G30 kontra ST30

Mr_Brooks

New member
Też stoję przed tym dylematem czy G30 czy GT30, wiąże się to z dużo większym wydatkiem i pytaniem czy warto? Jaka jest różnica między tymi dwoma wyżej wymienionymi modealami? oczywiscie oprócz 3D.
 

crimson-pirate

New member
akurat g30 go gt30 jest w testach kikiego bardzo mocno opisane. Jak nie zalezy Ci na 3d to g30 jak zalezy Ci na 3d to gt30
Ostatnio testowalem u kolegi z pracy g30 i jak dla mnie super.
bardziej mysle jak wyglada w tym zestawieniu ST30.
 

Mr_Brooks

New member
Przeszukałem pobieżnie forum i nie widziałem porówniania G30 do GT30, jeśli masz pod reką prosiłbym podaj link, dziękuje.
 

Xisiek

New member
witam
sprawdzlaem testy na qvforums, na hdtvcouk itp. i szczerze wydaje mi sie ze ciut lepsza opinie zbiera ST30 niz G30.


I bynajmniej to mnie nie dziwi. Mialem okazje osobiscie porownac w takich samych warunkach obok siebie serie ST 30 i G 30 , odczucia sa jednoznaczne - organoleptycznie mozna stwierdzic ze ST30 oferuje lepszej jakosci obraz od G30.

Zupelnie nie rozumiem opisywanej tutaj rzekomej wyzszosci jakosci obrazu serii G nad ST, powiem wiecej uwazam, ze pisanie o takowej to zwykle mijanie sie z prawda.
 

Xisiek

New member
no wlasnie a jak sprawa wyglada z VT20 ?

czy GT30 jest lepszy od VT20 ?

Tutaj wybor jest juz mniej oczywisty niz w wypadku G30 vs ST30.
Niemniej ja osobiscie (po rozwazeniu wszystki za i przeciw obu modeli) sklanialbym sie w strone VT20 - choc uczciwie dodam, ze nie wiem jako oba modele wypadna gdy porownac je w 3D - mnie osobiscie ten wariant w ogole nie interesuje, wiec jezeli ktos sklania sie ku temu rodzajowi prezentacji to sugeruje przed podjeciem ostatecznej decyzji wizyte w sklepie.
PS. Nadal jednak nalezy pamietac ze seria VT stoi wyzej od GT i nie nalezy oczekiwac, ze w 2011 r Panasonic przelozyl 'patenty' z wyzszej serii do nizszej - az tak fajnie to na tym swiecie nie jest.
 

Peter_21

New member
Widzialem dziś w akcji S30, ST30 oraz G30. Wisiały na ściance w środku S30 z jedne strony G30 z drugiej ST30 tak że można było fajnie porównać te tv...

- pierwsze miejsce dałbym G30 za najlepsze kolorki, najlepszy kontrast, biel oraz dobry czarny(na plus przemawia też duże możliwości regulacji i tryb THX)

- drugie miejsce ST30, trochę gorsze kolorki, ciemniejszy obraz, gorsza biel niż G30 ale trochę lepszy czarny (minus za dużo mniejsze możliwości regulacji, brak trybu THX o który sie aż prosi, plus to 3D)

- trzecie miejsce S30 najmniej ciekawe kolorki,obraz porównywalny do ST30 ale z troszke gorszą czernią (na plus cena okolo 800zł mniej niż ST30, 600zł do G30 )

Co ciekawe róznice miedzy tymi tv są naprawdę nieduże i biorąc pod uwagę cenę S30 niewiele przekraczającej 2000zł (rok temu za S20 trzeba było wysypłać okolo 300zł więcej) temu modelowi polecałbym jako ekonomiczne rozwiązanie. Dla kogoś kto ma wieksze wymagania co do obrazu polecałbym G30 a jeśli kogos interesuje 3D to ST30 będzie jak znalazł i to wszystko w cenie nie przekraczającej 3000zł.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Widzialem dziś w akcji S30, ST30 oraz G30. Wisiały na ściance w środku S30 z jedne strony G30 z drugiej ST30 tak że można było fajnie porównać te tv...

