszcze w jakiejs innej grze sony, wiec czy to wina gry czy mojego tv (samsung le40n87bd)
 

-AS-

New member
Witam,
dyskusja na innym (UK) forum zakończyła się konkluzją, że bardzo dużo w tej kwestii zależy od telewizora i jego ustawień. Ja u siebie nie widzę żadnych skoków, bardzo rzadko minimalny screen-tearing.

Pozdrawiam
 

mother

New member
martins napisał:
Czy ktos zauwarzyl skoki obrazu i lekkie zaciecia w gt5 (...)w uncharted drake's fortune i jeszcze w jakiejs innej grze sony, wiec czy to wina gry czy mojego tv (samsung le40n87bd)

Mam to samo własnie w wymienionych grach. Plazma LG 421PC51
 

Tomasson225

New member
Mam do Was prośbę o pomoc. Kolega podzielił się ze mną GT5 z japońskiego PS Store i po ściągnięciu z jego konta i zainstalowaniu na moim (inne niż to, z którego ściągałem) wyskakuje mi błąd na temat copyright information :( Powiedzcie mi czy jest na to jakaś rada? Może pobrać grę jeszcze raz i zainstalować na jego koncie? Pozdrawiam.
EDIT: Udało się :) Niedługo do Was dołącze :p
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
martins napisał:
No dobra bo masz plazme pionnera to sie nie dziwie ale co to jest screen tearing ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing

kts napisał:
Mother nie pekaj to wina gier (softu)

Oczywiście część winy ponosi gra - tak, jak napisałem nawet na dobrze ustawionym telewizorze gra pokazuje minimalne graficzne zacięcia (screen tearing oraz jaggies, które są winą braku AA). Jednak, duże zróżnicowanie jakie odczuwają ludzie - jedni narzekają na ogromne zwalnianie, inni nie - w dużej mierze jest winą ustawień telewizorów.

Umówmy się, że większość ludzi kupując nowe telewizory (LCD, plazmy, czy cokolwiek innego) traktuje je niczym płaskie CRT - stawiają w salonie, włączają Power i oglądają TV. Tymczasem nie jest to takie proste - w 99% przypadków ustawienia po włączeniu TV od razu po zakupie są nieadekwatne do warunków. Każdy z tych paneli u różnych ludzi (nie wspominając o tym, że egzemplarze tego samego modelu różnią się minimalnie między sobą) współpracuje z innym sprzętem - każdy potrzebuje indywidualnej konfiguracji. Gra GT5P wydaje się mieć tendencje do uwupuklania braków w konfiguracji TV. Szczerze polecam pobawić się ustawieniami telewizora i zobaczyć, czy zwalniania nie znikną lub nie zmaleją. Polecam zwiększyć częśtotliwość odświeżania do 100Hz (jeżeli TV taką posiada) oraz wyłączyć wszelkie sztuczne ulepszacze obrazu. Połączenie konsoli przez HDMI również powinno pomóc. Nie wiem czy w przypadku LCD te zmiany pomogą, ale powinny przy plazmach.

Pozdrawiam
 

martins

New member
Podlaczylem konsolke pod crt panasonic i juz tego praktycznie nie bylo widac (dwa razy to wyskoczylo tzn taka linia od gory do dolu ale to tak na sile) Takze wogole na crt lepiej mi sie gra, na lcd jak by wszystko jest zwolnione i czesto uwypukla wady gier podczas gdy na crt praktycznie ich nie widac. Np na crt moze byc delikatne zwolnienie a to samo zwolnienie lcd odczytuje jako szybkie i krotkie przyciecia(efekt stroboskopu) takze ja chyba jeszcze pomecze sie z moim samsungiem zanim kupie nowy tv bo troche jeszcze minie czasu zanim plaskie tv beda mialy plynnosc crt. Ciekawe tlyko ile ? a moze telewizory laserowe i technologia plaskich crt o ktorej cos slyszalem lepiej bedzie sobie radzic z ruchem/ bo jak na razie to wiekszosc plaskich tv jest na bakier z plynnoscia ;(
 

dienekes' shade

New member
W GT5:p gram na Toszce z3030(sig) i nie ma mowy o jakimkolwiek zacięciu z winy tv. O ile jakieś występują na ekranach tej klasy, to wyłącznie z winy programistów, czyt. samej gry, softu itp.

Będzie to małym OT, ale brakiem synchronizacji pionowej dotyknięte jest kilka tytułów na czarnulkę i rodzaj ekranu nie ma tu znaczenia - HS lubi sobie przyciąć, podczas gdy COD 4, Uncharted, GT:HD i GT5:p śmigają płynnie. Należy pamiętać, że ów problem wystepuje również w grach na PieCa, a te znam z ekranu CRT (stąd ewidenty brak związku pomiędzy brakiem v.sync' a i rodzajem ekranu). Chrupało tak samo, tyle że najczęściej w menu można było odnaleźć "vertical sync" on/ off :-D i to załatwiało problem, kosztem wydajności, rzecz jasna...

Nie spotkalem do tej pory gry lub filmu, które zagięłyby moją Toszkę, czy nawet SHARP' a XD1 E, a oko mam wyczulone :krol: Nie mniej jednak, jeśli dany tytuł przycina u paru osób, o różnych cieklakach, należy sądzić, że wina leży po stronie gry, a nie telewizora/ monitora. Swoją drogą GT5 przy całej swej wspaniałości, ma problemy z AA, ale i w tym przypadku winą za to należy obarczać programistów, nie wyświetlacz.

Ps. Tak jak podniósł AS, dla pewności należy dokładnie skalibrować tv, bo ustawienia typu "straight outta box" na ogół zadowolą jedynie osoby z poważną wadą wzroku i to bez okularów.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dosadnie, ale prawdziwie :D A z innej beczki; czy można w GT5 ustawić dualshock 3 lub sixaxis tak jak np. w Motorstorm by reagował na ruchy dłoni (lewo prawo), bez naciskania na guziki tylko pochylaniem pada?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja na samsungu 32" mam podobne problemy z obrazem, czasami przy ostrym skręcie obraz jakby się dzielił na pół i jedna część jakby się przesuwała w lewo bądź prawo. Mam nadzieję, że na nowym tv tego nie będzie.

AS : dużo screen tearing'u u Ciebie widać? Pojawiają się jakieś zielone cienie ?

Gra dla mnie wymiata, uwielbiam ją, nie należy do najłatwiejszych bo niektóre wyścigi cięzko mi było przejść ale mimo, że np. nad jednym siedziałęm 2-3 godziny to nie byłem zniechęcony bo ciągle robiłem postępy. Dla mnie to mega pozycja która dostarcza mi dobrych wrażeń-zdażyło się, że wyskoczyłem z kanapy jak udało mi się wygrać o kilka metrów:)

Jeżeli któs chciałby pograć online proszę na priv.

pzdr
 

-AS-

New member
Liptonosz napisał:
AS : dużo screen tearing'u u Ciebie widać? Pojawiają się jakieś zielone cienie ?

Witam,
widzę u siebie na Pioneer'ze mało screen tearing'u i żadnych problemów z framerate. Nie ma również zielonych cieni (niemniej jednak, poziom postrzegania green phosphor lag różni się w zależności od człowieka).

Pozdrawiam
 
Do góry