Gramofon na początek przygody:)

pieniążek1

Active member
Bez reklam
a mi ten pioneer sie podoba,widze nim lata 80-90 :) musze luknąć na te technisat...ale dziwne ze firma od tunerów sat...nawet telewizory robia
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten gramofon Pioneer będzie od poniedziałku w sprzedaży ,cena 555zł .Rzeczywiście będą też płyty winylowe ,ale z tytułami się nie popisali

Bob Dylan – House of the risin’ sun
Glenn Miller – carnegie hall concert
Maria Callas – sings verdi at La Scala
Billie Holiday – sings/ evening with
V/A – Lonesome & blue
Ravel – Bolero/valse/rapsodie espagnole
Ella Fitzgerald – Clap hands, here comes Charlie!
Johnny Cash – Sound of Johnny Cash /now there was a song!
Roy Orbinson – Collection
Vivaldi – Le quatro stagioni
Dean Martin – Dino – Italian Love Song
Dalida – Parlez-moi D’amour
Ost – Gone with the wind
Gerswin – An American in Paris/rhapsody in blue
Elvis Presley – Number one hits
Ost – La Dolce Vita
Beach Boys – Surfin’ Safari
Motorhead – Death or glory
Cliff Richard – Rocks
Shadows – Best of
Gilbert Bčcaud – Et Maintenant
Beethoven, L. Van – Symphony NO.5
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale zobaczcie co się dzieje.. kilka lat temu choćby na tym forum wielu pisało, że za te kilka lat czyli już w tej chwili nie powinno być wg tych osób płyt cd jak i gramofonowych..(pisałem wtedy, że jeszcze nas te płyty przeżyją w sklepach) a to co się dzieje jeśli chodzi o zakupy jednych jak i drugich to naprawdę widać, że ludzie lubią muzykę.. nie wspominając o winylach, które od dwóch lat jest szał totalny na ten "nośnik" ... dla mnie płyta winylowa plus jakieś lampy albo wzmak w klasie A to najbardziej naturalny dźwięk..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Lolek, zapraszam na odsłuch, te kilka Watów na początku mam w klasie A, lampy tez się znajda. :) i kolumny na klasycznych przetwornikach :)
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Ale zobaczcie co się dzieje.. kilka lat temu choćby na tym forum wielu pisało, że za te kilka lat czyli już w tej chwili nie powinno być wg tych osób płyt cd jak i gramofonowych..(pisałem wtedy, że jeszcze nas te płyty przeżyją w sklepach) a to co się dzieje jeśli chodzi o zakupy jednych jak i drugich to naprawdę widać, że ludzie lubią muzykę.. nie wspominając o winylach, które od dwóch lat jest szał totalny na ten "nośnik" ... dla mnie płyta winylowa plus jakieś lampy albo wzmak w klasie A to najbardziej naturalny dźwięk..

I to mnie cieszy ze w tym pędzącym świecie jest jeszcze miejsce na stare :)
Kurde, kupię ten adapter na bank...jak zdążę :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A widzisz cena spadła...:) to zależy kto co lubi...dla mnie nie jest źle

Ja nie twierdzę ,że cena jest zła .Jak będziesz w sklepie to zobacz jak wygląda sama wkładka i jej mocowanie .W wielu tanich gramofonach nie ma możliwości zastosowania dowolnej wkładki .Nie piszę tego aby Ciebie zniechęcić do zakupu ,ale żeby potem taki gramofon nie okazał się drogi w eksploatacji
Pro-Ject przygotował ciekawą ofertę dla początkujących melomanów ,wprowadził model Primary za 880zł .Porządne aluminiowe ramię 8,6 cala z zawieszeniem unipivot ,wkładka startowa Ortofon z klasycznym mocowaniem więc przy wymianie problemu żadnego nie będzie .Wadą na pewno jest brak wbudowanego przedwzmacniacza i brak automatyki .Fajna jest wersja tego gramofonu The Rolling Stones ozdobiona "językiem "
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Absolutnie nie pomyślałem że w jakikolwiek sposób chcesz mnie zniechęcić Przemko :)
Jeno dyskutujemy kolego :)
To ja się pomyliłem z ceną pisząc 599
A jest niższa...i myśle jest wart tej ceny...
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Myślałem o tym gramofonie bo cena fajna jak na początek przygody. Poczytałem o nim w sieci i ochota mi przeszła. Lepiej odłożyć więcej pieniądza i kupić coś lepszego. No ale to moja opinia.
 

piechu

Member
Bez reklam
Co do tego pioneera lidlowego to nie podoba mi się to, że nie można w nim nic zmienić, skalibrowac etc. Nie da się wymienić wkładki, nie da się zmienić nacisku. Faktycznie jeśli chodzi o brzmienie w tej półce cenowej to ponoć nie jest źle. Pionieer zrobił gramofon pług & play dla początkujących co ma swoje plusy jak i minusy. Poza tym nie ma się co bić o te egzemplarze z Lidla bo w media expercie jest kilka złotych tańszy a nawet jeśli nie uda się go kupić w cenie 550 zł to 50 zł dokładamy i kupimy go kulturalnie w innym sklepie.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co do tego pioneera lidlowego to nie podoba mi się to, że nie można w nim nic zmienić, skalibrowac etc. Nie da się wymienić wkładki, nie da się zmienić nacisku.

Może i dobrze część ludzi już na początku ma obawy czy sobie z tym poradzi .Nawet uznani producenci jak Rego ,Pro-Jest budują swoje budżetowe gramofony tak, aby było je łatwo uruchomić .Ten problem też dostrzeżono wczesnej ,ponad 30 lat temu Technics wymyślił mocowanie 4TP aby rozwiązać problem ustawienia siły nacisku i geometrii ustawienia wkładki ,wymiana takiej wkładki była banalnie prosta ,a gramofon grał zupełnie przyzwoicie

Wracając do tego gramofonu Pioneer to jego słabość nie wynika z tego, że jest plug&play tylko raczej z budowy - słabe ramię ,słabe łożysko ,słaby talerz i na dodatek słaba wkładka .Wiadomo dla wymagającego słuchacza taka konstrukcja się nie nadaje ,ale "przeciętnego zjadacza chleba" pewnie zadowoli .Ale mimo wszystko mogę się założyć że gramofon zejdzie w pierwszym dniu :)
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Zejdzie, zejdzie. Dyskonty tak sobie nas wychowaly, że inaczej być nie może.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry