Funai = Denon = Onkyo

ork10

New member
Myślałem o tanim jakimś Blu-ray'u, ale o samsungu BD-P1500, a nie funai, który lepszy? Cena podobna.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
myslales o kupnie ps3 - to kwota grubo ponad 1000zl
teraz myslisz o odtwarzaczu za 500zl ?- moze zacznijmy od tego -do czego masz zamiar go podlaczyc ?!
 

ork10

New member
mat74 napisał:
myslales o kupnie ps3 - to kwota grubo ponad 1000zl
teraz myslisz o odtwarzaczu za 500zl ?- moze zacznijmy od tego -do czego masz zamiar go podlaczyc ?!
Na razie do samsunga 46b7000, więc jest możliwość obsługi 1 pilotem jeśli kupię tego bd-p1500, a co do PS3 to mało gram, a pudło duże i nie mogę się zdecydować.
Czy ten funai czyta pliki mkv?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
chyba zle zapytalem...- do czego masz zamiar podlaczyc playera dzwiekowo?!
 

ork10

New member
mat74 napisał:
chyba zle zapytalem...- do czego masz zamiar podlaczyc playera dzwiekowo?!
Dobrze zapytałeś, na razie do tv i tyle, na resztę przyjdzie czas :) Co do tego BD-P1500 to własnie przeczytałem wątek i nim i kicha wyszła, jeśli ten Funai czyta mkv to go kupię jak nie to wrócę do zastanawiania się nad PS3 :)
 

janusz

New member
Bez reklam
ork10 napisał:
Dobrze zapytałeś, na razie do tv i tyle, na resztę przyjdzie czas :) Co do tego BD-P1500 to własnie przeczytałem wątek i nim i kicha wyszła, jeśli ten Funai czyta mkv to go kupię jak nie to wrócę do zastanawiania się nad PS3 :)
Nie nie czyta mkv, w stosunku do Samsunga różni się głównie odtwarzaniem DiVX-ów, Funai czyta bez problemów. Można pliki mkv przerobić na strukturę BluRay i nagrać na DVD-R jako BR ale z tego co piszą na forum taki plik jest nieco większy niż mkv i może nie mieścić się na DVD (mogę potwierdzić tyle że przerabiałem dotychczas mniejsze pliki, po szybkiej przeróbce są o około 10% większe).
Jedyne odtwarzacze czytające mkv to LG 370. Inne niestety nie, nowe Samsungi prawdopodobnie czytają DivX HD, ale tych znacznie mniej w necie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Marcin_gps napisał:
->janusz

Jestem zaskoczony, że kupiłeś Funai. Pamiętam Twoje negatywne posty na temat tego odtwarzacza czy samej marki, a tu proszę :D
Nic si`ę nie zmieniło, za 999 zł to żadna atrakcja, za 499 super (choć mogłem nabyć taniej Sarpa 20 i Samsunga 1500 ale to modele stare nie odtwarzające nawet podstawowych standardów video).
- funkcjonalność dotateczna (dzięki DivX i MP3)
- szybkość marna
- wygląd niezły
- skalowanie średnie
- audio z CD super (chyba przez konotacje z modelami Denona czy Marantza), w moim odczuciu lepsze niż w posiadanym DVD Pioneera 300.
Swoją drogą ten model to taki dziwak, robiony pewnie przez chińczyków, ale prze projektowaniu maczał palce jakiś spec od audio. Funai to tylko znaczek pod którym sprzedają.
Jestem miłośnikiem audio może nie audiofilem, więc taki odtwarzacz mi pasuje, dla wszystkich innych odradzam, a dla osób które nie mają zamiarą podłączyć pod przyzwoite kino czy stereo to bedzie rozczarowanie.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Połączenie jako transport tzn. Coaxial z amplitunerem Yamaha RX-V630. Na razie analogowo nie podłączyłem. Głosniki Tannoy M1. Przy Pioneerze 300 dźwięk był efektowniejszy ale nieco syczał, przy głośniejszym odsłuchu miałem wrażenie, że to właśnie kolumny nie radzą sobie, ale teraz wszystko jest super, dźwięk jest nieco wycofany ale bardzo szczegółowy i nie męczący. Miałem zamiar oprócz BR kupić używany CD tylko do płyt CD, ale na razie się wstrzymam.
 

