Google Chromecast 4.0

sm00q

New member
Witam i proszę o podpowiedź :)
U mnie pojawił się problem z Chromecastem, w sytuacji kiedy chcę posłuchać muzyki przez amplituner i kino domowe bez włączania projektora - jest cisza (przy włączonym projektorze wszystko jest OK). Co ciekawe przed zmianą projektora i optycznego HDMI 2.2 wszystko było OK.

Konfiguracja: Chromecast wpięty pod 3 port amplitunera Denon AVR-X2600H, projektor Epson EH-TW7000 podpięty optykiem hdmi 2.2 pod arc w amplitunerze.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
HBO w nowej odsłonie MAX

Chromecast 4 :
Dolby Vision - brak
Dolby Atmos - brak (stereo)
Dolby 5.1 - brak (stereo)

TV Sony
Dolby Vision - jest
Dolby Atmos - jest
Dolby 5.1 - jest

Wygląda na to, ze Chromecast 4 nie uzyskał certyfikacji na tę chwilę.
 

rafi22

Member
Witam.
Kupiłem Chromecast 4.0 do starego telewizora, ale nie potrafię odszukać jak się aktualizuje zainstalowane aplikacje. Czy ktoś może podpowiedzieć?
 

txk3000

New member
Witam,

Czy ktoś ma rozwiązany temat podłączenia huba z ethernetem poprzez chromecast 4?

Zakupiłem taki USB-C hub na ethernet + 3 x USB-A 3.0 i za .. nie chce działać.

Jak podłączam Router UPC - kabel - telefon android od razu ethernet śmiga.

Przy podłączeniu z Chromecast do TV i podłączeniem ładowania przez USB nie ma w ogóle tematu. W opcjach jest tylko wifi nie ma nic z ethernetem. W ustawieniach UPC Connect Box widnieje tylko jako urządzenie po WIFI.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

.Joker.

New member
Witam,

Czy ktoś ma rozwiązany temat podłączenia huba z ethernetem poprzez chromecast 4?

Zakupiłem taki USB-C hub na ethernet + 3 x USB-A 3.0 i za .. nie chce działać.

Jak podłączam Router UPC - kabel - telefon android od razu ethernet śmiga.

Przy podłączeniu z Chromecast do TV i podłączeniem ładowania przez USB nie ma w ogóle tematu. W opcjach jest tylko wifi nie ma nic z ethernetem. W ustawieniach UPC Connect Box widnieje tylko jako urządzenie po WIFI.

Pozdrawiam
Mi działa bez problemu .
Po podłączeniu Huba i kabla Ethernet Chromecast sam się przełacza na Ethernet ale w moim przypadku WiFi ma lepszą przepustowość niż Hub i korzystam z niego tylko do poszerzenia pamięci .
 

Tenno13

New member
Chromecast pilot nie działa

1. Czy ktoś może z Was zna rozwiązanie?

- pilot nie reaguje
- baterie nowe, sprawdzone miernikiem
- sprawdzam diodę podczerwienie aparatem foto z telefonu nie świeci
- po kliknięciu jakiegokolwiek przycisku nie nie świeci dioda pomiędzy przyciskami włączania i zmiany sygnału wejścia na TV (dioda pomiędzy dwoma najniżej położonymi przyciskami na pilocie)
- brak reakcji na dłuższe przyciśnięcie dwóch klawiszy (strzałka i home) w celu sparowania.
- sam dongle działa (sprawdzałem z apk na telefonie i padem xbox).
- pilot rozebrałem i podpiąłem do baterii - zauważyłem że grzeje się płytka z procesorami nad stykami od baterii.
- po złożeniu nadal brak reaakcji jak powyżej.


2. W USA można dokupić sam pilot ale na stronach PL nie mogłem znaleźć. Polecicie jakiś zamiennik z wyszukiwaniem głosowym??
 

zaz

Member
Też miałem problem z pilotem - pomogła ponowna konfiguracja-parowanie, z tym że najpierw trzeba przycisnąć przycisk znajdujący się bezpośrednio na Chromecast (jest mało widoczny przy diodzie). Być może już sprawdzałeś tą opcję, ale na wszelki wypadek ją podaję.
 

Tenno13

New member
Też miałem problem z pilotem - pomogła ponowna konfiguracja-parowanie, z tym że najpierw trzeba przycisnąć przycisk znajdujący się bezpośrednio na Chromecast (jest mało widoczny przy diodzie). Być może już sprawdzałeś tą opcję, ale na wszelki wypadek ją podaję.

A mógłbyś zobaczyć czy te diody Ci świecą po wciśnięciu jakiegoś przycisku? Ir można sprawdzić aparatem foto z telefonu (chyba że tam nie ma IR tylko to leci po bluetooth).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Były bardzo podobne objawy. Przed wysłaniem pilota do naprawy gwarancyjnej odbyła się rozmowa z serwisem, polecili przywrócenie do ustawień fabrycznych sticka i ponowne parowanie pilota. Pomogło.
 

Tenno13

New member
A mógłbyś zobaczyć czy te diody Ci świecą po wciśnięciu jakiegoś przycisku? Ir można sprawdzić aparatem foto z telefonu (chyba że tam nie ma IR tylko to leci po bluetooth).

Też miałem problem z pilotem - pomogła ponowna konfiguracja-parowanie, z tym że najpierw trzeba przycisnąć przycisk znajdujący się bezpośrednio na Chromecast (jest mało widoczny przy diodzie). Być może już sprawdzałeś tą opcję, ale na wszelki wypadek ją podaję.

Przywróciłem Chromecasta 4 do ustawień fabrycznych i teraz już nic nie mogę zrobić. Okazuje się, że nie da się go odpalić bez pilota (info z zagranicznych forów).

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie? Może jakiś uniwersalny pilot??
 

zaz

Member
U mnie to zadziałało i jak pisze kol. Kirek50 u niego też. Nie rozumiem co znaczy, że nie da się odpalić Chromecasta bez pilota, przecież po resetowaniu powinno być tak jakbyś go włączył pierwszy raz i trzeba przejść konfigurację jak w instrukcji, od początku - w tym parowanie pilota.
U mnie zadziałało dopiero drugie resetowanie, po pierwszym też nic się nie działo.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przywróciłem Chromecasta 4 do ustawień fabrycznych i teraz już nic nie mogę zrobić.

Po odłączeniu zasilania stick powinien załadować system, gotowy do pierwszej konfiguracji. Czy tak się nie dzieje? Co pojawia się na ekranie? Jeżeli w tej sytuacji pilot sprzętowy nie zadziała (uszkodzony) spróbuj pilota software'owego z aplikacji Google Home na smartfonie.
 

ramzes1120

New member
Mam pytanie. Czy jest możliwość używania mikrofonu w pilocie bez używania asystenta? Czyli np w wyszukiwarce w aplikacji netflix lub youtube móc podyktować tekst który zostanie tam wpisany.
 

yumept

New member
Witam. Dlaczego na ekranie gównym nie wyswietlaja mi sie kafelki z Prime Video czy Polsat go box,
to znaczy sa ale szare bez obrazu. Co mozna z tym zrobić (dodam że robiłem reset chromcactu i nic to nie dało) czy ktoś miał podobny problem prosze o odp.?
 

pinterex

New member
Witajcie . Proszę o pomoc w zainstalowaniu apki Smart Iptv . Chromecaste 4 nie wyszukuje tej aplikacji . Jedynie można wyszukać poprzez przeglądarkę ale niestety nie można jej zainstalować . Czy ktoś może pomóc jeśli jest możliwość zainstalowania i jak się do tego zabrać ?
 
Do góry