- pierwsze miejsce dałbym G30 za najlepsze kolorki, najlepszy kontrast, biel oraz dobry czarny(na plus przemawia też duże możliwości regulacji i tryb THX)

- drugie miejsce ST30, trochę gorsze kolorki, ciemniejszy obraz, gorsza biel niż G30 ale trochę lepszy czarny (minus za dużo mniejsze możliwości regulacji, brak trybu THX o który sie aż prosi, plus to 3D)

Tez mam wrażenie że G30 ma delikatnie lepszy obraz od ST30 ale zdania są podzielone.
ST30 jest droższy ze wzgledu na 3D ale wiele rzeczy w nim wycieto, to takie budżetowe 3D od Panasonica moim zdaniem. Czarny może jest delikatnie lepszy w ST30 ale głowy nie dam.

S30 ze wzgledu na brak filtra jest dużo dużo słabszy.

A ja mam pytanie jak jest z tym buczeniem, g30 bardziej słychać od st30 ?

Jak tak poczytasz fora, w tym zagraniczne to dojdziesz do wniosku, że wszystkie tegoroczne plazmy HD od Panasonica maja z tym problem. Zastosowano pewnie wszedzie te same zasilacze na tych samych tańszych elementach. Może to tez wynika z tego że dąży się do minimalizacji poboru energii za wszelką cenę, bo 170W super wygląda na ulotce, a to że są skutki uboczne to już nieważne.
 
Ostatnia edycja:

Tiptop

New member
Czy do 46ST30 dają chociaż jedną parę okularów gratis? jak np robi Samsung?Ile kosztuje dopłata za okulary? Da sie kupić jakieś podróbki spełniające zadanie.
Zastanawiam sie nad zakupem tego TV ale jeśli oprócz TV za prawie 4tyś miałbym wydać kolejne 500zł na dwie pary okularów no to już przegięcie...
 

Elendil_PL

New member
miałbym wydać kolejne 500zł na dwie pary okularów no to już przegięcie...
500 to Ci wystarczy na jedną i mały kawałek drugiej :p nie mogę podlinkować ale wg ceneo okulary aktywne panasonica to od 400 wzwyż. To już chyba lepiej kupić 42VT30... Też mam ten dylemat choć ostatnio biorę pod uwagę coś pasywnego - LG LW 5500/570S i Phila PFL7606. Komfort oglądania 3D jak na razie nieporównywalny po kilku przeprowadzonych przeze mnie w sklepach testach.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nawet nie wiedziałem że tyle kasy chcą za takie coś. Za 400zł to można kupić super odtwarzacz o stopniu skomplikowania dużo wiekszym.
Naciąganie ludzi na kasę...
 

kapciu75

New member
Ja zastanawiam się nad kupnem Panasonic TX-P50ST30E lub Panasonic TX-P50UT30E lubPanasonic TX-P50G30. Różnice pomiędzy dwoma pierwszymi są znikome. Ilość wyjść HDMI i filtr wysokokontrastowy w ST. Seria G nie ma 3D, które warto byłoby chyba mieć w przyszłości.
Na chwilę obecną jestem zdecydowany na ST. Ale im więcej czytam, tym bardziej głupieję. Pomóżcie.:(
 

cactusek

New member
Bez reklam
Czym Panas tańszy i mniejszy tym większa szansa że nie bedzie buczał, tak to raczej wygląda. Najwiecej narzekają własciciele serii od G w górę.
 

brun

Member
różnice między st a g są minimalne jeśli chodzi o kolory, kąty pionowe w st zdecydowanie gorsze ale czerń moim zdaniem wyraźnie lepsza, różnice widać w matrycach przy wyłączonych tv, mam oba na sklepie obok siebie i takie jest moje wrażenie
 
Do góry