BoDeX

New member
A co powiecie na takiego KLONA ??? :D



To jest dopiero wajcha !!!!!!
Goldmund za 16 900 $ vs. Pioneer za 300 $ - świat zwariował .... :lol:
Dodano "magiczny" toroid filtrujący o przełożeniu 1:1 , kawał blachy z LOGO i magicznie wydłużono połączenia
analogowe - zapewne kabelkami po 1000$ za cm. :lol:
Czy zmiana obudowy na "ładniejszą" może kosztować 16 600 $ ? Jak widać MOŻE !!! :lol:
 

BoDeX

New member
No masz, adwokat się znalazł ! :lol:
Fotki pochodzą ze stron pisanych "krzakami" , ale na 100 % artykuł dotyczy modelu EIDOS BD , może to ta druga skrzynka, co i tak w sumie nie zmienia oceny firmy GOLDMUND oraz ich nowatorskich pomysłów na budowę sprzętu High-End . Jeśli masz inne zdanie i wiedzę (fotki) to byłoby
fajnie gdybyś chciał się nimi podzielić z FOrum - temat ciekawy i w sumie zabawny !!!


A player SACD wygląda tak :


A gdyby ktoś miał ochotę sobie kupić trochę "złomu" w cenie złota, to jest także 82 kilogramowa wersja Blu-playera .... :lol: Ciekawe co tam siedzi ?
 

Mikele

New member
He, he jeśli to nie jest fake, to... nie chciałbym być wśród klientów GOLDMUNDa. Jak widać bycie snobem nie jest takie proste - powinni byli zaspawać obudowe.
 

alba

New member
Wspomniany w wątku funai tuż przed swiętami był w Auchan po 370 PLN. Fakt że dość brzydki ale dla mnie ograniczeniem jest brak USB nie wygląd.
Jego bliźniak Denon w starciu z Onkyo, LG Panasem pionkiem i Samem mozna zobaczyc tutaj http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/5083.
Stosunek ceny do jakości oceniono na zaledwie dostateczny mimo że ogólnie nie odbiega od reszty. A zatem to prawdopodobne że to wierny klon
 
Ostatnia edycja:

hajper

New member
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj - mam fiunaja b1-m110 i nie działają mi napisy. Po wciśnięciu przycisku "Subtitles" na pilocie wyświetla zawsze "Not avaible". Niby ma odtwarzać divx z napisami (*.txt), są tam jakieś opcje do napisów, a jednak.

Wie ktoś jak je włączyć?
 

janusz

New member
Bez reklam
Napisy muszą mieć taką samą nazwę jak film, chociaż już nie jestem pewien. U mnie bez problemu chodzą napisy do wszystkich filmów, z przyzwyczajenia, po starym DVD, zawsze zmieniam nazwę napisów na identycznę jak film (oczywiście z rozszerzeniem .txt). Napisy i film w tym samym folderze np.
Rambo.avi i Rambo.txt
 

hajper

New member
Wiem, że nazwa pliku z napisami musi być taka sama jak nazwa filmu - i tak jest (uwzględniając oczywiście wielkość liter). Są w tym samym folderze.

Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze?

/edit
Już sobie poradziłem. Nie zapisywał mi na początku ustawień dot. napisów (?). Tam, gdzie jest język itp.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Lexicon (3499 USD) = Oppo (499 USD)?

Marki "nietytułowe", ale za to news ciekawy; Audioholics testował nowy odtwarzacz Lexicon'a, BD-30. A w środku: siedem razy tańsze Oppo... :D
http://www.audioholics.com/reviews/...-ray-oppo-clone/oppo-inside-lexicon-outside-1
image

image
 
Do góry