fullHD na HDready

stey

New member
To, że na TV hd ready nie widać różnicy między 1080p a 720p to oczywiste. Wiadomo, że 1080p będzie wyświetlany jako 720p. Chodziło mi o porównanie jakości tych sygnałów, jako ilość detali. I widać różnicę.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Różnica pomiędzy 720p a 1080p jak najbardziej jest ale na telewizorze FullHD i od 42cali,
Wielkość telewizora nie ma żadnego znaczenia, o ile tylko jego ekran ogląda się z odpowiedniej odległości. Jaka jest właściwa odległość siedzenia dla danej wielkości telewizora FullHD przy oglądaniu obrazu o rozdzielczości 1920x1080 można sobie sprawdzić w konfiguratorze na stronie: Centrum Dobrego Obrazu
 

BitTornado

New member
Wielkość telewizora nie ma żadnego znaczenia, o ile tylko jego ekran ogląda się z odpowiedniej odległości. Jaka jest właściwa odległość siedzenia dla danej wielkości telewizora FullHD przy oglądaniu obrazu o rozdzielczości 1920x1080 można sobie sprawdzić w konfiguratorze na stronie: Centrum Dobrego Obrazu
jak mam telewizor 42cale musiałbym siedzieć 138cm od telewizora, dostałbym oczopląsu, moja kanapa stoi od tv jakies 310cm:-D
 

skipl

New member
Wrociwszy z wiosennej majówki w zimowej scenerii, wracam rowniez do tematu TV ...
Kompletna pustka ... chociaz coraz bardziej sklaniam sie ku mozliwe najtanszemu wyjsciu i przeczekac na w koncu TV gdy HD zawita pod nasze strzechy ... w koncu po prawdzie, bede tylko ogladal aster i jakies filmy z kompa, wiec czy potrzebuje FullHD highend ktory ma 50Hz problem ...

Co byscie kumplowi/kumpeli doradzili ? Znowu jak czytam recenzje tych 42'' hdready to rozowo nie ma ... i tez jest mnostwo mniejszych/wiekszych wad heh

50PK350 zaczyna wyrastac na faworyta jesli chodzi o pojscie na kompromisy ...
 

skipl

New member
Czy panasonicki hdready tez posiadaja ten 50Hzowy ficzer ?

Jaki jest 'topowy', jesli takie istnieja wsrod hdready, model ? 42'' raczej, 3m odleglosc, jasny pokoj ale bez slonca padajacego na tv i coby mial ekstra barwy i wiadomo jak najmniej wad ;)
 

stey

New member
Czy panasonicki hdready tez posiadaja ten 50Hzowy ficzer ?

Jaki jest 'topowy', jesli takie istnieja wsrod hdready, model ? 42'' raczej, 3m odleglosc, jasny pokoj ale bez slonca padajacego na tv i coby mial ekstra barwy i wiadomo jak najmniej wad ;)
c3 podobno jest spoko.
 

skipl

New member
Tunery cyfrowe Aster pozwalają na taką zmianę ? Kontroli klient raczej nad nimi nie ma, a pewnie na infolinii na takie pytanie by mi odpowiedzieli przeciaglym - keee ?
 

skipl

New member
Zastosowanie jakies sie by znalazlo ;) A na powaznie, nie mam tunera cyfrowego , nie bede mial dopoki nie bede mial tv, wiec nic nie sprawdze, a to oznacza ze w ciemno poszloby 4k - tak nie moze sie stac :)

Natomiast uwage przykul mi LG 42PW450 - olac 3d aktywne, ale 3xhdmi, filtr true black, nowa bebechy, niska cena, zapewne skalowanie bdb jakw starych albo i lepsze lgach ?

I jeszcze jeden - Samsung PS43D490 cen bardzo przyzwoita, wyposazenie rowniez a do tego black filter i podobnoz brak dokuczliwego buczenia ?

Co o tym sadzicie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry