God of War III

pav3l

New member
Bez reklam
Wczoraj pograłem w demko i może zostanę zjedzony, ale gra nie powala. Oczywiście - grafika, animacja - miód, ale co do samej gry - jeśli to jest zwykła klasyczna, bezsensowna siepa - bo na taką wygląda przynajmniej w demie (obijasz rzeszę stworów na jednym ekranie, biegniesz dwa następne i znowu to samo) to chyba odpuszcze ten tytuł ....:fool:
 

tomiga

New member
Przyznam szczerze ze tez jak ogladalem (mega brutalne filmiki) wydawalo mi sie ze gra jest raczej z gatunku tych glupich. Nie przepadam za slasherami. No ale mialem okazji pozyczyc na kilka dni od kumpla GOW collection. Zagralem chwilke w 1 i w 2. Nie za dlugo i musze stwierdzic ze daje rada. Nadal nie jestem fanem slasherow (devil may cry 4 kompletnie mnie nie przekonal) ale jestem w stanie zrozumiec ze gra moze byc kultowa bo mimo wszystko daje rade. Po pierwsze nie jest to zwykly slahser gdzie idziesz i "mashuerujesz" klawisze. Co mi sie podobalo?
a) roznorodnosc - nie idziesz tylko w lewo/prawo i siekasz wszystko co sie rusza ale co chwila masz zmiane otoczenia/sposobu gry (naprawde szacun dla tworcow)
b) wbrew pozorom gra wymaga pewniej strategii i odrobiny myslenia (trzeba znalezc sposob na kazdego wiekszego przeciwnika)
c) no i sam gameplay daje rade... po ciezkim dniu w pracy swietnie rozrywka
Wiec mimo mega brutalnosci (jak dla mnie) oraz niby malo ambitnej rozgrywki rozumiem jaki ma status ta gry i dlaczego moze sie podobac.
Dodatkowo techniczne w czasie swoje powstawania kolejne czesci byly "state of the art".
 

Peek

New member
Bez reklam
W recenzji N+ GoW dostał 9.5/10 (czyli teoretycznie gorzej niż HR i Uncharted 2, które dostały po 10), ale moim skromnym zdaniem gra będzie lepsza od tych dwóch. Developerzy ciągle powtarzają "Jeszcze niczego nie widzieliście", w dodatku nawet po demie z E3 widać, że grafika jest doszlifowana do granic mozliwości jak na slashera, na PS3site.pl spotkałem się też ze stwierdzeniami, że GoW III wygląda jak pierwsza gra na PS4 (nie wiem skąd akurat takie porównanie, ale zapowiadałoby to coś, czego w tej generacji jeszcze nie widzieliśmy). Tak jak pisałem wcześniej w poprzednie nie grałem, bo co by z nimi nie zrobili to jednak są to gry przypisane do poprzedniej generacji, natomiast GoW III jest już na mojej liście zakupów. Ocena N+ w moim mniemaniu niesprawiedliwa i krzywdząca, ale zobaczymy...

Tak czy siak konsole dopiero teraz rozpozcierają skrzydła (zaczęło się od Uncharted 2), nie tylko exclusivy, ale też multiplatformowe tytuły nareszcie zabijają grafiką (np BF: Bad Company 2), a ile jeszcze tytułów przed nami!!!

Na rok 2010 są zapowiedziane dziesiątki hitów. Ta generacja dopiero teraz zaczyna się na dobre!

Parafrazując słowa z reklamy Sony: "GoW III to dopiero początek";-)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Peek, nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, że gra będąca kontynuacją dostaje noty niższe niż wcześniejsze pozycje serii. Pomimo tego, że jest nawet lepsza. Przykładem niech będzie Metroid Prime 3: Corruption, który mimo iż teoretycznie jest najlepszy (porównując wszystkie aspekty), nie mógł otrzymać ocen wyższych od pierwowzoru z GameCuba, który znajduje się w pierwszej piątce najlepiej ocenionych gier wszech czasów.
 

mietek099

New member
Zagrałem w końcu w demko. Giera oczywiście miażdży. Grafika jest świetna. Twarz Kratosa na samym początku robi ogromne wrażenie (a to wczesna wersja kodu...). Ja również w poprzednie części nie grałem (nadrobię to), ale już teraz mogę stwierdzić, że giera mnie pochłonie. Podoba mi się "płynny" system walki i nabijanie mega-combosów ;]
 

Dymis

New member
Mówcie sobie co chcecie.
Dla mnie gierka jest jedną z najlepszych (jak nie najlepsza) w historii gier!!
Widoczna poprawa w stosunku do dema
Szkoda, że do premiery jeszcze tyle czasu, ale na szczęście ja już sobie w GoW III pogrywam ;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Z jakiego źródła masz grę?

Ja czekam na premierą ogrywając nowego BF'a, z recenzji wynika, że gra ma najlepszą dotąd grafikę, potwierdzasz? (wygląda ładniej niż crysis na high detalach, killzone 2, uncharted, Battlefield?, wiem, że to inne gatunki, ale slashery nie należą do gier o najładniejszej grafice)

Tak jak pisałem GoW Collection mnie nie interesuje, bo są gry przypisane do swoich generacji jak np GoW I i II.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że widoczna poprawa w stosunku do dema, bo ja tam szału w oprawie graficznej nie widziałem. Choć trzeba przyznać, że zbliżenia pokazują pazur ;)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
God of War 3 to bez wątpienia graficzny mocarz i myślę, że nikt kto grał w poprzednie części gry studia Santa Monica nie wątpił, że tak będzie. Po doskonałym Uncharted 2 i Heavy Rain dostajemy ponownie giga-produkcję.

Drugą dużą grą tego miesiąca, którą chętnie sprawdzę, jest Final Fantasy Xlll. Ehh to zboczenie do erpegów. Ale dopiero aż z ceny spadnie.
 
Do góry