Google Chromecast 4.0

krzysztof72

New member
Kolego działa nie pisał bym głupot gdyby nie działało, trzeba zrobić tak jak napisałem , tam jest dodatkowe ustawienie wyboru formatów video i jak jest ustawione na auto to jest tylko Dolby Vision a jak na manual i zaznaczona obsługa wszystkich formatow to przełącza się na HDR wrzócił bym screena ale sprzedałem go w poniedziałek i nie da rady.
Nie działa, a znam się na tym!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panasonic OLED, na nim wszystko jest ok. Na przystawce Xiaomi s 4k też jest ok, a na chromie po aktualizacji kibel.
No mnie też na 2 Panasonicach nie działa. Na starszym LCD EX780 i na nowszym OLED HZ1500. Kurde po wielu bojach z innymi przystawkami kupiłem Chromecasta żeby mieć spokój i żeby wszystko w miarę działało bo przecież to potężna firma, w której soft pisze i testuje wiele dobrze opłacanych osób, ale jak widać wszystko można schrzanić, jedno naprawią - drugie zepsują... :D Ja tylko mam nadzieję, że to jakiś problem, który naprawią niedługo a nie znów jakieś celowe działanie Google bo ta firma jest skłonna do wielu kuriozalnych decyzji.
 

krzysztof72

New member
A skąd bierzesz taki materiał ? Bo ja kojarze tylko jeden film w takim formacie (Gemini man) i moim zdaniem nie dało się tego ogladać.
Hej, nie że jakiś materiał, tylko w momencie zmiany ustawień w chromie tv pokazuje mi info że przechodzi na taką częstotliwością bo ją obsługuje. A przy odtwarzaniu filmów automatycznie przełącza się do wartości które ma dany film. Wczoraj np. nie mogłem przełączyć chroma na 60mhz, a dziś już mogę, ale HDR tylko dostępny jest przy 30mhz.
Też mam drugi starszy model pana i tam też wszystko jest ok na gz900 OLED też jest ok i Xiaomi tv box s 4k też jest ok. Na chromie po aktualizacji kibel, ale w sieci już jest głośno więc mam nadzieję że w niedługim czasie to naprawią.
 

krzysztof72

New member
Hej, nie że jakiś materiał, tylko w momencie zmiany ustawień w chromie tv pokazuje mi info że przechodzi na taką częstotliwością bo ją obsługuje. A przy odtwarzaniu filmów automatycznie przełącza się do wartości które ma dany film. Wczoraj np. nie mogłem przełączyć chroma na 60mhz, a dziś już mogę, ale HDR tylko dostępny jest przy 30mhz.
Też mam drugi starszy model pana i tam też wszystko jest ok na gz950 OLED też jest ok i Xiaomi tv box s 4k też jest ok. Na chromie po aktualizacji kibel, ale w sieci już jest głośno więc mam nadzieję że w niedługim czasie to naprawią.
 

krzysztof72

New member
No to bardzo dobrze ! To jedyny pewny sposób odtwarzania nie powodujący artefaktów.Ludzie łamali głowy by stworzyc apkę ,która by to umożliwiała dla platform streamingowych.
Wracając do tematu, pytałeś o materiały. Kiedyś znalazłem coś w necie chyba studio dolby HDR czy coś nie pamiętam dokładnie. Tam można było pobrać materiały demo różnych formatów i jakości. Na tych materiałach testowałem tv i blu ray.
 

t0tti89

New member
Przestawiłem się z Xiaomi mi Boxa na Google Chromecast 4k. Wszystko chodzi elegancko, ale jest jeden duży problem a mianowicie nie mam dźwięku w kanałach 4k. Mój TV to Sony KDL50W815B nie jest nowy ale obsługuje Dolby Digital+ wcześniej na Boxie Xiaomi nie było z tym problemu na Chromecascie tej opcji brak i w ustawieniach wyświetla tylko Dolby Digital. Dodam że dzieje się tak w Canal+ Online. Jakieś sugestie, pomysły?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dziś wyszła jakaś aktualizacja. Niestety nic nie zmieniająca w kwestii nie działającego HDR, a tylko utwierdzjaca to, że HDR już nie będzie działał w trybie 60fps - trzeba przełączyć na 30fps... Tak jest napisane w menu... 🤬

PXL_20221201_172438580.jpg
 

krzysztof72

New member
Witam, Chromecast obsługuje dd+ , w ustawieniach wyświetlacz i dźwięk trzeba przejść do zaawansowanych ustawień dźwięku, wybrać tryb ręczny i zaznaczyć dostępne formaty audio, jeżeli są nie obsługiwane przez chrome lub tv nie będziesz mógł ich włączyć.
Canal+ w ustawieniach nie ma opcji ustawień dźwięku , ale obsługuje dźwięk przestrzenny tylko w przypadku nadawania takiego sygnału. Ja mam Panasonica i po aktualizacji Disney+ mam tylko stereo czyli dolby digital wcześniej było wszystko ok. Dziś rano robiłem aktualizacje na chromie z nadzieją że problem z HDR został rozwiązany, ale nie chcąc w ustawieniach włączyć HDR jest info że HDR jest tylko w 4k 30hz co potwierdza mój poprzedni post. Przed aktualizacją do nowego Antka wszystko działało ok, a teraz jest kibel. Zastanawia się nad reklamacją gówna. Xiaomi działa u mnie jak tylko się pokazał na rynku i nic się nie dzieje, a to taka wielka firma i co, gówno. Pozdrawiam.
 

t0tti89

New member
Nie działa DD+ nawet jak się wymusi. Dalej nie ma dźwięku w Canal+ Online na kanałach 4K a dodatkowo też na Netflix. Sprawdzałem wszystkie kombinacje i automatyczny tryb odtwarza dźwięk wszędzie poza kanałami 4K.
 

krzysztof72

New member
Nie działa DD+ nawet jak się wymusi. Dalej nie ma dźwięku w Canal+ Online na kanałach 4K a dodatkowo też na Netflix. Sprawdzałem wszystkie kombinacje i automatyczny tryb odtwarza dźwięk wszędzie poza kanałami 4K.
Kolego działa, aby był dźwięk przestrzenny 5,1 musi być tak nadawany. Przesyłam screena z aplikacji Canal online program eleven 4k. W górnym lewym rogu info z tv jaki jest odbierany sygnał.
IMG_20221206_195457.jpg
 
Do góry