Google Chromecast 4.0

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jedna z możliwości: skorzystaj z Aptoide, APKPure lub APKMirror, wyszukaj, pobierz zainstaluj. Oczywiście musi być włączona w ustawienia możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.
 

kris68

New member
Mam Chromecasta 4 podlaczony pod huba Vemont 5 in 1 niby dedykowany do niego zasilacz 40 W i nie widzi nawet pendriva sformatowanego na fat 32 z filmem. Co można zrobić??
 

BlackSith

New member
Witam. Mam dwa pytania. Czy na Chromecast 4.0 istnieje szansa do zainstalowania jakiegoś programu do IPTV (SmartIPTV)? Jakie prędkości osiąga połączenie WiFi. Wiem, że to zależy od prędkości internetu, ale interesuje mnie jaki ubytek prędkości jest na połączeniu Modem a WiFi Chromecasta. Niestety ale mój TV ma dość stare karty sieciowe i mimo posiadanego internetu 600 mb/s łączy się z po WiFi czy Lan z max 40mb/s i dodatkowo rwie połączenia, niezależnie od lan czy WiFi. Przy telewizji IPTV jest to bardzo uciążliwe w porach wieczornych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam. Mam dwa pytania. Czy na Chromecast 4.0 istnieje szansa do zainstalowania jakiegoś programu do IPTV (SmartIPTV)?

Tak, osobiście używam Canal+ oraz TV Smart Go (aplikacja Vectry). Jest też kilka innych. Generalnie wszystko zainstalujesz co działa na Android TV. Nawet jeśli nie znajdziesz tego w oficjalnym sklepie.

Jakie prędkości osiąga połączenie WiFi. ...
Mam łącze 300Mbps oraz AP Ubiquiti ac za ścianą na suficie i mój Chromecast 4.0 wyciąga stabilnie te 300 Mbps.
 
Ostatnia edycja:

gildor

Member
Siema
Dostałem wczoraj aktualizację do androida 12 i nie działa mi dźwięk DTS. Wczoraj oglądałem film (kodi) ale nie skończyłem, dzisiaj odpalam i nie ma dźwięku. Tylko ja tak mam czy aktualizacja popsuła?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Siema
Dostałem wczoraj nie do androida 12 i działa mi dźwięk DTS. Wczoraj oglądałem film (kodi) ale nie skończyłem, dzisiaj odpalam i nie ma dźwięku. Tylko ja tak mam czy aktualizacja popsuła?
Gdzie masz podłączonego tego Chromecasta? Pod jakiś ampli czy bezpośrednio pod TV?

U mnie np po aktualizacji nie działa HDR... Wczoraj siedziałem i grzebałem prawie 2 godziny i w żaden sposób nie chce działać. Na Android 10 nie było żadnego problemu.
 

gildor

Member
Gdzie masz podłączonego tego Chromecasta? Pod jakiś ampli czy bezpośrednio pod TV?
Pod amplituner, tak jak miałem przed aktualizacją. W ustawieniach ręcznych dźwięku ma dostępny DTS, ale nie działa. Jest cisza.

U mnie np po aktualizacji nie działa HDR... Wczoraj siedziałem i grzebałem prawie 2 godziny i w żaden sposób nie chce działać. Na Android 10 nie było żadnego problemu.
HDR nie sprawdzę, bo padł mi TV, wyciągnąłem "z szafy" stary nie obsługujący HDR, więc nie zabangla tak czy siak :)
 

krzysztof72

New member
Gdzie masz podłączonego tego Chromecasta? Pod jakiś ampli czy bezpośrednio pod TV?

U mnie np po aktualizacji nie działa HDR... Wczoraj siedziałem i grzebałem prawie 2 godziny i w żaden sposób nie chce działać. Na Android 10 nie było żadnego problemu.
Witam, też po aktualizacji do a12 nie zorientował się że nie działa HDR. Tv Panasonic ma większość app strumieniowych i wszystko jest ok, tym bardziej że wyświetla info o HDR i można wtedy regulować ustawienia HDR-u. No ale tym razem po aktualizacji chromo HDR nie działa. Katastrofa.
 

andyd970

Member
HDR działa tylko trzeba zaznaczyć w sekcji obsługi formatów opcje wyboru ręcznego wszystkich formatów a nie żeby było wybieranie automatyczne , po długich bojach do szedłem do rozwiązania :):):)
 

andyd970

Member
Kolego działa nie pisał bym głupot gdyby nie działało, trzeba zrobić tak jak napisałem , tam jest dodatkowe ustawienie wyboru formatów video i jak jest ustawione na auto to jest tylko Dolby Vision a jak na manual i zaznaczona obsługa wszystkich formatow to przełącza się na HDR wrzócił bym screena ale sprzedałem go w poniedziałek i nie da rady.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No nie działa. Mam ustawione jak na poniższym screenie i nie działa. Mam Panasonica, który nie obsługuje DV, ale sprawdziłem na nowszym, który obsługuje DV i DV jest, ale HDR10 nie działa. Coś ewidentnie jest nie tak, przynajmniej z niektórymi telewizorami bo m. in. Na Ridicie ludzie piszą o tym problemie.

PXL_20221101_194955477.jpg
 

andyd970

Member
Nie zrobię screena bo w poniedziałek sprzedałem tego Chromecast , przez to że jeszcze wykastrowali go z obsługi DTS, ale jak pisałem HDR mi przy takim ustawieniu poprawnie rozpoznawal
 
Do góry