G30 kontra ST30

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
W sumie to pytanie kieruję do Kikiego !!!!!!!!!!!!!
Czy jest widoczna różnica w jakości czerni między tymi telewizorami w związku z posiadaniem przez ST technologii INFINITE BLACK ale PRO.
Porównując te telewizory w warunkach sklepowych widocznie lepiej czarny prezentował się na ST30.
Odniosłem też wrażenie,że procesor w ST lepiej sobie radził z obróbką tego samego sygnału co na G30 / bardziej wyrazisty obraz,lepsze nasycenie kolorów /.
Nie ma dużej różnicy między tymi modelami a jednak jakość obrazu jest najważniejsza.
 

Peter_21

New member
Prośba dom Kikiego o krótkie porówananie modeli G30 i ST30 coś ala G30 i V20..byłem napalony na G30 ale widze że cenowo różnica między zmiejszyła się do 200/250zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteś niebieski ,więc zajrzyj do testów porównawczych.
Dla mnie różnica na korzyść G 30 (kontra ST) jest w testach znacząca i bezdyskusyjna.
Co do dalszych odpowiedzi musiałbyś określić - czy jesteś wrażliwy na :
- buczenie?
- wypalanie ?
- szarą czerń ?
- spadek jakości czerni ?
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jesteś niebieski ,więc zajrzyj do testów porównawczych.
Dla mnie różnica na korzyść G 30 (kontra ST) jest w testach znacząca i bezdyskusyjna.
Co do dalszych odpowiedzi musiałbyś określić - czy jesteś wrażliwy na :
- buczenie?
- wypalanie ?
- szarą czerń ?
- spadek jakości czerni ?

A jeżeli istotna byłaby wrażliwość na:
buczenie,wypalanie,szarą czerń,spadek jakości czerni
To co byś wtedy doradził?

Technologicznie G i ST są podobnymi modelami / wyłączając to PRO przy technologii INFINITE BLACK oraz Vreal 3D /.

Z drugiej strony GT jest droższy od ST o prawie 1000zł. mimo,że na papierze ich parametry są podobne.Czyli specyfikacja to nie wszystko.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
wydaje mi się że pytałeś o porównanie G30 do ST30 a nie GT30 do ST30
GT30 > ST30 > G30, dokładne testy są w necie
 

don111

Banned
taka jest kolejność od najlepszego do najgorszego Panasonica w tym roku
VT30 > GT30 > ST30 > G30 > S30 > U30 > C3
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jesteś niebieski ,więc zajrzyj do testów porównawczych.
Dla mnie różnica na korzyść G 30 (kontra ST) jest w testach znacząca i bezdyskusyjna.
Co do dalszych odpowiedzi musiałbyś określić - czy jesteś wrażliwy na :
- buczenie?
- wypalanie ?
- szarą czerń ?
- spadek jakości czerni ?


KIKIIIIIIIII

Będąc wrażliwym na buczenie,wypalanie,szarą czerń i spadek jakości czerni - jaki model nam
polecisz?????

Przecież sam zaproponowałeś żeby się określić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
a nie licząc buczenia w niektórych większych egzemplarzach, to czy którykolwiek z tegorocznych Panasoniców ma z tymi rzeczami problem ?
 

crimson-pirate

New member
witam
sprawdzlaem testy na qvforums, na hdtvcouk itp. i szczerze wydaje mi sie ze ciut lepsza opinie zbiera ST30 niz G30.
ST 30 +
-czerń
-mniejsze powidoki
-mniejszy input lag
-mniejsze refleksy
-gdzie czytałem , ze obraz jest płynniejszy w niektórych moemntach
-nie buczy

teraz minusy
-mniejsze katy widzenia w pionie
-mozliwosc lepszej kalibracji

Na jednym forum pisal ktos ,ze ST30 to nie jest neo pdp , a z informacji jakie wyczytalem sam wydaje mi sie ze jest to taki sam neo pdp jak pozostale z 2011/10..
Bylem juz decydowany na 100% na G30 jednak teraz powaznie sie waham i jestem w 60% za ST30.. sam nie wiem.
glownie zalezy mi na obrazie 2D
 

sprezyn

New member
Witam dzis widzialem obok siebie g30 st 30 i vt 20 i mi sie wydawalo ze st najladniej odbieral na demowce panasonika
 

don111

Banned
ST30 nie ma trybu THX, ma mniejsze możliwości kalibracji ale mimo wszystko wydaje się że ma lepszy obraz, czerń, kontrast, przynajmniej w dzień z uwagi na lepszy filtr
 

Mr_Brooks

New member
Może najlepszym wyjściem byłoby kupienie GT30, który okazałby się miec najlepsze osiągi w porownaniu z G30, ST30 i VT20, co Panowie o tym sądzicie?
 
Do góry